» »

Prekršek

Prekršek

Onlyx ::

Hej.

Mene pa samo zanima, kakšno kazen lahko pričakujem, če so me varnostniki pospremili iz lokala in poklicali policijo, ker naj bi se jim bojda upiral (kar ni res) in jim nisem hotel pokazati osebnega dokumenta (me niti vprašal ni v klubu). To je namreč navedel policistu, ker ni imel drugega razloga, še njemu se je celotna zadeva zdela smešna, ampak postopek je pač moral opraviti. Vrgli so me pa zato, ker sem imel nek verbalni spor z nekim naključnim obiskovalcem, skratka nič takega. Gre pa za prekršek po ZZasV 59/1-8, vsaj to mi piše na zapisniku. Imam pa tudi tri priče, ki lahko navedejo in potrdijo, da moje obnašanje resnično ni bilo nasilno, samo to mi bolj bore malo pomaga, ne? Tukaj mi tudi ne gre toliko za kazen, kot bolj za princip, da se je varnostnik določene dejavnike kar izmislil.

Assass1n ::

Mi smo imeli enkrat podobno, no bilo je spitega malo preveč alkohola, pa so dva kolega odpeljali ven, in sta dobila kršenje javnega reda in miru, se mi zdi da 80€ in smo šli domov. To sta dobila na mestu, ni sledil noben sodnik.
Če ti niso nič dali, naknadno ne boš nič dobil, edino če imaš obisk pri sodniku.
Naj te ne skrbi preveč, to se dogaja vsak dan.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

St235 ::

Imam pa tudi tri priče, ki lahko navedejo in potrdijo, da moje obnašanje resnično ni bilo nasilno, samo to mi bolj bore malo pomaga, ne?

Odvisno od prič. Če ne gre ravno za ožje sorodnike, potem so izjave prič seveda zelo pomembne v primeru, da bi dejasnko dobil kazen.

Mi je pa ful čudno, da gre za prekršek po ZZasV - Zakon o zasebnem varovanju, ker le ta nima veze s tabo ampak definira ravnanje varnostnikov.

Ziga Dolhar ::

Onlyx je izjavil:

Gre pa za prekršek po ZZasV 59/1-8, vsaj to mi piše na zapisniku.


Krneki. (Sem šel pogledat ZZasV in ZZasV-1, pa tole ni smiselna "kršitev".)

Dej poskenirej in objavi.
https://dolhar.si/

K0K0 ::

Te varnostnik sploh lahko pridrži ?

#000000 ::

Baje po zakonu da. Mislm da bo kmalu nova tržna niša v Slo. najemanje goril za obisk določenih lokalov in diskotek :)

St235 ::

K0K0 je izjavil:

Te varnostnik sploh lahko pridrži ?


Pod določenimi pogoji, vsekakor pa samo do prihoda policije.

Sem šel tudi jaz pogledat v zakon in je to z kršitvijo 59. člena za lase privlečeno, ker nima ta člen popolnoma ničesar z omenjeno situacijo. Če smo čisto pošteni celoten zakon na katerega se sklicuje OP nima kaj dosti veze z policijskim postopkom in kršitvami, ki jih opisuje.

BigWhale ::

> in jim nisem hotel pokazati osebnega dokumenta

Varnostniki imajo pooblastila, da lahko od tebe zahtevajo osebni dokument?!

St235 ::

Ja in ne :)

Imajo pravico da ugotovijo istovetnost posameznika v primeru kadar je ogrožena oseba ali premoženje ali tako določajo pravila varovanega območja.

VEndar pa to še ne pomeni, da si jim ga tudi dejansko dolžan pokazat.

Ima pa v takem primeru varnostnik pravico, da te pridrži do prihoda policije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko varnostnik kaznuje ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10626240 (23043) St235
»

Ponarejen denar

Oddelek: Loža
4610219 (7839) Stari maček
»

Pravica varnostnika?

Oddelek: Loža
144269 (3859) Mehmed
»

Zadržanje osebe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13221658 (16942) St235
»

Kako spravit prepotentnega tipčka, da bi čimbolj nasrkal? :-) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
817912 (5552) leinad

Več podobnih tem