» »

DMC 12 delorean

DMC 12 delorean

«
1
2

Unknown_001 ::

Zdravo!

Zdaj, ko delam izpit za avto malo razmišljam o tem, da bi si kasneje našparal denarce za zgoraj omenjeni avto (po pravici rečeno mi je lep). Zdaj me pa zanima, kako je s temi avtomobili. Namreč tega bi vzel bolj za hobi- ga vzdrževal, šel kdaj na kak izlet, mogoče celo predelal...

Rabim mnenje o avtomobilu, da vem, za čim gledam.

Dr_M ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Unknown_001 ::

Fajn, zdj vem, kje iskat. :)

Ampak vseeno bi rad za mnenje poznavalca. Da bom vedel, kaj pričakovati od avtomobila.

korenje3 ::

to je nekaj najboljšega dat 2 leti plač za staro kanto.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Dr_M ::

Pri nas dvomim, da je veliko poznavalcev teh avtomobilov.
Lahko pa se obrnes na delorean :)

http://delorean.com/for-sale/

Mimogrede, imej v zepu vsaj se enkrat toliko dnarja, kolikor bos dal za avto. Se pravi, ce bos dal za njega 20.000-25.000EUR, imej se toliko za ostale stroske. Uvoz,homologacija... Pa vzdrzevanje. Niso med najzanesljivejsimi avtomobili.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Unknown_001 ::

Hehe

Sj če bo kdaj crknil no big deal. Sj sem reku, da bo ta avto bolj za "dušo" ampak glede na to, da imajo dobro oragnizirano spletno stran in dellavnice, ga ne bo problem dobit:)

vorantz ::

začni tu po moje
http://reviews.ebay.com/Buying-a-DeLore...

sicer pa res...to je en tistih avtov ki so ti v otroštvu povzročali mokre sanje, ko ga pa dejansko imaš si želiš da bi samo ostalo pri sanjah

Unknown_001 ::

Jah glede na mojo generacijo imam očitno zelo čuden okus, ampak všeč mi je zaradi minimalistične oblike nasploh.

einstein :P ::

tale delorean je eden mojih najljubših avtov, sicer po zmogljivostih ni nevemkaj (za tista leta je bil super) ampak če ga malo spedenaš bo pa že dosegel 88mp/h :D jaz bi ga tudi z veseljem imel, sploh ker mi je "back to the future" eden najljubših filmov :) pa imaš toliko denarja?

malo za zabavo ena scena iz back to the future, ki vključuje deloreana:

:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Jest sm precej skepticen glede "srecevanja" z avtom svojih "mokrih" sanj. Ponavadi si razocaran, ker ni tako, kot si predstavljas.

Unknown_001 ::

Hmm glede na to, da sem rojen 1996 bom še malo počakal z nakupom. Ampak denar zaslužit mi ne bo problem. Kar se pa avta tiče pa sem gledal in opazil, da ga še vedno izdelujejo, edino kar so spremenili ali celo izboljšali je notranjost in motor (žre manj pa tudi močnejši je).

http://delorean.com/sales/

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Am, izdelujejo elektricno verzijo za $90.000, dobavljiva v letu 2013.
Original je bil delan samo 1981/82.

Unknown_001 ::

Ou

Nekje sem gledu, da ga en prodaja za 15.000$ sam sem malo skeptičen, ker ostali prodajajo po 20.000$ pa tja do 35.000$

einstein :P ::

ja, zato je tako drag, ker je pač v tem znanem priljubljenem filmu ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

vorantz ::

to je dejansko ena in edina stvar ki mu drži ceno in zanimanje

einstein :P ::

vorantz je izjavil:

to je dejansko ena in edina stvar ki mu drži ceno in zanimanje



film misliš?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

vorantz ::

ja

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Dynamo ()

einstein :P ::

res je ja, ker performance je drugače bolj slab ampak zgleda mi pa lepo :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Unknown_001 ::

@einstein :P

Ti si mi čisto sorodna duša:D

vorantz ::

mja no...raje kako alfo 75
zgleda lepše, ful bolši zvok, ista moč z manjšim motorjem za ful manj denarja
zanesljiva pa je lih tolk ko ta :))

Runnagain ::

V jokerju so napisali tudi vedež o dotičnem avtomobilu:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

LP, Runnagain!!

Unknown_001 ::

Runnagain je izjavil:

V jokerju so napisali tudi vedež o dotičnem avtomobilu:
http://www.joker.si/article.php?rubrika...

LP, Runnagain!!


WoW 8-O:) cela poezija inženirstva.

vorantz je izjavil:

mja no...raje kako alfo 75
zgleda lepše, ful bolši zvok, ista moč z manjšim motorjem za ful manj denarja
zanesljiva pa je lih tolk ko ta :))


Meh, alfa?
Sj nimam nič proti, ampak DeLorean ma neki, kar ta alfa nima (dušo-če me razumeš)

Če bi se mi šlo za moč motorja bi mogoče pogledal za audi quattro:D

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Razumem da je za dušo. Ampak naj tvoja duša počaka dolker neboš imel res krepke denarnice. Živet iz dneva v dan in metat denar za avto je brezveze. To ti povem ker si mlad in naiven. Sam sem si tudi želel avto in sem ga dobil. Dal sem slabih 13k, in nato sem z mojo bogo plačo moral še vsake 2 mesca vreči proč toliko € da sem ga lahko vzdrževal...

enostavno nima smisla.

BigWhale ::

Ce je avto ameriski in narejen za ameriski trg in pri nas nimas zastopstva, potem ti ga nihce ne bo mogel popravljati, se sam ga bos tezko. Vsi vijaki in vse ostale zadeve so narejene za ameriska orodja. :)

Jaz sem nedavno nazaj iskal en kup matic in vijakov 1/4", pa jih nikjer nisem mogel dobiti. Na koncu sem jih 'uvozil' iz Kanade. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Unknown_001 ::

@shadeX: Pol bol, da počakam za ene 10 let, da zaključim z izobraževanjem, prevzamem firmo, se stabiliziram in potem akcija.

@BigWhale: rezervnih delov majo baje še na tone, ker niso uspeli zaključiti proizvodnje in sol jih naredili manj kot polovico (9000 primerkov) tako, da ne bi smel bit problem.

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Unknown_001 je izjavil:

Meh, alfa?
Sj nimam nič proti, ampak DeLorean ma neki, kar ta alfa nima (dušo-če me razumeš)


Probaj to rečt, ko boš slišal zadevo v živo zarjoveti v obratih :)

Dr_M ::

S pocenim auspuhom vsak naglas ropota.
Drugace pa alfe 75 nisem videl ze vec let na cesti. Se tisto, ki sem jo nazadnje videl, jo je se mal barva skupaj drzala.

RazzorX ::

Unknown_001 je izjavil:



Meh, alfa?
Sj nimam nič proti, ampak DeLorean ma neki, kar ta alfa nima (dušo-če me razumeš)



Da Alfa nima duše? That's new...

izbrisiracun ::

Raje se zresni in kupi nekaj takega

Unknown_001 ::

RazzorX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Meh, alfa?
Sj nimam nič proti, ampak DeLorean ma neki, kar ta alfa nima (dušo-če me razumeš)



Da Alfa nima duše? That's new...


Da me boš lažje razumel. Ta alfa ima duh športnika , delorean pa ima v sebi celotno dušo inženirskega strmenja k napredku, ki ima toliko meje, da ne preide v znanstveno fantastiko kot mnogi raznorazni koncepti danes, ki ravno zaradi pomanjkanja meje nikoli ne pridejo v proizvodnjo in tok generacij našega življenja.

Sam sem zelo velik navdušenec nad stroji še posebno mehanskimi in tudi inženirstvom in ne nek vsakdanji oboževalec motošporta, kateremu bi bil tak avto, kot je alfa injekcija prepotrebnega adrenalina.

izbrisiracun je izjavil:

Raje se zresni in kupi nekaj takega


Potem že raje za corvetto pogledam;)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

RazzorX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Meh, alfa?
Sj nimam nič proti, ampak DeLorean ma neki, kar ta alfa nima (dušo-če me razumeš)



Da Alfa nima duše? That's new...



Alfe so mrtvi avtomobili. :))

Unknown_001 ::

Ampak še vedno čistokrvni bencinarji.

amigo_no1 ::

https://slo-tech.com/forum/t549674/p385...
This.

Počakaj 10 let, da mine začetno navdušenje v pleh, če boš takrat dobro situiran in še vedno navdušen si ga le kupi.Za hobi, seveda -> mali otroci male igrače (v peskovniku), veliki otroci velike igrače (v garaži).

Unknown_001 ::

Hehe, pr nas pa mal drgač rečemo. Odrasli so tudi otroci, sam da so igrače dražje:D!

Relanium ::

korenje3 je izjavil:

to je nekaj najboljšega dat 2 leti plač za staro kanto.

Ti pa zgleda nimaš pojma od pojma in na tvojem mestu bi bil tiho da si nebi delal sramote.

To je avto, ki je bil narejen da bo večen.
Je tud cel iz nerjavnega jekla, zato sploh nikoli ne bo zarjavel, tak ko vse kante ki jih mi tu vozimo.

Če ma veselje naj, sj je napisal za hobi (vsak ma svoje veselje, tvoje je očitno pametovanje tam, kjer nimaš pojma)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

amigo_no1 ::

Je tud cel iz nerjavnega jekla, zato sploh nikoli ne bo zarjavel, tak ko vse kante ki jih mi tu vozimo.

Ja ja, če ni pleh iz vsaj 10 mm hardex 500 jekla ni nič :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Relanium ::

amigo_no1 je izjavil:

Je tud cel iz nerjavnega jekla, zato sploh nikoli ne bo zarjavel, tak ko vse kante ki jih mi tu vozimo.

Ja ja, če ni pleh iz vsaj 10 mm hardex 500 jekla ni nič :)).

Hardex ?
Prvič slišim, morda misliš hardox ? :)
Ma ja sicer zadnje cajte so tak avto bolj kot ne plastika, spet smo se vrnili v čase trabantov :|

amigo_no1 ::

Hardox ja.

noraguta ::

Ma rosfrei. Ja ni vsak klepar dobr, sam če ti je avto kul zakva pa ne. Pa še večna ikona je. Ni pa pocen vzdrževat nobenega starodobnika. +nucaš še en avto. Za hobi super za vsakdanjo vožnjo, ne najbolša reč. (mam recimo peugeot 404, sanjam še os jaguraju xk 120/140). Vozm se večinoma v mondeu 2001.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

@BigWhale: rezervnih delov majo baje še na tone, ker niso uspeli zaključiti proizvodnje in sol jih naredili manj kot polovico (9000 primerkov) tako, da ne bi smel bit problem.


Jih imajo v Ameriki ja. Pri nas pa ne. :) Pri nas se sraufov ne bos dobil, ce ti bo luc odpadla. Malo karikiram ampak, kr drzi, colskih sraufov se pol ducata specializiranih trgovin, ki sem jih preklical, nima.

Ce imajo vijaki na avtomobilu se kaksne 'custom head' vijake, potem se orodja nimas pri nas. :)

Unknown_001 ::

Poznamo ene par orodjarjev, ki bi za dobro ceno bli pripravljeni narest šreufe in orodja po meri na CNC;)

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

Poznamo ene par orodjarjev, ki bi za dobro ceno bli pripravljeni narest šreufe in orodja po meri na CNC;)


Samo, to ti takoj precej dvigne ceno vzdrzevanja avtomobila. In to so samo sraufi, kje so se rezervni deli. Skupaj za avtomobilom bos moral kupiti se en kup potrosnega materiala, da ga bos imel na zalogi in tiste dele, ki so se najbolj pogosto kvarili. :)

Sej ne pravim, da je nemogoce, vendar je precej tezje.

Ti pa iz sort of prve roke povem, da zenske ne padajo vec na DeLoreana. :))

Unknown_001 ::

Srečnga pa zdravega vsem skupaj v tej temi.

Ok, bom šu nazaj na temo.
@Big Whale Jah, to s šraufi sem res mal pretiraval, sam kakšen malo večji del od avtomobila, pa orodje bi pa res naročil.

Kar se pa žensk tiče, je pa tako, da nisem take sorte, da bom gledal, kaj je drugim všeč, ampak večini je tako ali tako pomembna samo znamka in to, da je avtomobil čim novejši. Sj drgač za prvi avto že imam WV Golf, ker DMC 12 ne bom nabavil takoj.

Gavran ::

Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Unknown_001 ::

Jst bi ga iz Amrike uvozil.

mihec87 ::

Prvo si kupi dokaj normalen avto pa ga imej nekaj časa da boš dobil občutek koliko je stroškov z avtom, potem situiranje na svojem z plačo itd.če si še v hotelu mama....

Glede na to da so na zadevi v uporabi imperialne enote pomeni da rabiš kar dosti orodja kar pa spet ni poceni(dobro seveda z slabim je več škode na koncu)..Daleč od tega da se karkoli preprečuje samo zadeva ni tako preprosta kot si misliš...

Relanium ::

Unknown_001 je izjavil:

Poznamo ene par orodjarjev, ki bi za dobro ceno bli pripravljeni narest šreufe in orodja po meri na CNC;)

Js sm CNC programer, pa ti ne morm zrihtat šravfov poceni.
Ne kupijo se ti stroji ravno za šravfe delat ampak za dost pomembnejše stvari.
Razn če ga že ne izkoristiš in ti nekaj časa stoji v delavnici, al pa če ti kdo dela uslugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

69charger ::

Delorean, znan po filmu in zelo slabi zanesljivosti. To je bolj avto za ob vikendih, za vsakdanjo uporabo pa vsekakor ne.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Stewie G ::

Humm, mislim, da, če nimaš premožnih staršev takega avta še dolgo ne boš videl. Si pomislil, kdo ga bo tankal? 12 l/100 km ti ne uide.
Name changed.

izbrisiracun ::

Humm, od vseh stroškov si zapičil v najmanj problematičnega. Saj ne bo rabil bencina posebej uvažat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ready Player One (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
589963 (3558) oo7
»

Tesla predstavila futuristični električni poltovornjak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9914882 (9496) shadeX
»

Kultni avtomobili v prihodnosti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1179111 (6270) Raptor F16
»

Apple vs. Qualcomm in zakaj so v novih iPhonih Intelovi modemi

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
298214 (5874) MrStein
»

AVTOMOBILI všečni (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8614360 (12151) Unknown_001

Več podobnih tem