» »

Jolla & Sailfish OS

Jolla & Sailfish OS

«
1
2

Formula 1 ::

Predstavitev Jollinega OSa: http://www.gsmarena.com/jolla_sailfish_...

Meni izgleda zelo zanimivo.Če jim uspe spraviti aplikacije iz Androida na to potem bodo za nov telefon v konkurenci že 3 OSi.Po pravici povedano mi tole izgleda bolj zanimivo in moderno od vseh treh OSov ,ki naj bi se borili(iOS,Android in WP8 ).
Kakšen se zdi vam ? Imajo kaj možnosti za uspeh ?

bluefish ::

Glede na trenutno prikazano funkcionalnost ne ponuja nič več kot moj dumbphone. Žal.

KoMar- ::

Ne more bit konkurenčen OS, ki poganja aplikacije od drugega. Da o težavah s kompatibilnostjo ne govorim, že zaradi toliko različnih AOS buildov je razvoj relativno zahteven, potem bi mi pa še neke stranke s Sailfish težile, da ne dela vse OK? C'mon...

keitai ::

Nisem impresioniran + android postaja vse bolj stabilen (od 4.1 še nisem staknil fc-ja ali reebota) in uporaben. Bomo vidl v prihodnosti, če ne bojo postali/ostali le neka dodatna ponudba na drugem največjem kitajskem ponudniku mobilne telefonije.

Brane22 ::

Za moje pojme lahko uspe samo še skrajno optmiziran, odprtokodni sistem.

Ne vidim, kaj vsi toliko rinejo v obstoječe namizne zadeve. Zakaj bi stvar morala imeti QT ali podobne knjižnice ?

Gre za mašinco, ki lahko porabi manj kot 1W. Hitrost izvajanja, memory footprint in porabljena energija so glavni parametri ( pa varnost aplikacij in OS-a samega jasno) so glavni parametri. Vse ostalo je sekundarno.

LitralSM ::

Imaš prav. Tako velik fragmentiran sistem lahko obstane samo kot opensource.

BTW Jollin telefon bo izšel z Nokiino navigacijo.

lopov ::

Hoj!

Prve napravice so v kokoški, vsaj 5 si nas je omislilo tovrstno božično darilce :P

Za nekoga, kateremu je Nokia N9 dnevni telefon lahko po dnevu uporabe rečem, da Jolla (v tem trenutku) ne more biti nadomestilo. Je pa super "geek phone" -- linux, a ne z ext4 pač pa btfrs, namesto X poganja Wayland in Qt-5. Čeprav imam z upravljanjem N9 kar nekaj kilometrine ima Sailfish ravno toliko drugačno filozofijo, da se občasno zgubim. Seveda so prisotni porodni krči -- ni MMS, slaba podpora socialnim omrežjem in deljenju datotek, problemi s sinhronizacijo e-pošte in podobno, a skupnost je že na delu in veselo pomaga(mo) loviti hroščke 8-)

Še komentar na Nokia Maps -- Jolla je licencirala storitev "Here" kar pomeni, da ni offline navigacije, kot je (bila) v navadi na Nokia telefonih. Brez internetne povezave (wifi/gprs) za prenos podatkov so karte neuporabne. Ubistvu isto kot Google maps na androidu. Škoda :(

c0ck4m0u53 ::

Ahoj pomorščaki:)

@lopov
Torej na vaših 5 še +1

Jphone uporabljam kot primarni telefon dober teden in sem navdušen. Končno proper linux phone. Root dostop takoj ob nakupu, ob prvem zagonu si sam izbereš katere servise/ aplikacije želiš imeti nameščene (modularnost ftw), filesystem btrfs tako na napravi kot na sd karticah, terminal je že v osnovi zraven (fingerterm).

Android podpore nimam nameščene, tako da imam zaenkrat vanilla sailfish izkušnjo. Sistem je robusten in odziven (nobenih rebootov in fc aplikacij), ambience, pulley menu so super zadevščina. V dobrem tednu odkar ga uporabljam sem dobil že 2 posodobitvi sistema (menda pride še ena pred koncem leta). Da sem se navadil na gestures sem rabil nekaj ur, potem ti pa enostavno zlezejo pod kožo. Z vsakim telefonom, ki ga zdaj primem v roke se zalotim, da bi kar drsel po ekranu oz ga double tappal za unlock:)

Community na TMO je vrhunski in izredno dobro podkovan tako na software kakor tudi hardware strani (občutek je podoben kot na gentoo oz. arch forumu), za razliko od xda-devel, kjer je iskanje koristnih info pita + zaenkrat še ni fragmentacije, kar tudi pomaga pri iskanju informacij. Nenazadnje pa je pomoč mogoče dobiti tudi na ircu, kjer je folk zelo uvideven in pripravljen pomagat.

Kar pa najbolj pogrešam je landscape mode za keyboard system wide, ker je hudo mučno vnašat tekst samo v portrait, sploh za pošiljanje sporočil. Če odmislim, začetni manjko aplikacij v storu, pogrešam tudi bugtracker ter uradni forum. Uradni forum zato, ker Jolla trži tako OS kot napravo in zato potrebuje uradni forum pod svojim okriljem za vse začetnike. TMO so odlični res kapo dol, vendar zna morda kakšnega novega obiskovalca, odvrnit na trenutke bolj surova komunikacija oz. pomanjkanje natančnih navodil (step by step).

Jolla je izpolnila vsa tista pričakovanja, katera sem zaman imel ob nakupu androidne naprave in upam, da jim uspe na dolgi rok.

Formula 1 ::

Meni je zelo všeč. Sicer ga kupil nebom ker imam malo več kot pol leta staro Lumio ampak me vseeno zanima še kakšna izkušnja. Sicer super napisano @c0ck4m0u53 in @lopov.
http://www.gsmarena.com/jolla_jolla-rev...

Nekaj me zanima glede na to, da naj bi delovale Android aplikacije ali lahko potem v telefon namestim tudi apk za tiste aplikacije ki jih ni v trgovini in bo delalo ? Ker če bo je tole velik +.
Imam pa eno novoletno željo in sicer da se združita Jolla in preostali odelek Nokie. Znanje imajo, možnosti tudi mislim da bi lahko nastale super stvari ob takem sodelovanju.

lopov ::

Jolla načeloma nima podpore za GooglePlay, imaš pa Yandex in (se mi zdi) Amazon. Seveda se GooglePlay lahko (neuradno) namesti, potreben je developer mode in nekaj znanja terminala.

Kolikor sem bral po forumu se da brez problema namestiti poljuben apk, a ni nujno, da bo delalo. Odvisno, kako "globoke" so povezave z androidom. Kaj več ti ne znam povedati ker podpore za android nisem namestil in upam, da je tudi ne bom. TBH, če bi želel androida bi ga tudi kupil :)

c0ck4m0u53 ::

V storu je trenutno število aplikacij zelo omejeno, vendar pa sem med brskanjem po spletu našel nekaj native aplikacij, ki zaenkrat še niso na voljo preko stora.

Cargo Dock dvo panelni file manager, Wifi Hotspot, Reboot app, Video Player z yt podporo, Flashlight, Unofficial Jolla Together client.

Dodajam še 2 aplikaciji, kateri pa nisem namestil: WhatsApp client for Sailfish, CuteSpotify for Sailfish

Za konec prilagam še navodila, kako namestit omenjene aplikacije.

Melanholija ::

Zanima me, kje ste kupili telefon in koliko je bila končna cena?

lopov ::

Prednaročilo 100 + doplačilo 314 (299 telefon, ostalo dostava) = 414 EUR

Štacuna: http://jolla.com/ (klik na buy now).

Drugač pa tko, če misliš uporabljat kot dnevni telefon poglej karkoli drugega, če se misliš "igrat" in te ne moti da precej stvari ne dela oz. so nedodelane in te veseli šarjenje po sistemu -- kaj čakaš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Melanholija ::

Ja imam še htc one x. In ja me zanima šaranje. :)
Ja samo ko kliknem buy now, nekako ne pridem da bi dal v košarico, ker se nič ne zgodi. :/

lopov ::

https://shop.jolla.com/onepagecheckout/

Tole dela? Izbereš add to cart, po potrebi ustvariš račun za trgovino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Melanholija ::

Aha, ja potem bo treba ustvariti račun. Hvala!

neogohan_x ::

Tudi jaz sem ga prednaročil že maja. Telefon je super, vsak update prinese nekaj novega oz. izboljša stvari.
Včeraj sem se malo igral in si nastavil slovensko tipkovnico, če kdo rabi naj sporoči in mu pošljem datoteke.

Kar se android aplikacij tiče, dela vse super razen par izjem. Namenoma si nisem namestil Google Play Services in zato par aplikacij, ki so odvisne ne dela. Tudi igrice delajo tekoče in brez problema (naletel na izjemo "Pandemic", ki telefon pregreva in kar požira baterijo).

Meizu ::

lopov je izjavil:

Hoj!

Prve napravice so v kokoški, vsaj 5 si nas je omislilo tovrstno božično darilce :P

Za nekoga, kateremu je Nokia N9 dnevni telefon lahko po dnevu uporabe rečem, da Jolla (v tem trenutku) ne more biti nadomestilo. Je pa super "geek phone" -- linux, a ne z ext4 pač pa btfrs, namesto X poganja Wayland in Qt-5. Čeprav imam z upravljanjem N9 kar nekaj kilometrine ima Sailfish ravno toliko drugačno filozofijo, da se občasno zgubim. Seveda so prisotni porodni krči -- ni MMS, slaba podpora socialnim omrežjem in deljenju datotek, problemi s sinhronizacijo e-pošte in podobno, a skupnost je že na delu in veselo pomaga(mo) loviti hroščke 8-)

Še komentar na Nokia Maps -- Jolla je licencirala storitev "Here" kar pomeni, da ni offline navigacije, kot je (bila) v navadi na Nokia telefonih. Brez internetne povezave (wifi/gprs) za prenos podatkov so karte neuporabne. Ubistvu isto kot Google maps na androidu. Škoda :(


Ne razumem. Moj HTC One S z androidom deluje tudi v offline načinu z google maps. Sam satelit povezavo je treba odpret.

Melanholija ::

Pa sem naročil Jollo. Lako rečem končno :)
Sedaj je bila znižana tako da sem takoj naročil. Zraven sem vzel še Poppy Red the other half ;)
Kmalu naj bi prišel novi os update 6 ter 7 skupaj. Kako ste zadovolni, še imate jollo?

bluefish ::

Zdaj so ceno spustili na 349€: http://www.neowin.net/news/jolla-phone-...

lopov ::

Oj!

Na naslovu https://www.transifex.com/projects/p/un... je neuraden slovenski prevod. Sicer uporabljam linux a ubuntu + imam premalo znanja, da sam ustvarim RPM. V kolikor je kdo tako prijazen da zgradi RPM se najlepše priporočam.

Navodila so tu: http://git.qtquick.me/?p=unofficial-jol...

Lahko pa mi kdo namigne kako "pripraviti" potrebno za gradnjo (na ubuntu) in poskusim sam, ampak rabim res step-by-step navodila :/

---
Zakaj neuradno? Jolla originalnih datotek (še) ni odprla, se je pa uporabnik kenya888 potrudil in iz dveh virov zbral in uredil:

Source translation files management is so fuzzy:P
They are based on mixed en_GB translation (*en-GB.qm) and en_eng files (*_en_eng.qm) from the Jolla device. Some translation files are missing in en-GB but present en_eng and vice versa. True original source files(*.ts) are not opened by Jolla, I think.

I have created translation source file (*.ts) with using lconvert command from these *.qm files. I haven't checked which is missing or not and wouldn't manage it strictly in the future. Like other people using Jolla (too early bird) now, I think, I don't need truly translation in my mother tongue for daily use. English is enough for me indeed. I wouldn't use my time and resource to improve translation quality from 95% to 100%.


In nenazadnje -- prevodi v druge jezike prihajajo, platforma ne bo Transifex pač pa Pootle (skoraj uradno potrjeno :P ).

Lp,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

c0ck4m0u53 ::

Melanholija je izjavil:


Kako ste zadovolni, še imate jollo?

Še vedno ga uporabljam kot primarni telefon. Prekomerno praznjenje baterije so uredili, dodali so landscape mode, MMS podporo ter uradni forum. V naslednji posodobitvi naj bi dobili tudi tudi LTE podporo.
Število aplikacij je še vedno omejeno zlasti v uradnem storu. Zadevo delno rešuje OpenRepos v navezi z Warehouse klientom.

Imel sem eno dokaj zoprno težavo, ki pa ni bila ravno pogosta, namreč nekje 1x mesečno se mi je telefon sam od sebe ponovno zagnal in potem kar obstal v loopu in se vse skozi ponovno zaganjal. Zadevo sem rešil tako, da sem za 5 min odstranil baterijo. Po zadnji posodobitvi je težava izginila, tako da trenutno je vse tipi top.

Melanholija ::

Hoj, mi lahka kdo pomaga? Namreč telefon sem dobil včeraj, vse super. Samo ne morem pa nadgradit telefona, se vse ustavi pri downloading in negre nikamor.
Tudi nobene aplikacije ne morem snet. Včasih napiše, da je težava z Jolla store.

lopov ::

S katere verzije nadgrajuješ? Drugače pa so težave s štacuno & nisi edini s tem problemom.

Za začetek poglej tole (registracija):
https://together.jolla.com/question/337...

Jaz sem posodobil na 1.0.7.16, sem pa afektiran s tem bugom:
https://together.jolla.com/question/448...

Nasplošno se mi zdi, da je (moja) naprava bistveno bolj požrešna kot pred tem, čez noč mi je baterija padla za 11% kar se mi prej ni nikoli zgodilo (če je nisem uporabljal za klice in je bila na wifi je zdržalo tudi več kot 5 dni) + kasneje sem moral odstraniti baterijo, ker je enostavno nisem mogel zbuditi (prikazal se je le wallpaper, pritisk na gumb za vklop ni pomagal).

Store ima precej zadev, ostalo pridobi tukaj: https://openrepos.net/ in sicer najprej namesti klienta: https://openrepos.net/content/basil/war...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Melanholija ::

1.0.2.5 imam sedaj. Bom pogledal to. Hvala.

To z registracijo ni.

Zgodovina sprememb…

c0ck4m0u53 ::

Melanholija je izjavil:

Hoj, mi lahka kdo pomaga? Namreč telefon sem dobil včeraj, vse super. Samo ne morem pa nadgradit telefona, se vse ustavi pri downloading in negre nikamor.
Tudi nobene aplikacije ne morem snet. Včasih napiše, da je težava z Jolla store.

@ Melanholija poglej še v release notes, podpoglavje Users running software version < 1.0.4.20 ter na Zendesk, mogoče se najde kaj uporabnega.
Če imaš že nameščen Warehouse klient za openrepos, moraš pred nadgradnjo nujno onemogočit vse repozitorije.

Zgodovina sprememb…

Melanholija ::

Po parih poskusih je zagrabilo, zdaj mam 1.7. Aplikacije mi pa še vedno negre inštalirat. Piše waiting in se nč ne zgodi.

lopov ::

Trgovina dela, sem pravkar zresetiral svoj telefon in naložil na novo, sta pa sedaj z 1.0.0.5 le dve nadgradnji -- vmesna 1.0.4.x in zadnja 1.0.7.16. V bistvu je najbolj zamudno namestiti vse aplikacije, backup & restore osebnih podatkov in nastavitev deluje BP :)

@Melanholija -- slovenske tipkovnice ni v privzeti namestitvi, najdeš jo v Openrepos.

Melanholija ::

Ja pr meni samo nalaga, zgodi se pa nič. Hvala bom si naštimal to.

lopov ::

Jaz mam sicer kar idej, kaj bi naredil, a v praksi tega še nisem počel tako da so to samo ideje! Lahko pa poskusiš :)

Prvi predlog -- da resetiraš napravo (ja, imaš "release", ampak ne deluje + nimaš še podatkov, tako da brez problema resetiraš) --> Settings|System|Reset device. Priporočam, da je naprava med resetom priključena na napajanje.

Ko konča ugasni napravo ter po zagonu preveri posodobitve.

Drugi predlog -- v nastavitvah vklopi SSH: Settings|System|Develper mode --> potrdi developer mode in remote connection ter vtipkaj geslo -- nikakor ne potrdi zadnje možnosti "allow developer updates"! Ko omogočiš se med aplikacijami pojavi Terminal. Tu tudi vidiš IP naprave (WLAN IP address).

Ponovno zaženi ker je velika verjetnost da boš dobil "connection refused"; če znaš restartaj servis preko terminala, drugače restart).

Na telefonu preveri, katero verzijo sistema imaš (Settings|System|About product) -- zapiši/zapomni si

Poveži se preko SSH na napravo, za uporabniško ime vnesi "nemo" ter geslo, ki si ga nastavil.

Sedaj si logiran kot navaden uporabnik (nemo) in lahko izvedeš par stvari:

v terminal vtipkaj: ssu domain
mora vrniti "Device domain is currently: sales"
če ni, popravi: ssu domain sales

v terminal vtipkaj: ssu release
meni napiše "Device release is currently: 1.0.7.16"
tebi pa mora napisati isto kot vidiš v "about product"
če ni, popravi: ssu release 1.0.0.5 < -- samo primer, zamenjaj s svojo verzijo

nato posodobiš katalog: pkcon update + pkcon refresh

Preveri, če ti ponudi nadgradnjo in če se izvede.

Melanholija ::

Uf, hvala
Sedaj pa mi je uspelo, nisem rabil vsega tega.
Mogoče še komu pride prav. Pri meni je šlo v tretje naložit aplikacijo. Pač traja en čas.

c0ck4m0u53 ::

Na mail sem dobil kupon v vrednosti 100€ popusta ob nakupu novega Jolla telefona. Če je kdo tik pred nakupom telefona, mi prosim sporočite preko ZS in vam z veseljem posredujem svojo kodo, poleg pa dodam še Aloe TOH. Za telefon boste torej odšteli 249€.
Kupon je veljaven do 2. 11. 2014.

c0ck4m0u53 ::

Promocijsko kampanijo so podaljšali do 10. 11. 2014.

BaRtMaN ::

c0ck4m0u53, hvala ti za kodo.

Nekaj tednov sem Jollo zaganjal,saj nisem bil ziher, kako se bodo na njej obnašale aktivnosti iz Androida. Vsekakor je nekaj nevšečnosti, a celokupno gledano sem zadovoljen.

Pa še en navdušujoč hardware maker z Jollo. :)

lopov ::

Se je morda kdo odločil za tablico? Sam sem vplačal le "poštnino".
Samo firbcam :)

tilen32 ::

Imam vprašanje za lastnike jolle. Koliko vam zdrži baterija z enim polnjenjem in kako je s svetilnostjo zaslona v sončnem dnevu?

lopov ::

Vstavljeno imam data-only SIM, ves čas na 4G. Če bolj malo delam zdrži 4 dni (tviti, email), drugače pa cca 1,5 dni. Ves čas je tudi na wifi in do nje dostopam preko ssh + uporabljam jo za hotspot (danes nam je crknil net in mi je "rešila življenje" 8-) ). Hja, pa namestil sem android support in jo sedaj uporabljam za geocaching pri čemer zdrži nekje do 12 ur.

Zaslon sux, na soncu pa sux2 :'( Zmaga kamera, ta sux3 s soncem ali brez ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

BaRtMaN ::

Men se ne zdi tako slab zaslon, je pa vidnost zelo odvisna od kontrasta Ambiance. Ne pomaga, da so črke precej tanke, a vsaj niso premajhne za moj vid.

Je pa res, da direktne primerjave s kakšnimi 300+ ppi zasloni nisem delal.

Baterija mi zdrži 2 dni zmerne uporabe: klici, sms, emaili, branje RSS feedov in brskanje po netu, kakšen simpl špil. 3(,5)G omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

lopov ::

Hoj!

na TJC je glasovanje, kateri jeziki se bodo prevedli & vključili v OS.
Če imate račun na TJC se prijavite in glasujte (= upvote predlog) : https://together.jolla.com/question/134...

Če kdo še ne ve -- na Transifex neuradni prevodi že obstajajo in glede na visok procent prevedenega + dovolj glasov bi Sailfish v eni od naslednjih različic lahko vseboval slovenščino :)

BaRtMaN ::

Firma Jolla je v škripcih od fiaska s crowdfundingom tablice. Ampak OS se, čeprav redkeje, še posodablja, še so mi izredno všeč geste za rokovanje. :)

Ali še vztrajate s Sailfish OS, načrtujete ali že imate nov aparat?

lopov ::

Jolla C, prvi batch :)
Prva jolica tudi še brca, ma pa klasičen problem z zvočnikom - dela, ne dela ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

BaRtMaN ::

Čestitke, da si zraven prišel, so ekspresno pošle C-jevke. :)

Škoda, ker ne prodajajo več TOHov, bi mi prav prišel nov hrbet. Kolega mi je 3D-natisnil enega, ampak je bil ravno malo premajhen in mali previsni zobci znotraj ohišja se niso dobro natisnili. No ja, za eksperiment je že bilo.

Z zvočnikom mam pa tud jaz problem, namreč eden od obeh je crknil in mam samo mono - ampak OK, še vedno boljš kot brez!

lopov ::

Za "staro" Jollo ti šenkam enega, prav tako printan ampak z bumperjem pri kameri, vzet je bil pri Shapeways. Glede barve ni izbire - oranžna. Brez obveznosti :)

Vzel sem dva, pa se mi je kar nabralo -- original bel, 1st one, 2x printan ... Bo prej aparat odpovedal :)

Pri C sem za spremembo celo dovolj hitro prebral mail -- pred tem sem ravno dobil refundirano tablco (prvi del), tko da sem na koncu doplačal manj kot 9 EUR.

lopov ::

Hoj!

Od danes dalje je slovenščina na voljo za prevajanje na uradni platformi (pootle). Večina postavk je uvožena s Transifex kjer smo na koncu obtičali pri 91%, sedanje stanje z vsemi novimi stringi pa 68%.

https://translate.sailfishos.org/sl/

Če je volja in čas -- vsaka pomoč dobrodošla :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Hoj!

Od danes je na Openrepos dostopen paket s slovenskimi prevodi, namesti se preko Warehouse, v nastavitvah jezika določi slovenščino in po restartu vas pričaka slovenski vmesnik :)

Prevedenega je nekaj čez 85% (https://translate.sailfishos.org/sl/) in zajema večino vsakdanjih zadev. Pripombe, predlogi in kritike dobrodošle :P

Warehouse (kdor nima nameščeno): https://openrepos.net/content/basil/war...
Slovenski paket: https://openrepos.net/content/martonmik...

BaRtMaN ::

Sem si namestil prevod iz Warehouse. Kar dober motivator k prispevanju, ampak lahko prevode le predlagam, ne morem pa jih popravljati. Si kakšen skrbnik projekta slovenskega prevoda na translate.sailfishos.org, da bi lahko dal višje pravice?

lopov ::

Sem "koordinator" ampak nisem prepričan, da lahko jaz "povišam" koga drugega.

@sledges na TJC je pravi naslov.

Daj mu napiši sporočilo tu: https://together.jolla.com/question/134...

Thx & lp,
b.

lopov ::

Sem šel čez predloge in vse potrdil :)

Super & hvala!

Edit: sem pustil msg na TJC in z nekaj sreče ti dodelijo možnost oddajanja prevodov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

c0ck4m0u53 ::

Kupujem Jolla ali Jolla C Smartphone. Ponudbe na ZS ali na c0ck4m0u53@gmail.com
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

lopov ::

Objavi oglas na talk.maemo.org, je večja verjetnost, da se kdo javi :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huaweijevi prihajajoči telefoni brez Googlovih storitev in aplikacij? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7215883 (11627) Reycis
»

Amazon želi postati tudi mobilni operater

Oddelek: Novice / Rezultati
114958 (3640) vostok_1
»

MWC: Jolla pokazala predogled Sailfish 2.0

Oddelek: Novice / Android
209534 (6822) MrStein
»

Jolla razvija tablico s Sailfish OS 2.0

Oddelek: Novice / Android
2712624 (10141) lopov
»

Finska Jolla (MeeGo) je tu

Oddelek: Novice / Android
4414206 (9631) M.B.

Več podobnih tem