» »

[Lisp] Ga kdo uporablja?

[Lisp] Ga kdo uporablja?

Temo vidijo: vsi
1
2
»

Invictus ::

jype je izjavil:


RabbitMQ vs. IBM MQ, prvi napisan v erlangu, drugi pa v C++.

Enega so pisali 20 let, drugega pa eno leto, nabor zmogljivosti je pa podoben.

Lahko je napisat nekaj v enem letu, če so ostali že razvili vse kar je bilo treba prej v 20 letih.

In si samo kopiral.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> In si samo kopiral.

Mhm, to rečejo vsi, ki niso naredili.

noraguta> :~>>>>> faliran fizik brez osnov matematke, je res cenjeno blago. sploh če zna python! :~)))) še tisto malo podpore da se autocad(map 3d) povezuje na gis sisteme je narejeno kot COM kontrole. ampak če človek ve in dela stem potem ve!

Čemu te tako boli, da drugi počnemo tiste reči, ki bi jih ti očitno rad, pa ti jih ne zaupajo? A si morda preveč akademski?

metalc ::

Maxima ("odprtokodna Mathematica") je tudi napisana v Lispu. Res je pa tudi, da so njeno "mater" začeli razvijati že pred skoraj 50 leti, ko niti C-ja še ni bilo.

KAr kulska zadeva, ki se trenutno še aktivno razvija, me pa kar malček skrbi njena prihodnost, ker je napisana v ne ravno razširjenem jeziku.

Spura ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:


RabbitMQ vs. IBM MQ, prvi napisan v erlangu, drugi pa v C++.

Enega so pisali 20 let, drugega pa eno leto, nabor zmogljivosti je pa podoben.

Lahko je napisat nekaj v enem letu, če so ostali že razvili vse kar je bilo treba prej v 20 letih.

In si samo kopiral.

Skrivnost neuspeha se skriva v imenu IBM MQ. IBM. IBM nima niti enega produkta, ki ne bi bil vreca trojnega koncentrata kurjega dreka.

jype ::

Spura> IBM nima niti enega produkta, ki ne bi bil vreca trojnega koncentrata kurjega dreka.

Hkrati je pa IBM MQ mainstream rešitev za "staterprise" rešitve.

Spura ::

Jst lahko njihovim produktom pripisem izgubo okoli pol leta dela tekom treh let.

jype ::

Jaz sem bil seznanjen z dvema rešitvama, ki razmeroma dobro delujeta, koliko sta stali, mi je pa nerodno povedat, čeprav nisem bil vpleten v razvoj.

Invictus ::

Spura je izjavil:

[
Skrivnost neuspeha se skriva v imenu IBM MQ. IBM. IBM nima niti enega produkta, ki ne bi bil vreca trojnega koncentrata kurjega dreka.

Njegovi letni dobički govorijo drugače.

Oz. z besedami mojega kolega v tujini ...

Big companies wants IBM.

Pa razumi to kakor hočeš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Looooooka ::

jype je izjavil:

V resnici to drži za vse izdelke. Biti pa morajo zgolj dovolj dobri, nič več.

Bolje je, da izdelki pridejo dva meseca prej na trg, kot da so po nekih benchmarkih najboljši (za tistega, ki jih bo lansiral).

Človek se lahko samo za glavo prime, ko vidi kako v iOS deluje uporabniški vmesnik - ampak ljudje so z njim očitno zadovoljni.

Se strinjam.
Simple proof:
Facebook vs Google+.
Njihov fb api je bil od zacetka drek na palci. Se folk, ki ni mel pojma je lahko prvi dan najdel buge.
Ce prides na trg z ne vem kako optimiziranim programom...zunaj so pa ze 3 mesece "slabsi" programi, ki so ze dobili uporabnike in redne stranke(ki so na svoji strani ze vlozile denar za integracijo s tem "neoptimiziranim sranjem")...bos spusil in naredil velik minus.
Another simple proof?
Windows Phone 7, 7.5, 8.
Folk rajsi dela s tistim..."o moj bog, kako lahko temu recejo API" od Appla, kot pa da switchajo na drugo platformo.
Why?
Ker je folka na iphonu in androidu kot dreka. Oni pa tko al tko ne vejo, kaj je zadi.
Ce gremo gledat kaksne strezniske resitve mas pa prednost takoj, ko podpises pogodbo z vecjimi igralci na trgu. Se gre lahko "Mr Late to the party" slikat s svojim superiornim izdelkom. Ga pac v 2 mescih povozis z vecjim vlaganjem v razvoj(ki se ze krije s pogodbami in ne ustvarja minusa).

noraguta ::

Čemu te tako boli, da drugi počnemo tiste reči, ki bi jih ti očitno rad, pa ti jih ne zaupajo? A si morda preveč akademski?
niti najmanj me ne boli, boli me pa kurac za klinca ki ne zapopade kje je memoizacia v sintaksi in sintagmi. in kaj prevajalnik in interpreter omogočata in kaj ne. boli me kurac za vse ostalo niti nimam namena zgubljat cajta stem. lisp je bil inovativen precej nazaj dons so koncepti razviti preko njega. to vem še jaz k šraufam pa uporabljam motorke. pa nikoli ni bil dodelan. še to lahko povem. zavoljo tega je tudi vedno imel premajhen user base da bi se glede na svoje planirane kvalitete zares uveljavil. zakaj zaboga bi človek uporabljal bugast interpreter če obstajajo po moči ekvivalentna , manj fleksibilna a tudi a manj hročata okolja?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zero_max ::

Kak program (compiler je pravi izraz, če se ne motim?) priporočate za učenje Lispa? OS je Win7.

Havala in LP!

kobilica ::

Poznam kolega, ki programira dobro v Schemu (dialekt Lispa), ter jaz malo znam v Schemu toda nisme nič še naredil z njim..

amacar ::

zero_max je izjavil:

Kak program (compiler je pravi izraz, če se ne motim?) priporočate za učenje Lispa? OS je Win7.

Havala in LP!


Kakšne enostavne stvari (recimo evolucijski algoritem, urejanje seznamov itd...) sem jaz spisal kar tu: http://www.compileonline.com/execute_li... Problem je edino, ker ni debugerja.

zero_max ::

Hvala za info...malo bom še opisal stanje...mogoče sem bil preskop z besedami.
V programiranju sem popoln začetnik. Prijatelj mi je svetoval, naj se naučim Lisp in C...in pol bodo ostali jeziki šli hitreje. Dodal je, da bo začetek zelo težak...krvav. Ta dva jezika sta kot nekakšna latinščina med jeziki.

Imam knjigo P. Graham: ANSI Common Lisp in bi se rad ob njej učil.

Če pa je Scheme boljši in je možno uporabljati kak fajn compiler, kar na dan z besedo.

Rad bi nekaj enostavnega (kot npr. ukazni poziv na Win7), da zaženem v Win7 in se počasi učim po knjigi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

amacar ::

Z lispom začet je kr malo mazohistično, s C oz s C++ sem pa sam začel in ni bilo problemov.

Kot sem omenil, lahko v zgornjo spletno stran lepiš komande na enak način kot ukazni poziv.
Sem pa poizkusil tudi CLISP, kjer pa lahko komande lepiš v ukazno vrstico. (http://www.clisp.org/)

zero_max ::

@amcar: Kak compiler pa se uporablja z C ? Da je simpl etc.

amacar ::

Uporabi nek IDE bo lazje. Js sem codeblocks uporabljal, lahko tudi visual studio.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jeziki specifičnih domen

Oddelek: Programiranje
202151 (1784) noraguta

Učenje programiranja

Oddelek: Programiranje
51016 (926) Gandalfar
»

S katerim programskim jezikom narediti prve korake v svet programiranja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
616395 (4798) b
»

Programski jezik Lisp

Oddelek: Programiranje
172188 (1349) OwcA
»

Seznam programskih jezikov

Oddelek: Programiranje
132194 (1818) BigWhale

Več podobnih tem