» »

Učenje programiranja

Učenje programiranja

adam1900 ::

Sem dijak prvega letnika računalniške šole. Programirati se bomo učili šele v 2. letniku. Rad bi se naučil nekaj osnov že v naprej, da mi bo kasneje lažje. Pa me zanima kateri programski jezik mi priporočate za začetek in če veste za kakšno knjigo ali spletno stran kjer bi se lahko to naučil?
Lep pozdrav

Siddh ::

C++, C, C#, visaul basic,...skoraj vseeno je, dobiš pa vse na microsoftovi strani za razvijalce
http://msdn.microsoft.com/en-us/ms348103

potegni si dol kar visual basic express, je nekako najlažji pa še ne rabiš tolko pisat, tutoriali pa so vgrajeni v program, vsaj kolikor se jaz spomnim, visual basic je verjetno najbolj uporaben začetek programiranja, potem pa še lahko začneš z C, C++ itd.

noraguta ::

nemerle, pa javascript če te programski jeziki zanimajo malo bolj podrobno. visual basic je naporen ko nekje opazniš mek vzorec pa stvari ne moreš avtomatizirat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

S tem se ne strinjam. Priporočam mu Python, ker pozna praktično vse sodobne paradigme in koncepte jezikov in tehnik, javascript, ker je vedno bolj mainstream, Javo, ker je standard v industriji, C#, ker je sodoben jezik, potem pa, če ga bo zanimalo, še C, C++, x86 zbirnik da bo razumel, kako računalniki delujejo in erlang, haskell, lisp in lua, da bo spoznal jezike, ki zagotavljajo najmočnejša orodja za reševanje določenih razredov problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

jype je izjavil:

S tem se ne strinjam. Priporočam mu Python, ker pozna praktično vse sodobne paradigme in koncepte jezikov in tehnik, javascript, ker je vedno bolj mainstream, Javo, ker je standard v industriji, C#, ker je sodoben jezik, potem pa, če ga bo zanimalo, še C, C++, x86 zbirnik da bo razumel, kako računalniki delujejo in erlang, haskell, lisp in lua, da bo spoznal jezike, ki zagotavljajo najmočnejša orodja za reševanje določenih razredov problemov.

joj jure ničesar od tega ne zanš pa trapaš , python je skrpucalo od programskega jezika ker prav nobena paradigma v tem jeziku povsem konsistentna bognedaj šele spodobno dokumentirana.c++11 na žalost še nisem pa tudi dvomim da bom prežvečil ampak je skupek paradigm katere hodijo druga drugi v zelje na koncu koncev je pa stack katere koli kode povezane z templati prebavljim le hudim piflajem. ne rabim filtrirat 32 zaglavij med dvema uporabnima vrsticama kode, compiler mi pa pri tem ne zna ama nič pomagat. lispa itak ne poznaš, je pa fajna zadeva če hočeš spznat kako zgleda AST, sicer je pa dan danes preživet. Clojure pa ni spodoben naslednik.
zbirnik je obvezen samo ne za učenje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

Malo si poglej stare teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri je vaš najljubši programski jezik?

Oddelek: Programiranje
343078 (1827) Cervantes
»

začetki programiranja

Oddelek: Programiranje
356761 (4836) Mavrik
»

Programski jezik za 13 letnika - NA NOVO? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9416444 (12889) blackbfm
»

Java

Oddelek: Programiranje
323323 (2881) Nerdor

Več podobnih tem