» »

Pomoč pri sestavi PC-ja za oblikovanje

Pomoč pri sestavi PC-ja za oblikovanje

kokotex ::

Živjo!

Imam problem pri sestavljanju računalnika za modeliranje s programom 3ds max in vizualiziranje z Vray dodatkom. Imam že izbrano grafično kartico GTX670 ,sedaj me pa zanima kakšen procesor,kakšno matično ploščo, koliko RAMa, SSD,... potrebujem da bo vseskupaj gladko teklo. Glede na to da sem lajk iz tega področja bi mi prav prišla kakšna strokovna pomoč. Budget:do 950€ (za celo kišto vključno s kartico ki je 425€...se pravi vse ostalo za 525€)

Že v naprej hvala za odgovore.8-)

Lep pozdrav

bluefish ::

Si grafično izbiral na podlagi dela z omenjenim programom? Je namreč zadeva nesmiselna.

fr4nc ::

Mogoče kaj v tem smislu:
FX-8320
matična s chipsetom 970 ali 990FX
vsaj 8GB RAMa
SSD vsaj 128GB (priporočam Samsung)
?

Če pa Intel:
3570K
Z77 Chipset
ostalo enako ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

levaky ::

Kolikor vidim, rabiš za pospeševanje Quadro ali Tesla kartico...

Matej

bluefish ::

Ne.

kokotex ::

Glede na to da je GTX670 bolj priporočena kot Quadro 2000 ki je malo dražja sem se odločil za to ja... in pripiročena s stani uporabnikov kartice z istimi programi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokotex ()

bluefish ::

Kaj točno delaš?
Tale sestav je namreč precej neuravnotežen.

Pri raznoraznih vizualizacijah je zaradi velikih tekstur in kakih HDR fajlov za osvetlitev scene dobro imeti zadostno količino RAM-a, pri rendiranju pa se bolj pozna CPU. Grafična je aktualna le v viewportu, pa še to prideš do omejitve le pri scenah z veliko poligoni.

kokotex ::

jaz bi rabil bolj za hitrost pri izrisovanju (za animacijo). včasih se pa najde tudi kakšno delo z veliko poligoni

kokotex ::

Kolk berem iz različnih forumov opažam da potrebujem procesor z čimveč jedri ... kakšen pocen predlog?

ripmork ::

Večina 3d programov več kot odlično izkoristi multi-core arhitekturo procesorjev.
Vsekakor bi največji greh naredil, če bi denimo i5 proc kupil - z i7 in več thread-i pridobiš ogromno.
Pa veliko ram-a; čimveč, tem bolje.

jaz bi rabil bolj za hitrost pri izrisovanju (za animacijo).

za učinkovit predogled v viewport-u, definitivno dobra grafična (Quadro je drag in ima ozek spekter, kjer pokaže svojo moč, tako da se splača dobro pozanimat tu). Za dejansko renderiranje (z izjemo nekaterih novih GPU+CPU izrisovalnih pogonov) pa je povečini še vedno glavna formula CPU&RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kokotex ::

glede na to da sm zdaj neki sestavljal bi mi najbolj zneslo to:
Intel Core i7 3370K 3,5GHz
16GB RAM,1600MHz
GTX670
----------------------------------------------
Kar nanese 840€

Bi se dalo kaj podobnega dobit ceneje? vsaj kakih 100€?

amigo_no1 ::

Intel Xeon E5 ima pravih 8 fizičnih jeder :).
List of Intel Xeon microprocessors @ Wikipedia


Glede 3d max:
http://usa.autodesk.com/3ds-max/system-...
Some features of 3ds Max 2013 and 3ds Max Design 2013 are only enabled when used with graphics hardware that supports Shader Model 3.0 (Pixel Shader and Vertex Shader 3.0). In addition, Quicksilver hardware rendering requires additional GPU resources to work effectively. A minimum of 512 MB of graphics memory should be used. A minimum of 1 GB is recommended for the most complex scenes, shaders, and lighting modes. The integrated NVIDIA(R) iray(R) rendering technology operates well solely with CPU processing but processing can be accelerated by NVIDIA GPU CUDA technology. Check to see if the graphics card is CUDA ready here.

Torej potrebuješ nvidia gpu s podporo za Shader Model 3.0.

nvidia quadro 200 otrej ne pride v poštev (ima SM 2.1), ostane samo gtx serija (650+) https://developer.nvidia.com/cuda-gpus.


Tu je test cuda vs cpu v Photoshop CS5:
http://www.tomshardware.com/reviews/ado...



Da ne izumljamo kaj novega:
http://www.tomshardware.com/s/Workstati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kokotex ::

xeon ma tud pravo ceno ja :)

x45 ::

za tvoj namen bi jas vzel ati grafo razen če je kje res posebej n vidia boljša. ati ima močnejše gpu procesiranje in P/P.

ostalo pa:
FX-8320
matična s chipsetom 970 ali 990FX
vsaj 16 GB RAMa ( G skill ali amd original
SSD vsaj 128GB ( Samsung)
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

amigo_no1 ::

x45
3ds max podpira cuda gpu, na atijevih grafičnih cuda ni podprta.Torej ?

kokotex ::

glede grafične bom že :) sam zanima me glede teh procesorjev AMD... kaj je fora da so tolk cenejši od INTELa... a ma kdo kake slabe izkušnje z AMDjem al se tu plačuje sam firma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokotex ()

TOP ::

kokotex je izjavil:

glede grafične bom že :) sam zanima me glede teh procesorjev AMD... kaj je fora da so tolk cenejši od INTELa... a ma kdo kake slabe izkušnje z AMDjem al se tu plačuje sam firma?

Če bi se v tem primeru plačevalo samo firmo in pač ime potem ne bi AMD odpuščal zaradi slabe prodaje procov.Slabe izkušnje z AMD tega ni.Ti pač enostavno vidiš koliko denarja imaš in kaj si lahko privoščiš.Za določen denar dobiš pri enemu sistemu več pri drugemu manj.

kokotex ::

recimo razlika v ceni očitna, v delu pa niti ne :)

fr4nc ::

@kokotex: 6min in 44 sekund je že kar veliko IMO. Skoraj 50% počasneje kot Intel... se pa res, da je cena skoraj nična v primerjavi z Intelom.

Me zanima ko bi se odrezal kak FX-8350 pri tem.
A to je dejansko neke vrste benchmark ali kaj podobnega? Če je potem sem pripravljen probat.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Tole je konkretna scena in ne sintetični test.

Razlika v času je velika, vendar v ceni tudi.
Pri enem frejmu sicer ni panike. Drugo je seveda rendiranje animacije, ko se minute na koncu kaj hitro spremenijo v dodatne ure.

kokotex ::

bluefish..kakšna sestava bi bila pa po tvoje najboljša za 900€? Glede na to da si v teh vodah :)

Loocas ::

kokotex je izjavil:

recimo razlika v ceni očitna, v delu pa niti ne :)


E5520 je v bistvu 4 jedrni proc z hypertreadingom... pa še precej star model je to...

bluefish ::

kokotex je izjavil:

bluefish..kakšna sestava bi bila pa po tvoje najboljša za 900EUR? Glede na to da si v teh vodah :)
Eh, bolj amatersko, nič resnega.

Meni je načeloma bolj pomembna procesorska moč. Torej nek i7 s HT, vsaj 16GB RAM-a, osnovna grafika in to je to.
Budget varianta je prej omenjeni AMD FX-8xxx.

Loocas je izjavil:

E5520 je v bistvu 4 jedrni proc z hypertreadingom... pa še precej star model je to...
Tisti X6 tudi ni ravno sveža cvetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

amigo_no1 ::

fr4nc je izjavil:

@kokotex: 6min in 44 sekund je že kar veliko IMO. Skoraj 50% počasneje kot Intel... se pa res, da je cena skoraj nična v primerjavi z Intelom.

Me zanima ko bi se odrezal kak FX-8350 pri tem.
A to je dejansko neke vrste benchmark ali kaj podobnega? Če je potem sem pripravljen probat.

Lp

6 ur in ne minut imho.
40% razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Arntor ::

Intel Core i7 3770K 288EUR
Corsair 16GB KIT PC3-12800U Vengeance 71EUR
ASUS GTX660 DC2-2GD5 2GB GDDR5 209EUR
ASUS P8Z77-V Pro Z77 Sockel 1155 ATX 169EUR
Corsair Carbide Series 200R 64EUR
Seagate Samsung Spinpoint 1000GB F3 1000Gb 64EUR
XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3 52EUR
= 917EUR

Za 900EUR je tole imo best buy za 3d. Nekaj takega si mislim tudi sam uzet v naslednjem letu.

Sicer pa, se tudi sam ukvarjam s tem (amatersko), pa cist lepo shajam na Phenomu 2, 8Gb rama in 6870.

SSD-ja pa za 3d ne potrebuješ. Just sayin. Bolš 100EUR dat v proc, kot pa SSD nabavt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Arntor ()

klinker ::

Predlagam nakup na hoh.de...bos prisparal vsaj 200€ pri taki konfiguraciji ;)

Drugace pa...

i7 3770k + mugen3 ali pa celo noctua hladilnik
Gigabyte ali Asus z77 plato
2x8gb rama...pri teh cenah lahko tudi 4x8gb
256gb samsung 840pro ssd
2 ali 3Tb hdd 7200rpm
Gtx 660 ali 670ti
Soliden vsaj 600w modularen napajalec ( bequite dark)
Silent ohisje tipa fractal r4

Unknown_001 ::

Quadro naj vzame, če rabi računalnik za industrijsko oz. službeno rabo, drgač pa se lahk stegne do gtx 680 če ma za 670 denar.

kokotex ::

Hvala vsem za odgovore!

Raptor F16: v rangu 450€ je quadro 2000 in je nikjer ne hvalijo preveč za razliko od gtx670...quadro je za profesioalno rabo ampak po mojem mnenju in testih se vseskup začne s quadro 4000

x45 ::

kokotex je izjavil:

glede grafične bom že :) sam zanima me glede teh procesorjev AMD... kaj je fora da so tolk cenejši od INTELa... a ma kdo kake slabe izkušnje z AMDjem al se tu plačuje sam firma?


ja potem hje tako da bo grafa 670 taprava.

AMD FX 8 core je dost boljši nakup za denar kot intel. Teste ima fr4nc poglej temo. Vzemi 8320 FX.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

kokotex ::

verjetno bo grafićna gtx660 procesor i7 3770K in 16GB rama ...neki takega bi moglo znesit :)

TOP ::

x45 je izjavil:

kokotex je izjavil:

glede grafične bom že :) sam zanima me glede teh procesorjev AMD... kaj je fora da so tolk cenejši od INTELa... a ma kdo kake slabe izkušnje z AMDjem al se tu plačuje sam firma?


ja potem hje tako da bo grafa 670 taprava.

AMD FX 8 core je dost boljši nakup za denar kot intel. Teste ima fr4nc poglej temo. Vzemi 8320 FX.

Bolši nakup edino če želiš privarčevat denar.FX8 komaj drži I5 kaj šele I7 in tukaj se gre za 3D in FX se ne more kosat.Tisti testi mu popolnoma nič ne koristijo,ker se gre za I7.

x45 ::

narobe razmišljaš

V 3 d marku je FX 8320 - odklenjen hitrejši od i5 stane pa 30 % manj!! CPu ima vrtualizacijo ki je intek k serija nima. prednosti je še več...

nadalje plata omogoča 4x PCie 16x link, intel je omejen na 2x 8.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

dzinks63 ::

Za 3DS max je kar nekaj testov, npr.:




xbitlabs.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kokotex ::

dzinks63 s katere strani je to? zgleda zanimivo :)

bluefish ::

x45 je izjavil:

narobe razmišljaš

V 3 d marku je FX 8320 - odklenjen hitrejši od i5 stane pa 30 % manj!! CPu ima vrtualizacijo ki je intek k serija nima. prednosti je še več...

nadalje plata omogoča 4x PCie 16x link, intel je omejen na 2x 8.
Daj, tu ne govorimo o procesorju za igračkanje in poganjanje sintetike.

TOP ::

x45 je izjavil:

narobe razmišljaš

V 3 d marku je FX 8320 - odklenjen hitrejši od i5 stane pa 30 % manj!! CPu ima vrtualizacijo ki je intek k serija nima. prednosti je še več...

nadalje plata omogoča 4x PCie 16x link, intel je omejen na 2x 8.

Kaj porečeš na dzinks63 grafe in takih je ogromno,očitno spet tvoja izmišljena teorija.Tukaj je govora o resnični moči procesorja ne pa o procesorjih za nabijat igre in tukaj še enkrat povedano FX nima kaj iskati napram I7.

kokotex ::

To sm hotu slišat :) pol se splača dat mal več na procesor pa z grafično še rajš mal počakam :)

bluefish ::

Pri rendiranju se bo vsekakor poznalo.

kokotex ::

ja zato k recimo na laptopu delam z intel HD 3000 integrirano pa mi do 300.000 sploh ne dela nobenih problemov viewport

bluefish ::

Eh, 300k ni nič.
Na enem od forumov, ki se posveča arhitekturnim vizualizacijam, je nekdo delal z GTX285 na sceni z 8M poligoni - sicer ne tekoče, pa je vendarle preživel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dzinks63 ::

Procesor se vsekakor splača naviti, zadeva je močno odvisna od GHz. Investiraj v dobro ohišje, dober napajalnik in dober cpu hladilnik, proc navij na polovico zmožnosti overclocka, bo stabilen kot skala, na performansu se bo pa konkretno poznalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

kokotex ::

a naj odprem novo temo kako se navija? :)

al mi bo kdo tu na hitro razložu? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kokotex ()

ncc2000 ::

Prišparaj pri matični, ohišju in .. tole tu je ugodno..

potepuhec ::

Da ne odpiram nove teme... Katera maticna bi bila primerna za Intel i7 3770k, 32GB RAM, 2xSSD 2-4x HDD, gtx660. Predpostavljam da nabor Z77, od tu naprej pa se mi sanja ne, katero maticno izbrati. Firma, model,... cene so pa od 80€ - 300+€. Sicer sem nekaj bral teste ampak so v vsakem rangu dobro ocenjene plosce. Na kaj naj bom pozoren, da kasneje cesa ne bom pogresal?

Kateri hladilnik za proc priporocate, ko bom menjal prilozenega?

Hvala za odgovor.

x45 ::

gledam takole:

z a enak denar dobiš FX 8320 - 8 core ODKLNJEN ali intel 2320 quad core ( 2 eur več no )

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/p...

v testih vidite da amd prehitev v večini trstov intela ki je nekje 20 % dražji, nima virtulazacije ipd.
teste ima fr4nc.

mogoče bo dodal še kak 3dsmax test. V glavnem za enak denar zadeva ni primerljiva . veliko bolje je kupit amd ja 8 core.
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zion10 ::

kokotex iz izkušenj( uporabljam 3ds max +2 leti tukaj si lahko ogledaš reference) ti predlagam da si za začetek nabaviš "VIEWPORT" računalnik, ki naj ma poudarek na grafični ( predlagam nVIDIA gaming kartico višjega ranga, nad 660ti, kolikor ti pač finance dopuščajo), hitrem diskovju (SSD za disk caching v primeru velikih map-HDR, veliko ponavljajoče geometrije-proxy), šele potem na procesorju-omenjeni FX ti bi bil dovolj lahko še kaj cenejšega, no potem pa malce kasneje ko se boš seznanil z distributed rendering ali network rendering, kar je neizogibno če se boš ukvarjal z animacijo-pri tovrstnem delu največ profitiraš, pa si dodatno nabaviš RENDER RAČUNALNIK ali render node teh imaš lahko več mrežno povezanih, kar tvori render farm. No pri render node je poudarek na CPU-ju, tako lahko zopet vstaviš omenjeni FX z osnovo matično ploščo+ram+napajalnik+ohišje in te stane ~400€
Tako imaš sistem pri katerem lahko neovirano modeliraš in renderiraš že za ~1400€, v nasprotnem primeru lahko kupiš mašino za isti denar, mel boš hitrejši render time ampak ko bo renderiral, ga boš čakal.

Ne glede na vse napisano ti predlagam, da delaš manjše korake in si poskusi razjasnit kaj hočeš met in kaj imaš lahko, čim bolj se informiraj Vray ima močno internetno skupnost, support, ker možnosti in rešitev je veliko.

Zion10 ::

kokotex, vidim da si me že prehitel oziroma sem spregledal izbiro grafične(GTX670) mogoče bi samo dodal, da če imaš možnost vzemi model z 4GB rama, ker s tem si močno povečaš možnosti za kak hiter GPGPU based render


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12417531 (12071) Machete
»

Gaming PC za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7212576 (10863) gamer12345
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4912595 (11911) fr4nc
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
445736 (4806) vaščan

Več podobnih tem