» »

Complete PC Restore, pod Visto

Complete PC Restore, pod Visto

Cervantes ::

Že kakšen mesec se trudim, da bi naredil Complete PC Restore, pod Visto.

Kdor je to kdaj poskusil, ve, o čem govorim. Ne gre in gre.

Vedno dobim sporočilo, da je disk ali premajhen oz. da je premalo diskov (kar je seveda oslarija). Microsoft supporta še nisem kontaktiral, ampak sodeč po tistem, kar je na netu, si od njih ne obetam kaj posebnega.

Any help, most welcome.

lopov ::

Boš moral kaj več povedati -- gre za laptop ali desktop? Za kakšen "restore" gre -- imaš originalne diske ali je to "restore" particija? Si pred časom naredil kompleten backup diska in sedaj želiš to kopijo presneti nazaj? Al gre za "system recovery" in želiš samo povrniti v stanje pred namestitvami & posodobitvami?

Cervantes ::

No, takole.

Ker sem priden, delam jako pogosto "Complete PC Backup", opcija, ki jo ima Vista pod "Backup and Restore Center".

Lately mi je na eni mašini odletel disk. No problem, kupim novega, in potem se je začelo. See above.

Laptop ali desktop, vseeno. Backup na zunanjih usb diskih. System Recovery pač ne pomaga, če ti disk odleti.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Katero napako javi? Morda nekaj v smislu "0x80070057 = invalid parameter"?
Daj čimveč podatkov, kakšen skrinšot s konkretnim opisom napake, brez informacije je eno samo vedeževanje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Cervantes ::

Hvala zaenkrat, jutri več.8-O

Cervantes ::

Noja, tazadnja zadeva, ki sem jo (brezuspešno) probal, je izgledala nekako takole:

wbadmin start recovery -version:11/08/2012-10:22 -Itemtype:volume -items:c: -backuptarget:f: -recoverytarget:c: -recursive

Pač javi en error, bom jutri bolj natančno povedal, kateri.

Ampak saj če nisi sam tega nikdar delal - itak ne boš vedel.

BTW, kako naj ti dam screenshot? Sej OS ni instaliran!

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Vse kar mam je nov disk, backup na usb disku in in instalacijski DVD. Alles.

fosil ::

Namesto commandline, a si probal kar orodje za resore, ki je na instalacijskem DVD-ju?
Si probal tudi kakšen starejši backup in ne samo zadnjega?
Tako je!

harmony ::

Matr kero kompliciranje brez potrebe. Backupiraš samo podatke in to restavriraš. Nikoli nisem videl potrebe po backupiranja celega sistema in ne vem kaj še.

Do sedaj bi lahko že 5x postavil enak sistem in 5x restavriral podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Cervantes ::

@fosil: ja seveda se probal najprej to. Fail.

@harmony: hvala za odličen nasvet, to vem tudi sam. Ampak če ima MS orodje za complete restore, bi nekako pričakoval, da bo to delovalo.

fosil ::

A je nov disk enako velik kot stari?
Če je enako velik obstaja možnost da ni čisto enako velik, ampak za kakšen bit manjši in imaš zato probleme.
Tako je!

Cervantes ::

Ne, seveda je večji. Poskusil sem tudi tako, da sem na novem disku naredil enako particijo, kot je bila na tastarem, pa še vedno isti $it.

amigo_no1 ::

Acronis true image (ATI), posname image particje v 1 fajl, najdeš na hirens boto cdju.
Če je particija zasedena 20 Gb, potem bo ATI fajl manjši ali enak 20 Gb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Cervantes ::

Poznam True Image in je odličen program. Obstaja tudi še par drugih, včasih smo uporabljali Norton Ghost :) - ne vem, če še obstaja - in to ni problem. Jezi me, da ne znam uporabiti generičnega MS programa.

Pa kolikor sem googlal okoli tega - izgleda da nas je takih še precej.

Hvala za Hirens Boot hint! Zanimiva zadeva!

Ali je to pač še en Microsoftov fail.

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Drugač pa vzameš forkič/telefon in slikaš :)

Sem že počel, a dosedaj vedno brez problemov. Katero visto imaš in kateri SP? Se verzija recovery diska ujema z verzijo backup sistema (recimo da nimaš release recovery CD in SP2 backup)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
261657 (684) Kleemen
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621575 (14284) MrStein
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254180 (3334) Duhec
»

Windows Complete PC Restore

Oddelek: Pomoč in nasveti
5524 (448) Cervantes
»

Kopiranje sistema z enega diska na drugega

Oddelek: Operacijski sistemi
172192 (1807) rdecaluc

Več podobnih tem