» »

Nasvet glede baromata

Nasvet glede baromata

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

najprej upam, da nisem totalno zgrešil temo, ker res ne vem kam spada :)
V glavnem me zanima, če ima kdo kaj izkušenj z čiščenjem avtomobilov z baromatom? Ali se splača? Recimo imamo 3 avtomobile doma in raje kot, da vse tri očistiš v avtopralnici, opereš doma.

Mam pa en problem, če bi kdo vedel in sicer, ker imamo doma vodnjak in nimamo vodovoda se pravi, da nimamo stalnega pritiska. Ali to škoduje baromatu?

In s kako temperaturo je ustrezno prati avtomobil?
Baromat ki me zanima:
http://www.mimovrste.com/artikel/380000...
Kakšno mnenje?
Hvala za odgovore :)
LP.

Kaboom ::

Ce imas rad svoje avtomobile in jim z veseljem posvetis svoj cas se definitivno splaca.
stric ima ta model in je zelo zadovoljen, sam nisem pral z njim...

http://www.kaercher.de/de/Produkte/Home...
tukaj imas v navodilih pod "water supply" opisano, da sam aparat samostojno lahko vlece vodo iz mlake, jezera .. le da moras uporabit vse pravilne pripomocke, nepovratni ventil, filter,...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

amigo_no1 ::

Kirher = visokotlačni čistilec
Ne izumljaj tople vode z izrazi kot je "baromat" 8-).


baromat:
http://www.krumscheid.de/baromat.html

black ice ::

Misliš Kärcher? Ne izumljaj novih izrazov. >:D

BTW to je znamka, čeprav v pogovornem jeziku se velikokrat uporablja kot sinonim za vse visokotlačne čistilce.

amigo_no1 ::

Slo abeceda ne pozna umlautov, če rečeš kirher vsak butelj ve zakaj se gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

black ice ::

amigo_no1 je izjavil:

Slo abeceda ne pozna umlautov, če rečeš kirher vsak butelj ve zakaj se gre.

Se ne strinjam.

kronos_10_ ::

Kaboom je izjavil:

Ce imas rad svoje avtomobile in jim z veseljem posvetis svoj cas se definitivno splaca.
stric ima ta model in je zelo zadovoljen, sam nisem pral z njim...

http://www.kaercher.de/de/Produkte/Home...
tukaj imas v navodilih pod "water supply" opisano, da sam aparat samostojno lahko vlece vodo iz mlake, jezera .. le da moras uporabit vse pravilne pripomocke, nepovratni ventil, filter,...


Hvala za mnenje Kaboom :) Sepravi če te prav razumem to naj ne bi škodilo baromatu?
Glede na funkcije in ceno pa je moja izbira useeno boljša.

Pač sem predvideval, da ne boste imeli težav z besedo baromat :) Drugače pa je pravilna beseda visokotlačni čistilec ja :)

T0RN4D0 ::

Nekateri lahko sami vlečejo vodo, drugi potrebujejo določen pritisk da delujejo. Če si boš premislil glede modela se prej pozanimaj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DimmniBurek ::

Če nimaš 3m padca, bo verjetno povlekel kak malo boljši, tisti najbolj cheap včasih že pri vodovodu s premalo pritiska ne delajo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Kaboom ::

@kronos_10_

saj jaz sem dal povezavo na spletno stran kaercherja za tvoj model... tista razlika (desetka) v imenu zgleda bolj kot regijsko pakiranje ali pa plastenka cistila Eco!ogic, ki ga ti dobis zraven.

tukaj pa so navodila: http://www.kaercher.de/document/BTA-522...
oskrba z vodo stran 162 in 163 v slovenscini.

edit: sesalna cev z nepovratnim ventilom (in eBay)

Vcasih rad guglam ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

huek111 ::

black ice je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Slo abeceda ne pozna umlautov, če rečeš kirher vsak butelj ve zakaj se gre.

Se ne strinjam.


Vsekakor jih bo razumelo več, kot če napiše baromat (najprej pomislim na aparat za točenje pijače :| )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

DimmniBurek ::

Pri nas rečemo wap, baromat pa tudi jaz nisem še nikoli slišal.
Punca pravi temu štrajfix.
There Is No Stronger Drug Than Reality

MaterVola ::

Baromat sem slišal na Primorskem, štrajfix v okolici Medvod, wap pa rečem v okolici Kranja :)

black ice ::

MaterVola je izjavil:

Baromat sem slišal na Primorskem, štrajfix v okolici Medvod, wap pa rečem v okolici Kranja :)

Ni čudno, da se Mariborčani in Ljubljančani ne trpijo, če se pa ne razumejo! :D

T0RN4D0 ::

No ja, tudi sam sem slišal že vse razen baromata. (wap, kerher, štrajfix) Lahko pa še puromat dodam na seznam. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Če se že tolk kregate, baromat je popolnoma pravilna primorska narečna beseda, večina ljudi te bo čudno gledala, če boš rekel visokotlačni čistilec, kaj šele kaj drugega :P
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Sej ne da je "štrajfiks" nekak najbolj razširjen naziv... druga večina pa jim reče "vap" čeprav je to pravzaprav eden izmed proizvajalcev teh naprav...

Slovnično pravilen naziv pa je "visokotlačni vodni čistilnik".

Edino kar se ne sme zgodit pri teh sistemih je, da ne dobijo vode oz da je v vodi umazanija. Če ga laufaš na prazno boš uničil črpalko, če pa je v vodi svinjarija pa boš spet uničil črpalko al pa zabasal konico.

Načeloma mislim da iz vodnjaka ne bi smel bit problem, samo pazi na kakšno svinjarijo. Če imaš navodila aparata jih prelistaj če kaj piše na to temo (kako je z dovodnim tlakom oz če ni pomemben, kakšna globina je še dovoljena, torej kako daleč gre lahko dovodna cev pod nivojem črpalke).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tony1 ::

Malo off-topic, a vseeno: glede na to, da nimate vodovoda, predvidevam, da je tista pitna voda v vodnjaku precej dragocena (ne bi bilo fajn, da se jo porablja za takšne reči kot je pranje avtov). Poleg tega sklepam, da je tudi ne bi bilo pametno onesnaževati (saj veš, voda, ki gre v tla, se bo slej ko prej znašla tudi v vodnjaku) s svinjarijami kot so avtošampon in motorno olje.

Iz tega bi potegnil sklep, da bi bilo modro avte prati v avtopralnici, kjer imajo vgrajene lovilce olja, prečistijo in reciklirajo del vode, ki se porabi za pranje (in tako za pranje 1 avta porabijo manj vode, kot če to delaš doma), odpadna voda pa gre obvezno v kanalizacijo.

V vednost in ravnanje...

RejZoR ::

Načeloma se v vodnjake lovi vodo iz streh in ne iz tal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

alexa-lol ::

black ice je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Slo abeceda ne pozna umlautov, če rečeš kirher vsak butelj ve zakaj se gre.

Se ne strinjam.


[štrajfiks]

dzinks63 ::

Na štajerskem se temu v pogovornem jeziku reče VAP (wap high pressure cleaners) in prav vsak ve zakaj se gre.

RejZoR ::

Ja, sam WAP je znamka in ne dejanski naziv naprave. To je tko kot bi za vse avte govoril, da so Ferrari...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Ja , saj tudi za vsa osebna terenska vozia se pogovorno reče DŽIP (JEEP), pa je samo ena priznana firma, katera se je proslavila v izdelavi teh vozil, še za kaj drugega bi se našla podobna analogija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8629805 (1807) Zvezdica27
»

Ugoden visokotlačni čistilec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718743 (2723) celje
»

Kateri Karcher/visokotlačni čistilnik

Oddelek: Loža
3611637 (2818) Pandorumx5
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219622 (3392) lejko0
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524046 (13578) radmannsdorf

Več podobnih tem