» »

Krvna skupina

Krvna skupina

PJani ::

pozdravljeni...imam eno vprasanje...mal bol smotano...
Kje lahko še dobim tip krvne skupine kukr v zdravstvenem kartonu?
C/C++

d0rK ::

Jz mam krvno skupino napisno tut v enmu porodnem kartoncku. Mejhna knjizica.

_Dejan_ ::

nekaterim so ob porodu naredili krvne teste da preverijo kakšno krvno skupino ima otrok... V sedanjih časih to naredijo vsakemu... Preveri če ti kaj piše na rojstnem listu... Drugače greš pač narediti test krvne skupine...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Mr_Globus ::

Če daš kri ti povejo ;)

TekO ::

Pejd dt kri :P
Neki dobrga boš naredu + najedu se boš :D + zvedu boš odgovor ;)
Ideas are bulletproof.

krho ::

Sej bi šel dat kri, če ne bi ob pogledu na svojo kri takoj letel okoli.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Mercier ::

Poizvedba pravi, da se da to ugotovit dokaj poceni doma. Mogoče bi lahko poklical v lekarno, pa vprašal, če se da kaj nabavit.

Phoebus ::

Zafehtaš osebno zdravnico- za test ti vzamejo kapljico iz prsta, namažejo po ploščici in kar se obarva je. Seveda je kdaj tudi "na meji" tako da je treba znat prebrat.

SkIDiver ::

Saj ne rabiš gledat, ko ti vzamejo kri, če jo greš darovat;)

PJani ::

Ah meni osebno se obrne želodec ko pomislim na kri in se posebej govora od mojega profesorja za krvo dajalsko akcijo ko je profesor reku da ti vzamejo za en kozarc krvi(1deci). Mi je tistikrat obrlno želodc. Že zadosti da vidim kozarc puhn jagodnega gostega soka, pa sm AUT. :p

Hvala drgace za informacije...
C/C++

Mr_Globus ::

Kvečjemu 4 take kozarce ;) Bodi moški in kontriraj strah =)

d0rK ::

Mnjah, mene pa bl pr iglah zvije.


Pa bi bil pomoje dobrodosel tam z 0 krvjo. Oh well.

PJani ::

Kvečjemu 4 take kozarce ;) Bodi moški in kontriraj strah =)

Hehe, dobro zej bom moral po novem videt 4kozarce da bom AUT.
C/C++

Meizu ::

mah sej to ni dosti. Kaj pa je igla? Sej sploh nič ne čutiš ko ti jo ustavi noter - bolečina pri tistem ubodu je pa res tako neznatna... Kot bi te edn sam mal uščipnu, in bolečina pojenja že po sekundi. Je pa res, da je čutit da maš iglo v roki, ker malce tišči vseeno...

Meizu ::

Ko ti pa jemlje kri, pa lahko itak zapreš oči al pa stran gledaš, pa se recimo še z dohtarco kej pogovarjaš... Folk, nimate se kej bat tega... Je veliko drugih stvari, za katere bi se mogli sekirat...

karafeka ::

Mislim, pa poslušte se....

Meizu ::

točno tako

kriko1 ::

Hm, mene pa ni strah - pravzaprav to mi ne predstavlja nobenega problema, a vseeno po odvzetju postanem bled in za nekaj časa ne morem več hodit ter slabo dojemam stvari okoli sebe (ter pred očmi je tudi tema).
WTF?! Ima še kdo take probleme?

smilyxx ::

Ko sem bil na krvodajalski jih je bilo kar ene par v različnih belo-zelenih odtenkih. Sej če se slabo počutiš ti itak tista medicinska sestra prekine. Najhujša stvar ki se je nardila je bla pa ta, da je enmu sošolcu čez dva dni pri basketu žilca počla, tko da mu je bula ratala, sam je blo hmal dobr.
Save water.
drink beer.

kriko1 ::

Ma ne, meni to naredi že pri navadnem odvzemu - pregled.

Meizu ::

Si mogoče slabokrven?

kriko1 ::

Nope - ampak isto mi je tudi naredilo po šivanju kolena - mogoče je to podzavestno (šok). Ker tega ne morem kontrolirat.

Meizu ::

Tudi možno ja.

Mr_Globus ::

Sej lahko greš dat, nardijo test krvi pol se pa premisliš pa greš ;) Not manly, but the blood is analised =P

MeGreat ::

Kakšne teste krvi pa naredijo(kaj testirajo?)

gorjanc ::

LAhko greš na krvodajalsko, najprej ti itak vse preglede naredijo potem pa ko greš k Zdravniku ki te izpraša rečeš mu da si danes ravno en aspirin pojedu ker te glava boli, taradi tega te zavrnejo in to je to. Mimogrede boš še zvedu količino železa v krvi in pritisk.

Mr_Globus ::

Takoj nardijo krvno skupino, pritisk in hemoglobin. Za ostalo pa vzamejo epruveto krvi (al so dve?)

TekO ::

kriko1, če mene uprašaš ni to nič narobe. Ko smo mi skupinsko šli dajat kri sta 2 ženski celo padli v nezavest za par 10sec. In to seveda po tem ko sta že vstali s stola, ena je celo prišla do glavne železniške postaje v Lj. Sem pa tudi videl folk, ki je ven prihajal malo bolj bled, brez orientacije (majali so se), morali so se usest, niso se spomnili par minut po odvzemu ipd.

Verjetno pa je to tudi malo pogojeno s samo psiho (podzavest ipd.).. nisem pa strokovnjak =)
Ideas are bulletproof.

KTr1sk ::

če se vam da...povejte katero krvno skupino imate...jaz imam B-, moja ima 0+ ,otrok bi baje lahko imel ali B ali 0


http://images.24ur.com/media/images/520...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvoz avtomobila iz Združenih Arabskih Emiratov

Oddelek: Loža
199079 (8237) šernk
»

Pomanjkanje krvi - skupna 0+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811235 (8974) @nny
»

Krvodajalska akcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8010087 (8134) PrimozR
»

Bomo vse tipe krvi pretvorili v 0?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
345201 (3647) wifi4all
»

Vampirska

Oddelek: Loža
111690 (1367) Asgard

Več podobnih tem