» »

Prijateljstva itd.

Prijateljstva itd.

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

BaToCarx ::

kuall kaj pri tebi sproži občutek osamljenosti?

kuall ::

pomanjkanje seksa. v bistvu samo to. najbrž to zamenjujem za osamljenost. ker motivacije po druženju nimam.

BaToCarx ::

Ah ok.

Ramon dekers ::

Mesar je izjavil:

Lajf imaš tak kot si ga narediš.

Aja, povprečne socialne veščine pa ima vsak, ki jih "trenira" toliko časa kot ostali povprečneži. Če sediš cele dneve pred kišto pač imaš to kar si pridelal.



No ni ravno tako enostavno kot ti misliš, lahko se ti v danem trenutku zavrti vse skupaj samo zato ker si peljal 10km prehitro, ali pač ker si dobil neko random bolezen ali že samo bolečine v križu. Otrok.

Mesar ::

Ekstrovertiran, introvertiran, ... so samo izgovori. Socialne veščine se da naučiti, mogoče se jih nekateri morejo učiti manj, drugi več, ampak da se jih naučiti - tudi ulomkov se niste vsi isto časa učili za isto oceno. Je pač potrebno prevzeti odgovornost če nekaj narediš ali pa ne narediš.

Razen če ti interakcija z folkom ne ustreza potem pa bodi "forever alone" po svoji izbiri pa ne jamrat.

Ramon dekers je izjavil:

Mesar je izjavil:

Lajf imaš tak kot si ga narediš.

Aja, povprečne socialne veščine pa ima vsak, ki jih "trenira" toliko časa kot ostali povprečneži. Če sediš cele dneve pred kišto pač imaš to kar si pridelal.



No ni ravno tako enostavno kot ti misliš, lahko se ti v danem trenutku zavrti vse skupaj samo zato ker si peljal 10km prehitro, ali pač ker si dobil neko random bolezen ali že samo bolečine v križu. Otrok.


Vse to se da premagat če imaš voljo. Če ne pač hebat ga... premislit kaj boš naredil ali pa se dalje samemu sebi smilit.
Your turn to burn!

Win8NonGrata ::

No ti si pač tipičen osebek zaradi katerega nekateri ne maramo spoznavat novih ljudi. Polni predsodkov, pametujejo v obsežnosti romanov o stvareh o katerih nimajo pojma. In ne, ne smilim se samemu sebi, ampak sem celo srečen, da ni še slabše.

Moja zgodba/situacija na kratko:

Rojen v družini z očetom nasilnem pijancem , nakar on naredi veliko pizdarijo in se v begu pred njemu preselimo drugam. V vrtcu se mi posmehujejo saj smo prej živeli čisto na drugem koncu Slovenije in narečje ni nekaj kar lahko 6letnik spremeni čez noč. Družil sem se zgolj s kakemu drugemu nezaželjenemu posamezniku (ponavadi kakšni otroci balkancev, katerim so se vsi smejali, pa čeprav so bili celo boljše osebe kot oni). Nato se zopet preselimo drugam (kupimo hišo), tu spet vse na novo, vas ki ne mara novih prišlekov(razna podtikanja, obrekovanja). Se mi spet vsi režijo češ kako govorim (knjižno seveda), nato se zajebavajo ko se skušam prilagoditi njihovemu narečju. Kasneje me sošolci popolnoma sprejmejo, do srednje šole vse ok, nato zopet nekaj "pametnih" ljudi, ki se delajo norce iz mene (tokrat iz mojega hobija, bil sem pač navdušen nad nekim športom in je tem osebkom šlo nekaj zelo v nos), tako sem izgubil veselje še do tega hobija in preostal mi je samo še računalnik, ker doma me niso puščali nikamor. Sicer sošolce sem imel kar ok, smo tudi skupaj kaj geekali, odšli na kak LANparty, košarkarsko/fuzbal tekmo, vendar to je bilo vse. Sosedov moje starosti ni bilo 1km naokrog, tako, da tistih spontanih znancev/prijateljev nikoli nisem imel. Sicer imam super mater, ampak preveč zaščitniško naravnano. Prvič da bi lahko ven hodil je bilo pri 18.(prej sem moral za vsako malenkost skoraj na kolenih prosit in še to samo za izbrana mesta(recimo 2x letno lanparty ali tekma, na kak žur pa sploh ni bilo pogojev, da bi me pustila, pa četudi bi samo vodo pil) a nisem šel, ker sem takrat že bil praktično brez prijateljev oz bolje rečeno znancev s katerimi bi lahko šel. Se mi je skoraj strgalo ko mi kasneje začne mati predavat, da naj grem ven in zakaj nikamor ne grem, ker tam do 16-18 leta sem imel "svobodo" 5letnega otroka, tam pri 10,12 sem se boril, da bi me kam pustila(vsaj na igrišče) pa sem obupal in mi je še danes žal da nisem poizkusil kasneje pri 15.,16. letih. Faks delam izredno, tako da se z sošolci bolj malo vidimo, pa še večina se jih pozna med sabo in so pogrupčkani kar je še težje za take kot sem jaz.

Vglavnem sem vseeno vesel, da sem tak kot sem, ker mnogi bi se slabše speljali, verjamem pa da nekateri bi uspeli precej bolje, a kaj čmo, imamo to kar imamo ... Že po naravi sem bolj introvertiran in potem tudi to kar sem napisal ne pusti človeka nezaznamovanega in ga samo potisne še globlje. Pričakujem najslabše, tako da me lahko prihodnost le še pozitivno preseneti.

p.s. to nisem napisal samo zate Mesar, ker zate itak vem, da se boš naslajal. To sem napisal za druge, predvsem tiste, ki so doživeli kaj podobnega, da vidijo da niso edini.
Kontaktov pa preko interneta sploh ne iščem, ker že tako mi je nerodno pred popolnem neznancu, ki ne ve ničesar o meni. Da bi pa še tista oseba kaj vedela kaj od tega kar sem napisal(kar pa tudi še nikomur v živo nisem povedal) bi bil pa totalen polom in bi se takrat verjetno najraje pogreznil v zemljo.

Mesar ::

Ostali pa smo vsi iz popolnih in srečnih družin?

Torej hobi, ki si ga imel rad si opustil zato ker so te drugi pod*ebavali? Si se s to rečjo ukvarjal zaradi drugih ali zaradi sebe? Če si si se ukvarjal zaradi drugih potem si to težko delal z veseljem, če si to delal zaradi sebe potem pa ne vem zakaj bi se sploh oziral na druge?

Ti prijatelji iz srednje šole... kaj je sedaj z njimi? Verjetno ti je jasno, da moreš odnose negovat v nasprotnem primeru boste samo še znanci...

"...in mi je še danes žal da nisem poizkusil kasneje pri 15.,16. letih."

Poizkusil kaj? Kaj takega česar ne moreš zdaj?

Jaz se nič nebom naslajal, ampak je malo čudno zastavljeno vse skupaj. Pričakuješ najslabše in ob tem delaš da bi bilo ... najslabše ali najboljše... ali kaj pač bo? Kar hočem reči je... zanima me tvoj odgovor, če iščeš opravičila za to kar je bilo in to kakšen si ali iščeš način kako bi iz svojega življenja potegnil/naredil/... čim več zase?

In pa... pred popolnim neznancem ti je lahko najmanj nerodno, zato ker NIČ ne ve o tebi (no razen tega kar vidi, na to pa lahko vplivaš) in ni nobenih starih zamer, pa predsodkov in še česa.
Your turn to burn!

Kamran ::

theBill je izjavil:

@Kamran: usmeri se tudi malo v skupinske športe, tam boš dosti prej našel prijatelje, kot v individualnih športih.

War-/biking/drivng/etc. je lahko tudi skupinski šport, pa kolesarjenje tudi. Edino protestiranje je v današnjih časih res eden "grupni šport". :))

Berserker je izjavil:

Skratka obupno bedna prihodnost nas čaka pa če se sledi kakšen kolaps države in družbe, potem pa lahko samo preklinjam na starše zakaj so me sploh rodili.

Kateri pesimist - bomo pa pobirali "skupinske (ne)prostovoljne prispevke" od politikov in tajkune natikali na kole, pa jih z valarji povozikali... zabava za vse. :D

martincek1 je izjavil:

_Denny_ je šele izgubljen primer. Ne ga resno vzet. Če on ne zna poiskati prijateljev in punce, ki bi mu stali ob strani, še ne pomeni, da jih ni. Samo noče jih najti.

Mislim da ni izgubljen primer - nasprotno. Naredil je bilanco oz. SWOT analizo in ugotovil, da pač več pridobi, če (trenutno) vlaga vase kot pa v medosebne odnose zaradi morebitnih preteklih izkušenj. Je pa mogoče malce sebičen, vendar hej, tudi sam rajši 5 € zapravim na eBayu kot pa dam za kavo. (Moja) Ustvarjalna sfera je materialno potratna. 8-)

Mesar je izjavil:

Torej hobi, ki si ga imel rad si opustil zato ker so te drugi pod*ebavali? Si se s to rečjo ukvarjal zaradi drugih ali zaradi sebe? Če si si se ukvarjal zaradi drugih potem si to težko delal z veseljem, če si to delal zaradi sebe potem pa ne vem zakaj bi se sploh oziral na druge?

V osnovi imaš prav, vendar mene zanima ali je imel recimo doma, od staršev kakšno podporo glede njegovega športa. Družina lahko tudi veliko vpliva na tvojo zagnanost, pa čeprav si lahko imun na zunanje dejavnike oz. imaš dovolj močno notranjo voljo. Vendar imaš pa po drugi strani tudi takšne ekstreme, da ko poveš (doma) da bi se ali se boš z nečem ukvarjal, ti recimo to prepovedo, ti greš pa iz protesta se s tem ukvarjati. Potem pa se ti lahko celo zgodi, da ti to dejansko ugaja. :|

dottor ::

Osebno menim da so starši dan danes malo preveč zaščitniški, in lahko zaradi svojih idealov uničijo svojim otrokom prihodnost. Osebno živim z očetom in bratom, pa je oče do nas zelo zaščitniški ampak še vedno sprejema naše odločitve neglede na to al so dobre ali slabe, da pa veliko krat kakšen pameten predlog. Če so te starši zaradi svojih idealov "zapirali doma da se ti nebi kaj zgodilo" pol ni čudno da postane otrok ne socialen in se nekako spremeni v samotarja, saj ve da tudi če bo pridobil prijatelje mu starši zaradi svojih idealov ne bodo pustili it z njimi na igrišče ali pa zvečer vn. Tej ideali se še posebej poznajo ko starši izbirajo srednjo šolo za svoje otroke (to pa vidiš ko na informativni dan pride več mamic kot sinov/hčera.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mipe ::

Tule si pa malo mimo brcnil. Morda je pa sinek/hčerkica na drugem faksu?

dottor ::

Poznam en kup ljudi, ki so se mogli upisat na srednjo ki so jo starši izbrali in do 18. leta jih starši niso pustili nikamor, razen relacija šola-dom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Win8NonGrata ::

Mesar je izjavil:

Torej hobi, ki si ga imel rad si opustil zato ker so te drugi pod*ebavali? Si se s to rečjo ukvarjal zaradi drugih ali zaradi sebe? Če si si se ukvarjal zaradi drugih potem si to težko delal z veseljem, če si to delal zaradi sebe potem pa ne vem zakaj bi se sploh oziral na druge?


Vidiš kako prehito sklepaš iz minimalnih podatkov, ki jih dobiš. Saj sem napisal, da je to krajša zgodba. S tem športu sem se ukvarjal že cca 7-8 let, sicer bolj kot ne doma in pa v šoli med športno vzgojo. Tisti ki so me pa zajebavali so bili neki bogataši z ogromnem egom in so ta šport tudi trenirali(kar pač jaz nisem imel možnosti), verjetno jih je bolelo da sem bil nivo ali dva nad njimi pa čeprav nisem tega nikomur nabijal na nos in sem zgolj užival v igri. Mislim povej mi kaj bi ti počel ko ti celo šolsko leto, vsako športno vzgojo(skupno s paralelko, kjer so tudi bili omenjeni osebki) eni 3-4 zagrenijo do konca, ko se celo uro delajo bedake in te naprimer sprašujejo če si že podpisal profesionalno pogodbo s tem in tem in verjemi, da te tudi tvoji sošolci z katerimi sem se čisto ok razumel začnejo drugače gledat ... To se je vleklo skoraj eno leto, dokler mi ni počil film in sem 2 izmed njih namahal, kar je končno rešilo mojo težavo. Nakar sem tudi izvedel, da sem le eden izmed mnogih njihovih tarč, ker so se v osnovni šoli nad enimi parimi še precej bolj izživljali(celo posneli so ga in sem videl video, kjer so ga popolnoma nečloveško ponižali, video je bil in mislim da je še vedno na internetu). Kasneje tudi če bi se lahko začel s temu rekreativno ukvarjat, ko se je odprla možnost tudi v našem kraju se nebi mogel, ker enostavno lahko njih srečam tam ali ostale,ki se še spomnijo dogodka in zajebavanja in mene je minilo totalno vso veselje in volja(pa tudi zapustil sem se in dobil nekoliko odvečnih kilogramov). Stvar ni bila zgolj zbadnje ampak resno žaljenje in tudi učitelj športne vzgoje je bil ena pička, ki se je ponavadi samo umaknil, vmes je posegel samo takrat, ko se mi je strgalo, da nisem katerega bolj resno polomil(verjemi, da če bi bil jaz šibkejši od njih, da bi jih fasal verjetno že prvo uro).

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Win8NonGrata je izjavil:

Mesar je izjavil:

Torej hobi, ki si ga imel rad si opustil zato ker so te drugi pod*ebavali? Si se s to rečjo ukvarjal zaradi drugih ali zaradi sebe? Če si si se ukvarjal zaradi drugih potem si to težko delal z veseljem, če si to delal zaradi sebe potem pa ne vem zakaj bi se sploh oziral na druge?


Vidiš kako prehito sklepaš iz minimalnih podatkov, ki jih dobiš. Saj sem napisal, da je to krajša zgodba. S tem športu sem se ukvarjal že cca 7-8 let, sicer bolj kot ne doma in pa v šoli med športno vzgojo. Tisti ki so me pa zajebavali so bili neki bogataši z ogromnem egom in so ta šport tudi trenirali(kar pač jaz nisem imel možnosti), verjetno jih je bolelo da sem bil nivo ali dva nad njimi pa čeprav nisem tega nikomur nabijal na nos in sem zgolj užival v igri. Mislim povej mi kaj bi ti počel ko ti celo šolsko leto, vsako športno vzgojo(skupno s paralelko, kjer so tudi bili omenjeni osebki) eni 3-4 zagrenijo do konca, ko se celo uro delajo bedake in te naprimer sprašujejo če si že podpisal profesionalno pogodbo s tem in tem in verjemi, da te tudi tvoji sošolci z katerimi sem se čisto ok razumel začnejo drugače gledat ... To se je vleklo skoraj eno leto, dokler mi ni počil film in sem 2 izmed njih namahal, kar je končno rešilo mojo težavo. Nakar sem tudi izvedel, da sem le eden izmed mnogih njihovih tarč, ker so se v osnovni šoli nad enimi parimi še precej bolj izživljali(celo posneli so ga in sem videl video, kjer so ga popolnoma nečloveško ponižali, video je bil in mislim da je še vedno na internetu). Kasneje tudi če bi se lahko začel s temu rekreativno ukvarjat, ko se je odprla možnost tudi v našem kraju se nebi mogel, ker enostavno lahko njih srečam tam ali ostale,ki se še spomnijo dogodka in zajebavanja in mene je minilo totalno vso veselje in volja(pa tudi zapustil sem se in dobil nekoliko odvečnih kilogramov). Stvar ni bila zgolj zbadnje ampak resno žaljenje in tudi učitelj športne vzgoje je bil ena pička, ki se je ponavadi samo umaknil, vmes je posegel samo takrat, ko se mi je strgalo, da nisem katerega bolj resno polomil(verjemi, da če bi bil jaz šibkejši od njih, da bi jih fasal verjetno že prvo uro).


Te čisto razumem, zaradi takih osebkov jst v osnovni sploh k športni nisem včasih hodu. Razlika med mojo in tvojo stuacijo je bila le ta, da ima moj oče firmo- v kateri tudi delam, če hočem kj denarja met, vendar so me vsi meli za... (ironično njihovi starši so pa odvetniki, dohtarji,...)
Sam sem to zaključil na samem (1 na 1) in od takrat imam mir pred njimi. Zdaj v srednji šoli mam pa isto, sam ka sem se že prvi letnik zajebal, ker sem v pričo vseh (tudi profesorjev) z enim obračunal in si tega ne morem več privoščit. (ker imajo sedaj kritje od zadaj si me privoščijo kadar je možno)

Mesar ::

Win8NonGrata, zakaj si se potem doma nehal ukvarjati s tem kar te je veselilo? Napisal si se, da si se tudi doma... kjer ni naštetih problemov. Pa ostale stvari, ki sem jih izpostavil?

Raptor F16, fizični obračun nikoli ne reši zadev, zagotovo pa te postavi v slabšo situacijo. In zato ker si delal in si si svoj denar sam zaslužil so te imeli vsi za... kaj?
Your turn to burn!

Janac ::

Mesar je izjavil:

Ostali pa smo vsi iz popolnih in srečnih družin?

Torej hobi, ki si ga imel rad si opustil zato ker so te drugi pod*ebavali? Si se s to rečjo ukvarjal zaradi drugih ali zaradi sebe? Če si si se ukvarjal zaradi drugih potem si to težko delal z veseljem, če si to delal zaradi sebe potem pa ne vem zakaj bi se sploh oziral na druge?

Ti prijatelji iz srednje šole... kaj je sedaj z njimi? Verjetno ti je jasno, da moreš odnose negovat v nasprotnem primeru boste samo še znanci...

"...in mi je še danes žal da nisem poizkusil kasneje pri 15.,16. letih."

Poizkusil kaj? Kaj takega česar ne moreš zdaj?

Jaz se nič nebom naslajal, ampak je malo čudno zastavljeno vse skupaj. Pričakuješ najslabše in ob tem delaš da bi bilo ... najslabše ali najboljše... ali kaj pač bo? Kar hočem reči je... zanima me tvoj odgovor, če iščeš opravičila za to kar je bilo in to kakšen si ali iščeš način kako bi iz svojega življenja potegnil/naredil/... čim več zase?

In pa... pred popolnim neznancem ti je lahko najmanj nerodno, zato ker NIČ ne ve o tebi (no razen tega kar vidi, na to pa lahko vplivaš) in ni nobenih starih zamer, pa predsodkov in še česa.


Ali je lahko ukvarjanje z Hardwareom računalnika n navijanje hobi?

Unknown_001 ::

@Mesar (Raptor F16, fizični obračun nikoli ne reši zadev, zagotovo pa te postavi v slabšo situacijo. In zato ker si delal in si si svoj denar sam zaslužil so te imeli vsi za... kaj?)

Jah vsi so me klicali bogatašek, pa razvajenček... a vedel so, da delam ipd... medtem ko so oni dobil vse na pladnju, po žurih hodil, ga srali na okol

theBill ::

tole spada v to temo - le poslušte fotra Jonasa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Ramon dekers ::

Mesar je izjavil:

Win8NonGrata, zakaj si se potem doma nehal ukvarjati s tem kar te je veselilo? Napisal si se, da si se tudi doma... kjer ni naštetih problemov. Pa ostale stvari, ki sem jih izpostavil?

Raptor F16, fizični obračun nikoli ne reši zadev, zagotovo pa te postavi v slabšo situacijo. In zato ker si delal in si si svoj denar sam zaslužil so te imeli vsi za... kaj?



Daj mesar utihni že enkrat, ker verjetno še nisi bil v podobni situaciji. Nevem no, gledanje stvari iz ptičje perspektive je res najlažja stvar.

Metulj-1 ::

Dokler boste druge sodili po sebi je debata nesmiselna.

Mesar ::

Ramon dekers je izjavil:

Mesar je izjavil:

Win8NonGrata, zakaj si se potem doma nehal ukvarjati s tem kar te je veselilo? Napisal si se, da si se tudi doma... kjer ni naštetih problemov. Pa ostale stvari, ki sem jih izpostavil?

Raptor F16, fizični obračun nikoli ne reši zadev, zagotovo pa te postavi v slabšo situacijo. In zato ker si delal in si si svoj denar sam zaslužil so te imeli vsi za... kaj?



Daj mesar utihni že enkrat, ker verjetno še nisi bil v podobni situaciji. Nevem no, gledanje stvari iz ptičje perspektive je res najlažja stvar.


Ja ne, ker je to rešlo njegove probleme? To, da so ga podje*avali, pred učiteljem enega naseka in potem ga lahko dalje podje*avajo pa še v očeh učiteljev bo skoz nasilnež, pretepač, konfliktna oseba. Če jaz gledam iz ptičje perspektive potem ti sploh ne veš od kod gledaš in kam gledaš... najboljše, da že utihneš enkrat.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Ramon dekers ::

Ja ne, ker je to rešlo njegove probleme? To, da so ga podje*avali, pred učiteljem enega naseka in potem ga lahko dalje podje*avajo pa še v očeh učiteljev bo skoz nasilnež, pretepač, konfliktna oseba. Če jaz gledam iz ptičje perspektive potem ti sploh ne veš od kod gledaš in kam gledaš... najboljše, da že utihneš enkrat.


In kako bi jih lahko poslabšalo. Daj povej, se ravnaš po načelu "udari in nastavim ti drugo lice"? Če jaz ne vem od kje gledam in kam gledam si ti definitivno slep. Sicer pa imaš popolnoma omejeno razmišljanje. Tvoja pomoč osebkom tu ni neke kvalitativne vrednosti je pa res da daješ veliko na kvantiteto (samo, da se nekaj napiše, čeprav veš da pojma nimaš o kakšnih pogojih nekdo živi).

Sicer pa kaj si sploh doštudiral ali bolje s čim se ukvarjaš da lahko očitno vzpostaviš tako visok nivo empatije in pomagaš tu na forumu ljudem, ki pač imajo težave.

Mogoče bi se moral vprašati in iskreno odgovoriti ali si ti omejen v dobesednem pomenu ali pa samo meniš da nimaš težav. Dejstvo je da se človek ki želi biti "promoted" srečuje z dnevnimi življenskimi težavimi, tisti, ki teh težav nimajo so očitno omejeni oziroma flegmatiki in stagnirajo. Konec koncev je že dosežek, da gre nedko svoje osebne problem sploh spisat na nek forum.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

A nisem napisal kako je poslabšalo njegovo situacijo? Preberi še enkrat. Ne ne ravnam se po načelu "udari in nastavim ti drugo lice", ampak se trudim, da ne pljuvam v lastno skledo in situacije obračam sebi v prid. Kaka moja pomoč pa kvantiteta pa kaj še... to je samo debata, nisem psihiater/psiholog.

Častni naziv PNG je potrdilo, da sem sposoben empatije na tako visokem nivoju - in glede na tvoj naziv, vidim, da bi lahko tudi ti kaj o tem...

Imam težave in jih tudi imam žejo reševati in to sproti. Zadnji stavek pa ti dam prav.
Your turn to burn!

Unknown_001 ::

Če mu zlepa nisem mogel dopovedati, sem pa zgrda poskusil. Mislim, da bi blo fajn, če bi se vsi zavedali, da pri vseh primerih pod*ebavanja (+diskriminacija) ni problem v posamezniku ali dveh, ampak je problem v celotni družbi v kateri se nahajamo. Človek je neverjeten. Svojo osebnost je pripravljen zamenjati v trenutku, samo, da bi se obdržal v krogu družbe, ki bi ga drugače "zavrgla". Iz tega razloga se konča marsikatero prijateljstvo ali celo zveza. Vsi več ali manj živimo v strahu, pred izključitvijo iz družbe. Tisti, ki pa vseeno vztrajamo pri svojem, pa dejstva, da so nas zavrgli ne bomo pozabili, in nas bo vedno nekako žrlo, čeprav sami pri sebi vemo, da smo ravnali bolje, kot pa da bi slepo sledili najglasnejšim, ki vodijo množice in le tem tudi.

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

Mesar je izjavil:

Win8NonGrata, zakaj si se potem doma nehal ukvarjati s tem kar te je veselilo? Napisal si se, da si se tudi doma... kjer ni naštetih problemov. Pa ostale stvari, ki sem jih izpostavil?

Raptor F16, fizični obračun nikoli ne reši zadev, zagotovo pa te postavi v slabšo situacijo. In zato ker si delal in si si svoj denar sam zaslužil so te imeli vsi za... kaj?


Ekipni šport ? Košarka... Doma sem ure in ure znal metati na koš, driblinge vadit itd, potem ko nekako ne igraš več z drugimi vse izgubi smisel ali ? Sicer smo pa kasneje tudi doma spreminjali dvorišče in tudi koša več ni

Ramon dekers ::

Unknown_001 je izjavil:

Če mu zlepa nisem mogel dopovedati, sem pa zgrda poskusil. Mislim, da bi blo fajn, če bi se vsi zavedali, da pri vseh primerih pod*ebavanja (+diskriminacija) ni problem v posamezniku ali dveh, ampak je problem v celotni družbi v kateri se nahajamo. Človek je neverjeten. Svojo osebnost je pripravljen zamenjati v trenutku, samo, da bi se obdržal v krogu družbe, ki bi ga drugače "zavrgla". Iz tega razloga se konča marsikatero prijateljstvo ali celo zveza. Vsi več ali manj živimo v strahu, pred izključitvijo iz družbe. Tisti, ki pa vseeno vztrajamo pri svojem, pa dejstva, da so nas zavrgli ne bomo pozabili, in nas bo vedno nekako žrlo, čeprav sami pri sebi vemo, da smo ravnali bolje, kot pa da bi slepo sledili najglasnejšim, ki vodijo množice in le tem tudi.



To kar ti razlagaš je čisti pure "peer presure". Moje mnenje je, da v danem trenutku pač ne bi mogel bolje ravnati, saj sta samo dve možnosti ali da se pokoriš ali pač daš to kar oni ne pričakujejo. Normalno, da so pričakovali da boš popustil verjetno so bili zato še bolj presenečini.

Sicer pa tile naši psihoanalitiki, socialni delavci na šolah so vredni manj kot drek. Če bi jim opisal svoj problem bi verjetno zgledalo to nekako tako:
Dober dan otroci, psihologinja efigenija je prišla v naš razred da bi se pogovorila o težavah in nasilju v šoli...Potem naredite nek plakat: Nasilje ni OK.

Če bi se nasilje nadaljevalo in bi še enkrat stopil do nje bi jih ona obvestila, pri čemer bi ti ispadel za špijuna in špeckahlo in si avtomatično izločen iz celotne družbe v šoli. No ampak poanta je da se zgodilo ne bi nič.

Zgodovina sprememb…

Win8NonGrata ::

Sicer pa tile naši psihoanalitiki, socialni delavci na šolah so vredni manj kot drek. Če bi jim opisal svoj problem bi verjetno zgledalo to nekako tako:
Dober dan otroci, psihologinja efigenija je prišla v naš razred da bi se pogovorila o težavah in nasilju v šoli...Potem naredite nek plakat: Nasilje ni OK.

Če bi se nasilje nadaljevalo in bi še enkrat stopil do nje bi jih ona obvestila, pri čemer bi ti ispadel za špijuna in špeckahlo in si avtomatično izločen iz celotne družbe v šoli. No ampak poanta je da se zgodilo ne bi nič.


Se strinjam, vredni so enega dreka če imaš resno težavo, gnjavit pa znajo in to še kako če gre za druge malenkosti ( neopravičene, bi te že najraje na slikanje možganov poslala če je vse vredu s teboj, ker to pa ja ni normalno da zalivaš srednjo šolo >:D )

Kamran ::

theBill je izjavil:

tole spada v to temo - le poslušte fotra Jonasa


Slovenski Seinfeld - sploh situacijska komedija pri "prijatelju št. 3".
On1: Kaj je narobe ?
On2: Ma nočm o tem sploh guvurit, res...
On1: Aha, ok, sej veš kva ? Js itak moram it...
On2: Punca me je pustila.
On1: E... kera ?
On2: Simona, kera pa ?
On1: Iz našga razreda ?
On2: Ta ja.
On1: Wow ! Pol sta bla res ful doug skupi, če sta še takrat začela ?
On2: (prešteje na prste)... 5 let.
On1: Kdaj te je pa pustila ?
On2: Pred letom in pol.
:))

040578299 - a je kdo klical (pa mu rekel, da naj neha gledati v dekolte punc) ? :))

Zadni kader je pa najboljši - on, ona in "parazit" (vsi lepo spančkajo v isti sobi).

Bi lahko Slo Tech-ovci naredili svojo varianto (Moje geekovsko življenje).

einstein :P ::

Bi bil kdo moj prijatelj? :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

figula ::

einstein :P, lahko zastaviš tudi takole: sem lahko komu prijatelj?
Recimo MajaVee je prijazno ponudila svojo pomoč, pa ste jo zoprno zavrnili. Tako se s prijatelji ne dela.
Pa prav ona bi imela za marsikoga koristne nasvete, saj ji je svet poznan skozi njene oči in njegov videz. In hvalabogu čedalje bolj skozi njene oči in njen videz :)

Mipe ::

Bolje sam kot obkrožen z hinavci.

Truga ::

s

Mipe ::

Z ali s, še vedno so hinavci.

Unknown_001 ::

Hinavcev se je najtežje znebit.

figula ::

Ah, kje pa! Enostavno jih ignoriraš in zanemarjaš, pa odpadejo kot knof od gat :)

Čisto sam biti je slabo, ker če človeka nihče nima rad, postane zagrenjen in zloben. Res pa je tudi, da je eden dovolj. Zaleže za vse, ki bi še prišli. Jaz imam veliko srečo (in znanja ;)), ker sva z mojim mrožekom uspela zgraditi harmonijo ljubečega sobivanja.

Unknown_001 ::

No, to je pa lepo slišat, da je vsaj nekdo srečen in zadovoljen:)

Z drugim stavkom (v drugem odstavku) se še kako strinjam.

jalovec09 ::

Bodi vesel, da jih nimaš.

Ramon dekers ::

figula je izjavil:

Ah, kje pa! Enostavno jih ignoriraš in zanemarjaš, pa odpadejo kot knof od gat :)

Čisto sam biti je slabo, ker če človeka nihče nima rad, postane zagrenjen in zloben. Res pa je tudi, da je eden dovolj. Zaleže za vse, ki bi še prišli. Jaz imam veliko srečo (in znanja ;)), ker sva z mojim mrožekom uspela zgraditi harmonijo ljubečega sobivanja.



Eh drek je ko te potem nekdo stalno vleče "dol". To je enako kot če bi imel prikolico medtem ko si v vodi. To ima človek samo v glavi da potrebuje nekoga, pa ljubezen pa te jajca...

einstein :P ::

figula je izjavil:

einstein :P, lahko zastaviš tudi takole: sem lahko komu prijatelj?
Recimo MajaVee je prijazno ponudila svojo pomoč, pa ste jo zoprno zavrnili. Tako se s prijatelji ne dela.
Pa prav ona bi imela za marsikoga koristne nasvete, saj ji je svet poznan skozi njene oči in njegov videz. In hvalabogu čedalje bolj skozi njene oči in njen videz :)



kje sem jo pa jaz zoprno zavrnil? :|
STAY OUT OF MY TERRITORY!

@nny ::

Partner te lahko vleče v vse smeri - "gor" in "dol".
Cepetanje na istem mestu je, če dobro premislim, že stagnacija...
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

System ::

Problem, da nimate kolegov je v tem, da jamrate tu gor... sami ste si krivi, da jih nimate.

Ramon dekers ::

@nny je izjavil:

Partner te lahko vleče v vse smeri - "gor" in "dol".
Cepetanje na istem mestu je, če dobro premislim, že stagnacija...


Kaj pa je cepetanje na mestu? To da iščeš srečo v prijateljih in nekem abstraktnem pojmu e.g. ljubezni v partnerju/ki?

Kamran ::

figula je izjavil:

Čisto sam biti je slabo, ker če človeka nihče nima rad, postane zagrenjen in zloben. Res pa je tudi, da je eden dovolj.

Ja... ker potem dobiš takšen smeh (in družbo). :))

Po drugi strani pa tudi odvisno - za nekoga je dovolj, da malo pojamra na forumu (in se tako vsaj malo razbremeni), za drugega pa je potrebna prav fizična seansa (tako kot "friend no. 3 - na kavču v sobi").
Mislim pa da danes namesto več fizičnih prijateljstev, poznanstev, sklepamo oz. vzdržujemo prej omenjeno preko IKT in tako čedalje bolj prehajamo v... e-prijateljstva, e-zveze, itd. 8-)

@nny ::

Ramon dekers je izjavil:

@nny je izjavil:

Partner te lahko vleče v vse smeri - "gor" in "dol".
Cepetanje na istem mestu je, če dobro premislim, že stagnacija...


Kaj pa je cepetanje na mestu? To da iščeš srečo v prijateljih in nekem abstraktnem pojmu e.g. ljubezni v partnerju/ki?


Težko je Afričanu o snegu...Da, nekateri iščejo srečo tudi v tem dvojem.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Ramon dekers ::

Da, nekateri iščejo srečo tudi v tem dvojem.


Patetično

Blinder ::

vi3 persone non grate ste glih za skup :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

figula ::

Ramon in Mipe - zakaj tako zagrenjeno? Slabe izkušnje?

Ni vedno stvar v iskanju, včasih je potrebno prepoznati in ceniti tisto, kar imaš pred nosom.

Mipe ::

Tisto, kar sem imel pred nosom, mi ga je tudi vleklo. Toliko o mojih izkušnjah.

theBill ::

Jao, koliko enih argumentov proti prijateljem so si eni ustvarili v svoji glavi. Če imate vi slabe izkušnje in ste imeli "prijatelje izkoriščevalce" namesto pravih prijateljev, to še ne pomeni, da je pri vseh prijateljstvih tako. Tazadnji ste, ki bi lahko govorili o pravem prijateljstvu, če ga pa še izkusili niste. Pa to je skoraj tako, kot bi devičnik skušal nekoga, ki je že seksal, učiti o seksu.

Sicer pa, naj bo po vaše, samo ne vem, zakaj po tem jamrate tu gori. Vidim da sam živim v zmoti, bom kar eno temo odprl, z naslovom: "imam preveč prijateljev, kaj naj storim?"

Mipe ::

Dva dobra prijatelja imam, to je vse, kar rabim. Vi lahko kar obdržite vse te hinavce, ki pravijo, da so moji prijatelji, potem ko so me tolikokrat izigrali ali pustili na cedilu.

@nny ::

Če imaš dva prijatelja, je to dandanes zelo veliko!
Žal se mi zdi, da tako ti kot RD privlačita isto sorto ljudi in tudi žensk. Poskusi malo razširiti horizont.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši sodelavci(ke)

Oddelek: Loža
495894 (3123) zee
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11225007 (18120) vostok_1
»

Zaupanje med prijatelji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557330 (5879) Berserker

Kako postati punci, ženski všeč? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34684774 (76841) bluefish

Več podobnih tem