» »

novi A/V formati

novi A/V formati

propeler ::

:P pred kratkim sem testiral Windows media 9 (WM9) in Real video 9 ( RV9). Na veliko presenečenje so bili razultati odlični, nisem mogel verjet. Oba sta billa boljša od DivX-a. Testiral sem z filmom Matrica- dvoboj (Morpheus is fighting Neo, približno 4 min 16s), kjer veliko gibanja. Ni bilo nobenih kock in obrob - rings, okoli moving parts. Skratka slika kot se šika. Pri vseh je bila natavljena 600 kbps. V tem testu je bil divx najslabši, da bi dosegel tako kvaliteto pri divx-u bi moral nastaviti bitrate vsaj na 1000 ali več. Z WM9 in RV9 lahko spravim filme, ki sem jih prej dajal na 2 CD-ja, zdaj na enega.

Prednost je še še v tem, da oba podpirata večkanalni zvok-soroud in že pri 64 kbps je zvok zelo dober.

Slabost je da je kodiranje počasneje kot pri divx. RV je počasnejši za približno 50-75%, WM9 pa kar za 2x do 3x.

Če so komu ljubi, naj testira, ne bo mu žal.vodnik in software nadeš tukaj.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

propeler ::

Podroben vodnik za RV9.

propeler ::

Tukaj je še link za WM9 encoder. Rabiš to in Windows Media player 9 (microsoftova stran). Kodeka ni potrebno downloadat je že v playerju, razen če ne bo delal.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

Tr0n ::

n33t. bomo kmalu verjetno videli kar nekaj releasov s tem encoderjem. sicer se mi pa zdi, da se divx vse manj uporablja in da je trenutno aktualnejsi xvid open source encoder, ki daje boljse rezultate.

Caniggia ::

Pi..., ce pa v Media playerju ne gre podnapisov vklopit.!?

Aspirinix ::

DivXG400 al nekaj takega. V NimoLite packu ga maš. Prikazuje podnapise v vsakem programu, tudi v MP, samo enako ime podnapisa moraš imeti kot ga ima film.

propeler ::

Najbolj za podnapise je VobSub. Najdeš ga tukaj Doom9.net, vključno z vsem ostalim softwarejem za obdelavo video, ripanje in navodila kako uporabljati vse našteto. Odpre skoraj vse poznane formate podnapisov(sub, srt, ssa...), pa še lepo so obrobljeni s črno ali katero drugo barvo. Podnapis mora imeti enako ime kot film npr. film je Matrix.wmv - podnapis pa Matrix.sub ali Matrix.srt.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

mAsA ::

videoFrik ali si prepričan da VobSub dela z WM9 ker men vedno napiše da je Wm9 naredo neko napako in da se bo ponovno zagral. Ko pa podnapis nima enakega imena kot film pa film dela sam podnapisov pa ni tud če vklopiš Captions and Subtitles -->On if available. A tebi dela?

Saj zdaj tudi meni dela vendar z noverjšo verzijo VobSub-a, s staro nikakor ne:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAsA ()

mAsA ::

Imam še vprašanje v zvezi s to temo. Ko sem malo testiral WM9(predvajal razne filme) sem opazil da so pri filmih z 25fps(ki bi mogli bit čez cel zaslon) ob strani črni robovi (enak film je v MicroDVD plajerju čez cel zaslon). Ali ima še kdo drug takšne izkušnje?
Hvala za odgovore.

propeler ::

Saj VobSub dela na vse file formate (avi, pa mislim da tud na mpeg). Pri kraju robovi? Men se še ni zgodilo. Pglej če je kaj za nastavit. Razmerje slike v VobSub mara bit na original.

A je probal že kdo RV9 sem bral teste, naj bi bil boljši od WM9. Sam d a je mal bolj zakompliciran če ne znaš naredit skripto za Avisynth. Tud ta ma pdnapise sam u enem svojem formatu.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

Tr0n ::

Yup, Vobsub roxa. VisualDub plugin TextSob (Vobsub) prebere vecina podnapisov pa se veliko nastavitev lahko nastavljas. Vem, ker za kolega codam divx/xvid filme v VCD s podnapisi.

propeler ::

TrOn, rajš nared VCD direkt iz DVD-ja, bo boljša kvaliteta, ker se že pr kodiranju v DivX/Xvid mal slika poslabša.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21159072 (14220) BaRtMaN
»

Pretvorba iz DivX, XviD v DVD

Oddelek: Zvok in slika
72213 (2121) raptor1
»

Problem z BsPlayerjem!

Oddelek: Programska oprema
201579 (1282) bastadu
»

DVD -> DivX

Oddelek: Sedem umetnosti
282012 (1312) CaqKa
»

The Playa

Oddelek: Zvok in slika
271853 (1495) Binji

Več podobnih tem