» »

PoE in dolžina etherbet kabla...

PoE in dolžina etherbet kabla...

Apple ::

Hello,

nabavil sem neko kitajsko PoE kamero ter D-linkov PoE adapter, ki mi pretvori napetost iz 48V na 12V.

Ko je kamera priključena na cca 1m ethernet kabla, deluje BP. Ko sem kamero priključil na cca 25m ethernet kabla, se sicer IR lučke prižigajo, ko naredim temo, in za hip jo lahko pingam... Potem pa nič več...

A mi zna kdo povedati, kakšen "ojačevalec" potrebujem, da bo kamera delovala BP z napajanjem preko PoE na cca 25m dolgem ethernet kablu?

Thx za pomoč...
LP, Apple

d4vid ::

PoE adapterja ne moreš dat bližje? Problem je najbrž padec napetosti, nisem pa prepričan, ker je kabel še dokaj kratek...

Mimogrede, kako izgleda ta Dlink POE adapter?

EDIT: če je to tole http://www.mimovrste.com/artikel/250001... , potem bi rekel, da ga spravi nekak čim bližje kameri, potem pa zraven UTPja potegneš še en kabel za napajanje tega pretvornika (vhodna napetost je regulirana, izhodna najbrž ne).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

tony1 ::

Hm, nenavadno. S profesionalno opremo takih težav ni.

Si prepričan, da je na ta daljšem kablu pravilno terminiranih vseh 8 žic na obeh koncih?

Apple ::

d4vid je izjavil:

PoE adapterja ne moreš dat bližje? Problem je najbrž padec napetosti, nisem pa prepričan, ker je kabel še dokaj kratek...

Mimogrede, kako izgleda ta Dlink POE adapter?

EDIT: če je to tole http://www.mimovrste.com/artikel/250001... , potem bi rekel, da ga spravi nekak čim bližje kameri, potem pa zraven UTPja potegneš še en kabel za napajanje tega pretvornika (vhodna napetost je regulirana, izhodna najbrž ne).



Živijo, točno to imam... Problem je, ker imam vse ethernet kable že speljane od komunikacijske omare do vsake strani fasade hiše, tako da nimam možnosti speljati še enega kabla za napajanje... Takrat, ko sem delal hišo, so mi štromarji rekli, da bo za PoE kamere dovolj samo ethernet kabel...

Kamera je IPC-HFW2100 in ni slaba... Sliko ima super.

tony1 je izjavil:

Hm, nenavadno. S profesionalno opremo takih težav ni.

Si prepričan, da je na ta daljšem kablu pravilno terminiranih vseh 8 žic na obeh koncih?


Živijo, kako lahko to preverim, razen na "uč" :)?
LP, Apple

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apple ()

tony1 ::

Rabiš najbolj enostaven kitajski tester, ki stane nekje 5 EUR...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Raspberry Pi 3B+

Oddelek: Novice / Procesorji
2810713 (6681) WhiteAngel
»

Napajanje IP (PoE) kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
73802 (3577) SaXsIm
»

Inštalacije za videonadzor

Oddelek: Zvok in slika
113396 (2861) Trancedeejay
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345296 (4387) SeMiNeSanja
»

PoE

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61517 (1390) misek

Več podobnih tem