» »

PoE

PoE

Izbeglica ::

Torej stvar je taka, da bi potreboval postavit ruter ASUS wl500gp na neko mesto, kjer ni v bližini nobene vtičnice za elektriko, in da mi ne bi bilo potrebno vleči dveh kablov ter delati (pre)velikih lukenj v steno sem prišel na idejo da bi elektriko za ruter pripeljal kar preko etherneta.
Sedja kolikor sem za zadevo dosedaj pogooglal je to čisto enostavno za naredit, ampak problem nastane, ker naj bi utp kabli imeli velike izgube ter bo 5V vir na prešvoh za stabilno napajanje routerja po cca 30m kabla.
Sedaj pa vprašnje, ali ima utp kabel res velike izgube?
Če ima kabel res tako velike igube, bi bilo potem možno da dam z izvor napetosti 12V adapter, ter potem pri ruterju pretvorim na 5V?

madog ::

V vsakršnem primeru ti bo napetost na parici v kablu povzročila štalo in bo prenos po tem kablu zelo otežem če ne celo nemogoč.

OmegaBlue ::

Sam imam delujoč PoE na 15m kabla.. na 30 nevem kako je s tem so pa adapterji prišli že zraven in AP podpira PoE out of the box (nek Dlink).

Je pa na temo doma narejenih PoE adapterjev cel kup govora gugl iskanje.

Eden super primer Članek
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Izbeglica ::

Glede interfenc sem tudi že sam razmišljal, ampak glede na to, da zadevo uparabljajo tudi profesionalni izdelovalci mrežne opreme ala Cisco teh 12 V vrjetno ne moti data signala.
OmegaBlue, bi lahko prosim pogledal za model AP?

misek ::

Zanimiva tema. Malo poglej HOWTO: WRT54GL DIY INTERNAL POE!. Pa še glede izgub: Power Over Ethernet (PoE) Calculator. Ko pa kaj naštudiraš pa napiši še kakšno informacijo.

Izbeglica ::

Evo, sedaj mi je uspelo "predelat" ruter, tako da ga lahko napajam preko DC in oziroma enega LAN porta. Zadevo sem stestiral z cca 1m kabla, in ne boste vrjeli stvar deluje brezhibno :)

BTW misek, pri tem kalkulatorju, ki si mi ga dal, mogoče veš kaj je mišljeno pod "Power Pairs"?
EDIT: Je to morda mišljeno to, da sta za + pol uporabljeni dve žici (modra in črtasta modra)?

Zgodovina sprememb…

misek ::

trihta, tako je. Ali dve žici za + in - (en par) ali pa štiri žice (dva para). Če imaš dva para potem je padec napetosti manjši in lahko imaš na večjo razdaljo.
Poglej si shemo na PoE — Power over Ethernet:
.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wifi router s POE porti (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
818872 (5850) rdecaluc
»

tp link switch

Oddelek: Pomoč in nasveti
5938 (802) Ribič
»

Izšel je Raspberry Pi 3B+

Oddelek: Novice / Procesorji
2810365 (6333) WhiteAngel
»

Napajanje IP (PoE) kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
73466 (3241) SaXsIm
»

Domače omrežje - precej veliko

Oddelek: Omrežja in internet
488750 (7049) SeMiNeSanja

Več podobnih tem