» »

Pokvarjen disk - reševanje podatkov

Pokvarjen disk - reševanje podatkov

kurci2 ::

Zdravo!
Danes sem priklopil svoj prenosni WD 2TB trdi disk v računalnik in se ni več zaganl.
Poizkusil sem na Ubuntu 12.10 in Windows 7 na dveh različnih računalnikih.
Disk se ob priklopu zažene, nekaj čassa vrti, nato pa ugasne in noben operacijski sistem ga sploh ne zazna...

Predvidevam, da je disk opkvarjen do take mere, da bi mi podatke lahko rešilo le kakšno specialno podjetje, ki se s temi stvarmi ukvarja.
Zanima me, če kdo pozna kakšno to podjetje, ima s tem kakšne izkušnje ali karkoli drugega...

Hvala za pomoč!

napsy ::

En nasvet, ce ga bo dal popravit kaksnemu laboratoriju: manj obupan kot bos zvenel, cenejse bo obnova podatkov z diska.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

kurci2 ::

No to je že en koristen nasvet =)

Zdej pa moram samo še zvedet za kakšen dober laboratorij...

miranpozar ::

Anni d.o.o. je baje prevzel na tem področju uveljavljeno podjetje Kotar. Guglaj...
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

kurci2 ::

Odlično!
A slučajno kdo ve o kakšnih cenah se tu pogovarjamo??

SSH ::

Pozdravljen!

pri teh diskih ponavadi zeza sata-usb "adapter". Če ni fiksn usb disk, razstavi ohišje priklopi na
sata-usb adapter in če ga vsaj zazna z kakšnim pametnim programom naredi kopijo pomembnih podatkov.


lp, Alex.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

kurci2 ::

To sem tudi že preizkusil. U bistvu sem na obstoječi adapter priklopil en drug disk, ki je normalno začeu delovati...

dzinks63 ::

2TB podatkov ni kar tako, če ti je riknla elektronika, kupi nov enak disk in premontiraj elektroniko, če to ne bo pomagalo, pa bo cena reševanja poletela v viševe.

kurci2 ::

Enakega diska ne bi kupoval. Doma mam zdej namreč dva nedelujoča WD diska. Oba sta odpovedala po približnu leto in pol delovanja.
O kakšnih višavah se pa lahko znajdem?

miranpozar ::

pol jurja in naprej!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

kurci2 ::

Uf.
Zakon.
S pravi, da sm u p**** =).

Kamran ::

Hey,

kurci2 je izjavil:

To sem tudi že preizkusil. U bistvu sem na obstoječi adapter priklopil en drug disk, ki je normalno začeu delovati...

Potem verjetno, če bi disk dal prav fizično v kakšen drug (namizni) računalnik, bi bili simptopi isti ? :P

So WD diski sploh (nasplošno) zanesljivi ?

kurci2 ::

Ja glede na to, da imam sedajle v predalu dva WD nedelujoča diska je nekaj z njimi zelo narobe...
Drugače pa sem se že dogovoril s podjetjem Kotar d.o.o. za analizo diska. Po tem pa bom videl kaj bo.

SplitCookie ::

Kotarjevci so cigani ki samo še dodatno uničijo disk


Tannaris, pokliči in vprašaj
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

kurci2 ::

Hvala za nasvet.
Bom povprašal =)

Bretteride5 ::

Zivjo! No js mam podobn problem sam pr men ni pokvarjen disk ampak sam racunalnik. Zdej me pa zanima (ker seveda nimam prevec izkusenj z tovrstno zadevo)ce gdo ve, kako dobiti oz uporabiti ta isti disk zunej racunalnika, se pravi, bi ga blo bogoce s kaksnim kablom povezat z drugim rac in prekopirat zadevo ali kaj podobnega...
Prosim ce gdo ve naj mi svetuje in se iskreno opravicujem ce sem pisala v napacno temo :)) hvala

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Dobrodošel na forumu Slo-Tech, le kot obvestilo, malo popravi post, da bo bolj slovnično pravilno zapisan, takšna so tukaj pravila .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD Regenerator

Oddelek: Pomoč in nasveti
142164 (1620) BCSman
»

Kopiranje podatkov iz 1,8" ATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
152646 (2093) tabasco
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245473 (4344) Bye
»

Kako dobiti podatke iz pokvarjenega diska?

Oddelek: Strojna oprema
133535 (3210) jft
»

ohranitev disk (pokvarjena glava in vezje)

Oddelek: Strojna oprema
283546 (2831) Šimpanz

Več podobnih tem