» »

zakodiran trdi disk (wd 1,5 tb)

zakodiran trdi disk (wd 1,5 tb)

tomzy95 ::

Lep pozdrav vsem. Imam problem namreč ko sem kupil zun. trdi disk (wd 1,5tb)sem ga zakodiral z bitlockerjem nekaj tednov kasneje pa se mi je zrušil windows tako da ko sedaj priključim trdi disk imam možnost da ga odklenem s pomočjo kode ali pa usb-ja na katerem je nek špecijaln file . nič od naštetega nimam :( mi lahko poveste kako bi ga lahko odklenil?

Mavrik ::

Brez certifikata (za katerega so ti Windowsi VEČKRAT povedali, da ga shrani na varno mesto!) ali rezervnega ključa si zgubil vse podatke.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

tomzy95 ::

a če bi pa dau kakšnemu hekerju zadevo za rešit bi se dalo?

st0jko ::

V praksi, ne.
keks?

AndrejS ::

Da se rešit, samo mislim da bi trajalo predolgo

Rainbow Dash ::

dj kermu ko se ukvarja z popravljanjem trdih diskov /uzsbjev itd.. Mene je za crkjen disk koštalo mislim da ene 45€

Mr.B ::

tomzy95,
Ko si ga zakodiral, te je vprašal, kam naj shrani recovery ključ. Verjetno si pa uporabil bitlocker to go, tako a če se spomniš kaj si dal za pin, ga boš lahko tudi odklenil. ČE pa ne veš ne Pina, ne recovery ključa, potem pa piši kuči propalo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

black ice ::

Rainbow Dash je izjavil:

dj kermu ko se ukvarja z popravljanjem trdih diskov /uzsbjev itd.. Mene je za crkjen disk koštalo mislim da ene 45€

Upam, da se hecaš.

ABX ::

Če boš dobil podatke potem takoj zamenjaj program s katerim si to kriptiral. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mihec87 ::

ABX je izjavil:

Če boš dobil podatke potem takoj zamenjaj program s katerim si to kriptiral. :)


Saj jih bo dobil-še vedno zakriptirane

Lonsarg ::

tomzy95 je izjavil:

a če bi pa dau kakšnemu hekerju zadevo za rešit bi se dalo?


Če bi heker lahko zaobil BitLocker, potem to ne bi bla neka baš zaščita. Obstaja teoretična možnost, če veš koliko dolgo geslo je bilo in kake znake si kaj uporabil(kake velike črke, posebne znake, številke) Če veš veliko teh informacij bi se dalo najbrž dobiti nazaj, ampak niti slučajno ne poceni, boš en avto manj kupil najverjetneje.

Probaj se spomniti, kam si začasno shranil ta file z recovery ključem, ker Windows ti niti slučajno ni pustil vklopite te funkcije, brez da nekam shraniš zadevo(no edino z tiskanjem se najbrž da zaobiti potrebo po shranjevanju fila...). Probaj potem na tem disku/ključku, kjer je bil začasno shranjen ključ zagnati kak program za reševanje podatkov, da dobiš ključ nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tomzy95 ::

sem brskal pa sem našel v windows old mapi file z imenom bitlockerto go ki ima 251 kb? kaj pa zdaj?

Lonsarg ::

File z klučem se da odpreti z beležnico/notepadom, če ne gre, nimaš pravega fila.

Mr.B ::

Fasil je poimenovan z nekimi dolgimi številkami s končnjico TXT. Razen če si ga poimenova. Lahko pa ko rečeš da bi uporabil recovery ključ, v naslednjem koraku prikaže GUID diska. Išči text z GUID-om, po disku...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zvezdica27 ::

lp,

kakorkoli, pravi, da nima ne kode, ne datoteke, torej je odgovor jasen: ne bo šlo.

Formatiraj disk in se poslovi od podatkov. To je enkripcija.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za ENKRIPTIRANJE namesto Bitlockerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
174728 (2974) Yacked2
»

Razlika med encr. key na USB in uporabo TPM

Oddelek: Informacijska varnost
122389 (1789) Mr.B
»

TrueCrypt na precepu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7126551 (21911) MrStein
»

Izšel TrueCrypt 7.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
11930476 (26976) Jst
»

Raziskovalci uspeli zaobiti BitLocker zaščito tudi ob uporabljenem TPM modulu

Oddelek: Novice / Varnost
155090 (3906) Looooooka

Več podobnih tem