» »

Kopiranje podatkov iz 1,8" ATA diska

Kopiranje podatkov iz 1,8" ATA diska

Fukomuko ::

Iz prastarega HP Compaq 2710p želim narediti kopijo podatkov iz diska, ki je prikazan na spodnji sliki.


Ima kdo kakšno idejo, kam in kako bi ga lahko priklopil? Sicer si že lastim tale USB adapter, vendar nima takšnega priključka.

Več slik drobovja omenjenega prenosnika in diska se nahaja na tej in tej povezavi.

black ice ::

Govorim malo na pamet - išči nekaj v smislu zif-sata oz. zif to usb.

SimplTech ::

Imaš IDE ZIF disk. Tako rabiš ZIF kabel (nekaj takega, za demonstracijo) in ZIF adapter.

lopov ::

www.memoryc.com

Tu najdeš vsemogoče diske, kable, adapterje in ohišja za starejše računalnike. Če ti ni odveč pobrskaj, cene so povprečne.

Fukomuko ::

Bi bil tale adapter v redu ali potrebujem (še) kaj drugega?

lopov je izjavil:

www.memoryc.com

Tu najdeš vsemogoče diske, kable, adapterje in ohišja za starejše računalnike. Če ti ni odveč pobrskaj, cene so povprečne.

ZIF adapterja nisem našel, samo ZIF/IDE kabel.

kixs ::

GTX970 ::

Kdaj so namesto 1,8" proizvajalci začeli uporabljati 2.5" sata pri prenosnikih ?

kixs ::

2.5" je standard in je bil v uporabi ze koncem 80-ih. 1.8" so zaceli uporabljati kasneje in se to samo v ultra majhnih prenosnikih.

2.5" SATA so pac zaceli uporabljati, ko je SATA postajal standard - okoli 2005/06.

Fukomuko ::

Kupil sem takšen adapter, vendar ko ga preko USB to IDE adapterja priklopim v računalnik, se ne zgodi ničesar, tudi nobena LED dioda ne sveti. Bi slučajno potreboval dodatno 3,3 V napajanje?


zee ::

Ja, potrebujes dodatno napajanje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fukomuko ::

Kam ga pa priključim, ker ni nikjer označeno, kje je + in kje -? Bi zadostovali 2 alkalni AA bateriji?

fosil ::

Za tole po moje ne rabiš dodatnega napajanje.
Po moje je problem v kombinaciji adapter na adapter, probi priklopit direkt na računalnik.
Tako je!

Invictus ::

Mora imeti kabel, kjer je napajanje del tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fukomuko ::

fosil je izjavil:

Za tole po moje ne rabiš dodatnega napajanje.
Po moje je problem v kombinaciji adapter na adapter, probi priklopit direkt na računalnik.

Ne morem ga priklopit direktno na računalnik, ker ima disk ZIF vodilo, ta adapter pa IDE, ki ga imajo le še prastari računalniki.

Invictus je izjavil:

Mora imeti kabel, kjer je napajanje del tega.

Si prepričan? Torej lahko kar kupim nov adapter ali obstaja še kakšna druga rešitev z zunanjim napajanjem?

tabasco ::

Hoj. Priklopil sem 3.3v napajanje na Micro connector (pin 1,2 3.3v, pin 3,4 gnd) Serial ATA @ Wikipedia , za podatke sem uporabil pa standardni sata kabel.
Lahko si pa pomagaš s tem
http://www.alibaba.com/product-detail/2...
LP

tabasco ::

Po podrobnem pregledu vmesnika na sliki ugotovil, da je vmesnik pata zif, disk pa je mikro sata, tako da sta rešitvi dve, na moj prvi način prikljoplejna napajalna napetost in sata kabel ali http://www.ebay.com/bhp/micro-sata-to-u... .
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315688 (2102) tv6865
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595097 (4371) T-Mac
»

Prikop 5.1 zvočnikov na tv

Oddelek: Strojna oprema
81611 (1550) Kocka
»

USB 3.0 dvakrat hitrejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6918793 (14412) Lonsarg
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291933 (1402) alese

Več podobnih tem