» »

Leclerc in pakirane narezane mesnine - neto količina

Leclerc in pakirane narezane mesnine - neto količina

darkolord ::

Danes sem bil malo neprijetno presenečen (hrane si pa ne pustim odžirat), ko sem iz hladilnika vzel pakungo narezanega pršuta iz Leclerca in opazil, da je za dobrih 15 dkg nekam malo rezin pršuta noter, je pa notri en debel karton in precej debel ovitek. Za foro vržem zadevo na vago in jasno pokaže vse skupaj točno toliko, kolikor gor piše, da je pršuta.

Da mi v delikatesi vedno prodajo še tisti tanek papir zraven, mi je jasno, ampak pri pakiranih izdelkih pa ponavadi vedno piše neto količina in kolikor vem (Pravilnik o splošnem označevanju predpakiranih živil) bi tako tudi moralo biti.

A me to namenoma nategujejo (predvsem tisti karton noter mi je dal misliti) ali so samo nesposobni?
  • spremenilo: darkolord ()

Aston_11 ::

Koliko je bilo pa pršuta? Namenoma nisi stehtal tudi tega in nas pustil s pol podatki?

Tavher ::

Aston_11 je izjavil:

Koliko je bilo pa pršuta? Namenoma nisi stehtal tudi tega in nas pustil s pol podatki?


Točno tako! :)

Janac ::

Mogoče so samo zaokrožili.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

Apofis ::

Prepozno. Je bila lakota prevelika in zdej bomo tavali v temi:D Lahko pa pokličemo CSI...glede na vsebino želodca bodo z lahkoto ugotovili dejansko količino pršuta...

darkolord ::

Sem bil preveč slabe volje (ko sem videl doza ne bo dovoljšnja), da sem ga zapakiranega pospravil nazaj v hladilnik. :)

Bom danes stehtal še vsebino.

fosil ::

Saj tudi v delikatesi ti, če ti zadevo zapakirajo v plastično škatlo (tatarc in podobno) škatlo odštejejo.
Če pozorno opazuješ, da najprej škatlo na tehtnico in jo resetira na nič in potem da noter vsebino.
Oziroma tako bi morali narediti, včasih "pozabijo".
Drugače gre za goljufanje.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Šimpanz ::

Točno tako. V Sparu sem kupil tatarca, pa je prodajalka najprej dala prazno škatlo na tehtnico nekaj pritisnila, v škatlo nabasala tatarec in spet stehtala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dober tatarski biftek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6019525 (5383) kriptobog
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824805 (20903) fosil
»

ukraden paket - spletna trgovina

Oddelek: Loža
495953 (2729) solatko

H5N1 pomagajte!

Oddelek: Loža
121902 (1574) OmegaBlue
»

Najboljsi sendvic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518788 (4925) JamesBond

Več podobnih tem