» »

Izbira napajalnika in ohišja za moj sistem

Izbira napajalnika in ohišja za moj sistem

xxpolhecxx ::

Pozdravljeni

Včeraj sem si sestavil željeno konfiguracijo (brez trdega diska in grafične kartice)

* Procesor INTEL Core i7 - 3820
* Matična ASUS P9X79, ATX
* Pomnilnik Kingston HyperX Predator 16GB 2133MHz
* Vodno hlajenje CORSAIR Cooling Hydro Series H80
* Ohišje LC ATX MIDI PRO925B

Najbolj me zanima kako močen napajalnik mi priporočate za ta sistem in če je zgoraj predlagano ohišje kompatibilno s to matično ploščo in če bom imel dovolj prostora za montažo? Grafično bom zaenkrat obdržal iz starega sistema nVidia GeForce GTX 460

Bo to vodno hlajenje dovolj dobro za procesor? Zanima me tudi, ali mi bo obstoječa grafična kartica delovala na tej matični plošči, ker nisem siguren kako podnožje ima? Za vse predloge in nasvete se lepo zahvaljujem!

mihco ::

cenejsega ohisja z napajalnikom ne najdes? :S

xxpolhecxx ::

Hehe kaj pa vem, za ta ohišja nikol nisem tolk denarja stran metal :) Za napajalnik me bolj skrbi. Zato sem pa odprl temo, če dobim kak boljši predlog za ohišje in napajanje

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Za začetek poizkusi kar s tem, ki je z ohišjem, potem boš pa zamenjal, če se bo pokazalo, da ni dovolj močan. Za enkrat, bo verjetno zadosti.
Delo krepa človeka

freesty ::

Problem teh poceni napajalnikov je, ker imajo visok ripple, ki povzroca nihanje napetosti zaradi katerih pride do okvar.

Raje 100€ za napajalnik, ki ga imas 10 let, kot pa vsake 3 leta menjat napajalnik za 30€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

NejcSSD ::

A lahko vprašam kaj ti bo LGA2011 s takim ohišjem in napajalnikom, prišparaj in vzemi 1155 in ornk napajalnik

xxpolhecxx ::

Saj ravno to me malo skrbi. Ostale komponente tudi niso ravno poceni. Nejc tudi to sem že razmišljal. Ali grem na 1155 pa malo prišparam, ali pa še reskiram teh 100eur za dober napajalnik. Za ohišje mi pa res dol visi, po domače povedano. A se splača devat tolk za ohišja?

Koliko bom dejansko pridobil na hitrosti če vzamem i5 ali i7 procesor? Kaj pa ti rami, tudi pretiravam? Jaz kupujem računalnik vsakih 5-6 let in ne nameravam menjat komponent vsako leto ali dve.

Zgodovina sprememb…

stock ::

Definitivno se splača dat več za ohišje. Sploh če se kupuje za več let. Dobro prezračeno ohišje konkretno niža temperature in pomaga pri življenski dobi komponent. Enako velja za napajalnik. Ta sestava ki si jo napisal je totalno mimo. Raje poglej mal v sosednjo temo kjer boš za svoje € našel solidn sistem, za office al pa za igre..

dogo ::

Tole je ćisti nesmisel, da ne napišem kaj drugega, oprema za veliko ceno in potem se gre šparat tam kjer ti lahko vse skupaj pošlje rakom žvižgat. Če je namen računalnika igre, je tole kupovati vsekakor predrago, če gre za neko profesionalno rabo potem kar, vendar če že šparaš na ohišju , kakor je omenil freesty investiraj v dober napajalnik in boš miren. Vendar sem sam ko sem kupoval kupil nek mid range ohišje, ker enostavno nisem imel cvenka za kaj boljšega, danes bi počakal z nakupom in si omislil dobro ohišje, na koncu vidiš zakaj si plačal tistih nekaj 10 evrov več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

xxpolhecxx ::

Dobro, čist zgrešen ravno ne verjamem da je... Saj zato pa sem odprl temo, ki se nanaša na napajalnik in ohišje :) Če bo treba bom pač dodal še kak EUR :) Ne potrebujem ga za igre, zato tudi ne kupujem nove grafike.

Zgodovina sprememb…

xxpolhecxx ::

Ta je že malo boljši

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Katerega proizvajalca za napajalnik pa priporočate? Mogoče točno določen model?

Janac ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Jz sm vzel tega, dal mi je 2% popusta.

dogo ::

seasonic, corsair(seasonic rebrand), xfx(seasonic rebrand), enermax, be quiet

Janac ::

niso vsi corsair napajalniki seasonic made by

dogo ::

Janac je izjavil:

niso vsi corsair napajalniki seasonic made by

corsair tx serija in kakor vem vsi xfx napajalniki trenutno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

xxpolhecxx ::

Janac ::

kaj je z enermax triathlorom narobe?

xxpolhecxx ::

mailer ::

Na tvojem mestu bi vzel 1155 podnožje, boljši napajalnik, corsair H80 - nekateri uporabniki imajo problemem z glasno pumpico, rame pa tud ne rabiš take, za tvoje delo je 1600 vrh glave, iger pa tko al tko ne igraš.

xxpolhecxx ::

Kakšen razlog pa imaš za podnožje 1155? Še boljši napajalnik (bolj močen) al kaj?

Janac ::

Tale matična je kar oskubljena...

xxpolhecxx ::

Malo me moti, da vsi pišete da to pa to ni vredu. Noben pa ne navede razloga zakaj :)

Janac je izjavil:

Tale matična je kar oskubljena...

Torej predlagaš kaj?

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Odvisno od potreb a ne.

Torej kaj rabiš in kaj pričakuješ?

mailer ::

Nikjer nisem zasledil za kaj boš sistem sploh uporabljal.

xxpolhecxx ::

Multitasking, ponavadi imam odprtih ogromno požrešnih programov in sem alergičen na počasno odzivnost. Že tak smo dosti časa pred računalnikom, ni pa mi treba še dodatno zabijat časa s tem, da računalnik tepem z metlo, da bo naredil kar hočem. Večinoma programiram v malo bolj požrešnih aplikacijah, obdelava filmov, vsakdanja opravila... Kot sem reku, računalnika ne kupujem za eno leto ampak želim imeti mir vsaj 5 do 6 let.

Matična:
- Potrebujem dosti USB portov in podporo za USB 3.0
- Možnost razširitve pomnilnika za v prihodnje
- Dovolj PCI slotov (sicer imam trenutno samo grafično kartico, je pa dobro imet še prostor za kaj drugega za v prihodnje)
- Zvočna, mrežna sta itak povsod integrirani
- Nameravam kupit tale Sunbeamtech Fan Controller pa me zanima kam priklopiš to. Ima ta matična PWM konektor?
- Kej druga pa že skoraj ne rabim na matični

Jaz ne sledim hardware svetu dokler nečesa ne potrebujem. Torej sem trenutno 6 let za vami, ko sem nazadnje kupoval računalnik. Hvala za razumevanje

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Kaj misliš PCI ali PCI-E?

xxpolhecxx ::

Če se ne motim PCI je zelo staro podnožje? Potem najbrž PCI-E. V čem je razlika dual x16 in x8 mode. In med PCIe 2.0 in PCIe 3.0

2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (dual x16) *1
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x8 mode) *1
2 x PCIe 2.0 x1
1 x PCI

Zgodovina sprememb…

Wox ::

Commodore 64

xxpolhecxx ::

Zdaj sem prisel na 1000 EUR brez graficne in diska. Disk bom kupil in graficno zamenjal enkrat spomladi. Bom pa vsekakor cimprej kupil SSD. Aja da se ne bomo narobe razumeli. Igre igram zelo redko ker itak ni casa. Vsekakor pa ob kaki priloznosti zaigram kej, tako da je fajn ce bo tud za prihajajoce igre zmogljiv. Itak pa v tem primeru najvecjo vlogo odigra dobra graficna kartica.

B_U_R_I ::

xxpolhecxx, ker imam zelo podobna vprašanja kot ti, si bom kar malce izposodil tole temo, da ne odpiram nove.

Nadgrajujem trenutni sistem in ugotavljam, da poleg vsega ostalega verjetno potrebujem tudi nov napajalnik. Trenutno namenu dobro služi en cheapo LC Power LC6600 V2.2

Trenutna konfiguracija
Matična: Asus P5B
Procesor: Intel C2D E6320
Pomnilnik: 4GB RAM
Grafika: ATI Radeon HD4850 512MB
Diski in burner: SSD Intel 330 120GB, HDD WD 500GB, HDD Maxtor 160GB, DVD-RW
Napajalnik: LC Power LC6600 V2.2

Nova konfiguracija
Matična: MSI Z77A-G43 Z77
Procesor: Intel Core i5 3470
Pomnilnik: Corsair 16GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance
Grafika: HD7870 2GB
Diski in burner: SSD Intel 330 120GB, HDD WD 500GB, HDD Maxtor 160GB, DVD-RW

Diskovje in ohišje bo ostalo staro, predvidevam pa da bom rabil nov napajalnik. Ker se z nakupom novega hardwara ukvarjam na cca. 5 let, sem podobno zarjavel kot polhec. Sistem se bo uporabljal večinoma za pisarniška opravila, obdelava videa, občasno poženem kakšen CAD in seveda tudi kakšno igro. Upam, da je konfiguraicja OK, če pa imate kakšne predloge - z besedo na dan.

Sedaj pa k napajalniku. S tem kalkulatorjem sem prišel do izračuna, da naj bi sistem ob 100% obremenitvi rabil 376W moči - na oko se mi zdi to dosti premalo, nisem pa prepričan - zato se obračam na vas, saj sem z nekaterimi drugimi PSU kalkulatorji prišel do drugačnih številk. Če številke pri tem kalkulatorju držijo, potem bi bil verjetno že obstoječi napajalnik dovolj?

Hvala za pomoč že vnaprej!

dzinks63 ::

Če ne boš navijal, lahko vzameš cenejšo ploščo, višek pa vložiš v močneši cpu, grafa je za tvoje potrebe dovolj.

Po vsej verjetnosti bo napajalnik dovolj. Drugače tale lc 600 ne da od sebe toliko kot obljulja, ene 70% mogoče še spravi, tako da bo šlo bolj na tesno skozi. Poizkusi, če ti bo mašina trokirala, zmrzovala, ali se celo ne bo zbotala, bo seveda potreben boljši napajalnik.

Janac ::

dzinks meni se tudi sistem zmrzuje, nenavit. Je napajalnik prešvoh?

Isotropic ::

na mlacomu imas konfigurator in watt calculator.
kupi corsair 430w.

B_U_R_I ::

Hvala za odgovore.
@dzinks63 - mogoče predlog za matično ploščo? Kateri procesor bi potem vzel? 3470K? V ceni je dosti razlike za tistih nekaj MHz? Se splača dodat teh 40€, kar je v bistvu 25% več - toliko se najbrž ne pozna performančno - ali pač?

@Isotropic - Tudi na mlacovem konfiguratorju je poraba dokaj nizka (342W) - potem bo že držalo.

Ogledoval sem si be quiet Pure Power L7-530W - predvidevam, da bo ta zadostoval, čeprav je po specifikacijah nekje tam tam s tem trenutnim LC Power PSUjem. Kakšne pa so lahko težave, če priklopim komponente na prešvoh napajalnik? Lahko spravim na on svet (poleg napajalca) tudi kakšne komponente?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733796 (25632) denis9
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472843 (1593) barocco
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176445 (5581) Šmexguy
»

Pc gamer

Oddelek: Pomoč in nasveti
9852 (701) koby24
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112096 (10344) slovenc5

Več podobnih tem