» »

Pomoč pri nakupu novega pcja

Pomoč pri nakupu novega pcja

«
1
2 3

tarok88 ::

Zdravo imam eno prošnjo sem slišal,da ste na tem forumu kar dobri v izbiri in pomoči na nakup računalnika.Zato bi prosil če mi lahko kdo pomaga sestavit računalnik za 700 do 850 €.Kupil bi ga svojemu sinu,ki pa zelo rad igra igrice in sedaj ko je priša ven ta nova call of duty mu na starem računalniku ne dela zato sem se odločil da mu kupim novega in prosil bi za pomoč! Ja potrebujem gejmerski Računalnik.
Hvala ! :D

tarok88 ::

Pozabil sem omenit,potreboval bi računalnik da bo kos igricam vsaj 4 leta.In če je mozno da lahko igra na max settings na cod mw 3 ! Hvala !

Gray_Warden ::

Lahko poveš kaj ima sedaj v računalniku? Mogoče je kakšna komponenta še uporabna in ne bi bilo potrebno kupiti celega računalnika.

drugače moj glas je tak:

intel i5 2500 (210 eur na mimovrste)
8 gb 1600 mhz ddr3 ram (50 eur na mimovrste)
gigabyte matična za 100 eur
trdi disk Seagate Barracuda 1 TB, 130 eur
ohišje 50 eur
dvd enota za 20 eur
napajalnik 650 watt za približno 50 eur
grafična vsaj radeon 6770 za 120 eur

skupna cena približno 730 eur.

Do tvoje maksimalne vrednosti 850 eur je torej še 120 eur prostora. Za ta denar se splača kupiti boljšo grafično od te ki sem jo jaz predlagal ali dodaten SSD sistemski disk.80 gb intel je približno 135 eur, 120 gb pa 180 eur.

Vse cene sem gledal na mimovrste.com.

Ohišje izberi po lastni izbiri, spredaj in zadaj naj ima vsaj 12 cm ventilator za primerno zračenje. Matično ploščo vzami tako, da bo imela vsaj h67 čipovje ker je preprosto boljše.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Stari računalnik bo uporabljala hčera,ki ni tako zagreta za igranje iger samo facebook itd :D
Drugace nekaj takšnega kot si tukaj sestavil sem tudi sam študiral vzeti samo malo bolšo grafiko bi rabil.

Gray_Warden ::

Kakšen zaslon ima sin? Mogoče bi lahko kupil večji zaslon za ta denar?

za 120 eur se dobi 21 inč lcd?

Glede boljše grafične pa mogoče kaj takega:
http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

kaj več glede grafičnih pa naj nekdo drug pove saj graifčnih kartic že doooolgo časa nisem gledal. Za radeon 6770 vem da je spodobna grafična za 120 eur saj sem jo imem možnost testirati. Sam imam radeon 5850 tako da še nekaj časa ne bom potreboval nove grafične, zato niti ne gledam kakšne grafične zdaj prodajajo.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

trenutno ima 19 ko,saj ni potrebe po bolšem pomoje je zelo zadovoljen z tem :D

Mogoce mi lahko razložiš kaj je to ssd sistemski disk ne spoznam se veliko na računalnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tarok88 ()

kmetek ::

159,90 imaš že 23,6'' LCD ;)

tarok88 ::

Kmetek lcd mu bom kupil kasneje mogoče za rojstni dan :D

Sedaj samo potrebujem tak računalnik ki bo kos igricam se kakšne 4 lete ali vec.Gledal sem grafično gtx 560 in radeon HD6950 katera bi bila bolša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tarok88 ()

Gray_Warden ::

ssd - solid state drive.

Razlika med ssd in hdd je v tem, da hdd ima vrtljive plošče, po katerih z magnetom bereš podatke. Predstavljaj si da stvar izgleda tako kot so vlasčih izgledale gramofonske plošče. Nekaj ačsa pač traja da igla pride na mesto kjer so pdoatki zapisani. To sicer traja nekaj mikrosekund vendar zakasnitev se opazi.

ssd na drugi strani pa ima mrežo "magnetov", kjer so zapisani podatki. Do kateregakoli "magneta" želi priti, je dostopni čas enak, saj se nič ne premika...ni igle. Zato so SSD enostavno neprimerno hitrejši in zaradi njih celoten računalnik deluje hitreje.

Vseeno mislim da se ti bolj splača kupiti boljšo grafično kartico. Zaradi ssd bo računalnik deloval hitreje ampak to je pa tudi vse. V igrah zaradi hitrejšega diska ne bo imel bolj tekoče slike.

Če pa kupiš boljšo grafično bo pa računalnik deloval normalno hitro, igre pa bodo imele odlično sliko na ultra-high nastavitvah še dolgo časa.

Definitivno mislim da je radeon 6950 boljša vendar je tudi 50 eur dražja.
Radeon 6950 dobiš za 250 eur, medtem ko gtx 560 ti dobiš za manj kot 200 eur na mimovrste. Tista minimalna razlika ki je med njima menim da ni vredna 50 eur razlike v ceni.

Če se motim naj me kdo popravi.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Geforce 560 ti* se opravicujem

tarok88 ::

Kaj pa praviš na tole SAPPHIRE Radeon HD 6870, Lite retail, 1024MB malo cenejša je ampak se mi zdi primerna .

Gray_Warden ::

Cena je 200 eur, zmogljivost pa nekje tam kjer je 560 ti. Recimo, če pogledam skozi prste.

jaz bi definitivno vzel radeon 6870, ker za 50 eur manj dobiš vseeno spodobno grafično kartico, ki ni bistveno slabša v testih od 560 ti. Je sicer malenkost slabša od 6950 vendar 50 eur nižja cena to pomankljivost lepo opraviči.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

http://www.sestavi.si/index.php/compute... tole si oglej in mi povej kako se ti zdi samo povej ce je kaj potrebno spremenit,z te strani bi si prepisal dele in jih dal naročit v računalniški trgovini.

Janac ::

moj predlog, če rabi hdd pač kupiš ko bodo cene, spet nizje.

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
205.20 €
MSI H61MU-E35 (B3)
69.60 €
Corsair ValueSelect 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
43.20 €
Sapphire Radeon HD 6950 1GB Dual Fan
226.80 €
OCZ Agility 3 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
170.40 €
Corsair Enthusiast Series TX 650W V2 - 80+ Bronze
90.00 €
Cooler Master Elite 430
55.20 €


Skupaj: 860.40 €

Gray_Warden ::

ne kupuj sinu samo ssdja. Rekel si da bo računalnik potreboval za igre zato bo 120 gb zanj zagotovo premalo prostora. Sklepam da ima sin na računalniku tudi filme itd... zato zraven skoraj sigurno potrebuje tudi hdd, da bo imel prostor stvari kam shranit :D

Drugače pa je janačev predlog podoben mojemu in je ok.
edino za napajalnik ne dajaj 95 eur. Ne rabiš takega napajalnika.

thejanac13 naj ti tudi pove kje jenašel 6950 za 220 eur. Če je ta grafična tako poceni se jo vsekakor splača kupiti!


ps.: jaz moram vsekakor kupiti novo tipkovnico saj na tole zavito ergonomično enostavno ne znam tipkat. Se opravičujem za vse typo napake.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Gray si si ogleda link ki sem ti ga dal?

Gray_Warden ::

Vse se mi zdi ok, samo še za grafično naj nekdo poda svoje mnenje.

-procesor je odličen vendar nikjer ne piše ali je 2500 ali 2500k. Razlika med njima je v tem, da je 2500k odklenjen in se ga da naviti. Če sin ne bo navijal procesorja pa je itak vseeno.
-Ram ime odlične hladilnike in je 1600 mhz, kar je super
-matična plošča je super
-ohišje je lepo hlajeno, sinu bo verjetno tudi osvetlitev všeč
-napajalnik je okej
-dvd enota je itak samo važno da je notri (nekateri so že danes brez nje vendar jaz vseeno pravim da se jo splača imeti...saj je samo 20 eur)
-Disk ni najboljši vendar je ok.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

super ali bi bilo res bolše vzeti i5 2500k?

Gray_Warden ::

če ne bo navijal procesorja je 1000000000000000% vseeno katerega vzameš.

razlike med delovanjem drugače NI.

2500k se da lepo navijati (če veš da si nima pojma o računalnikih in le igra igre je vseeno katerega vzameš). Če pa bo sin procesor navijal pa vzami 2500k.

Jaz bi sicer sinu kupil navadno verzijo...naj bo vesel da mu sploh kupuješ tako odlično mašino:D

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Sem gledal ta 6950 1gb dual fan je na sestavi.si 270€ kje pa je bila 230€ janac?

Gray_Warden ::

zdaj sem šele videl da si ti izbral 5850. Za borih 20 eur več dobiš 5870, ki je boljša grafična. Rajši vzami tisto, če nočeš 560 ti, ki je 80 eur dražja od te ki si jo ti izbral.

radeon 6870 za 170 eur je po mojem super nakup saj ni bistveno slabša od 560 ti. Malenkost je res vendar je tudi razlika v ceni 60 eur

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Napajalnik bi jaz gledal da ima vsaj 80+ bronze standard in vsaj 650w.

Za 5e razlike 2500k,

Graficna oz. Vse sem sestavljal na dinokompu,

Disk vseeno vzemi ssd 120gb in malo pocakaj in potem ko bodo normalne cene vzemi 1 ali 2 tb oz. To bi jaz naredil.

tarok88 ::

Ja vem da bo moral biti zadovoljen ampak njegove ocene v šoli so tiste glavne da si bo prislužil nov računalnik :D Tudi jaz igram igre zato ampak jaz sem bolj na mmorpg in definitivno nameravam igrati guild wars 2. Zato se mi gre da nabavim dobr pc za ta denar

Janac ::

Pa 5850 je ze zelo zastarela grafa tudi 5870!

Vzemi 6950 ce ze nebos cakal na 7870, cene je pa taka cisto normalna nevem kje vi gledate cene????

Gray_Warden ::

glede diska razmisli kaj se ti bolj splača. Imeti hiter in miniature 120 gb velik ssd ali 1 tb hdd.

Glede hitrosti ti ne bo žal če vzameš ssd kot zagovarja janac. Vendar če vas več uporablja računalnik sem prepričan da vam bo zmanjkalo prostora. Ne dvomim o tem.

glede napajalnika pa vseeno mislim da se ne splača plačati 90 eur zanj. Za približno 60 eur se dobi Chieftek napajalnike ki so prav tako odlični.
Dvomim pa da boš razočaran nad tem kar si ti izbral. Se ne spoznam na napajalnike, mi je pomembno le da dejansko dajo toliko wattov kolikor piše da naj bi jih.

Zgodovina sprememb…

Mustang2142 ::

če boš vzel 2500k in boš kdaj navijal, moraš vzeti tudi p67 ali z68 matično, ker na h61 se na da navijat

Gray_Warden ::

the janac 13... govorimo o 6870, 6950 ali 560 ti. Kje si ti našel 5850 in 5870? Kljub starosti bi ti 2 grafični bili sposobni še kaki 2 leti na high poganjati igre.

Vseeno, če dejansko kje dobi 6950 za 220 eur, se jo mogoče splača kupiti saj je do 8% boljša od 6870. Več kot 8% pa vsekakor na testih ni razlike.

mustang2142, tvoj komentar je pvosem neumesen saj kot vidiš je že izbral tole na sestavi.si (konfiguracijo je objavil zgoraj na linku):
P8P67 (REV 3.1)
New P67 B3 Revision
DIGI+ VRM - Digital Power Design: The New Standard on Intel P67 Platform

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Sam si napisal raje 20e vec za 5870 al se men blede???

Cena za 6950 je pa povsem realna oz. Se dobi se cenej!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

tarok88 ::

Še vedno sem zmeden ker nevem katera grafa bi bila dobra še za 4 leta ali več

Gray_Warden ::

Gray_Warden je izjavil:

zdaj sem šele videl da si ti izbral 5850. Za borih 20 eur več dobiš 5870, ki je boljša grafična. Rajši vzami tisto, če nočeš 560 ti, ki je 80 eur dražja od te ki si jo ti izbral.

radeon 6870 za 170 eur je po mojem super nakup saj ni bistveno slabša od 560 ti. Malenkost je res vendar je tudi razlika v ceni 60 eur



se opravičujem zaradi napak. Ti si izbral 6850, za borih 20 eur več dobiš 6870. Še enkrat se opravičujem, ni bilo namerno.

THEjanac13....daj človeku link do grafične ki jo predlagaš..:) Na sestavi.si kjer on sestavlja računalnik je najboljši nakup radeon 6870 če gledamo na price/performance. Na mimovrste je 6950 vsaj 250 eur..isto na sestavi.si

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Jaz bom pocakal na 7870, zdaj imam pa 5770. Mogoce bi bilo bolje ce se malo pocakas...

tarok88 ::

če vzamem to Sapphire Radeon HD 6950 1GB Dual Fan bo deloval mw3 na max? In če bo zdržala vsaj 3 lete na high?

kdaj pride 7870 ven in kakšna bo cena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tarok88 ()

Janac ::

Mw3 bo delal na max, 3leta na high pa bolj tezko seveda ob izidu novih iger.

Gray_Warden ::

vsekakor bo, še posebej če ne boš imel 24 inč monitorja.

in ne, nikakor ne bi čakal na novo grafično. Ker potem bo vseeno če še malo počakaš na naslednjo generacijo. In potem spet počakaš....

Če želiš kupiti pač kupi:) Aprila sicer pridejo ven novi procesorji ki bodo nekaj % boljši od trenutnih vendar če bi rad kupil zdaj pač kupi:) Dvomim da ti bo žal!


thejanac13 ne nabijaj. radeon 5830 je že precej stara grafična in mi battlefield3 dela na 1920x1080 in vse na high ali ulgra high.
tarok88 pa bo igre laufal na 19 inč zaslonu z resolucijo 1280x1024. Na taki resoluciji bo vse tekoče teklo še vsaj 5 let z grafično radeon 6950 :D

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Torej radeon 6950 ?

http://www.videocardbenchmark.net/high_... 8 na lestvici torej zelo dobra za 230€ kar niti ni tako zelo veliko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tarok88 ()

Janac ::

No jaz imam 5770 je dve leti stara in mi bf3 dela na 720p tekoce na medium. Samo za 19" monitor pa bo res se dolgo delalo.

Gray_Warden ::

boljšo od radeon 6950 boš trenutno težko dobil za tak denar. Naroči na dinokompu kot je predlagal .

link, ki ga janac očitno noče prilepiti:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...


ali boš računalnik doma sestavil ali pa ti ga bo kdo drug?

thejanac13...fora je da je 5770 približno 15% slabša od 5830. Zdaj pa dvigni resolucijo na 1080p in vse daj na high pa dobiš na 5830 približno isti fps kot ga imaš ti na 5770. Seveda govorim za singleplayer. Multiplaer je druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Sestavili mi ga bodo v firmi zakaj?

Gray_Warden ::

da bi vse naročil na sestavi.si, grafično pa na dinokompu, saj je na dinokompu le 226 eur...

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

Ja in še nekaj računalnik je prižgan 24 ur bo ta nov imeu dovol dobro hlajenje da nebi kaj crknalo :D

Janac ::

Naroci pri dinokompu, ne?

Gray_Warden ::

ga boš imel na mizi ali v omari?

tarok88 ::

Ne nebom naročil preko dinokoma.Jaz moram dele napisati in jih nesti do prodajalca v xcom in oni mi ga bojo sestavli ker sestavlajo preko naročila.

Janac ::

15% slabsa je pa malce pretirano.

Na dinokompu naroci, in v opombe napisi naj ti sestavijo to je to.

tarok88 ::

hmm zraven pisalne mize imam tak prostor prav za računanik tam bo.

Gray_Warden ::

ali ima ob strani možnost vleči v ohišje hladen zrak, ali pa je prostor za ohišje zagrajen iz leve in desne?

THEjanac13
http://www.tomshardware.com/charts/2010...
Izračunaj si razlike v fpsjih in boš videl. povprečno je razlika 10 fps na igro. Tam kejr ima 5770 cirka 50 fps bo imela 5830 cirka 60 fps.

To pa je več kot 10% razlika v performansu.

Zgodovina sprememb…

tarok88 ::

ima malo prostora ampak je oblika pravokotnika in zagrajeno z leve in desne da.

Janac ::

Venti spredaj in zadaj?

_IKE_ ::

TAROK

Sestavljen računalnik pri dinokomp ( http://www.dinokomp.si )

1 x Cooler Master HAF 912 Plus
3 x .Rasurbo Basic & Silent 120mm 1100rpm
1 x Corsair Builder Series CX 600W
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x ASRock Z68 Extreme3 Gen3
1 x TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x SATA Samsung SH-S222
1 x XFX Radeon HD 6870 1GB Dual Fan

889.60 EUR

Iste komponente pri nemški spletni trgovini recimo mindfactory ( http://www.mindfactory.de/)

1 x CoolerMaster HAF912 PLUS
3 x 120x120x25 Rasurbo Basic&Silent 1100U/m
1 x 600W Corsair Builder Series CX600 V2 (80+) ATX 2.3
1 x Intel Core i5 2500K 4x 3.30GHz So.1155 BOX
1 x ASRock Z68 Extreme3 Gen3
1 x 8GB TeamGroup Elite DDR3-1333 DIMM CL9 Dual Kit
1 x 1000GB Samsung Spinpoint F3 HD103SJ 32MB 3.5"
1 x Asus DVD RW-24B3ST
1 x 1024MB XFX Radeon HD 6870 Dual

EUR 741,75

Upoštevati je potrebno še strošek dostave 30 eur in strošek sestave računalnika ( če ne znaš sam, ti bo kak kolega za dva pira skup zmetal ali v skrajni sili daš sestavit v eno od računalniških trgovin.

Torej 741,75 + 30 = 771 + sestava....

Razlike v ceni je precejšnja.....

Gray_Warden ::

če je zagrajeno iz leve in desne potem nekako stranski ventilator nima učinka. K tistemu ohišju ki si ga izbral dodaj še kak ventilator ki bo zadaj pihal ven iz ohišja.

Vseeno pa bo to ohišje ki si ga izbral super. Škoda je le da sveti rdeče...modra barva se mi zdi lepša :D

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tih napajalnik - 700w

Oddelek: Kaj kupiti
224077 (3793) Brias
»

Bo vredno svojega denarja za gaming namen??

Oddelek: Kaj kupiti
191885 (1247) Dober dan
»

gaming pc 850eu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911751 (10240) eieieie1
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112091 (10339) slovenc5
»

Dober računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17657617 (54570) Meizu

Več podobnih tem