» »

mreža se po VEČ urah sesuje

mreža se po VEČ urah sesuje

blue96 ::

winxp, mreža 2 compov, adsl.

mreaž dela, potem pa se po več urah (7,8, kdaj 11,...) mreža sesuje, napiše conncetion failed, sesuje se adsl, čeprav sta compa na hubu, drugemu compu dela adsl v redu, mreža pa ne zašteka.

štos je v tem, da je potem potreben restart prvega compa, ki se sesuje, in potem dela in mreža in adsl.
se komu sanja kako usposobiti to zadevo, da bo delala vsaj od jutra do večera?
.

Tiger ::

Najprej dobi čimnovejše gonilnike za mrežno kartico, če še to ne bo pomagalo jo pa zamenjaj.

blue96 ::

čeprav je gonilnik je v winsih?
.

blue96 ::

na webu piše, da so gonilniki že v xp, in tud so, gonilnikov pa ni dodatnih, karat sicer pa je macronix mx98715.
.

ali3n ::

Jaz sem imel občasne prekinitve (za par sekund) zarad kabla... po menjavi kabla dela vse OK.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

blue96 ::

hm, meni se zdi čudno, ker dela po restartu. torej mora biti napaka v programju. ampak kaj, ko ni nič odprtega, npr. samo ie, in po navadnem srfanju, navadnih strani, kr crkne!
.

Gh0st ::

Kok prometa pa imaš na mreži? Oba računalnika sta povezana preko huba al kaj? oba dostopata do interneta/adsl? preko katerega računalnika? Hub potem nima nobene funkcije. Najboljš da probaš dat en koaxalc med oba compa, nastaviš gateway na enem host računalniku za internet, in dostopaš preko clienta (drugega računalnika). Tako potem ugotoviš ali so res krivi gonilniki, kar težko verjamem.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

blue96 ::

hub služi za razdelitev adslja, in obenem za to, da ni na obeh compih več mrežnih kartic, ampak gredo vsi prenosi preko huba.
računalnika torej dostopata do adslja ločeno, prenosi na mreži pa niso veliki, oz. jih je zelo malo, kdaj sploh nič.
poskusil sem že mal zamenjat na hubu kable s konektorji, pa ista scena, vedno crkne samo eden!

aa, še tole: stvar je popolnoma enaka po reinstallu winsov, po formatiranju...
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue96 ()

Gh0st ::

Kje je fora? Da maš hub na dveh računalnikih, to mi povej?

Mogoče maš kakšen idle timeout naštiman kje, malo poglej. Sicer pa HUB mreže rabijo vsaj minimalen prenos, ker so tko narjene. Na žalost. Ti lepo nared dva compa povezana s koaxalcem pa je.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

blue96 ::

hm, ne, ne. zadeva gre takole:


adsl modem
I
hub
I I
comp a comp b

hub mora tkoaltko biti zarad adslja, da dela nemoteno na obeh, in da ni treba, da je en comp host oz. server.
nastavitev pri mreži sploh ni, razen fiksnega ip-nja obeh compov na mreži, za adsl pa je je ne fiksen.
na lan connection je sicer vklopljen samo protokol tcp/ip in file sharing, nikjer ni govora o kkšnem timeoutu, pa tud avtomatično se ne bi naštimal timeout samo na enem compu, z mrežo pa se nismo ukvarjali kej več kot na začetku za vzpostavitev in kasneje s fiksnimi mrežnimi ip-ji.
.

rex_ ::

priporočam da si zrihtaš eno 486 al pa kej manj....v njega si naložš debiana al pa kak drugi Linux...postaviš server....in na njega priklopiš ob coma.....zagotavljam ti 100% da ti bo delal ker imam jst tako narejeno in mi dela že več kot 1 leto brez da bi ga kdaj restartu..razen seveda če zmanka štroma
To je najboljša rešitev:))

Gh0st ::

Aha, to pa je bolj jasno.

Ja, edina relevantna rešitev je zgornja...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

blue96 ::

:(
a kdo ve kako majo to v malih firmah naštimano, kjer nimajo serverjev, in majo tud hube, da ma vsak comp svoj adsl?
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397759 (4490) BlazP
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101045 (945) ferdo
»

2 računalnika, hub & ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181621 (1339) 3M3
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814820 (4015) PaJo

Več podobnih tem