» »

Na novi plati MSI K7N2 se procesor bolj greje

Na novi plati MSI K7N2 se procesor bolj greje

GUFY ::

Včeraj sem kupil novo plato Nforce2 K7N2 od MSI-ja pa sem opazil da se mi procesor greje za 10 stopinj več.
ZAKAJ???:\ :\ ;(( Imam isti procesor, isti hladilnik skratka samo plata je nova.:\ :\

morphling1 ::

Si kdaj razmišljal o tem da senzorji po platah niti slučajno niso vsi enako umerjeni in natančni ?? Če je vse enako gor montirano, potem je edina razlika v senzorju. Ena od možnosti je da si imel prej senzor v socketu (to je skoraj sigurno) na tej plati ti pa bere notranjo diodo, vsaj na prvi pogled v socketu ne vidim kakega senzorja (iz slike na MSI strani) . Da pa vidiš če je temperatura res brana iz diode, se vidi po tem kako hitro odzivna je temperatura. Če ti iz idlanja v 100% obremenitev temperatura v trenutku skoči za en 5 stopinj potem je to notranja temperatura procesorja, ki je seveda višja kot pa temperatura v socketu. Da pa to dobro vidiš mora biti osveževanje temperatur v programu kjer jih gledaš čim krajše najbolj 1s . Pa tudi če nimaš možnosti tako hitrega osveževanja, se ti bo temperatura vseeno dosti hitreje dvignila če bereš iz notranje diode. Merjenje iz socketa je zelo počasno razen če ni senzor dovolj dolg da se dotika dna procesorja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dead_Eye ::

mene zamina kako meri temp epox 8rda+. zdej imam pri full load CPU 43C, uno drugo(mislim da je case) pa 38C - v idle imam obe enako - 37-38C kako to?

proc je TbreadB 1700+@2004Mhz default voltage, hladilnik v9 3000rpm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot Hot!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81215 (991) nikonezna
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
906088 (4813) Jux
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017913 (5703) the_unborn
»

KD7 temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61258 (1154) Spajky
»

Vulcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221290 (913) para-site

Več podobnih tem