» »

Vulcano 7+

Vulcano 7+

Skankulja ::

Nekaj me moti pri Clementovem testu le tega coolerja. Nikakor mi ne gre v glavo kako je lahko prisel do tako nizkih rezultatov. Sam sem testral pri istih pogojih (se pravi 22° sobna temp., enak proc. XP1700, arctic sliver 2, on je sicer uporabil 3, sicer pa so razlike minimalne). Rezultati so vedno vsaj 4° visji kot tisti, ki jih navaja Clemento. Najvecja razlika se pozna pri navitem proc. 150x11x1.85V, jer je temp. proc. pri najvisjih moznih obratih vent. pri obremenjenosti proc. 50°. In ne ni zaradi pretoka zraka v ohisju, edino kar se ostane je senzor, ki naj bi kazal koliko toliko tocno - Epox 8K3A+, temp. sistema 24°). Kolikor sem primerjal z drugimi reviewi su tam rezultati mnogo bolj "realni". Ne vem no... Ma kdo kaj za pripomnit, Clemento? :)
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

the_unborn ::

Mogoce arctic silver 2 in 3. Si pogledal test obeh past? Par stopinj razlike je.

Skankulja ::

poglej si razlike je 1-2° max. - se vedno vec kot premalo za take razlike.
Arctic silver III - Slo Tech
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

msmiha ::

Malo lažejo senzorji:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Skankulja ::

senzorji na abitki al na epoxovi? :)

Clemento ::

Ne vem kaj naj recem! Pred kratkim sem zamenjal plato ker mi je staro skurila strela! In rezultat so zelo podobni le nekaj visji zaradi poletnih dni! Res pa je da
sem spet 3x procesor mazal da sem ga lepo namazal s pasto da sem dobil zadovoljivo hlajenje! Bom postal zdajsn MBM rezultat da se bos preprical!
Drugace imam lepo pregledno urejeno ohisje!!!!


*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Skankulja ::

ma ja sej mam sam tud obcutek da epoxova mal laze (mal prevec kaze).

Asgard ::

sej itak vsaka plata malo laze. To niso in pomojem sploh ne bodo pogruntal, razen ce se bodo resno vrgli na delo !:D

rc-car ::

Catch je v tem, da imajo plate zunanji senzor, ki je na spodnji strani procesorja. Tam je temperatura nižja, kot v jedru. Zato to prebrano temperaturo pomnožijo z neko konstanto in dobijo ven temperaturo, ki jo potem pokažejo nam.

Pri takem merjenju seveda zato pride do odstopanj...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

ne bluzit

epoxova plata (8k3a in 8k3a+) bere temperaturo zelo natancno in to iz notranje diode v jedru procesorja (ki jo ima samo athlonXP), zato se rezultati zelo zelo realni in mogoce vam kaze visjo temperaturo, kot bi jo kazala kaka plata z zunanjim senzorjem v socketuA.

rc-car ::

Govoril sem za stare plate in procesorje (Duron, Thunderbird), ki še nimajo diode v jedru...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Skankulja ::

uglavnem v vsakem primeru pridemo do zakljucka da cooler ni slab ampak nikakor pa ne hladi doticni procesor do take mere kot v testu, right?!

spucek ::

Te temperature so tut mene zlo zanimale. Sam nisem hotu težit-a zdej imam priliko. Kak je možno da maš tako nizke temperature?????????Kako?Jets mam Athlona 1000 pa mam temp. zdele polet od 46-56. Kak si ga ti lahko tako podhladil>:D ne vem.
Pa tut une razlike pri mazanju past(en drug test) je tut zlo sumljiv....
Previdnost je mati modrosti.

Clemento ::

ne vem fantje! jst mam take temperature! drgac pa se duron bolj greje ker poje vec watow!!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

Duron ne poje več vatov... Sicer pa imam jaz denimo d@900 pri 1.67V v tem trenutku ... 27 C, v sobi pa 23 C, Volc6 + titan. sreb.. (+ air flow 2×80mm Sunon)
Your focus determines your reallity

Skankulja ::

dej mi razlozi kje si zaslediv da duron "poje" vec vatov?! :) ni logike sploh... jah... celeron (p4 jedro) pa "poje" vec vatov kot p4, right?! ah ja... smeh

para-site ::

Jst mam tudi V7+ in xp1800 na gigabyte 7vtxe, AS3, temperatura pa je zdej max 48 stopinj (torture test prime). Ko sem kupil bakreno ploščico pr Mlacomu in jo dal gor, je stvar dosti manj vibrirala, tako da je tudi po tej strani fajn met ploščico, obrnu pa sem tudi ventilator tako, da piha ven. Prej je šlo tja do 56 stopinj in ko sem igral šah je vedno ribnlo na pol partije(zmeri ko sem mel za zmagat...NOT:D ), zdej pa dela stabilno

Skankulja ::

cak na coolerju si vent. obrno tk da ti zrak od reber vlece pa mas majn stopinj?! cudno da z thermaltakovci niso tega naredli! :D
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

spucek ::

Tole bo pa zanimiva tema-da obrenš vent da ven piha in je bolje???' Kdo lahko to razloš?
IN duron definitivno proizvede MANJ watov ku pa Athlon:D
Previdnost je mati modrosti.

kuglvinkl ::

To z obrnjenemi venti je stara štorija kot SocketA... Ni splošnega odgovora, pri nekaterih je bolje, pri večini pa ne. + odvisno od airflowa in kište kot take. Člankov morje.
Your focus determines your reallity

Paramedic ::

Pr men pa kot, da je neki narobe: mam Durona 700@750@1.600V in imam pri surfanju zdejle v ohišju 31, proc pa 55 stopinj. Imam Volcano2 (titan srebrna pasta) + vent v napajalniku + na stranici + spredi spodi + zadi zgori.
Včasih sm lahko navil na 950, sam se je kmal sesu, ker je blo več ko 70 stopinj, zdej pa gre max 850 pri voltaži do konca, pa je tut pol 70°C. Zelo čudno :\.
End transmission.

para-site ::

Ja ven vleče zrak, mam big tower ohišje, eno stranico itak odprto, tko da zdej topu zrak piha ven in ga ne meša več po notranjosti ohišja. Tko ku je eden omenu, airflow je pomemben

para-site ::

Pri Zalmanu 5005 je originalno vent tko, da vleče zrak ven, ko sem ga obrnu, da piha noter, je blo bolj tiho in še dve stopinje manj in jasno sem ves vesel stvar pustil tako. Na drugem pc-u imam kot rečeno V7+ in je stvar glih obratna...
tle res ni pravila, probat moraš in pole vidiš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382955 (1727) rejven
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017620 (5410) the_unborn
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492332 (1355) Markoff
»

Temperatura sistema ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7836 (694) VASkO

Več podobnih tem