» »

Raspberry Pi dobil še svojo spletno trgovino Pi Store

Raspberry Pi dobil še svojo spletno trgovino Pi Store

RaspBerryPi - Raspberry Pi je fenomen, ki se je nepričakovano dobro prijel. Računalnik v velikosti kreditne kartice, ki stane 25 oziroma 35 dolarjev, odvisno od modela, je namreč tako zaželen, da proizvodnja s težavo dohaja povpraševanje. Letos so jih prodali že več kot tri četrtine milijona. In ker je bil namenjen zlasti za poučevanje programiranje in kot poceni element za domače medijske centre, avtomatizacijo postopkov, SCADA, robotiko itd., uporabniki zanj pišejo kopico programske opreme. Odslej jo lahko delijo na spletni trgovini Pi Store.

Postavil jo je Eben Upton, ki je svoj čas delal na Cambridgeu. Njen namen je preprost - ponuditi želi platformo, kjer bi lahko mladi (in tudi ne tako zelo mladi) ustvarjalci z javnostjo delili svoje izdelke za Raspberry Pi. To lahko storijo brezplačno ali pa poizkusijo zaslužiti kakšen funt žepnine. Hkrati je to tudi možnost za lep pregled, kaj vse ljudje počno z raspberryjem. Zanimivo je, ugotavlja Upton, da je veliko kupcev raspberryja v resnici 40-letnikov, ki se nostalgično spominjajo svojih časov na zx spectrumih. Kljub temu fundacija ostaja zavezana svojemu osnovnemu poslanstvu, to je računalniškemu opismenjevanju otrok in povezovanju s šolami.

Na Pi Store najdemo vse mogoče. Kodo, knjižice, slike, avdio in video posnetke, skratka vse, kar ima povezavo z raspberryjem pi in teče na njem. Tudi igre, kot jo lahko vidite spodaj.

Mimogrede, če vas zanima, kje vse poganjajo RaspBerry Pi, si to lahko pogledate na zemljevidu.

14 komentarjev

Wega ::

Včasih smo 40 letniki res malo otročji in tudi sam sem ga nabavil "da se bom malo igral" sedaj se mi pa ne da več preveč. Če jo kdo rabi (B model) jo prodam po nabavni ceni.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

_Dormage_ ::

Preveč nestabilni za karkoli več kot igračkanje.
Že dva sta umrla.

driver_x ::

A ima kdo kaj izkušenj s poganjanjem XBMCja?

MatejinaS ::

Včeraj sem dal gor raspbmc in prklopu na TV. Brez problema predvaja bolj zahtevne formate in tud dalinc od TV-ja dela z njim.

blue ::

Preveč nestabilni za karkoli več kot igračkanje.
Že dva sta umrla.

Kaj si pa delal?
Mogoče statika?

badabim ::

Za MatejinaS:
kakšen daljinec imaš IR ali kaj drugega? Kako je priklopljen na Rasperry?
Si poskušal predvajati avi, mkv, dvd-iso, mp4?

springfield ::

Raspberry Pi podpira HDMI-CEC protokol in ga lahko televizija preko HDMI kabla kontrolira, torej ne rabiš posebnega daljinca. Rabiš pa seveda primerno televizijo. HDMI-CEC se pa pri vsaki firmi drugače imenuje(Anynet+, EasyLink, SimpLink,...).
Nazadnje, ko sem se igral z raspbmc, je vse delovalo, razen pri DTS se je slika ustavla vsakih nekaj sekund. Če imaš DTS receiver, baje tudi to vredu deluje. Drugače pa mkv 1080p brez večjih težav.

_Dormage_ ::

blue je izjavil:

Preveč nestabilni za karkoli več kot igračkanje.
Že dva sta umrla.

Kaj si pa delal?
Mogoče statika?

Prvi se je zbootal. Po prilopu miške in tipkovnice je umru.
To je še ok ker je napajelec bil samo 700mA. Od takrat se več ni zbootal kljub zamenjavi napajalca.
Drugega sem imel na TV-ju. Predvajal je ene par filmov. Potem je ležal 3 mesece v predalu in se več ne zboota.

Menjal sem napajanje, SD kartico, ponovno naložil OS večkrat in ne pomaga.

Ne vem kaj je vzrok, ampak po mojih izkušnjah zadeva ni dovolj zanesljiva za kej več kot hobby projekte.
So pa dobiavitelji zelo prijazni kar se garancije tiče in pošljejo novega brez večjih kolobocij.

Rias Gremory ::

@_Dormage_
Samo ugibam vendar pri prvem lahko probaš zamenjat kondenzator C6.
 Kondenzator C6

Kondenzator C6



EDIT: Še čemu služi: http://elinux.org/RPi_Hardware#Capacito...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Predvaja mogoče formate AVC in VC-1?

buneech ::

VC-1 lahko dokupiš licenco zanj za okoli 1,5 GBP.

mtosev ::

a flash podpora je že?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mad_Lion ::

Wega je izjavil:

Včasih smo 40 letniki res malo otročji in tudi sam sem ga nabavil "da se bom malo igral" sedaj se mi pa ne da več preveč. Če jo kdo rabi (B model) jo prodam po nabavni ceni.

Kaj ma 256mb ali 512 rama?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

buneech ::

mtosev je izjavil:

a flash podpora je že?

mtosev, dvomim, da bo sploh flash podpora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Raspberry Pi 4 ima defekten USB-C

Oddelek: Novice / Matične plošče
74128 (1557) Dr_M
»

Bi pivo ali računalnik Raspberry Pi Zero?

Oddelek: Novice / Procesorji
4515309 (10145) nikjozo
»

Raspberry Pi Zero pošel že prvi dan (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5021882 (17335) antireal
»

Uradno ohišje za Raspberry Pi je tu

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
4935267 (31519) Barbarpapa2
»

Še manjši, varčnejši in cenejši Raspberry Pi A+

Oddelek: Novice / Ostale najave
2212279 (9620) Red_Mamba

Več podobnih tem