» »

internat dioda v XP 1700+ ?

internat dioda v XP 1700+ ?

mico ::

nekaj me zanima. imam tbreada B in sicer XP 1700+. plata je epox 8rda+. a temparatura v biosu je merjena z interno diodo?
pa se neki..tam sm vidu na plati da ma CPU overheating protection in sicer pri okol 110 C izkljuci napetost avtomatsko ampak samo ce ima procesor "thermal diode design". torej sklepam da je to ta interna dioda in me se enkrat zanima ce ma XP 1700+ t-bread b interno termalno diodo.

hvala ze v naprej :)

OwcA ::

Tvoja plošča ne uporablja interne diode (čeprav jo procesor ima) pri merjenju temperature procesorja, uporablja pa ja pri zašito proti pregretju (thermal throttling, po potrebi tudi izklop).

rfmw ::

ne mi zamerit (morda) neumno vprasanje, toda ko gres v store, kako ves, da si kupil Tbred-B proc? a pise na boxu, da ima 0.13um tech in je Tbred-B proc ali se to vidi iz kaksne kode:\ ?

tnx
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

OwcA ::

Razbere se iz steppinga, ki se mora končati na B. Npr. JUIHB. Več o TBreadih B in njih navijanju pa najdeš tukaj.

mico ::

OwcA hvala za odgovor sam mi tole zaj ni cist jasno. Torej THERMAL THROTTLING bi naj bila funkcija, ki kadar se procesor na uporablja 100% izklopi dolocene funkcije na procesorju, da se le ta manj greje. Epox 8RDA+ pa bi naj imela vezje, ki pri temperaturi okol 110 C prekine napajanje plate(to bi naj bil THERMAL PROTECTION). To naredi s pomocjo interne diode v procesorju(temperaturo preverja v zelo kratkih casovnih intervalih). Torej THERMAL THROTTLING ni za zascito pred "skurjenjem" procesorja ali pac?

hvala ze v naprej :)

mico ::

aja pa se to... na plati se da nastimat procentualno kaksen je THERMAL THROTTLING. bi lahk kdo to malo bolj podrobno razlozil? A to mogoce pomeni, da ce dam js to na 100%, da se bodo vse nepotrebne funkcije ob neuporabi racunala izklople in se bo ta manj grel, ko pa bom npr. poganjal UT2003 se bo THERMAL THROTTLING popolnoma izklopil in bo procesor deloval s polno mocjo?

OwcA ::

TT se vklopi, šele ko proc doseže "CPU warning temperature" (nasavljiva v BIOSU). Deluje tako, da procesor med delovanjem za kratek čas zaustavlja z HALT ukazom (podobno kot to počno idle programi), tako da je tudi pod obremenitvijo aktiven največ x% (npr. 50%) časa. Če nastaviš TT na 100% se ti bo ob pregretju procesor obesil (ustreznejši izraz bi bil obstal [:D] ), saj bo ves čas počival.
Thermal shutdow pa je izklop, do katerega pride, če temperatura jedra preseže "CPU shutdown temp.".

Clemento ::

Čudno da ta plata ne uporablja notranje diode v
procesorju??? Se epoxove KT333 plate(8k3a+)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

OwcA ::

Če se prav spomnem uporablja zenzor v scoketu iz zelo trivijalnega razloga. Ko je Epox začel prodajati plošča. ki so brali notranjo diodo, so se ljudje začeli pritoževati, da so jim temp. kar naenkrat poskočile, oni pa niso ničesar spremenili. Epoxu je bilo dosti obtožb, da so krve plošče in so prešli nazaj na senzorje v socketu. Če je to resnice, je prekleto žalostno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno Undreclockanje proca AMD (CPU Z) !!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
211934 (1408) njok
»

CPU throttle

Oddelek: Strojna oprema
5805 (716) reno
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905853 (4578) Jux
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442421 (1348) Cuoresportivo
»

Epox

Oddelek: Strojna oprema
272306 (1744) Spajky

Več podobnih tem