» »

2x1.5mm2 Zvočniški kabel ali debelejši ?

2x1.5mm2 Zvočniški kabel ali debelejši ?

kratos ::

Lep pozdrav!
Torej, zanima me če bi bila kakšna razlika v zvoku med 2x1.5mm2 ali 2x2mm2 debelino kabla oz debelejšo ? Govorim za logitech z-5500, imam namen kupit daljši kabel ker je osnovni kakšen meter prekratek zato me zanima če bi bilo bolje oz. če bi bila kakšna razlika če kupim debelejši kabel in ne takega kot je v originalu 2x1.5mm2 (če bi sploh stvar delala) ?
Pa če mogoče ve kdo za kakšno trgovino (spletno ali fizično) kjer me nebi obrali za 5 EUR poštnine kot tukaj: http://www.zabavna-elektronika.si/izdel...

hvala za pomoč!
  • spremenil: kratos ()

...:TOMI:... ::

Greš v prvo trgovino, ki jo vidiš in nabaviš kabel. Zadostuje 1,5 kvadrat, če se boš pa bolje počutil z 2,5 kvadrat, pa nabavi slednjega. Vprašanje je, če bo debelejši kabel primeren za konektorje. Upam, da ni na tesno narejeno.
Tomi

axee ::

Glede na tvoje zvočnike ti raje priporočam SPDIF (koaksialec ali pa optika), manjša verjetnost izgob in (najbrž) boljša kvaliteta A/D v zvočnikih, razen če imaš kakšno specialno zvočno kartico.

Gapi ::

@Axee:
Optični kabl gre samo do ojačevalca. Baker pa do zvočnikov. On pa rabi do zvočnikov.
No person is rich enough,to buy back his past.

kratos ::

Da, tako je potrebujem kable do zvočnikov, drugače pa imam povezano preko optičnega kabla.
To vem da zadostuje 1.5mm2 kabel, zanima me če je kaj drugače na debelejšem kablu ? konektorčki so narejeni tudi za debelejše kable.
Drugače pa recimo v big bangu, comshopu, merkurju,... imajo take kable ? ker jih nisem še nikoli videl oz. sploh nisem bil na njih pozoren.

Bump :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Zvezdica27 ::

človek...

a bi ti na stoenko dajal gume za 300e (za ferrarija). Za te zvočnike bo 1,5 čez glavo...

Kupi najcenejše in to je to. Bigbang je načeloma kar drag... Kabel lahko kušiš tudi v Bauhausu, če ga imajo... saj to je samo žica ;)

zz

kratos ::

To sem hotel slišat, hvala ti za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6721385 (7895) tony1
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9917175 (15658) negotiator
»

LED žarnice, presek kabla?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193898 (3383) mirator
»

Prerez kabla za zvočnike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
257401 (6711) Duhec
»

5x1,5 kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182942 (2612) balocom

Več podobnih tem