» »

Dobra knjiga za analizo

Dobra knjiga za analizo

Karlos ::

Kakšen predlog za knjigo, ki bi pokrila poglavja:
zaporedja in vrste (limita, konvergentna zaporedja, rekurzivna zaporedja, številske vrste, potenčne vrste in trigonometrične vrste), integralske transformacije, funkcije dveh in več spremenljivk (zveznost, odvajanje, lokalni ekstremi, vzani ekstremi).

Po možnosti, da začne res od začetka in da je dosti rešenih vaj.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Mesar ::

Matematika - Pavlina Mizori Oblak
Your turn to burn!

DOOM_er ::

+1 mesar, meni osebno odlična knjiga, lepo razloženo in vse.
Robots will steal your job. But that's OK

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

darkkk ::

Ful je važno za kateri faks rabiš, če mate kaj bolj resne matematike(FMF, FGG, ...), pol verjetno
Mizori Oblak ne bo glih na nivoju.

Višja matematika I (I. Vidav), sam je že precej stara, ampak neki ekvivalent zapiskov
Principles of Mathematical Analysis, W. Rudin, McGraw-Hill, tale je tko nek pravi resen nivo.

Sam če rabiš za faks narest, pol
1. zapiski s predavanj oz. zdaj mate skripte
2. asistenta vpraš kje primerne vaje dobiš, bo ful vesel :P

Karlos ::

darkkk je izjavil:

Ful je važno za kateri faks rabiš, če mate kaj bolj resne matematike(FMF, FGG, ...), pol verjetno
Mizori Oblak ne bo glih na nivoju.

Višja matematika I (I. Vidav), sam je že precej stara, ampak neki ekvivalent zapiskov
Principles of Mathematical Analysis, W. Rudin, McGraw-Hill, tale je tko nek pravi resen nivo.

Sam če rabiš za faks narest, pol
1. zapiski s predavanj oz. zdaj mate skripte
2. asistenta vpraš kje primerne vaje dobiš, bo ful vesel :P

Matematika 2 na FRI.
Sej ob priliki bom povprašal tudi profesorico in isistente, sam tko me je zanimal, kaj bi še drugi priporočali, ker iz trenutnih zapiskov se je bolj tako tako učit.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

GregiB ::

Ko sem pred 20 leti hodil na tehniški faks v ;B, je pri Analizi prfoks dajal naloge iz zbirk vaj višje matematike Borisa Demidoviča... se najde tud na netu scan...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jype ::

darkkk> Višja matematika I (I. Vidav),

Ko sem jaz to nazadnje predlagal so me napadli, da je grozna. Meni se sicer ne zdi, je pa vsekakor med staromodnejšimi.

$%&/() ::

darkkk je izjavil:

Ful je važno za kateri faks rabiš, če mate kaj bolj resne matematike(FMF, FGG, ...), pol verjetno
Mizori Oblak ne bo glih na nivoju.


Na FGG (Matematika I in II, uni) je bila knjiga Mizori-Oblak za moje pojme čisto zadovoljiva + redno obiskovanje vaj seveda.

sherman ::

Vidav je OK, skoda le da je dostopna le prva knjiga. Potem so bili meni kar vsec Globevnikovi zapiski za analizo 1 in 2 (na matematiki), na voljo na njegovi spletni strani, ceprav ni resenih nalog. Rudin je tudi OK in ima kar nekaj nalog, a brez resitev, kar je verjetno bolje.

Za vajo sem uporabljal tudi zbirke vaj, se ne spomnin tocno naslovov, so pa bile modre knjigice z ne prevec domiselnimi naslovi v stilu "Resene naloge iz ...".

Invictus ::

Kolikor sem jaz delal je za Analizo najboljši Demidov.

Vsaj v mojih časih ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

žana ::

Za vaje je meni bila super Matematične metode v uporabi (modra knjiga od FMF).. imaš razložene rešitve, formule zraven..mogoče niso vaje tako zahtevne, vendar boljše knjige še nisem našla.
Play music with real instruments.

DOOM_er ::

u pa spomnim se da sem v knjižnici na fgg ko sem še hodil tja našel eno knjigo v srbohrvaščini, mislim da je stara okoli 40 50 let in je v več delih. Tudi supr napisana, naloge rešitve in formule. Določene naloge so bile mislim da celo tudi po korakih razložene.
Robots will steal your job. But that's OK

Vanadium ::

Fave je izjavil:

link do te knjige:

http://www.scribd.com/doc/39277687/Mate...


Ima kdo to knjigo pa mogoče še drugi del?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika 1. letnik faksa

Oddelek: Šola
243374 (2655) imagodei
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215633 (12601) žana
»

Best Mathematics Book??

Oddelek: Loža
101961 (1600) Pegaz
»

Odvod, integral, determinante

Oddelek: Šola
184175 (3302) preem
»

Srednja šola >>> FAX

Oddelek: Šola
474460 (3587) DavidJ

Več podobnih tem