» »

Apple bo selil del proizvodnje iz Kitajske nazaj v ZDA

Apple bo selil del proizvodnje iz Kitajske nazaj v ZDA

Bloomberg - Kakor se je svetovna proizvodnja zavoljo nizkih stroškov pred leti masovno selila na Kitajsko, se trend sedaj obrača. Standard kitajskih delavcev raste, pojavljajo se zahteve po spoštovanju delovne zakonodaje in dostojnejšem plačilu, kar vse dviguje stroške dela. In prav to je edina prednost, ki jo poleg masovnosti kitajska proizvodnja lahko ponudi. Ko smo pred mesecem dni pisali o govoricah, da se največji kitajski proizvajalec strojne opreme Foxconn razgleduje po širitvi v ZDA, je bil marsikdo nejeveren. Izkazalo se je, da upravičeno, saj Foxconn resda ne gre v ZDA, a se vseeno razgleduje po Aziji in Južni Ameriki, kje bi lahko postavili še kak obrat.

Podobno pa tudi ameriška podjetja počasi ugotavljajo, da bi se izplačalo kak del proizvodnega procesa vrniti nazaj v ZDA. Apple je že en tak primer. Po ZDA nekaj tednov krožijo imaci, ki imajo napis Sestavljeno v ZDA (Assembled in USA). To sicer ne pomeni, da jih v ZDA proizvajajo, ampak da jih v ZDA sestavijo iz tujih delov tako, da izdelek doživi bistveno spremembo funkcionalnosti. Potem so se v ZDA nekaj tednov šli igro, v kateri so lovili in računali, od kod neki ti izdelki v ZDA izvirajo. Pridih detektivskega dela je dodajala negotovost, saj v škatlah ni bilo mogoče razlikovati med enakimi imaci, ki so bili sestavljeni na Kitajskem in tistimi iz ZDA. Izkazalo se je, da jih sestavljajo v kalifornijskem Fremontu, kjer je imel Apple proizvodni obrat, dokler ga niso leta 1993 preselili v Elk Grove (in potem leta 2004 v celoti na Kitajsko).

Vse skupaj bi ostalo na nivoju špekulacij, če ne bi bil izvršni direktor Tim Cook dal intervjuja za Bloomberg. V njem je med drugim povedal tudi, da bo Apple prihodnje leto resnično del proizvodnje iphonov in ipadov preselil v ZDA. Vložili naj bi več kot 100 milijonov dolarjev. Ob tem je Cook poudaril, da ne bo šlo zgolj za sestavljanje, ampak za resnično del proizvodnje, ki pa je Apple ne bo opravljal sam, ampak ameriški podizvajalci. To seveda še zdaleč ni edina tema, o kateri je šlo intervjuju, je pa eden izmed največjih poudarkov. Vsekakor se ga izplača prebrati.

111 komentarjev

«
1
2 3

Marat ::

Mislim da bo kmalu Evropa v takem stanju, da se bo sem selila proizvodnja.

krneki0001 ::

Samo upam, da bomo takrat prvi met tistimi, ki bomo zalaufali tovarne, ker je že skrajni čas, da se pri nas začne nekaj proizvajat, ne da samo preprodajamo stvari.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Pri nas se ogromno proizvaja, samo ne več šraufov in matic.

Dr_M ::

Mislim, da se nam ni treba bat, da bodo pri nas rastle kaksne fabrke. Bo ze drzava poskrbela, da ne bo tega.
Ze mnogo domacih proizvajalcev mocno zavira pri razvoju.
Npr Akrapovic se parkirisca za zaposlene ne sme uredit, kaj sele, da bi se kaksen obrat naredil, zato se mora firma selit in drobit po celi drzavi.
Brez veze.

nekikr ::

jype je izjavil:

Pri nas se ogromno proizvaja, samo ne več šraufov in matic.

Ampak potem to ni častno in človeka ter socialne države vredno delo. Ne moreš nekaj tipkati po računalniku in biti za to dobro plačan?! Saj se vračajo te parole, ne? :)

71GA ::

Debilno.

Glugy ::

Če se seli iz manj razvitega v razviti svet pomeni samo eno: visoka robotizacija. Kar pomeni ena peščica ljudi ki so plačani. Kaj se zgodi z viškom tak nobenega ne briga, globalno gledano je pa vedno več že tako optimiziranih panog da je ljudi vse več, potreb bo delavcih pa vse manj razen za ozko gledane točno določene panoge.
Enkrat bomo mogl pridt do tega da na nek način lahko dostojanstveno preživijo tudi tisti brez služb. Ker če bo potrebnih samo še 10% ljudi bodo ostali mogl pockrkat al kaj? mislm neki je treba narest z njimi da lahk normaln živijo, mislm sj itak korporacije in z njim povezani posmezniki majo na ta račun vse večje dobičke.. če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.

Apple ::

Marat je izjavil:

Mislim da bo kmalu Evropa v takem stanju, da se bo sem selila proizvodnja.


Uffff... tale stavk ti da kr mislt... 8-O
LP, Apple

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Pri nas se ogromno proizvaja, samo ne več šraufov in matic.


Ja in to delajo samo nekvalificirani delavci, ane.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

Ne vem če se pri nas proizvajajo šraufi in matice (čeprav se verjetno), se pa sigurno proizvajajo v Avstriji in Nemčiji, čeprav so tam dvakrat večje plače kot pri nas, da ne govorimo proti Kitajski.
Če hočeš pravo robo, še zmeraj moraš kupit germanski šrauf, ki pa tudi niti približno ni poceni. 5 dag nemške kovine komot stane več kot četrt kilski kitajski tranzistor.
Tako da tudi šraufi so dober biznis, in verjetno je v njih več znanosti, kot v večini slovenskih softverskih skrpucalih s strašno dodano vrednostjo, kot je verjetno nekdo ciljal.

knesz ::

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

Pri nas se ogromno proizvaja, samo ne več šraufov in matic.


Ja in to delajo samo nekvalificirani delavci, ane.

En delavec, ki skrbi za 15 avtomatov.

Mr.B ::

To me spominja, nalepka Made in USA, ko pa odpreš pokrv, pa piše povsod made in China. Gre se za zgodbo, kupujte slovensko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

driver_x ::

Pri nas se proizvajajo med drugim sponke za papir, ki niso daleč od šraufov. Poleg tega pa dokaj uspešno proizvajamo še precej drugih izdelkov.

nsignific ::

Glugy je izjavil:

Če se seli iz manj razvitega v razviti svet pomeni samo eno: visoka robotizacija. Kar pomeni ena peščica ljudi ki so plačani. Kaj se zgodi z viškom tak nobenega ne briga, globalno gledano je pa vedno več že tako optimiziranih panog da je ljudi vse več, potreb bo delavcih pa vse manj razen za ozko gledane točno določene panoge.
Enkrat bomo mogl pridt do tega da na nek način lahko dostojanstveno preživijo tudi tisti brez služb. Ker če bo potrebnih samo še 10% ljudi bodo ostali mogl pockrkat al kaj? mislm neki je treba narest z njimi da lahk normaln živijo, mislm sj itak korporacije in z njim povezani posmezniki majo na ta račun vse večje dobičke.. če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.


Zadel si ključni problem današnje družbe; namesto, da bi tehnologija lajšala življenje vsem, polni žepe tistim, ki z njo upravljajo. Problem je pa seveda človeška narava (zakaj bi jaz delal zate).

V starih ZF zgodbah in napovedih za prihodnost, vse za nas počnejo roboti, mi pa svoj čas namenjamo širjenju znanja, umetnosti, itd. Startrek družba.

Resnica je pa takšna, kot si jo ti zelo lepo in nazorno napisal.

FlyingBee ::

čim več delovnih mest nazaj v Slovenijo in bomo zaposleni in tudi kupovali, če pa gre vse na Kitajsko pa imamo manj denarja in kupujemo njihov shit. simple sample

alexa-lol ::

Zihr gre za to da bi mogli pri uvozu robota na kitajsko plačati davek... no kot vemo Apple tega ne počne rad... potem pa to še združijo s PR in družbeno odgovornostjo pa so vsi veseli.

RejZoR ::

Mr.B je izjavil:

To me spominja, nalepka Made in USA, ko pa odpreš pokrv, pa piše povsod made in China. Gre se za zgodbo, kupujte slovensko.


Mogoče kdo ve kakšne so zahteve, da gor lahko piše "Made in USA" namesto "Assembled in USA". Ker če je celotno drobovje iz azije, ki ga vkup dajejo v ameriki, potem ne more pisat "Made in USA". Vsaj logično bi bilo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BigWhale ::

Glugy je izjavil:

če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.


Bogatasi ze tako ali tako placujejo vec zato ker so bogatasi. V bistvu celo nesorazmerno vec placujejo, saj bolj si bogat, visji so davki zate.

Bistri007 ::

Hja, če je narejeno v ZDA, potem ITC ne more prepovedati uvoza izdelkov zaradi kršenja patentov, saj ni uvoza...

A Afrika je tako nekonkurenčna, da o njej nihče niti ne razmišlja?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

nekikr ::

Afričani ne znajo delati.

Manu ::

In po čem ti to sklepaš?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

bojsi ::

RejZoR je izjavil:

Mr.B je izjavil:

To me spominja, nalepka Made in USA, ko pa odpreš pokrv, pa piše povsod made in China. Gre se za zgodbo, kupujte slovensko.


Mogoče kdo ve kakšne so zahteve, da gor lahko piše "Made in USA" namesto "Assembled in USA". Ker če je celotno drobovje iz azije, ki ga vkup dajejo v ameriki, potem ne more pisat "Made in USA". Vsaj logično bi bilo...


Za "Made in USA" morajo biti vsi (oz vsaj glavna večina) delov izdelanih v USA.

Sicer pa novica napačno navaja, da se bo v ZDA preselil del proizvodnje iphoneov in ipadov, saj bodo preselili eno izmed Mac linij.

ABX ::

Glugy je izjavil:

Če se seli iz manj razvitega v razviti svet pomeni samo eno: visoka robotizacija. Kar pomeni ena peščica ljudi ki so plačani. Kaj se zgodi z viškom tak nobenega ne briga, globalno gledano je pa vedno več že tako optimiziranih panog da je ljudi vse več, potreb bo delavcih pa vse manj razen za ozko gledane točno določene panoge.
Enkrat bomo mogl pridt do tega da na nek način lahko dostojanstveno preživijo tudi tisti brez služb. Ker če bo potrebnih samo še 10% ljudi bodo ostali mogl pockrkat al kaj? mislm neki je treba narest z njimi da lahk normaln živijo, mislm sj itak korporacije in z njim povezani posmezniki majo na ta račun vse večje dobičke.. če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.


Davek na dobiček in socialna država.

To že imamo potrebno je "le" učinkovito aplicirat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JesusChrist ::

BigWhale je izjavil:

Glugy je izjavil:

če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.


Bogatasi ze tako ali tako placujejo vec zato ker so bogatasi. V bistvu celo nesorazmerno vec placujejo, saj bolj si bogat, visji so davki zate.


Nekako je logično, da plačaš več davka če maš več, kajne? Procent za njih najverjetneje ni nič drugačen.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Manu je izjavil:

In po čem ti to sklepaš?

Po številnih ugotovitvah dobrih ekonomistov, ki jih je na internetih malo morje. Ceneje je preseliti tovarne v Mehiko kot pa naučiti Afričane delati (in postaviti infrastrukturo iz nič v isti sapi).

JesusChrist je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Glugy je izjavil:

če bi rečmo ene 10 % teh viškov ki jih vsak mesec dobil pobral bogatašom pa dal vsem bi po moje nekak dobil neko to nadomestilo za ne delo zaradi izrazite robotizacije.


Bogatasi ze tako ali tako placujejo vec zato ker so bogatasi. V bistvu celo nesorazmerno vec placujejo, saj bolj si bogat, visji so davki zate.


Nekako je logično, da plačaš več davka če maš več, kajne? Procent za njih najverjetneje ni nič drugačen.

Uf, kako narobe. Procent je veliko večji, pa ne samo pri dohodnini, tudi vse ostale stvari plačaš bistveno več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

...:TOMI:... ::

Delavce bomo vedno potrebovali, če ne drugega, bo treba več hrane proizvesti doma in povečati samooskrbo. Če bomo imeli več tovarn, to pomeni, da bodo kitajci odpirali tovarne pri nas in bomo mi njihovi sužnji. Polet tega bo smetana denarja odšla v tujino, pri nas bodo pa ostale drobtinice. Če imamo pa domače tovarne, pa jih politika zaj ebava oziroma jih molze in na koncu zapre, čeprav imamo vrhunske izdelke.
Tomi

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:


Uf, kako narobe. Procent je veliko večji, pa ne samo pri dohodnini, tudi vse ostale stvari plačaš bistveno več.


Sem upal, da je tako.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

A zato, da lahko pridnim pobereš in daš lenuhom ter jim pobereš voljo do tega, da bi ustvarili kaj več oz. jih spodbudiš, da gredo še hitreje v tujino?

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

A zato, da lahko pridnim pobereš in daš lenuhom ter jim pobereš voljo do tega, da bi ustvarili kaj več oz. jih spodbudiš, da gredo še hitreje v tujino?


Ne, da se vsaj malo vzpostavlja ravnotežje med tistimi ki preveč zaslužijo in tistimi, ki nimajo niti za hrano. Ampak na žalost davki gredo v žepe tistih, ki tudi že majo polne riti.

Še vedno pa vidim primitivizem v tebi, ko vsakega, ki nima službe kličeš lenuh.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

ninjeti> preveč zaslužijo

Hmm, kako neki to določiš?

JesusChrist ::

jype je izjavil:

ninjeti> preveč zaslužijo

Hmm, kako neki to določiš?


1. dovolj hrane
2. dovolj oblačil
3. prostor za bivanje
4. gretje.

Vse kar je nad tem je nepotrebno. Vse to bi lahko šlo nekomu, ki je lačen, ga zebe, spi pod mostom ali pa nima kaj za oblečt.

Napredna civilizacija je tista, kjer imajo _vsi_ dovolj omenjenega. Napredne civilizacije na zemlji ni.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Kaj pa je dovolj hrane in katere?
Kaj pa je dovolj oblačil in katerih?
Kakšen prostor za bivanje pa je primeren?
Kako ogrevano mora biti bivališče?

To določiš ti ali centralni komite?

Pa kar je spodaj jype napisal :) Telefona tudi nimaš kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

jype ::

ninjeti> Vse kar je nad tem je nepotrebno.

Nimam pojma, od kod tebi internetna povezava.

JesusChrist ::

Iz službe. Jeba je delat v IT, če je ni, jel?

nekikr je izjavil:

Kaj pa je dovolj hrane in katere?
Kaj pa je dovolj oblačil in katerih?
Kakšen prostor za bivanje pa je primeren?
Kako ogrevano mora biti bivališče?

To določiš ti ali centralni komite?

Pa kar je spodaj jype napisal :) Telefona tudi nimaš kajne?


Ne. Nimam več.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

A zato, da lahko pridnim pobereš in daš lenuhom ter jim pobereš voljo do tega, da bi ustvarili kaj več oz. jih spodbudiš, da gredo še hitreje v tujino?


Ne, da se vsaj malo vzpostavlja ravnotežje med tistimi ki preveč zaslužijo in tistimi, ki nimajo niti za hrano. Ampak na žalost davki gredo v žepe tistih, ki tudi že majo polne riti.

Še vedno pa vidim primitivizem v tebi, ko vsakega, ki nima službe kličeš lenuh.


Še bolj je primitivno razmišljamje, da bi obiral in s tem demotiviral bogate in uspešne. Kdo misliš, da bi bil potem sploh motiviran sploh kaj delati, če bi v vsakem primeru imel od tega le za hrano, obleko in bivališče?

JesusChrist ::

driver_x je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

A zato, da lahko pridnim pobereš in daš lenuhom ter jim pobereš voljo do tega, da bi ustvarili kaj več oz. jih spodbudiš, da gredo še hitreje v tujino?


Ne, da se vsaj malo vzpostavlja ravnotežje med tistimi ki preveč zaslužijo in tistimi, ki nimajo niti za hrano. Ampak na žalost davki gredo v žepe tistih, ki tudi že majo polne riti.

Še vedno pa vidim primitivizem v tebi, ko vsakega, ki nima službe kličeš lenuh.


Še bolj je primitivno razmišljamje, da bi obiral in s tem demotiviral bogate in uspešne. Kdo misliš, da bi bil potem sploh motiviran sploh kaj delati, če bi v vsakem primeru imel od tega le za hrano, obleko in bivališče?


Moj namen je samo v tem, da ima vsak človek pravico, da živi dostojno življenje in ima dovolj za jesti, kjer živeti in da ga ne zebe. Vidim pa, da kljub temu, da se imate za inteligentne tega niste razbrali iz postov. Nasploh vidim, da vi ne želite, da so vsi siti in na toplem. Zanimive vrednote.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

jype ::

ninjeti> Moj namen je samo v tem, da ima vsak človek pravico, da živi dostojno življenje in ima dovolj za jesti, kjer živeti in da ga ne zebe.

Jasno. Jaz približno 60% svojih prihodkov državi šenkam ravno s tem namenom - da vsem okoli mene zagotavlja socialni minimum. Sicer ji gre bolj slabo, ker ga mnogim ne, ampak jebiga, direktnega vpliva na to žal nimam.

ninjeti> Vidim pa, da kljub temu, da se imate za inteligentne tega niste razbrali iz postov. Nasploh vidim, da vi ne želite, da so vsi siti in na toplem. Zanimive vrednote.

To si nekaj zamešal. Ne skrbi, ne zamerimo.

Ti si zapisal le klasično komunistično mantro, s katero se mnogi ne strinjajo. Jaz sicer se, ampak ne na način, ki bi ga ti razumel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nekikr ::

Ninjeti: ti je jype spet lepo napisal kje je catch. Če ti povem pa še mojo plat zgodbe: mesečno dam državi za en nadpovprečni avto denarja. Ko grem po novo plombo pa še vedno plačam kot da ne bi dal nič ali neko miloščino kot večina ostalih. Topel dom, streha nad glavo in hrana za vsakogar je seveda plemenit cilj. In k temu cilju mesečno, tako kot jype, prispevam neprimerno več kot ti s tvojo komunistično parolo, čeprav izgleda, kot da sem najbolj proti temu.

driver_x ::

Jype je lepo odgovoril.

Sam bi dodal še to, da so progresivne davčne stopnje nepoštene do uspešnih, ki bi že z enotno davčno stopnjo prispevali precej več. Zakaj je potrebno kaznovati nekoga, ki je uspešen?

JesusChrist ::

mesečno dam državi za en nadpovprečni avto denarja

Mesečno daš državi ene 20k€+?

Zakaj je potrebno kaznovati nekoga, ki je uspešen?

Ni potrebno kaznovati nekoga, ki je uspešen. Potrebno pa je kaznovati tisti bogate, ki so pokradli toliko, da so uspešni.

Drugače pa bogataši že najverjetneje s samimi obrestmi lahko plačujejo dajatve.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Sc0ut ::

Ni reklama, ampak tu se dela vse in svašta:

http://www.albin-promotion.si/
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jype ::

ninjeti> Mesečno daš državi ene 20k€+?

Sem tudi že več kot toliko, a seveda ne neomejeno dolgo.

ninjeti> Drugače pa bogataši že najverjetneje

Svetujem ti, da namesto predvidevanja raje dejansko izračunaš rezultate iz podatkov, ki so itak javni.

driver_x ::

JesusChrist je izjavil:



Ni potrebno kaznovati nekoga, ki je uspešen. Potrebno pa je kaznovati tisti bogate, ki so pokradli toliko, da so uspešni.



Se strinjam, ampak ti bi zaradi tega, ker nekateri kradejo, kaznoval kar vse uspešne. Za tiste, ki kradejo, imamo policijo in sodišča (vsaj na papirju), ne pa obdavčitve.

driver_x ::

Sploh pa če razpolagaš z informacijo o tem, da je nekdo s krajo prišel do bogastva, je tvoja dolžnost, da to prijaviš. Sicer si lahko še sokriv!

Bistri007 ::

Sicer je ta tema že čisto offtopic, ampak jaz podpiram socialne transferje spodnjim 20% gospodinjstev po dohodku. Tisti nad mediano dohodka ne potrebujemo "brezplačnih" stvari, ki jih z visokimi stopnjami obdavčitve zelo drago plačamo. To je preprosto power&money grab s strani uradniškega sloja!
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

JesusChrist ::

jype je izjavil:

ninjeti> Mesečno daš državi ene 20k€+?

Sem tudi že več kot toliko, a seveda ne neomejeno dolgo.

ninjeti> Drugače pa bogataši že najverjetneje

Svetujem ti, da namesto predvidevanja raje dejansko izračunaš rezultate iz podatkov, ki so itak javni.


Nisem govoril tebi
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

jype ::

Jaz pa sem tebi.

mtosev ::

Marat je izjavil:

Mislim da bo kmalu Evropa v takem stanju, da se bo sem selila proizvodnja.
nope. evropa je še vedno predraga
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Nope, le da razlog ne bo tisti na katerega vi ciljate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Apple proizvaja iPhone na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12225109 (19026) jb_j
»

Zakaj se polovica iPhonov proizvede v Žengžouju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6721580 (16912) kitaj
»

Kaj pomeni vrnitev dela Applove proizvodnje v ZDA

Oddelek: Novice / Ostale najave
135409 (3464) amigo_no1
»

Foxconn bi se širil v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7625976 (23776) Mr.B

Več podobnih tem