» »

youtube in neoficialni videi

youtube in neoficialni videi

psyke ::

da bom seznanjen s tem, me zanima naslednje:

kako je s temi neoficialnimi videi ki si ga recimo narediš sam in uploadaš, v commente pa daš seveda credit-se za original owner-je? te lahko kdo toži ali v najslabšem primeru moraš odstraniti video? kolikor vidim to dela dosti uporabnikov ki uploadajo nek komad ki jim je všeč in zraven naredijo nek video edit.

Your video is still available worldwide. In some cases ads may appear next to your video. Please note that the video's status can change, if the policies chosen by the content owners change.

prosim za kako pojasnilo
  • spremenil: psyke ()

Bananovec ::

psyke je izjavil:

da bom seznanjen s tem, me zanima naslednje:

kako je s temi neoficialnimi videi ki si ga recimo narediš sam in uploadaš, v commente pa daš seveda credit-se za original owner-je? te lahko kdo toži ali v najslabšem primeru moraš odstraniti video? kolikor vidim to dela dosti uporabnikov ki uploadajo nek komad ki jim je všeč in zraven naredijo nek video edit.

Your video is still available worldwide. In some cases ads may appear next to your video. Please note that the video's status can change, if the policies chosen by the content owners change.

prosim za kako pojasnilo
Kolikor je meni znano, se da tudi izogniti temu tako, da komad spremeniš t. j. pohitriš, upočasnih oz. ga narediš neprepoznavnega za mehanizem (komadi se avtomatično pregledujejo)
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Yacked2 ::

Samo spodaj napiši kdo je avtor, pa malo skup zmontiraj pa ti noben nebo teživ
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

psyke ::

mogoče se nisem dobro izrazil, jaz vzamem videoje z youtubea- jih editiram in dam zraven k svojim komadom. :D

Yacked2 ::

In zakaj bi to naredil ? V tem primeru gre za fejkanje in jaz bi te tožil/bannal/itd...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jype ::

kitkonis> mogoče se nisem dobro izrazil, jaz vzamem videoje z youtubea- jih editiram in dam zraven k svojim komadom. :D

Uporabi creative commons licencirane videe.

psyke ::

Yacked2 je izjavil:

In zakaj bi to naredil ? V tem primeru gre za fejkanje in jaz bi te tožil/bannal/itd...


haha si resen ti? kvečjemu je to reklama za originalnega avtorja? če daš svoj soundtrack k montaži ki je bila narejena iz njegovega videa? poleg tega uporabljam vecinoma 30 let stare posnetke s kaset, ki drugace mogoče več nikoli ne bi bili gledani. haters, they will be always here. vse bi benal a, še tiste ki muzko miksajo ane?

jype je izjavil:

kitkonis> mogoče se nisem dobro izrazil, jaz vzamem videoje z youtubea- jih editiram in dam zraven k svojim komadom. :D

Uporabi creative commons licencirane videe.


hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psyke ()

jype ::

Tule so "navodila" v zvezi s Creative Commons licenco: http://www.youtube.com/t/creative_commo...

Yacked2 ::

Verjetno ne gre le za music, ker si rekel, da bi le to spremenil. To je isto, kot da bi nekomu ukradel program in zamenjal barvo, ter nekam spodaj na malo napisal orginalen avtor je /*****/. Verjetno bi bil avtor programa resda ponosen ker je to znak da je program dober, a ne bi bil srečen če bi videl, da ga nekdo brez njegovega dovoljenja fejka. Povprašaj orginalnega avtorja kaj si misli o tem !
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Phantomeye ::

Yacked2 je izjavil:

Verjetno ne gre le za music, ker si rekel, da bi le to spremenil. To je isto, kot da bi nekomu ukradel program in zamenjal barvo, ter nekam spodaj na malo napisal orginalen avtor je /*****/. Verjetno bi bil avtor programa resda ponosen ker je to znak da je program dober, a ne bi bil srečen če bi videl, da ga nekdo brez njegovega dovoljenja fejka. Povprašaj orginalnega avtorja kaj si misli o tem !


Definiraj fejkanje....



Obstajajo razne oblike predelav originalnega dela (razene parodije, homagi, kolaži). Nekatere oblike rabijo dovoljenje od avtorja, druge spet ne.

Fair use pa to.

Tko da, definiraj fejkanje.

amigo_no1 ::

Recimo onih "Hitler izve da je..." je na YT kolikot hočeš in ne vidim da bi se kdo kaj pritoževal.

boss-tech ::

Pa dejte folk uporabljat ene pametne besede ne pa te spačenke... neoficialni...je težko rečt neuradni? Tko ko tista butasta reklama kjer je Perfect comfort - perfektni komfort. Pa še to 10x reče da mi gre že na živce


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139656 (8780) xmetallic
»

Studio Gong d.o.o. jemlje tuje videoposnetke za svoje

Oddelek: Loža
255196 (4009) čuhalev
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5025539 (23786) tekkkno
»

YouTube opomin

Oddelek: Omrežja in internet
226127 (4900) SkyEye90

Več podobnih tem