» »

Migrena brez bolečin

Migrena brez bolečin

Bellatrix ::

Okulist mi je rekel, da imam mogoče migreno. Bolečin v glavi pa nimam. Lahko kdo razloži ?
People are quick to judge and slow to correct themselves.

MajorM ::

Migrene so lahko takšne z Auro. Aura je simptom(?), ki se opazi kot migetanje v delu vidnega polja.
Jaz opazim to podobno, kot je recimo slepa točka, ki jo ima vsak človek v vidnem polju. Naprimer: gledam text na listu papirja recimo in vidim samo tekst v točki kamor gledam ne vidim pa teksta v desno do konca vrstice.

Lahko da imaš rahlo migreno in se ti je zaradi tega (trenutno) poslabšal vid.

Če te glava ne boli potem bodi srečen. Migrenski glavoboli niso prijetni.

RejZoR ::

To s floaterji, ki se povečujejo je posebna oblika migrene in ni brez bolečin. Najprej se vedno pojavi majhna točka, ki se počasi veča in veča ter postaja zelo moteča. Ko dokaj nenadno izgine pa pokasiraš orenk glavobol. Kadar opaziš kaj takega (tisti floater v vidnem polju, ki se počasi veča) je najbolje takoj vzet neki proti bolečinam, da zadeva že prime, ko preide iz vizualnega v bolečinsko fazo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pithlit ::

Wiki
Hvala vsem sortam namišljenih prijateljev... jaz fasam nekako eno na leto. Mogoče dve. Ampak ko vseka pa traja tam, 6-12 ur. Se svet vrti pa črno se dela pred očmi. Slabo za znoret. Tablete itak ne pomagajo (sem enkrat za probat spravila vase 3x200mg tramadola - nič!). Glava pa tolk boli da se bolj malo spomnim dogajanja okoli mene. Sam 'fetal position' pa čakat da mine.

Aja, v takem stanju hodit okoli pa spominja da dokaj hudo opitost ker dejansko počutim kot na hudo zibajoči ladji pa me zanaša.

Drugače pa brezbolečinske migrene niti niso tako redke.

Ocular Migraine
Painless Migraine Symptoms
Life is as complicated as we make it...

francek1 ::

Proti migreni pomaga magnezijev klorid.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

gendale ::

al pa seratonergični psihadeliki (nižje doze od psihoaktivnih), na podlagi tega se/so razvijajo tudi zdravila za migrene
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

amigo_no1 ::

Thc zvitek kaj pomaga ?

dbevfat ::

meni pomaga Zomig, na recept. Imam diagnosticirano klasično migreno z auro: najprej od 0.5 do 1 ure motnje vida (kot da bi v močno luč pogledal), potem kakih 10-15 min mir, potem pritisne glavobol. Zomig moram vzeti v tem času vmes. Glavobol mi zablokira ali vsaj zelo omili, ampak pride z nekaterimi stranskimi učinki (v različnih kombinacijah in ne premočnih jakostih se mi pojavljajo suha usta, nezbranost, zaspanost, pritisk v glavi, otopelost mišic in še kaj), ki sicer niso prijetni, so pa prava nebesa v primerjavi s konkretnim migrenskim glavobolom.
nvr2fat

primar ::

Jaz sem 15 let hodil zdravnikom zaradi močnih migren - 3 do 5x tedensko. Po vseh možnih zdravilih sem zadevo pozdravil izločitivijo mleka iz moje prehrane...
Probaj - vztrajati moraš vsaj 2 meseca.

LP

kitewing ::

Meni pomaga NaglasinS v primeru, da ga pravočasno vzamem. Sem pa zmanjšal pogostost za 4x odkar sem črtal mlečne izdelke iz prehrane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glavobol po aktivnosti

Oddelek: Šport
445026 (3698) TehDucky
»

Problemi z očmi (poškodbe steklovine...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9125336 (6334) techuser
»

Kako se imenuje ta "občutek" ?

Oddelek: Loža
244861 (3684) Blindeye
»

Glavobol

Oddelek: Loža
324548 (3450) Eupatrides
»

Glavoboli - občutljivost?

Oddelek: Loža
438677 (6970) Doman

Več podobnih tem