» »

Uravnotežen pogled na vloge spolov

Uravnotežen pogled na vloge spolov

««
6 / 20
»»

Pithlit ::

No, meni jype-a ni bilo potrebo 'bolj ali manj' poznati da sem ga lahko prebrala. Domnevam da tiste brihtne punce tudi nimajo težav s tem.

Težave imajo, po mojem, zgolj tisti (in tiste) ki se v njegovem pisanju najdejo in jim to, seveda, ni všeč.

Vostok_1: meni gre zelo na živce vsakršna diskriminacija. Moških, žensk, straight/gay, rasa, vera... you name it. Kako to vse rešit? Hja z raznimi dekreti ziher ne. Je treba le 'evoluciji' pustit svojo pot pa generacijo za generacijo nardit boljšo. Pač, traja.

Kar pa ne pomeni da bom držala glavo v pesku medtem ko me hoče nekdo prepričat da smo neko kvazi enakost že dosegli.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

@nny je izjavil:

Bivši šef mi je položil na srce: "Nikoli ne teci za fantom in avtobusom. Vedno pride naslednji."
Predvidevam, da za vsako punco, ki zaradi jypeta naredi poln krog in odpeketa gangnam style, pride 5 ali 10 novih.

Koliko pa jih obvlada javo? Menda jype išče take za svoj biznis. Prav bi bilo, da še on naredi zgled in začne zaposlovati ženske programerke. To sem hotel povedati. Če hočeš spremeniti družbo, bodi zgled.

jype ::

Za mano se res ne splača tekat, s konjem in biciklom je pa kar šlo in ji je tudi uspelo.

Je pa tut mau nora, tko k js, normalne (pravokotne na ravnino, op.a.) se zame ne zanimajo.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Torej, predstavite mi raje kakšen "konsenz" bi morala moderna družba imeti? Zlo fanj bi bilo, če bi se čimprej znebili krivic na obeh straneh.

Saj smo že povedali. Ljudi naj se vrednoti po njihovih sposobnostih, ne po njihovem spolu, pigmentu, rasi in drugih telesnih lastnostih.

Mipe> Nekoliko malo bolj resno, kje je meja med nedolžno foro in žaljivim/sovražnim govorom?

Ni "nedolžna fora", ampak družbeno kritična satira. Sovražni govor je precej jasna kategorija - gre za nedvoumno pozivanje k nasilju ali diskriminaciji.



No sej sem že postavil eno vprašanje glede tega pa nisem dobil odgovora.

Kot drugo, kako pa ovrednotimo te sposobnosti? Kako naj delamo primerjave?

In predvsem me zanima kako to uskladimo z zakonodajo? A ima kakšna "zahodna" država recimo uzakonjen vpoklic žensk v vojsko za primer obrambe države.
Trenutno velja, da če si moški nad 18 let...you're in, pa če dvigneš 70 ali 20 kg.

Kako si razdelimo te kolektivne naloge?

@nny ::

Programerk za Javo ni tako zelo malo...vprašanje je, če jih delo pri Juretu sploh zanima.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

jype ::

Mipe> Prav bi bilo, da še on naredi zgled in začne zaposlovati ženske programerke.

Čemu? Ker so ženske? Ne bodi smešen.

Programerke in programerje se zaposli, ker znajo dobro programirat.

In preden se začneš vsajat - ja, vsakega sposobnega človeka vzamemo!

vostok_1> Kot drugo, kako pa ovrednotimo te sposobnosti? Kako naj delamo primerjave?

To je stvar področja, na katerem se vrednoti. Ne moreš vsega stlačit v en kalup.

vostok_1> Trenutno velja, da če si moški nad 18 let...you're in, pa če dvigneš 70 ali 20 kg.

V Izraelu so pa reči malce drugačne, na primer.

@nny ::

vostok_1 je izjavil:

Torej, predstavite mi raje kakšen "konsenz" bi morala moderna družba imeti? Zlo fanj bi bilo, če bi se čimprej znebili krivic na obeh straneh.


Če kdo ve odgovor, mu Nobelova ne uide. Jaz ga ne.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

m0LN4r ::

ej v tisti tvoji revoluciji je razmerje med ženskami in moški 1:4 pod 15 let to ni malo. A pa veš zaka so bli otroci primerni za delo v rudniku :D Ker so bli majhni pa so lažje hodil po rovih pa ni mogel vsak v šolo...

Sicer to nima veze. Med ženskami in moškimi nad 15 let pa je razmerje 1:10
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Pithlit ::

vostok_1 je izjavil:

Trenutno velja, da če si moški nad 18 let...you're in, pa če dvigneš 70 ali 20 kg.

Pri nas nihče ne brani ženskat vstopit med vojake. Pa v večini ostalih držav tudi ne (celo v iranu jih imaš kar nekaj, pa S.koreji...).

Kako/ali se jih obravnava drugače kot njihove moške kolege je pa druga zgodba.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

m0LN4r> Med ženskami in moškimi nad 15 let pa je razmerje 1:10

In? Ženske očitno lahko. Najbrž ne vse, ampak tudi vsi moški ne, tako da glede tega ni nobenih dilem.

vostok_1 ::

jype je izjavil:



vostok_1> Kot drugo, kako pa ovrednotimo te sposobnosti? Kako naj delamo primerjave?

To je stvar področja, na katerem se vrednoti. Ne moreš vsega stlačit v en kalup.

vostok_1> Trenutno velja, da če si moški nad 18 let...you're in, pa če dvigneš 70 ali 20 kg.

V Izraelu so pa reči malce drugačne, na primer.


All eligible men and women are drafted at age 18. Men serve for three years, women for 21 months.


http://www.globalsecurity.org/military/...

Close, but not there yet.

Zakaj pa jype se recimo ne bojuješ za tako zakonodajo v sloveniji? Se ti ne zdi vredna tvojega časa?
Zakaj nobena ženska tu se pa recimo zaradi tega ne buni?

Zdi se mi, da se zgolj ponavlja vzorec..."želimo naše pravice/privilegije, za druge se nam jebe". Zato sem omenil žensko iz OP kot resnično bolj uravnoteženo, namreč pripadnice v tej debati ji ne sežejo kaj daleč.

Hipokrizija je zabavna reč, ni kaj.


Če ne moremo (nočemo) sposobnosti ovrednotit potem se bomo še kar naprej kregali in ne bomo nič bolj modri kot sedaj.

jype ::

vostok_1> Zakaj pa jype se recimo ne bojuješ za tako zakonodajo v sloveniji? Se ti ne zdi vredna tvojega časa?

Za kakšno zakonodajo?

vostok_1> Zakaj nobena ženska tu se pa recimo zaradi tega ne buni?

Jaz sem se aktivno upiral obveznemu služenju vojaškega roka (jasno, ne glede na spol).

vostok_1> Hipokrizija je zabavna reč, ni kaj.

Ti samo nisi dovolj temeljito premislil reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Kolikor vem, imajo ženske v vojski prilagojene programe. Ker baje le peščica zvozi moške programe. Bog ne daj, da bi si zlomile nohte. (Ok, malo pretiravam, vendar je dejstvo, da so ženski programi urjenja precej lažji od moških, še vedno pa so dovolj zahtevni, da nevajenemu moškemu zlomijo voljo)

jype ::

vostok_1> Close, but not there yet.

Izraelci niso tako nori, da bi ženskam obesili delo, ki bi jih oviralo pri reprodukcijskih opravilih.

Mipe> Kolikor vem, imajo ženske v vojski prilagojene programe.

Ja, ker niso tako močne. Meni se to zdi smiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Pithlit ::

vostok_1 je izjavil:

Zakaj nobena ženska tu se pa recimo zaradi tega ne buni?

Zaradi česa? Pri nas imamo prostovoljno služenje vojaškega roka. Če si pa misli glede vpoklica... hja, jaz sem se bunila proti vpoklicu.

Mipe je izjavil:

Kolikor vem, imajo ženske v vojski prilagojene programe.

V to sicer nisem čist ziher. Koliikor se spomnim sem imela enake pravice in dolžnosti kot moški kolegi. Mogoče se je od mene manj pričakovalo... česar pa ne vem, glede na to da sem se komot 'kosala' z ostalimi.

V kolikor pa to je res, se mi ne zdi fer.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Itak nimam kaj govorit o vojski, so vse informacije iz druge, ne, prej tretje roke. Kot invalid sem namreč bil oproščen služenja.

Wox ::

vostok_1> Torej, predstavite mi raje kakšen "konsenz" bi morala moderna družba imeti? Zlo fanj bi bilo, če bi se čimprej znebili krivic na obeh straneh.
Če se pogovarjamo o Sloveniji, potem ni potrebe po nobenem konsenzu. Spola sta skoraj izenačena. Morda so potrebne le kakšne manjše korekcije v miselnosti ljudi. Natančno izenačenost bo bolj težko doseči, kajti težko si predstavljam, da bi moški lahko nekega dne rodili in dojili svoje otroke.
Če se pogovarjamo širše o arabskih, afriških državah, recmo, ne mormo nič spremenit. Lahko pa splezamo na drevo in se obnašamo kar se le da ekološko.
Commodore 64

vostok_1 ::

jype>Za kakšno zakonodajo?

Slovensko zakonodajo, ki predvideva popis vseh polnoletnih moških kot rezerva za vojsko v primeru izrednih razmer. Glej leto 2004.

Jaz sem se aktivno upiral obveznemu služenju vojaškega roka (jasno, ne glede na spol).

Super, sej smo se ga tudi rešli, nismo pa ga zglancali tko kot je treba. Je še vedno diskriminatoren.

jype>Ti samo nisi dovolj temeljito premislil reči.

Ni izrecno letelo nate BTW.

@nny ::

Wox je izjavil:

vostok_1> Torej, predstavite mi raje kakšen "konsenz" bi morala moderna družba imeti? Zlo fanj bi bilo, če bi se čimprej znebili krivic na obeh straneh.
Če se pogovarjamo o Sloveniji, potem ni potrebe po nobenem konsenzu. Spola sta skoraj izenačena. Morda so potrebne le kakšne manjše korekcije v miselnosti ljudi. Natančno izenačenost bo bolj težko doseči, kajti težko si predstavljam, da bi moški lahko nekega dne rodili in dojili svoje otroke.
Če se pogovarjamo širše o arabskih, afriških državah, recmo, ne mormo nič spremenit. Lahko pa splezamo na drevo in se obnašamo kar se le da ekološko.


Imaš kakšen podatek o delitvi gospodinjskih del in skrbi za otroke ter starejše?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vostok_1 ::

pithlit>Zaradi česa? Pri nas imamo prostovoljno služenje vojaškega roka. Če si pa misli glede vpoklica... hja, jaz sem se bunila proti vpoklicu.

Obramba lastnega življenskega prostora in ljudi v njem se ti ne zdi pomembna naloga?

Pithlit ::

Za obvezno služenje vojaškega roka? Nikakor. Sploh ne ker je bilo to služenje pri nas bolj joke kot karkoli drugega.

Naj vojsko služi kdor želi. Kandidatov imamo dovolj.
Life is as complicated as we make it...

Aston_11 ::

Pithlit je izjavil:

Za obvezno služenje vojaškega roka? Nikakor. Sploh ne ker je bilo to služenje pri nas bolj joke kot karkoli drugega.


Ne, bil je dolgčas. Nekatere so pa jebali. Prvič in zadnjič v življenju in nato od takrat dalje pljujejo na valovih svojih zgodbic iz SV... vseeno niso tako hudi kot oni iz JLA, ki so prav težavni včasih s svojimi še bolj dolgočasnimi zgodbicami.

Pithlit ::

Point being: kdor misli da je obvezno služenje vojaškega roka kogarkoli pripravilo na 'invazijo'... se moti.

Smo pa fajn off topic.
Life is as complicated as we make it...

Wox ::

@nny> Imaš kakšen podatek o delitvi gospodinjskih del in skrbi za otroke ter starejše?
Čemu? Statistika me ne zanima. Te zadeve imam pošlihtane že od nekdaj. Ko sem še bil v skupnem gospodinjstvu sva s partnerico opravljala gospodinjska dela, kakor je komu dopuščal čas. Sva si delila peglarijo, sesalec etc. S tem, da kuhinja je bila večinoma v moji domeni. Sedaj, ko sem lagoden samec pa itak postorim vse kar je potrebno sam. Starša pa sta za zdaj še dobrega zdravja. Ko bo potrebno pa bom že priskočil na pomoč. Sicer pa res dvomim v koristnost zakona, ki predpisoval recmo, kolko ur gospodinjskega dela mora opravit en partner oz. drug partner oz. tretji partner. To je stvar dogovora vpletenih in se je treba o tem zmenit že na začetku plovbe. Še najboljš ko jih zaljubljenost fkup vleče.
Commodore 64

@nny ::

Wox je izjavil:

@nny> Imaš kakšen podatek o delitvi gospodinjskih del in skrbi za otroke ter starejše?
Čemu? Statistika me ne zanima. Te zadeve imam pošlihtane že od nekdaj. Ko sem še bil v skupnem gospodinjstvu sva s partnerico opravljala gospodinjska dela, kakor je komu dopuščal čas. Sva si delila peglarijo, sesalec etc. S tem, da kuhinja je bila večinoma v moji domeni. Sedaj, ko sem lagoden samec pa itak postorim vse kar je potrebno sam. Starša pa sta za zdaj še dobrega zdravja. Ko bo potrebno pa bom že priskočil na pomoč. Sicer pa res dvomim v koristnost zakona, ki predpisoval recmo, kolko ur gospodinjskega dela mora opravit en partner oz. drug partner oz. tretji partner. To je stvar dogovora vpletenih in se je treba o tem zmenit že na začetku plovbe. Še najboljš ko jih zaljubljenost fkup vleče.


Ureditev dela v tvojem ali mojem gospodinjstvu ni dober pokazatelj situacije na splošno in ta izgovor, da te statistika ne zanima, je neprepričljiv. Te statistika ne zanima le, kadar ne govori v prid tvojih tezam ali na splošno?

Ženske še vedno opravimo večino neplačanega gospodinjskega dela. Menda ne zato, ker sesalec in kuhalnica bolj pašeta v naše roke?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Mipe ::

Pa ga ne opravljajte, če vas to tako moti. Najemite koga za to delo, magari moškega.

vostok_1 ::

@nny je izjavil:

Wox je izjavil:

@nny> Imaš kakšen podatek o delitvi gospodinjskih del in skrbi za otroke ter starejše?
Čemu? Statistika me ne zanima. Te zadeve imam pošlihtane že od nekdaj. Ko sem še bil v skupnem gospodinjstvu sva s partnerico opravljala gospodinjska dela, kakor je komu dopuščal čas. Sva si delila peglarijo, sesalec etc. S tem, da kuhinja je bila večinoma v moji domeni. Sedaj, ko sem lagoden samec pa itak postorim vse kar je potrebno sam. Starša pa sta za zdaj še dobrega zdravja. Ko bo potrebno pa bom že priskočil na pomoč. Sicer pa res dvomim v koristnost zakona, ki predpisoval recmo, kolko ur gospodinjskega dela mora opravit en partner oz. drug partner oz. tretji partner. To je stvar dogovora vpletenih in se je treba o tem zmenit že na začetku plovbe. Še najboljš ko jih zaljubljenost fkup vleče.


Ureditev dela v tvojem ali mojem gospodinjstvu ni dober pokazatelj situacije na splošno in ta izgovor, da te statistika ne zanima, je neprepričljiv. Te statistika ne zanima le, kadar ne govori v prid tvojih tezam ali na splošno?

Ženske še vedno opravimo večino neplačanega gospodinjskega dela. Menda ne zato, ker sesalec in kuhalnica bolj pašeta v naše roke?



V Sloveniji kolikor je meni poznano ni zakona, ki bi obvezoval ženske za delo v gospodinjstvu. Za vpoklic v primeru izrednih razmer pa je lepo na črno belem zapisan diskriminatoren zakon.

Za kaj se torej ti bojuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Aston_11 ::

Kuhalnica in metla sta ergonomsko prilagojena manjšim in nežnim rokam, lopata in kramp pa močnejšim rokam.

@nny ::

Mipe je izjavil:

Pa ga ne opravljajte, če vas to tako moti. Najemite koga za to delo, magari moškega.


Ko se išče zadnji preživeli svež štumf stvar neha biti zabavna.
Sploh pa ko gre za skrb za bolne, ostarele, otroke.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vostok_1 ::

@nny je izjavil:

Mipe je izjavil:

Pa ga ne opravljajte, če vas to tako moti. Najemite koga za to delo, magari moškega.


Ko se išče zadnji preživeli svež štumf stvar neha biti zabavna.
Sploh pa ko gre za skrb za bolne, ostarele, otroke.


Ne razumem, kje je tu konflikt? Zgolj v svetem pismu in podobnih zgodbicah piše, da je to žensko opravilo.

Mipe ::

@nny je izjavil:

Mipe je izjavil:

Pa ga ne opravljajte, če vas to tako moti. Najemite koga za to delo, magari moškega.


Ko se išče zadnji preživeli svež štumf stvar neha biti zabavna.
Sploh pa ko gre za skrb za bolne, ostarele, otroke.

Torej raje molče sprejmeš svojo vlogo, kot da bi se dogovorila o delitvi gospodinjskih opravil?

Wox ::

@nny> Ureditev dela v tvojem ali mojem gospodinjstvu ni dober pokazatelj situacije na splošno in ta izgovor, da te statistika ne zanima, je neprepričljiv. Te statistika ne zanima le, kadar ne govori v prid tvojih tezam ali na splošno?

Ženske še vedno opravimo večino neplačanega gospodinjskega dela. Menda ne zato, ker sesalec in kuhalnica bolj pašeta v naše roke?


Ne zanima me na splošno. Tudi nerad se vtikam v tuje zadeve. Pa tudi če bi se, ne vem, če bi kaj lahko spremenil. Imam zadosti drugih vsakdanjih problemov, ki jih skušam kolko se da uspešno reševat.
Lahko ti povem le to, da če ženska sama opravlja večino gospodinjskih del in se s tem ne strinja, naj svoje nestrinjanje da na znanje partneru/jem/ki in naj se o tem pomenita/jo kako in kaj. Če ne zaleže in ji ta zadeva predstavlja velik trn v peti se pa naj preprosto odseli. Problem rešen.
Sicer osebno ne poznam nobene ženske, ki bi s tem imela nevem kakšne grozne probleme. Tu pa tam ob kavici se kakšna potoži, da se je sprla s partnerjem zaradi npr. likanja. Je pa potem dober seks padu. Kar mi je zaupal njen partner nekaj časa kasneje.
Imam pa dobrega prijatelja, ki mi tu pa tam potoži, da ga včasih kar pošteno v križu reže, ker praktično vsa gospodinjska dela in dela okrog dveh otrok opravlja sam. Njegova žena je namreč menedžerka in je več ali manj na službenih potovanjih.
Commodore 64

dstr17_ ::

Kar se inteligence tiče: dokazanih razlik v splošni inteligenci ni.

WarpedGone ::

Povprečja so tam tam, ženske se le večji ziheraši, moški pa večji ekstremisti.
Dlje greš stran od povprečja, bolj prevladujejo moški, v plus in v minus.
Tut tle na ST je že bil dan link na en super esej, knjigo in predavanje o teh rečeh pa se ne morm spomnit niti naslova :(
Je rahlo politično nekorekten, a spot on.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Aston_11> Kuhalnica in metla sta ergonomsko prilagojena manjšim in nežnim rokam, lopata in kramp pa močnejšim rokam.

Is that so?

dstr17_ ::

Dlje greš stran od povprečja, bolj prevladujejo moški, v plus in v minus.
Ne, ko v testu kontroliraš enako zastopanost spolov tudi ta domnevna razlika postane nedokazljiva.

Aston_11 ::

jype je izjavil:

Aston_11> Kuhalnica in metla sta ergonomsko prilagojena manjšim in nežnim rokam, lopata in kramp pa močnejšim rokam.

Is that so?


Morda, vendar stavka ne gresta v smeri, ki jo skušaš prikazati. Sem pričakoval kuhalnico z močnejšim ročajem ter lopato z ožjim ali kaj podobnega. Ne pa predpostavke, da ženske ne (z)morejo delati z lopato ali pikonom.

Wox ::

dstr17_ je izjavil:

Kar se inteligence tiče: dokazanih razlik v splošni inteligenci ni.

Ja no. Sej to je precej relativen pojem. Predvsem merilne metode so vprašljive pa sama percepcija izmerjenega. Pred kratkim sem se pogovarjal z eno žensko, ki mi je med drugim kar naenkrat začela govoriti, da je članica neke Mense ali kako že, in navrgla neko številko za IQ. Sem samo debelo pogledal, nič komentiral, ji prinesu še en smajli in pogovor prešaltal na vreme. Ostanek noči in jutra je bil zanimiv.
Sicer pa naj bi ženske imele višjo čustveno inteligenco. Moški pa... moški pa recmo prostorsko inteligenco. Ampak zdej vsi hočjo vse isto. Ženske penis, moški vulvo pa boobse. Baje se nekateri moški že brijejo po celem telesu, pa rastejom jim boobsi, ker uživajo neko zadevščno. Tako da smo na tej poti, poti enakosti. Ne vem pa kako je s klitorisom. Zaenkrat še nisem naletel na kakšne enormne velikosti, ki bi lahko nadomestile penis. Se bo že našlo kej.
Commodore 64

dstr17_ ::

Sej to je precej relativen pojem.
Inteligenca se res lahko razdeli na več različnih področij in znotraj vsakega področja lahko obstaja varianca, ampak izkaže se, da obstaja splošen faktor, ki precej korelira z uspešnostjo na vseh področjih. Psihologi za definicijo splošne inteligence vzamejo ta faktor (general intelligence factor) in zanj se izkaže, da ni dokazljivih razlik med spoloma.

jype ::

Aston_11> Ne pa predpostavke, da ženske ne (z)morejo delati z lopato ali pikonom.

Ampak če lahko - to pomeni, da znatnih razlik dejansko ni.

WarpedGone ::

Razen v metrih položene železniške proge dnevno al pa kg dejansko izkopane zemlje.
Razlika v mišični masi naredi svoje. Moški brez nje majo tendenco to reč zanikat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Aston_11 ::

Že, ampak potem ergonimija ne bi imela nobenega pomena - recimo z babjim bicklom en par številk premajhnim sem prišel iz GO do Po. Dalo se je, vendar jeba je bila pa velika.

jype ::

Aston_11> recimo z babjim bicklom en par številk premajhnim sem prišel iz GO do Po. Dalo se je, vendar jeba je bila pa velika.

Iste težave bi imel s premajhnim moškim biciklom.

WarpedOne> Razen v metrih položene železniške proge dnevno al pa kg dejansko izkopane zemlje.
WarpedOne> Razlika v mišični masi naredi svoje. Moški brez nje majo tendenco to reč zanikat.

Sine, obstajajo ženske z večjo mišično maso od večine moških. Al ti misliš da ker ima _povprečna_ ženska nižjo mišično maso kot _povprečen_ moški, to pomeni da so vse ženske slabše v polaganju železniške proge od vseh moških?

Kdo je brez mišične mase ni popolnoma jasno, kdo je brez intelektualnih kapacitet se pa zelo hitro pokaže.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: trololo2 ()

WarpedGone ::

Nauč se brat in razumet napisano. Saj si menda hodu v slovenske šole.
In lahko me vikaš, sine.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Sem popolnoma razumel napisano. Vi pravite, da ženske položijo manj železnice in izkopljejo manj zemlje, popolnoma pa pozabljate na to, da tudi moški položijo manj železnice in izkopljejo manj zemlje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: trololo2 ()

Mipe ::

Še vedno več kot ženske.

jype ::

Mipe> Še vedno več kot ženske.

Ne, _manj_ kot ženske.

(Ker je zmogljivost odvisna od fizične kondicije - ne pa od spola.)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: trololo2 ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:

Mipe> Še vedno več kot ženske.

Ne, _manj_ kot ženske.

(Ker je zmogljivost odvisna od fizične kondicije - ne pa od spola.)



Zato je pa v specialnih enotah po svetu toliko ženk a ne da....

V policijskih enotah jih še najdeš, v vojski pa ne.

Le zakaj? Ker po "drilu" ( pomanjkanje spanja, hrane + izjemni napori ) kljub v prednosti žensk v glavi ( boljši multitaskinkg) pride do zadeve : glava bi, a telo ne zmore.

Mipe ::

Fit moški > fit ženske
nefit moški < fit ženske
fit moški > nefit ženske
nefit moški > nefit ženske

Rabiš pomoč pri razumevanju tega, jype?

jype ::

_IKE_> Zato je pa v specialnih enotah po svetu toliko ženk a ne da....

O, veliki ekspert.

Mipe> Rabiš pomoč pri razumevanju tega, jype?

Ne, nikakor. Vi rabite pomoč pri razumevanju tega, da zmogljivost ni odvisna od spola.

Na fotografiji ne vidim ravno veliko moških, zgleda da so prešvoh za takšna dela:

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: trololo2 ()
««
6 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653314 (47606) BigWhale

Več podobnih tem