» »

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice

Reuters - Mesec dni po uradnem začetku prodaje Windows 8 (ki ga je mogoče prek drugih legalnih kanalov dobiti že od avgustovskega RTM-ja) lahko ocenimo, kako so uporabniki sprejeli nov operacijski sistem. Rezultati so pomembni, saj ima Windows 8 dva velika izziva. Prinaša precejšnjo spremembo v uporabniškem vmesniku (starega je s triki mogoče dobiti nazaj, a vendarle), poleg tega pa tekmuje z Windows 7, ki je resnično dober operacijski sistem, in ponekod celo z Windows XP. Prvi rezultati kažejo, da je prodaja solidna, a daleč od rekordnih številk in (tihih) Microsoftovih pričakovanj.

V prvem mesecu so prodali 40 milijonov licenc Windows 8. Natančne primerjave z Windows 7 nimamo, je pa Microsoft povedal, da so tedaj v prvih 10 tednih prodali 60 milijonov kopij. Po tem kazalniku bi smeli trditi, da Windows 7 plove bolje, a ne pozabimo, da je danes precej več računalnikov kot tedaj. Microsoft tudi ni povedal, koliko nakupov odpade na relativno poceni nadgradnje (40 dolarjev) in koliko na nakupe novih računalnikov s prednaloženim Windows 8 (70 dolarjev). Te številke pa ne pomenijo, da Windows 8 teče na 40 milijonih računalnikov, saj gredo številne prodaje na račun OEM-ov in velikih institucionalnih kupcev.

Spletne statistike dejansko kažejo, da gre Windows 8 slabše, kot je šlo Windows 7. V prvih štirih tednih je Osmica na internetu pridelala 1,31-odstotni tržni delež, je izmeril StatCounter, kar je precej manj od 5-odstotnega deleža Sedmica v enakem času. Oba sistema sta izšla oktobra, tako da sezona na rezultata ne more vplivati.

73 komentarjev

«
1
2

s51as ::

Po moje je največja razlika v tem, da so vsa podjetja namenoma čakala z menjavo računalnikov do izida win 7, ker niso hoteli kupiti win vista in so vztrajali na win XP (pa še v resnici jim ni nič manjkalo).
Zdaj ko so win 8, pa se nikomur nič ne mudi nadgrajevat ali menjavat, ker je win 7 še dosti svež sistem in nadgradnja vseeno ne prinese toliko, da bi se splačalo ljudi vznemirjat.
It's just me myself and I

krneki0001 ::

Glede na krizo in da se povsod manj zapravlja, se meni osebno zdi to kar dober izzid prodaje.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Heisenberg ::

zelo verjetno zadnji windowsi ...zame... čakam na revolucijo ker tole so več ali manj šminkerski popravki, drugače mi je osmica super samo ne toliko da bi jo šel kupiti za polno ceno

Furbo ::

Kar naj imajo tele puzzle.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

KoMar- ::

Upam, da jim je kaj žal, ker vsiljujejo nov UI v 8ki.

smash ::

zakaj bi jim bilo žal? jaz skoraj nikoli ne preklopim v metro, vidim ga samo ko kaj iščem, samo ta stvar dela tako hitro kot start menu na sedmici..tako da ne moti v ničemer

Marat ::

sedmica je novi XP

LedStorm+++ ::

Ta je res puzl fail ja.
Sn šel na androida... Je bol zanimiv pa še pocen.
Če bi imel izbiro 2 namizij bi danes bil gor, tko pa...

Nekaj novega mi je Božičk dal. Hvala. ;)
Pingvin :-)

Mesko89 ::

Po pravici povedano mi je meni osebno win8 izboljšal produktivnost. Hitri preklop med namizjem in metro aplikacijami (levo zgoraj), start meni me ne moti, ker itak uporabljam iskanje. Aplikacije v metro so mi pa ql. Dela mi hitreje kot sedmica ... kaj čm še? Zame osebno je bil upgrade majka!

damjanll ::

Mesko89, kaksno produktivnost pa ti delas v metroju?
Zame je 8 se ena vista za preskocit.

@nny ::

Za tablico je super, za pc khm...ne ravno najbolj primeren.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

mtosev ::

glede na vsesplošno jokanje je tole kr dobro
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

7982884e ::

prav jim je, ker so kreteni s tem kretenskim interfacom.

sicer pa laufam win8 na laptopu in je dobra zadeva, pod naslednjimi pogoji:
- inštaliraš start 8, ki ti vrne nazaj start meni
- v istem programu disablaš hot cornerje, hotkeye za metro bullshit in nastaviš, da po loginu pride zadeva direktno na namizje

torej dober os z nepotrebno gnilo navlako.

zagovorniki te navlake se pa pač motite in bo že zgodovina pokazala vaš (ne)prav

Mesko89 ::

Na namizju imam recimo visual studio, v metroju pa email. Ali pa imam recimo visual studio in brskalnik na namizju, pa twitter client v metroju. Pač odvisno kaj rabim pa kdaj. Pač ima vse kar ima 7, z dodatki. Ima store, kjer je lažje poiskati aplikacije, ki jih počasi, vendar vztrajno dobiva. Ima tisto kar bi moral imeti že prej ... kar sta imela iOS in Android kar nekaj časa pred njim. Aplikacije od prej tudi delajo ... res še nisem našel ene slabe lastnosti.

Edino slabo lastnost, ki jo vidim je problem z robovi, ko imaš več monitorju.

Looooooka ::

Ko das start8 dol in das interfejsu "moznost" zelo hitro ugotovis, da start menije SPLOH ne rabis.
Probleme majo vec al manj ljudje, ki se dejansko prepricujejo, da resnicno uporabljajo 200 razlicnih programov vsak dan.

enpac ::

UUU to bo zanimiva novica, zdaj se se samo slovenska elita programerjev in administratorjev oglasi :D.

Phantomeye ::

Looooooka je izjavil:

Ko das start8 dol in das interfejsu "moznost" zelo hitro ugotovis, da start menije SPLOH ne rabis.
Probleme majo vec al manj ljudje, ki se dejansko prepricujejo, da resnicno uporabljajo 200 razlicnih programov vsak dan.


Jap nihče ne uporablja toliko programo (vsakodnevno, ves čas - whatever), da jih ne bi mogu spravit v taskbar.

Jst dejansko uporabim metro ene 3x na dan, ko zelim uporabit nekaj, kar ne uporabljam non-stop. Metro sem si pa lepo skonfiguriral tko, da sem ven zmetal vse default ploscice (razen izjem) in notri nametal vse, kar pogosto in obcasno uporabljam. Hitreje je kot preko starta.

darkolord ::

Metro se je meni na začetku zdel malo odvečen, ampak sedaj je že nekaj super aplikacij, ki čisto lepo pašejo v normalen desktop workflow.

Mesko89 ::

Sej tukaj se menimo večinoma tisti, ki smo vajeni. Ampak pomislite na starejše ljudi ki slabo vidijo itd ... XP je imel all programs, vista in 7 tudi, vendar so bili vsi strnjeni v en mali mali del ekrana ...

V metru so ikone velike in jih lahko tudi starejši ljudje hitreje opazijo in lažje kliknejo. Jst vidim tu veliko prednost pred 7.

7982884e ::

Looooooka je izjavil:

Ko das start8 dol in das interfejsu "moznost" zelo hitro ugotovis, da start menije SPLOH ne rabis.
Probleme majo vec al manj ljudje, ki se dejansko prepricujejo, da resnicno uporabljajo 200 razlicnih programov vsak dan.
na taskbaru hitro zmanjka placa, tudi če je resolucija velika in nastavljeno "use small icons".

poleg tega ne vem kako bi iz taskbara direkt prišel do shutdown menija ali recimo do searcha.

Noobish ::

Imam win7 in ne vidim razloga zakaj bi menjal, če deluje tako kot je treba

Looooooka ::

7982884e je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ko das start8 dol in das interfejsu "moznost" zelo hitro ugotovis, da start menije SPLOH ne rabis.
Probleme majo vec al manj ljudje, ki se dejansko prepricujejo, da resnicno uporabljajo 200 razlicnih programov vsak dan.
na taskbaru hitro zmanjka placa, tudi če je resolucija velika in nastavljeno "use small icons".

poleg tega ne vem kako bi iz taskbara direkt prišel do shutdown menija ali recimo do searcha.

shutdown je edini minus.
search se pa zlo hitro navadis na winkey+q.
Jst sm po tem, ko sem dal dol start8 in si rekel, da bom "probal" to njihovo logiko(na sluzbeni masini)...po enem tednu na domacini masini opazil, da namesto start menija, stiskam winkey in winkey+q.
Drugace si pa za shutdown lahko naredis shortcut pa mas ikono v trayu. Ampak...ne ugasam tok masine tko, da se mi ni zdelo vredno.

Noobish je izjavil:

Imam win7 in ne vidim razloga zakaj bi menjal, če deluje tako kot je treba

Saj ga ni.
7ka bo se dolgo casa lepo podprta.
Metro aplikacije(tiste privzete) so pa bolj eye candy in demo. Kaksne bolj zanimive(take zaradi katere bi clovek cutil potrebo po posodobitvi) zaenkrat se ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Phantomeye ::

7982884e je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Ko das start8 dol in das interfejsu "moznost" zelo hitro ugotovis, da start menije SPLOH ne rabis.
Probleme majo vec al manj ljudje, ki se dejansko prepricujejo, da resnicno uporabljajo 200 razlicnih programov vsak dan.
na taskbaru hitro zmanjka placa, tudi če je resolucija velika in nastavljeno "use small icons".

poleg tega ne vem kako bi iz taskbara direkt prišel do shutdown menija ali recimo do searcha.



win+F (tko k je liek since forever?)

sicer pa, ce si hotu preko starta dostopat do programov je slo precej casa (vsaj meni), da sem šel skozi vse sub-menije do zeljenega programa. zdej pa prtisnes tipko win in se ti odpre metro, pa 30 programov je pred mano. ce jih ni pa poscrolam v desno, pa so tam ostali ;)


edit: ali win+q

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

O lej...sel na google pogledat.
Shortcut si lahko nardis za shutdown. To je pa v bistvu se hitreje kot prek start menija :)
http://www.thewindowsclub.com/shutdown-...

Mesko89 ::

@Looooooka: Iskanje je enako kot v win7. WIN tipka, da se ti prikaže start meni in začneš vtipkat in enter pa ti zažene program. Recimo želiš skype prižgat: pritisneš WIN potem pa vpišeš SKYPE in enter in se ti bo odprl skype. Za files ... je pa še vedno win+f ali pa win + iskalni niz + klikneš files pri strani.

blackbfm ::

Metro se je meni na začetku zdel malo odvečen, ampak sedaj je že nekaj super aplikacij, ki čisto lepo pašejo v normalen desktop workflow.


meni se zdi pa lih kontra, na začeku je "wau" neki novga, v bistvu pa je zame nepotrebna navlaka...karkoli delaš v metroju se samo zavleče s preklapljanjem med klasičnim namizjem in tistim

enpac ::

Lahko tud alt+f4 na namizju stisnes :D. In pa keri je rocno iskal med 500 programi v startu ... Je pa res, da ce si zadovoljen z windows 7 in ne vidis potrebe po novem kdo te pa sili.

krneki0001 ::

Looooooka je izjavil:

Metro aplikacije(tiste privzete) so pa bolj eye candy in demo. Kaksne bolj zanimive(take zaradi katere bi clovek cutil potrebo po posodobitvi) zaenkrat se ni.


Jaz sem si zase naredil 2 metro aplikaciji, ki jih uporabljam v avtu. Ena je branje podatkov iz GPS-a (hitrost, prevoženi kilometri) in hkrati povezava na OBD2 konektor v avtu (še od tam bere podatke in jih zaenkrat samo kaže v številkah), druga aplikacija je pa online branje GPS-a in online prikaz na googlovem zemljevidu, kje se nahajam.


Trenutno pa delam aplikacijo, ki bo združila ti dve skupaj, da bo približno četrtina ekrana podatkov in tri četrtine zemljevid. Rad bi dodal še to, da bi mi prikazovao tudi grafe iz podatkov posameznega senzorja iz OBD2 testerja in probavam narest to, da bi dal pot v google maps in bi mi kazalo kje se vozim in opozarjalo, če se umaknem iz začrtane poti.

Uglavnem na 10" touch screen prenosniku z GPS in BT sta tadva programa zelo zanimiva, ker se zadeva spremeni v GPS z 10" monitorjem + dodatno še kr nekaj podatkov o avtu prikazuje. Pa ker ima prenosnik še senzorje gibanja, bi tud to lahko uporabil. Samo za te senzorje pa še nikjer nisem našel kode kako bi dostopal do njih v win8.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

ja, sam za to kar si napisal se da narest fullscreen aplikacijo, ne rabiš metroja

krneki0001 ::

blackbfm je izjavil:

ja, sam za to kar si napisal se da narest fullscreen aplikacijo, ne rabiš metroja


Ja res je, ampak naredil sem to tudi za metro, ker delujočo fullscreen aplikacijo sem naredil že kako leto nazaj.

Ko bo pa narejena metro aplikacija do konca, pa na store po 5 evrov na program in bomo vidl, če bo kej uspeha.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Xgeneration ::

Windows 8 je hiter in odziven sistem.

Ne vem, zakaj sploh omenjate taskbar in ne vem, kaj še.

Recimo, da želim pognati Word. Računalnik se zažene, pritisnem W+enter in program se odpre. Metro si zapomni, kere programe najpogostej uporabljate in jih sčasoma porine gor po lestvici. Tak da po nekajkratni uporabi zadeva res deluje, tako kot mora.

Ne vem, zakaj bi SPLOH uporabljal WIN+Q?!?! Če si že na navadnem namizju, prtisneš tipko WIN in začneš tipkat.

Ima pa tudi svoje probleme. Drag&drop pri metro Skype-u ne deluje. Sliko moraš dejansko prilagat, tako da jo iščeš v FileSystemu. Kaj šele, da bi poleg metro Skype-a odprl 5 map in iz vsake priložil eno datoteko. Za take stvari je staro namizje 1000x uporabnejše, ZAENKRAT!
LP

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sam tudi ne razumem zakaj shutdown? sam imam mašino prižgano non stop. Če že gre, gre sama v hibernate, ko ne delam nič, brez da moram kaj tipkat. Ugašam je pa sploh ne.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

slitkx ::

Hehehe, Računalniške novice pa pravijo, da gre osmici bolje kot sedmici v istem obdobju. :))

Ganon ::

krneki0001 je izjavil:

Sam tudi ne razumem zakaj shutdown? sam imam mašino prižgano non stop. Če že gre, gre sama v hibernate, ko ne delam nič, brez da moram kaj tipkat. Ugašam je pa sploh ne.


Ker je skrajno neumno, da računalnik 24 ur na dan po nepotrebnem porablja električno energijo? Med tem, ko spiš? Ko te ni doma? Ko počneš kaj drugega? Zkaj bi bil prižgan? A TV imaš tudi prižgan cel dan, pa luči po stanovanju/hiši, itd.? Lahko, če ti drugi plačujejo račune. Pa niso samo računi težava. Če bi vsi imeli tako miselnost, bi bili v temi. Če ti je težko počakati tistih deset sekund, da se računalnik zažene, potem pa res ne vem, kaj naj ti rečem.

JohanP ::

slitkx je izjavil:

Hehehe, Računalniške novice pa pravijo, da gre osmici bolje kot sedmici v istem obdobju. :))


Če spustiš avtorjeve "komentarje" v novici je tudi tukaj razviden podoben trend
Zgoraj so namreč navedeni podatki:
Windows 7 -> 10 tednov -> 60 milijonov
Windows 8 -> 4 tedni -> 40 milijonov

Čez dva meseca bo objavil novico, kako so Windows 8 v enakem obdobju 10-ih tednov presegli Windows 7. Ne bo pa pozabil omeniti, da je sprva kazalo slabše in se ob tem skliceval na lastno novico...

Barbarian ::

V prvem mesecu so prodali 40 milijonov licenc Windows 8. Natančne primerjave z Windows 7 nimamo, je pa Microsoft povedal, da so tedaj v prvih 10 tednih prodali 60 milijonov kopij. Po tem kazalniku bi smeli trditi, da Windows 7 plove bolje,



Torej v 4 tednih je prodal 2/3 tega, kar je win7 uspel prodati v 10 tednih?!? Da ponovim: v 2 mesecih in pol je win7 prodal 60 milijonov kopij, win8 pa je v 1 mesecu prodal 40 milijonov. Če se bo trend nadaljeval, bo win8 v enakem obdobju prodal 80 ali več milijonov kopij.
Po čem torej sklepaš da se win8 prodaja slabše kot win7?!?


Izjemno slabo in nepremišljeno napisana (ali od nekod skopirana) "novica".

blackbfm ::

folk kupuje ker ne ve kakšen shitty skrapucalast ui jih čaka v osmici:))

Marat ::

Novi Ubuntu ima (po moje) boljši grafični vmesnik

dux ::

Menim, da številke prodaje prvih par mesecev povejo dokaj malo o tem koliko ljudi si želi novih Windows ampak predvsem kako uspešen je bil Microsoft pri tem, da je proizvajalce strojne opreme prepričal, da imajo že ob izidu na voljo veliko število naprav z Win8.
Mislim, da glede na Statcounter win8 ne kaže preveč dobro, saj ga geeki niso posvojili. Win 7 je imel že pred uradnimi izidom delež okoli 1-2%, ker so geeki z veseljem poganjali brezplačne bete, tokrat se to ni zgodilo v tolikšni meri.
Težava je v tem, da potem geeki vsem znancem razlagajo kateri OS je dober in slab, oni potem to razlagajo naprej in proti takemu slabemu mnenju se je težko boriti.

Spomnim se, da mi je še sosedova 9 let stara punca znala povedat "Vista je glista", ko sem prišel nekaj komp rihtat par let nazaj in je fotru prav zagrizeno težila, da Viste pa ne imet, ker "nč ne dela".

Skratka bomo videli čez par mesecev.
Upanje je v nasih odlocitvah

smash ::

- tisto kar je ostalio v metro view-ju je: vreme, koledar, muska, store, igre iz storea ter tunein app za radio postaje

- start gumb ne uporabljam že v sedminici, v osmici je uporaba iskanje enako hitra preko (win tipka -> pišeš kaj bi rad in enter)

- cena je tako ugodna, da sem kupil kar 2 verziji, in imam končno doma legalna sistema

krneki0001 ::

Ganon je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Sam tudi ne razumem zakaj shutdown? sam imam mašino prižgano non stop. Če že gre, gre sama v hibernate, ko ne delam nič, brez da moram kaj tipkat. Ugašam je pa sploh ne.


Ker je skrajno neumno, da računalnik 24 ur na dan po nepotrebnem porablja električno energijo? Med tem, ko spiš? Ko te ni doma? Ko počneš kaj drugega? Zkaj bi bil prižgan? A TV imaš tudi prižgan cel dan, pa luči po stanovanju/hiši, itd.? Lahko, če ti drugi plačujejo račune. Pa niso samo računi težava. Če bi vsi imeli tako miselnost, bi bili v temi. Če ti je težko počakati tistih deset sekund, da se računalnik zažene, potem pa res ne vem, kaj naj ti rečem.


Še en, ki ne pozna hibernate funkcije. Mogoče veš, kaj ta funkcija dela? Ker če ne veš, potem ne nakladaj o porabi računalnika.

Pa da te osvestim - hibernate v win pomeni to, da prepiše vse iz rama na disk in se mašina ugasne. Ob naslednjem zagonu pa samo prebere iz diska v ram in se postavi nazaj. Kar pa pomeni, da je mašina fizično ugasnjena in da je poraba 0.

Sicer pa sem vse "hude" računalnike doma prodal/podaril/outsorsal in kupil zase in za ženo računalnika z atom procesorjem, ssd diskom in minimalno porabo. Tako da tudi če bi stalno laufal tak računalnik, bi bila poraba minimalna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

skika ::

Tisti kateremu ni jasno da mS tone v prepad se mi smili.

roCkY ::

blackbfm je izjavil:

folk kupuje ker ne ve kakšen shitty skrapucalast ui jih čaka v osmici:))

o čem ti to?
Metro je le en dodaten nivo in nikaor ni nujno, da je center

edino kar prvi hip manjka je start gumb, ostalo se praktično vse isto, da narediti z le nekaj klikanja in priprnjanja
Metro pač uporabiš kadar ga rabiš.
Nekaj aplikacij, ki jih dnevno rabim na androidu rabim tudi v WIN8
naslednji telefon bo? (ko SGS2 stolčem) to je sedaj ključno vprašanje
Odzivnost sistema pa je boljša tako v primerjavi z Visto kot v primerjavi z Win7. 30€ so vredni.
V praksi je več pozitivne razlike med win7 in 8 kot med Visto in sedmico v času izdaje.

LedStorm+++ ::

Marat je izjavil:

Novi Ubuntu ima (po moje) boljši grafični vmesnik


Prej Android. Takle bi moral bit Windows 8 :))
Pingvin :-)

smash ::

skika je izjavil:

Tisti kateremu ni jasno da mS tone v prepad se mi smili.


zakaj že?

Marat ::

skika je izjavil:

Tisti kateremu ni jasno da mS tone v prepad se mi smili.

v prepad ne tonejo, vendar pa verjetno ne bodo več imeli takega monopola, kot so ga imeli do sedaj (na mobilnikih so že med manjšimi). Vseeno bodo pa ostali ena izmed večjih in pomembnejših firm.

Gorky ::

V prvem mesecu so prodali 40 milijonov licenc Windows 8. Natančne primerjave z Windows 7 nimamo, je pa Microsoft povedal, da so tedaj v prvih 10 tednih prodali 60 milijonov kopij. Po tem kazalniku bi smeli trditi, da Windows 7 plove bolje ...


10 tednov = 2 meseca in pol = 60 mio
4 tedni = 1 mesec = 40 mio

Po teh podatkih, jih bo v istem časovnem obdobju prodanih 100mio, skoraj 100% več kot Win7.

...
Jutri pa je že nov dan.

nekikr ::

Marat je izjavil:

skika je izjavil:

Tisti kateremu ni jasno da mS tone v prepad se mi smili.

v prepad ne tonejo, vendar pa verjetno ne bodo več imeli takega monopola, kot so ga imeli do sedaj (na mobilnikih so že med manjšimi). Vseeno bodo pa ostali ena izmed večjih in pomembnejših firm.

Na telefonih nikoli niso bili ravno brilijantni smartass.


10 tednov = 2 meseca in pol = 60 mio
4 tedni = 1 mesec = 40 mio
Po teh podatkih, jih bo v istem časovnem obdobju prodanih 100mio, skoraj 100% več kot Win7.


Večina novičarskih strani ima napisano v tem stilu, v zadnjih dveh dneh sem prebral same "Prodaja boljša od Windows 7" novice, tule na ST sem pa sedaj prvo, ki pravi, da je prodaja slabša. Računalnikov pa tudi ni 50% več kot jih je bilo ob splavitvi Windows 7. Zelo tam tam so številke.

smash ::

jaz lahko win8 samo pohvalim, če ga primerjam z win 7 - velika sprememba in napredek - še nisem našel slabosti oz nekaj, kar nebi delovalo ali me motilo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933305 (29937) mtosev
»

Prodaja Windows 8 slabša od Sedmice

Oddelek: Novice / Rezultati
198667 (7136) Lonsarg
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931211 (25262) krneki0001
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27062895 (46828) HupChup
»

Prodaja Windows 8 nekoliko slabša od Sedmice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7318112 (14636) smash

Več podobnih tem