» »

Temp. AMD Athlon XP 1800+?

Temp. AMD Athlon XP 1800+?

falotXP ::

Kakšna je najvišja temperatura AMD Athlon-a 1800+ XP; pri kateri procesor deluje stabilno in brez vseh okvar?
  • premaknilo: bastadu ()

Dr_M ::

kriticna temp je 90°C. delovna pa nekak 50-60°C.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

falotXP ::

Se pravi, da bi procesor normalno deloval pri temperaturi cca. 80°C; ali?

Zavo ::

Temperatura pri kateri ti bo proc. deloval normalno in stabilno je vse do 57C!!!

TylerDurden ::

pravkar imam 61 stopinj, delno zaradi neprevetrene kište ter delno zaradi ful toplega stanovanja, ampak je računalnik brez problema delal celo noč. Po mojem mnenju gre vse tja to 65 stopinj brez problemov.
Let\'s make some soap ...

Zavo ::

Ne, Athloni nad 60C niso več stabilni (ne pogovarjamo se o temperaturi v jedru????), takrat začnejo štekat ali pa se comp resetira.

Največkrat je problem, da je hladilnik zelo zaprašen, ali pa da hladilnik ni dobro na procesorju. poglej tudi, da ti na ventu ni kakšne lopatice odlomilo...

Athlon bi moral delovati pod 55C...

morphling1 ::

falotXP, če bereš temperaturo iz pravilno konfigurirane diode v jedru, ti bo procesor stabilno deloval do 85°C na default nastavitvah. Se pravi ene 60-65°C z socket diodo, tu so sicer velike razlike med natančnostjo merjenja. Vse to seveda za procesor na default hitrosti in napetosti v navitem stanju je lahko zadeva kar se tiče stabilnosti popolnoma drugačna.
Ker pač ne obstaja plata ki bi res točno merila temperature, moraš pač ugotoviti ali te dela stabilno ali ne. Procesor ti ne bo kar naenkrat iz stabilnega stanja crknil če je previsoka temperatura, vmes bo postal še močno nestabilnen. Se pravi če zadeva ni stabilna pri default napetostih (pri tem moraš izključiti vse ostale možnosti nestabilnosti) potem je temperatura že res malo previsoka. Na noben način pa 100% ne verjami temperaturam ki jih gledaš, ker niti slučajno niso točne. Raje konkretno stestiraj računalnik in če je stabilne potem je vse OK.
Testiraj pa čim bolj stresno, se pravi več različnih testnih programov na enkrat laufaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

detroit ::

men se pri delno odprti kišti največ segreva 49 pa tja do 53.

mISOk ::

Moja temp. pri 1800XP

Cpu: 47-55 (odprta stranica ohisja, drugac + 8°C)

Zalman CNPS5100-Al (pa ventilator od intela, namesto zalmanovega)

sk8er ::

men je računalnik zmrznu v toca race driverju k se mi je procesor segrel do 63°...tolk o stabilnosti.

zdj sm jedro namazu z eno srebrno pasto (ne vem kera točno) pa ne gre če 51-52.V win pa mam okol 44° na volcano 7+ na 3500 rpm.



Flip It!


frenk ::

sk8er:a pa maš dost voltaže? Kva pa če je grafična? Al je mogoče še kej druzga navitga in ne dovolj hlajenega? Povej še s kje si to temp. prebral.

StratOS ::

Imam 2000+ še nenavito in mi temp ne presega 33 stopinj. Sedaj ga bom navil na kaksnih 2600 da vidim kako mi hladilnik deluje.

LP
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

tec ::

StratOS
Kateri hladilnik ?

mISOk ::

StratOS
Kateri hladilnik ? Pa kaksno ohisje mas (koliko dodatnih vent.)!

TylerDurden ::

JSt mam 1800XP s palomino jedrom pa mam 60 stopinj v jedru (plata soltek 75FRN2-L). Če pa še malo zagreje na ene 65. Hladilnik je vulcano 5 z 80mm ventilatorjem in fan adapterjem.
Let\'s make some soap ...

StratOS ::

3 fanov že delujočih na EZ4000 Premium ohišjem, + možnost še 2-3 in odprtje enega zgornjega za hlajenje dvdr-a.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

M4TECH ::

Jaz mam na Athlon-u 1.6 Xp+ okrog 40-45 stopinj.Hladim ga pa z Zalman 6000 Cu ki je poleg izredne tišine še odličen pri hlajenju.

ZALMAN Rules !!!!;)

TylerDurden ::

A maš to senzor na plati ali v jedru. Jasz sem pisal za jedro, senzor na plati mi kaže 50 stopinj.
Let\'s make some soap ...

Klemenn ::



stratos: tole ohišje? mam tut jzst

1800+ odprta stranica en vent iz strani piha zrak na v7+, v7+ na min pa je temp 39stopinj..niti ni velik za sobo kjer konstantno delujeta dva compa (250w + 400w)..

če navijem na 2100+ @ 1.9v je temp tm nekje 51stopinj z v7+ na max

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Area_51 ::

Lih tako za info. Mam Athlona XP1800+ nič friznjen, pa v winsih je temp 39-42, ko zaženem kak program za testiranje ali igro pa se segreje max na 46°C, hladim pa ga z Titan hladilnikom.:))
Area 51

Gabro ::

Jaz imam Athlona 1.8 T-Bred B na 1.5 VCORE, na njem Zalmana ALCU 6500 in 2000 rpm. Big Tower z dvema 80mm IN vent. in dvema 80mm OUT vent, ki delajo na cca. 8 V. Plošča je ASUS A7V8X in temp. ne gre nikoli nad 30 stopinj tudi med igranjem zahtevnih iger. Predvidevam da temp. meri pod jedrom, temp. merim z ASUS Probom, BIOS je najnovejši mislim da enajstka. Aja pasta je TITAN. Kar hladno, mogoče malo preveč...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017633 (5423) the_unborn
»

Misterij - tempertaura cpu in sistema (nič mi ni jasno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101088 (872) PALOMINO
»

AMD XP 1800 na ga-7VRXP - 65°trenutno.. ??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351529 (840) Malecky
»

Vulcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221241 (864) para-site
»

XP1700+ na 58° verjetn ni normaln ha?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492337 (1360) Markoff

Več podobnih tem