» »

Kako dostopati do podatkox, ki so last drugega uporabnika (Win7) ?

Kako dostopati do podatkox, ki so last drugega uporabnika (Win7) ?

Kurzweil ::

Torej situacija je takšna:

Kolega mi je cel nebogljen dal v roke prenosnik, s katerim ni nikakor bilo mogoče priti v sistem (niti safe mode, niti recovery, niti repair, niti Hirens boot, tudi Windows XP mini ni zazanal diska), tudi BIOS ga ni zazanal...
Danes se še zadnjič poigram z diskom (pomembni so zgolj podatki od tega prenosnika), ki pa ga na drugem računaniku zazna (na dveh prej ga ni). Torej stvar se je vedno ustavila, pri izboru safe mode/start windows normaly, last good known configuration... stvar vsem znana...

Sedaj je pa stvar v tem, da ko sem le prišel do tega da lahko dostopam (vidim particije, podatke), se podatkov neda presneti, niti dostopati, ker so pač last drugega uporabnika (in jih lahko samo gledam, pa še to tokrat po čudežu). Zanima me kaj moram narest. da jih bom lahko revežu presnel?
Zaenkrat se še ni spomnil uporabniškega imena in gesla, ker je že res lep čas od takrat, pa me zanima:

- kaj lahko storim če U/P nimam?
- In kaj lahko storim, če se kolega te podatke spomni?

Sistem je Win7 64, disk je nek 160 Gb Hitachi...

šernk ::

Live linux in skopiraš z njim podatke na drug disk. Rešil na tak način že podatke iz praktično na 3/4 crknjenega diska.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Kurzweil ::

šernk je izjavil:

Live linux in skopiraš z njim podatke na drug disk. Rešil na tak način že podatke iz praktično na 3/4 crknjenega diska.


Ne upam niti reboota več narest, kot sem rekel disk ni delal, niti ga zaznalo ni na treh računalnikih, tudi na tem ne, kjer sedaj celo vidim podatke, sem pregledal disk, tudi bad sectorja nima, niti nekih izpadov, še zvok oz. obnašanje diska je normalno. Jaz lahko kopiram folder, da dejansko skopira, potem pa nakoncu pravi, da seveda nimam dostopa, ker je user drug.

Torej iz Windows 7, bi rad prišel do dostopa podatkov na drugem Windows 7 sistemu.

Kurzweil ::

Bi bilo mogoče možno, da bi dal gor Knoppix (na netu berem da je najboljši release) virtualno, oziroma bi ga virtualiziral preko VMWare-a? Bi lahko dostopal, do tega sekundarnega diska, ki ga imam sedaj priklopljenega (tega o katerem govorim, od prenosnika) ?
To vem, da ima Linux drug datotečni sistem in s tem drugačno zaščito datotek, ampak ko bom te podrake iz Windows sistema nekam presnel in od tam želel dostopati, mi nebo delalo problemov? je pa verjeto že tako, saj so podatki in atributi shranjeni drugje kot sami podatkim bolj na strojni in sistemski ravni.

darkolord ::

Si poskušal nastaviti dovoljenja za dostop do datotek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kurzweil ::

Kje natančno to misliš?
Slučajno desni klik, nastavitve... pa tam security ali nekaj podobnega?

darkolord ::

Ja. Če imaš administrativni dostop do diska, bi moral imeti možnost svojemu uporabniku dodati pravice za dostop do datotek in map.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

fosil ::

Poguglaj za: take ownership
Tako je!

amigo_no1 ::

Če si bootal v live linux potem bi moral lepo videti vse...

Razen če ni disk okvarjen (elektronika ali še kaj hujšega).

NeMeTko ::

Zakaj vedno koj navalite z knoppix in nevem čem, če ima Windows command line tool 'takeown' ?

amigo_no1 ::

Ravno zato.

Možno je tudi, da ima fajle zakodirane (bitlocker).

NeMeTko ::

Jih ima? Če ne - command line, c:>takeown /?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443023 (25063) BorutK-73
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121305 (1180) Kurzweil
»

Trdi disk je fuč, kako do podatkov...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162009 (1694) energetik
»

Pozabljeno geslo.

Oddelek: Pomoč in nasveti
144595 (4023) k6jazin
»

Folder lock in nedostop do mapc-nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
224141 (2846) ToniT

Več podobnih tem