» »

Folder lock in nedostop do mapc-nujno

Folder lock in nedostop do mapc-nujno

k4vz0024 ::

S folder lockom sem zakril datoteke in mapce. Sedaj ko vtipkam geslo se mapce in datoteke ne razkrijejo. Če pogledam pod lastnosti zaklenjene mape se izpiše velikost vseh datotek, ampak jaz jih ne morem priti do njih ker jih ne vidim. Torej niso izbrisane, ampak samo zakrite. Prosim za nujno pomoč kaj naresti, da jih bom videl?

Vsi nasveti so dobrodošli. :\

k4vz0024 ::

A je že kdo poskušal nanovo inštalirat ali odinštalirat program?:)

k4vz0024 ::

A ima kdo kako idejo kako zadevo rešti? noter imam seminarsko nalogo....:8) :8)

jan01 ::

Če niso zakodirane, probaj z enim linux live (večina popularnih distribucij, npr ubuntu)...
Pa imaš originalen program?

k4vz0024 ::

Probal sem restavrirati particijo C, na D je pa je Folder Lock. Zanimivo je to, da če ta direktorij kopiram drugam, se vidijo imena datotek, ki so shranjena v njem. Ma groza, me kr glava boli...:( :(

Urc ::

Ja, to tud mene zanima če imaš originalen program ? Ker mene je glih tako enkrat zajebu, tako da če bom še kaj zaklepal, bom z originalom 8-)

k4vz0024 ::

No jaz sem uporabljal trial version.

Skratka jaz sam da dobim moje seminarske naloge in ostalo nazaj pa tega programa ne bom uporabljal nikoli več>:D Ker to je prava nočna mora.

k4vz0024 ::

Če je rešitev v tem, da bi moral biti full version naj mi kdo pove kje ga lahko kupim v naši Slčoveniji?:\

AlienGT ::

Ok, če ti program onemogoči dostop do map, bi najbrž moral potem z deinstalacijo tega programa pa tudi če gre za trial zopet dobiti omogočen dostop do njih. Si poskusil?
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

k4vz0024 ::

Sem odinštaliral pa nič. potem sem ponovno inštaliral pa nič. Bizarno. Podatki so še vedno skrit:( i

k4vz0024 ::

A je kdo ki bi to znal popraviti oz. dobiti podatke nazaj:\ :\. Naj mi sporoči na zasebna sporočila.

Ker jaz se počutim zelo slabo.

k4vz0024 ::

Zame je FL mrtev>:D . Iščem alternativo. a ma kdo kakšen predlog?:\

lp

jan01 ::

Priporočam odličen in open source truecrypt

k4vz0024 ::

Kako je poskrbljeno za reševanje podatkov, če gre kaj narobe?

A more biti instaliran, al deuje tudi samostojno brez instal?
Kako je če restavriraš primarno particijo, instaliranga pa mas na D particiji, kodirani pa so podatki na E?

Kako je v primeru če se Xp ji sesujejo?

Tx, za odgovore

jan01 ::

Priporočam ti, da najprej probaš truecrypt in t bo vse jasno. Najenostavneje je, da pri volume create wizardu izbereš create file container.
Namesto gesla lahko uporabiš keyfile(ali ga prepustiš truecryptu, da ga generira, ali pa sam izbereš en fajl).
Tisti fajl, ki si ga ustvaril(doočiš velikost) potem mountaš s truecryptom(podobno kot s daemon tool iso). Ta te vpraša za geslo in potem se mountan fajl se v explorerju pokaže kot še en disk na katerega lahko kopiraš, shranjuješ....
Ta zakodiran fajl lahko posnameš na dvd/skopiraš na flash/... in ga s pravim geslom oz keyfilom odpreš na vsakem računalniku, ki ima posnet truecrypt...

PARTyZAN ::

Z Linuxom bos lahko dostopal do "zaklenjenih" datotek.

Daedalus ::

Jaz ti pa odsvetujem uporabo enkripcije za stvari, ki se jih da rešit z malo pametnejšo rabo pravic za dostop do datotek in imenikov. Preveč dela, pol pa jok, ko se pozabi geslo, izgubi šifrirni ključ, ipd... tvoje seminarske pa verjetno tudi niso nek top secret, ki bi ga moral skrivat pred NSA.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

k4vz0024 ::

Kako pa je sistemsko enkripcijo pod Xpji, če pride do sesutja diska oz. možnostjo do not share? Kako je z dostopnostjo datotek in mapc?

Tx,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

ToniT ::

Pri sistemski enkripciji pod XP-ji moraš takoj obvezno izvoziti certifikat, s katerim si zadevo kriptiral na varno mesto. Potem ne bo problemov pri restavraciji podatkov. Drugače pozabi na podatke ob sesutju sistema.

k4vz0024 ::

Kako pa veš s katerim certifikatom si zakodiral in kako narediš kopijo tega?

lp

ToniT ::

Start->run>certmgr.msc
Potem poiščeš pod osebno certifikat, ki ima enako ime, kot je tvoje uporabniško ime. Pod nameni imaš napisano, da se uporablja za šifrirani datotečni sistem.
Izbereš certifikat, meni Dejanja->Vsa opravila->Izvozi....
Odpre se ti čarovnik. Obvezno označi, da želiš izvoziti zasebni ključ. Na koncu dobiš datoteko s končnico .pfx, ki jo shraniš na varno mesto.

k4vz0024 ::

Tx, Kako pa v primeru, da se sesuje sistem, kam se ga pa pol uvozi? Je treba ključ uvozit, preden gremo s s sistemom čez al šele po tem ko je sistem znbova inštaliran?

lp

ToniT ::

Sistem mora biti delujoč! Potem uvoziš certifikat - glej moj prejšnji post in boš lahko dostopal do datotek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mala šola informacijske varnosti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Informacijska varnost
36979353 (34834) Dpool
»

Brazilska in ameriška policija nemočni zoper TrueCrypt (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10631593 (21717) poweroff
»

Kako enkriptirat računalnik

Oddelek: Programska oprema
101222 (1022) RazzorX
»

win EFS (izgubljen kljuc)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141205 (964) jan01
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010691 (8103) poweroff

Več podobnih tem