» »

Hlajenje dobre stare Voodoo3/3000

Hlajenje dobre stare Voodoo3/3000

celica ::

Ojla ...

Danes mi je na kratkem sprehodu v oci padel tale komplet.



Ker je bila cena ugodna, sem razumljivo takoj pomislil na moj voodoo, ki se kar nesramno greje, ter je vcasih vzrok za prav nerazumno obnasanje windowsov.
Paket sem na "brzino" :D odnesel domov, raspakiral in ugotovil da se je TermalTake se enkrat obnesel.





Po demontazi graficne iz PC-ja, ter demontazi retal hladilca, mi je postalo jasno, da bo potrebno se krepko pobrusit procesor, saj se je retal hladilec dotikal prakticno samo po robovih.



Ko je brusenje koncano, je procesor izgledal tako:



Sedaj pa pride na vrsto modifikacija TT G4-VGA CoperCooler-ja. Ze po prvem ogledu mi je bilo jasno, da na original luknje nebo sedel.;(( .Hmmm Grrrrr kaj je to za nas, Slo-Tech-fane ..he he;)
Po pomerjanju sem ugotovil najboljso pozicijo, in ugotovil, da bo potrebna samo ena nova luknjica za pritrditev, ena pa bo originalna.



Zadeva je resena, sledi "pocanje" :D silikona, montaza, in izgled je tukaj.




Ker so na Tweakers Australija ocenili ta paket kar s oceno 9.5 od 10, lahko tudi sam trdim da se splaca. Mogoce sem imel sreco pri montazi, saj se hladilec lepo "vsede" na voodoo-ja, ne nasede nikamor, in tudi ne zasede nobenega PCI slota na starejsih maticnih ploscah. Je pa ze po polovici dneva rezultat viden, nic vec neznanega zatikanja, stekanja..ali kaksnega pregrevanja.

Racunalnik v katerem ga poganjam:
Procesor Pentium III SECC-II/866MHz
320MB SDRAM PC-133
MB ABIT BE-6 II

To je to. Zdelo se mi je zanimivo da nekaj o tem napisem se ostalim. Slike so bolj tako-tako :)) , ampak dejstvo se vidi.

negre..! gre ..? joj GORI ..!

Gejmer ::

Ej moj fotr ma vodoja.Dej a bi ti njem tole zrihtu? >:D
Nanda yo?

SoNgOkO ::

WOW lepo ustimano sam mocno dvomim da bi bil GPU neraven!! Drugace pa zelo lepo. Pred kratkim sem tudi jaz mojega starega voodoja mal modificiral. Gor sm nalimal blue orba. pa iz enga starga PI hladilnika naredu rebra za rame. Drgac sm mu pa iste tezave k ti to da se luknje niso ujemale. Sam pol sm jst HSF sam z epoxijem gor nalimal. Zadeva ful dobro dela. A si su pol kej navijal kartico??? Ce si dej postaj mal rezultatov.

Klemenn ::

sm..kruta resnica..za tisti denar k si tole kupu..bi že skoro dubu boljšo grafo :\

bps1421 ::

fajn, ampak bistvo še čakamo-razlika oz. rezultat
kok si kej dosegu s tem? jaz tudi razmišljam v tej smeri vendar brez brnenja.

celica ::

SoNgOkO:
GPU je neraven, da se verjeti nemores. Poglej sliko, kjer se se vidi tisk na GPU-ju, tam sem pred zacetkom dela nardil s svincnikom mrezo, in lepo se vidi, da je na robovih ze zacelo pobirati materijal, proti sredini pa je "jama"....8-O
Navijaj je se nisem nic, pa vprasanje ce jo bom, sem starejse generacije, in kot tak me igranje kaksnih igric ne zanima, mularija pa ma svoj PC.

Jebediah:

Nevem ce bi za 4.499,-SIT ravno dobil boljso graficno...

bps1421:

Se enkrat povem, rezultati za mene niso vazni, zame je vazno, da PC dela ko ga potrebujes tako kot mora. Sicer pa, ce bi hotel realne rezultate, bi moral kartico premeriti ze prej, taksna kot je bila v originalu.
"brnenja" :D pa tudi ni nic vec kot prej, oz. ni omembe vredno.



negre..! gre ..? joj GORI ..!

Klemenn ::

hum če nič ne OC-jaš..potem bi sm dal dol un hladilnik..zbrusil vse skupi..pa nazaj dal pa bi delalo bp nnaprej.. :\

degač pa..poglej si malo cen voodoojev 3 :\

btw..hladilnik je več vreden od grafe :\

Matek ::

Jebediah, ko boš ti naredil kaj takega na svoji Ultri, se pa oglasi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SoNgOkO ::

Fantje ne gre zmeraj sam za navijanje gre tud zato, da cas pozitivno izkoristis, da naredis kaj produktivnega. Vsak ma svoje veselje.

V kolikor ne igras iger se navijanje res ne splaca.
Bom v priliki se jest slike mojga voodoja postal.
Sam neki teli mejhni ventilatorcki so prakticno neslisni tko, da pr nih ni nobenga brnenja, razen ce je lezaj fest obrablen.

f|ction ::

Js sm naredil neki podobnega z svojo voodoojko-en star cooler iz dvestotke sm dal gor-na rebra,ker pac nism mogu to prsravfat sm ga nekako zagozdil gor z vijaki in je lepo drzalo.
Navil sm jo na 190 mhz,rebra so ostala hladna-nisem naredil testa z samo navito kartico,ker sm vzporedno navil tudi proc-tk da ne morm dat rezultatov-grafika je pac hitrejsa:)


Sorry, the item is not available at the moment...please do nothing...

Klemenn ::

MMMATO: če bi tip uniču voodoja bi bil ob 3k..če jzst uničim 4600stko bom ob ful dobro grafično in pa tudi glavo...sploh pa..če se pregreje ..prov..nesu jo bom nazaj..uveljavu garancijo in vzel raje 9700pro :\

bo pa tut to enrkat..k vem da tako kot je zdej hlajenje gor dano..da je tut najbrž bolj kilavo..ampak zaeknrat sem še premalo izkušen in premalo založen s kešem da bi probal kej tazga

morphling1 ::

Jebediah, dej bedaste pripombe obdrži zase. HLAJENJE in MODIFIKACIJE je oddelek in prav to je celica lepo izvedel. Človek je v star hardwer vdahnil malo svežih moči in to je samo za pozdravit saj temu je ta forum tudi namenjen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Taras_Bulba ::

AHA! Ko ste še imeli Voodoo-je, na kolk ste jih max navil? Imam V3/2000 @ 3000 @180, na rebrih je "zagozden" en vent od nevemčesa, tista rebra so tovarniško gor nalepljena. Sam rezultat v 3DMarku je pa isti kot prej, ko je imela stvar zavest od 2000 in hitrost celih 160 MHz. No v glavnem zanimjo me izkušnje, ker sumim, da tole navitje ne deluje kakor bi si pošten človek zaželel. A sm kej falil?

Klemenn ::

morphling: mam pa prov nimam?

taras: ja to je tut men sumljivo..saj meni v3 2000 deluje na več kot 200mhz :\ zato dvomim v te programčke

saj bi flashal v 3000 a kaj ko mam onboard pa ne gre ;(

sej drgač tole ful kul zgleda..kot da bi el kko 4200 a po moje tle ni učinka :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

celica ::

Zdravo ...

Meni se je slo, se enkrat povdarjam, samo in izkljucno samo zato, da je graficni del systema stabilen. Kaj to pomeni:

Vsi vemo kako se voodoo greje (pregreje :D ), vcasih ze prav motece. Ko sem se imel instaliran MBM je vcasih kazal prav nesramno blizu 50.stopinj. Na zadnji strani GPU-ja je kartica bila na trenutke tako vroca, da prst ni izdrzal, verjamem da je to bil vzrok za obcasno zatikanje graficnega dela. Sem sedaj poskusil "test" s prstom :P , kartica je mlacna, pa ceprav racunalnik obratuje 24.ur

Teme glede navijanja pa so ze bile:
Posrecena in neposrecena navijanja

In pa dobro branje med Clanki, ki ga je spisal Luni :
Voodo3/200 -> Voodoo3/3000 Ali se vec ..he he

negre..! gre ..? joj GORI ..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celica ()

monster-x ::

zanimivo...a bi tole loh spravu tud na voodoo 4 4500 PCI?
sam ne vem če bo lih šlo gor ka mam sam tri PCI-je in vsi so zasedeni...
aja pa kje se da to kupit?

Dr_M ::

u merkatorju lohk kupis... resno...v vecini (mal bol resnih) racunalniskih trgovinah.
drugac pa poglej ce ma lukne okol gpuja, samo na tak nacin bos zvedu ce gre gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbolj navite grafične kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
675785 (4348) The B
»

Volt mod na grafični (stari grafični)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381808 (1110) Tic
»

Voodoo 3 2000@3500

Oddelek: Navijanje
251603 (1194) Administrator
»

Voodoo 3 2000 zastarel?

Oddelek: Strojna oprema
141156 (957) jRk0
»

Prosim pomoc pri V3 3000

Oddelek: Navijanje
151579 (1371) element

Več podobnih tem