» »

avtomatsko stikalo za vent.

avtomatsko stikalo za vent.

damchy ::

Včeraj sem malo bral tisti članek o stikalih za vetilatorje!
Zanima me,če ima kdo kakšno idejo za stikalo,ki bi samo vklapljalo ventilator,ko bi temperatura dosegla neko mejo,ki si jo nastaviš za mejno?
Jaz se bom malo poglobil v to in bom še kaj napisal o tem!
Predloge napišite!

IR Babun ::

Se to se da naštimat softwaresko, jest mam to v Asus PCProbe, sam po mi napise da ma vent(GoldenOrb) kr 1200 obratov in take bovne.
SCREW THE GOVERNMENT

BoGo ::

Damchy, mislim, da imajo na Virtual-hideout nek članek o tem, drugače pa poišči na googlu nekaj v smislu "temperature controled fanbus" ali podobno. Če ti uspe, te prosim, da sporočiš, ker bi tudi sam kaj podobnega naredil.

damchy ::

Ja mogo bi naredit nekaj takega ze en mali serverček,ki non-stop laufa,pa mi gre na živce da nonstop brni!

sidney ::

obstajata 2 programa (ziher jih je vec), glih ucerej sem jih testirou: eden je speedfan, drugi pa fanspeed :D . Super zadeva, simpl za nastimat, super dela...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

TTomas ::

jaz imam temp. stikalo na katerem nastavljas temp. in odzivnost krmljenega clena (vent.)! Imas temp. senzor, ki ga postavis na doloceno mesto in to je to!

Stvarco sem kupil v Conradu, mislim da ni bila vec kot 5k SIT!

damchy ::

pa bi mi znal povedati kako se temu reče???
lepo prosim!

Blisk ::

Če znate fantje lotat, se da zadeva tko enostavno naredit, da ni res.
In to zlo poceni, če pride vse skupaj 1 jurja.
Ta načrt sem našel, za hlajenje ojačevalca, ti pa krmili ventilator na podlagi temperature, večja je temperatura bolj hiter se suče in to zvezno.
Tud sam se bom lotil zadeve in sestavil en tak temp. senzor, če pa koga še zanima načrt, pa lahk poskeniram.
Edin zdej ne vem, a dela na 12V ali na 24V, sicer pa se da to mal modificirat.

damchy ::

To pa je cool!Še bolje,da ga ne izklopi,tako bi še raje naredil!Saj če se ventič počasneje vrti,je tako ali tako tišji!
Ja znam jedkat in lotat.
Prosim te,daj probaj mi to poskenirat,pa priloži al pa mi pošlji na
damchy@email.si.

Hvala ti,zakon si!

damchy ::

Sem dobil eno simpl finto,če koga zanima,naj napiše!V bistvo pa je to tisto vezje,ki ga je TTomas kupil v Conradu!
Problem je rešen,ventilatorček bo pač non-stop laufal ampak nebo tak glasen!To pa je point tega vsega!

Lp

BoGo ::

Damchy, jaz sem zelo zainteresiran. Daj mi prosim poslji na kitaraman@hotmail.com

Blisk, tudi tebe bi prosil, da mi skenirano mailas na zgornji naslov...

msmiha ::

Ja v bistvo bi se dalo to naredit z enim NTK uporom oziroma termistorjem. Ventilator bi se skoz vrtel sam ko bi bilo vedno bolj vroče bi se vedno bolj vrtel.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

metro ::

damchy in TTomas, dejta mi oba posla načrte na minimetro@email.si TNX1
Kar se tiču tiče najlepš poje veverca. Najlepša roža je bor!

Tjulenj ::

kaj pa če bi nekdo vse skupaj nekam uploudal in napisal tule link? da ne bo zdej vsak posebej svojega maila dodajal... no če pa to ni možno pa še meni :D

Boky ::

Tudi jaz bi prosil nacrte od obeh. Hvala!

damchy ::

sporočite mi,če ste dobili,če ne ,bom še enkrat poslal!

lukslo ::

hmm tud mene bi zanimalo ker mogoče nekega dne bo kaj.
mail

Tjulenj ::

Boško ::

Še tukaj prosim!

Hvala

BoGo ::

Ja v bistvo bi se dalo to naredit z enim NTK uporom oziroma termistorjem. Ventilator bi se skoz vrtel sam ko bi bilo vedno bolj vroče bi se vedno bolj vrtel.


Msmiha, nekaj sem tudi jaz razmisljal v smeri thermistorja. Nekje na tem forumu je link do ene sheme za narediti reduktor napetosti. Pa me zanima, (ce si seznanjen s to shemo in zadevico), ce bi se recimo thermistor dal vmes namesto potenciometra?

Damchy, zal nisem nic dobil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoGo ()

Blisk ::

Ok, zadeva v tem načrtu je z dvema tranzistorjema BD139, fora je samo v diferencialu temperature na tem dvema tranzistorjema.
Da se pa nastavljati temperaturo.
Drgač bi tud jst prosil, za načrte še od ostalih, bom pa poslal zadevo, čez vikend 1x, na maile tistim k želijo.

palota ::

A lahko še meni pošljeta načrte in informacije? palota@email.si>:D

groom ::

Se jaz bi prosil ce mi lahko posljete nacrte. mail
Pa lepa hvala tistemu ki bo poslal.:D

BoGo ::

Ocitno je to res popularna zadeva, zato bi najbolje bilo spisati clanek o tem in ga objaviti na tej strani

c3R4R ::

a lohk še men, pliiiiiiiiiis pošlješ načrt!

Proooooooooooosm?!??!:D

tadej.cerar@guest.arnes.si

sash ::

če je komu uspel, bi mel še jaz
--------------------
Think different...
TOROiD Group

palota ::

Evo povezavo za sestavit avtomatsko stikalo. moram še preverit koliko pride celotna zadeva v trgovini. http://www.virtual-hideout.net/guides/t...:D

damchy ::

Upam,da ste vsi dobili!Če še kdo ni,naj mi piše na mail!

Jaz bi bil pripravljen napisati članek o tem,vendar ne vem,kako naj to izgleda???
Oziroma v čem ga naj napišem(Word,...?) in kako to objaviti???


BoGo ::

Ja, damchy, sem dobil. Hvala

HroSCeK ::

A lahko se men posles na mail ?

Plosim plosim.. :)

lukslo ::

hvala za e-mail

groom ::

Damchy hvala za mail, zanima pa me če si to že naredil in kako se obnese.

matias ::

Če koga slučajno zanima: sem vidu, da majo v Conradu PRAV TO zadevo za pc.. hitrost ventov se spreminja v odvisnosti od temp... majo različne variante - lahk nastaviš najnižje/najvišje vrtljaje, najnižjo/najvišjo temperaturo, itd.... NO, sej vem, da je svojevrsten uzitek, če narediš sam, ampak če se komu slučajn ne da... :))
cene so pa od pribl. 2kSIT naprej...

Blisk ::

No jst še dons pošljem vsem ki bi radi načrt!
Ni tak k sem ga obljubljal, ker ga nism našu tapravga, je pa tuki edn, ki vklaplja ventilator preko releja, ampak se da namest releja ventilator ni naj bi zvezno laufalo, v odvisnosti od upora.
Jst si bom zadevo mal zakompliciral, tako, da bom mel narejen, da na procesorju laufa ventilator z minimalnimi obrati, prav tako pa 1 ventilator na ohišju, ko se bo temp. dvignila, se bojo najprej dvignili obrati na 1 ventilatorju, potem na 2 ventilatorju, potem pa na procesorju, kar mislim da nobedn od ventilatorjev ne bo pršu do max obratov.

palota ::

Blisk a mi lahko pošlješ shemo? Hvala. palota@email.si

Blisk ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

Če je kdo kej od tega že naredu, naj pove, kako dela!!!!!!!!!

Blisk ::

No fantje, če kdo še ni dobil po mailu načrtov, potem jih lahk dobi še na
www.belza.cz.
Jst sem že šel nabavljat material.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektroniki, na pomoc (NTC termistor vprasanje)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
145109 (4448) svizec75
»

Maximalna temperatura CPU-ja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121400 (1151) damchy
»

Fan control-malo pomoči

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141929 (1722) Boško
»

Reguliranje ventilatorjev s potenciometrom (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
574252 (3567) Kaiser
»

regulacija vrtljajev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141879 (1615) omejc

Več podobnih tem