» »

PS3 - XBOX 360

PS3 - XBOX 360

«
1
2

Lloyd Banks ::

Minilo je že neki časa od mojga nakupa PS3.
Zdej me pa zanima katera konzola je trenutno na boljŠŠA?

Mavrik ::

Kaj pa pričakuješ od konzole?
The truth is rarely pure and never simple.

Dromar ::

Po mojem mnenju je boljš PS3, ker ima zastonj igranje preko neta in počasi prehiteva Xbox v grafiki tudi pri allplatform špilih, da o exkluzivah sploh ne govorim, kjer Uncharted, God of War, Killzone, Heavy rain še vedno zmeljejo vse Xboxove exkluzive. Je pa res pač, da je Xbox po drugi strani boljši za folk, ki hkrati nima dnarja in nima zelje igrati preko interneta (jaz nebi reskiral vsaj no). Xbox dobiš namreč za 200EUR pa dokupiš en zunanji disk za 50EUR, ki ga lahko komot še za računalnik uporabljaš al neki.
Ampak pač sam sem imel oboje, najprej PS3, potem nekaj časa Xbox, zdaj imam pa spet PS3. Zame ima PS3 še eno prednost in sicer podporo praktično vsem volanom. Jaz recimo igram formulo in ko pride ven Test drive, bom še tistega, Xbox pa pač ne podpira ravno veliko volanov. Pa še PS3 igre lepo zamenjaš pa nimaš velkih stroškov...Jaz sem zapravil v celem lajfu valjda 150EUR za igre pa sem jih igral preko 30, ker enostavno zamenjam za drugo igro al pa prodam pa kupim drugo. Nove igre še praktično niti nisem kupil!

Double_J ::

Ps3 je razbit, online je zastonj, ima blu ray ter web browser. Kolikor vidim je tudi veliko dobrih poceni iger za 15€.

Očitno ni več pravega razloga za x360, se motim?
Dve šivanki...

techfreak :) ::

Kinect?

Double_J ::

Jah sam še nimam otrok.:D
Dve šivanki...

matonson ::

PS3 ma pa Move :). Je pa tako kot pravi Dromar. Če hočeš igrat na volan je bolš vzet ps3 zaradi podpore. V nasprotnem primeru pa vzameš tisto kar dobiš ceneje:).

zupicaa ::

Glede kupovanja iger na PS3.. Sem se v to vložil dobrih 50EUR v zadnjem letu odkar imam PS3. Preigral sem pa vse najbolj igrane igre na PS3 (približno 10-15). Kako je to mogoče?

Igre preprosto menjaš. Ko igro preigraš jo zamenjaš za drugo. Če je ta igra, ki jo želiš novejša in bolj popularna od tvoje dodaš 5 ali 10EUR in hopla že igraš. :)

Perkey752 ::

Ampak a ni tako, da ps3 v večih primerih laga, šteka med igro, (na drugih forumih sem veliko prebral, kako ljudem šteka ob igranju GTA, modern warfare 1, 2, itd.) med tem ko za xbox nisem nič zasledil.

Lloyd Banks ::

imam ps3 in tega nisem opazil. Edino pri GTA:Episodes from LC, ampak ta igra naj bi že sama po sebi štekala.

tt2 ::

Torej sem tudi sam razmišljal, da bi si v kratkem nabavil neko konzolo, ampak scene že en čas nisem spremljal, tako da sem sedaj kar malo zmeden. Vsekakor želim, priti nekako čim ceneje skozi, ker nimam ravno veliko denarja, ampak me zanima, katero konzolo se bolj splača kupiti. Predvsem me zanima kako je s temle odklepanjem konzol, kjer ne rabiš original špilov, a je za to potrebno kaj dokupiti (včasih je bil nek čip, če se ne spomnim), online igranje me ne zanima preveč, saj če se ne motim je to potrebno plačevati... Prav tako sem zdajle zmeden s temi Xbox verzijami. Včasih vem, da so bile 3 različne, zdajle pa ko sem pogledal http://www.goblin.si/xbox-360?zenid=115... pa vidim, da jih je že dvajset, saj večinoma jih razumem, ampak ni mi pa jasno kaj je tale "iXtreme LT+ 2.1". Tako da bom vesel vsakega nasveta. :D

LuGi ::

Konzlo kupis v mullerju in cakas na odklep, nekege lepega dne ;) (Velja za slim)

Perkey752 ::

Tudi slim je že odklenjen ;)

LuGi ::

Velja samo za 250Gb verzijo & pogon moras menjati.. not good.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

c3p0 ::

Če nekdo nalima 20 produktov na svojo spletno trgovino, še ne pomeni da je v resnici toliko različnih. Raje kupi v kakšni večji trgovini ala Muller in daj nekomu odklenit, ko bo možno.

Mavrik ::

Dajmo nehat s piratstvom.
The truth is rarely pure and never simple.

Lloyd Banks ::

Res ne razumem,kaj imate na tem forumu toliko proti piratstvu. Konec koncev je to sestavni del konzole.

XsenO ::

Lloyd Banks je izjavil:

Res ne razumem,kaj imate na tem forumu toliko proti piratstvu. Konec koncev je to sestavni del konzole.

Jaz pa ne razumem kako je ena najbolj jasno razloženih pravil, ki jih sprejmeš, ko se prijaviš na ta forum vedno znova in znova kršena....
1 + 1 = 1

Double_J ::

Tudi za slim že dela... sicer pa sem bral danes nekje kako si je polno folka brickalo konzolo z nekim cfwjem, saj so imeli 256mb verzije. Samo opozorilo... ker je potem za stran vržt.

* FAT NAND SIZE
o CECHA = 256MB
o CECHB = 256MB
o CECHC = 256MB
o CECHE = 256MB
o CECHG = 256MB
o CECHH = 16MB
o CECHJ = 16MB
o CECHK = 16MB
o CECHL = 16MB
o CECHM = 16MB
o CECHP = 16MB
o CECHQ = 16MB
* SLIM NAND SIZE
o CECH-20..A = 16MB
o CECH-20..B = 16MB
o CECH-21..A = 16MB
o CECH-21..B = 16MB
o CECH-250.A = 16MB
o CECH-250.B = 16MB
o CECH-250.A = 16MB
o CECH-250.B = 16MB
o CECH-251.A = 16MB
o CECH-251.B = 16MB
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

c3p0 ::

Najboljše bo počakat par dni/tednov, da se zadeva povsod stestira.

kinbodop1 ::

na goblinu gledam xbox 360 Slim 250GB+iXtreme LT+ 2.1, pa me zanima, če kdo ve, kdaj približno izide ali če se mi kakšna druga varianta bolj splača

hvala

MKC00 ::

'razvijalec' je povedal že nekajkrat takole:
[2011-02-17 08:40PM UTC] #fw (frodiddy) is this slim fw ever going to be released
[2011-02-17 08:44PM UTC] #fw (c4eva_) it will be released!when its done!

galu ::

Mavrik je izjavil:

Dajmo nehat s piratstvom.


Kdo govori o piratstvu?
Kolikor ga jaz razumem, on hoče le delat back-upe njegovih original iger, da se slučajno kaj ne zruši... Priden poba:D
Tako to gre.

Mavrik ::

Lepo za njega. Bo sigurno dobil kje drugje pomoč, ne pa tu.
The truth is rarely pure and never simple.

GeForce ::

Kaj je sedaj boljši nakup? XBox ali PS3. Imel oz. imam PS1 nekje v omari in me je prijelo da bi še kaj odigral na kakšni konzoli, pa me zanima kaj naj? PS3 ali XBox? Primarno igranje + tudi kakšen film.

Aja, a na PS3 delujejo gamepadi od PS1 (žični)? :)

opeter ::

Morda delajo (v koliko lahko priklopiš USB), samo napredne funkcije tipa Sisaxis pozabi ...

Lahko pa kupiš ducat bolj ali manj posrečenih PS3 klon kontrolerjev od kitajskih proizvajalcev (in tudi drugih):
http://www.dealextreme.com/c/playstatio...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

St235 ::

Kontrolerji z ps1 in špili seveda ne delajo. Že priklop je čist drugačen. Igre za ps1 pa lahko dobiš na PSN storu.

Glede tega, kaj je je boljši nakup, pa velja še vedno isto. Kupi tisto kjer te bolj pritegnejo ekskluzive. Vse ostalo je fanboy nakladanje.

yayo ::

Igre od PS1 delajo, vsaj nekatere. Sem sprobal čisto iz radovednosti. Ampak je razpotegnjena grafika na hd tvju grozna. PS2 igre pa baje ne, razen na prvih "fat" konzolah, ki niso več v prodaji. Pri izbiri upoštevaj, da je pri PS3 online multiplayer zastonj, Xbox pa zaračunava okoli 60 evrov na leto za gold kartico. Trenutno se tehtnica obrača PS3 vprid, ker je večina iger postala multiplatform in je vse manj Xbox ekskluziv. Izbira je odvisna od iger, ki jih želiš igrat pa od tega kaj imajo tvoji kolegi saj boš multiplayer verjetno igral z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

GeForce ::

Da bi kupoval PS1 igre mi ne pade na pamet. Predvsem ker sem sedaj nekaj let igral na PCju in težko prebavljam PS1 grafiko:D. Se pravi online je pri PS3 free (z original igrami seveda)? Je mogoće že kaj znanega o PS4? Je tole res pribljižek izgleda PS4? Kaj bo ekskluzivno novega napram PS3? Je možno da se bo PS3 do junija-julija še kaj podražil/pocenil?

bezerk ::

Link za PS4 je več kot totalen bullshit, žal.
PS3 je že tako nesramno poceni, napram temu kar dobiš, da je neverjetno, ne čakaj.
Rad bi videl nekaj kar bi se približalo Uncharted 2, Killzone 2 ali 3, itd na PCju, pa tega ni.
Vsi bentijo čez crysis 2, konzolaški port, blah, blah, blah, noben(od PC igralcev, ali večina) pa ne pozna teh PS3 ekskluziv, ki so videti fantastično.
Če že kdo pozna te igre jih primerja z demoti ali testi kot 3dmark na PCju, no go, sorry, to je demo, to je pa igra.
Za ceno dobre grafične dobiš konzolo v katero vstaviš igro in DELA, brez tweakanja, nastavljanja driverjev, itd, pač dela in zgleda super.

Sem PC fan iz časov wolfensteina in dooma, pa so konzole IMHO boljše.
Pokneš se pred TV, prižgeš surround, vzameš kontroler v roke in gremo. Ko sem prvič igral, pred 3,5 leti, Resistance, sem mislil, da se mi bo zmešalo ker nisem vedel kam merim, gledam, itd..
Danes PS3 kontrolerja ali XBOX360 kontrolerja ne menjam za nobeno miško, je fenomenalno, ko se navadiš.
V vseh igrah prvo izklopim aim assist in gasa :)
Kupi ali XBOX 360 ali PS3 in uživaj, konzole so narejene, da daš v njih igro in igraš, brez nepotrebnih zapletov, pred ogromno televizijo, v dnevni sobi z surroundom, brez komplikacij.

bezerk ::

Double_J je izjavil:

Tudi za slim že dela... sicer pa sem bral danes nekje kako si je polno folka brickalo konzolo z nekim cfwjem, saj so imeli 256mb verzije. Samo opozorilo... ker je potem za stran vržt.

* FAT NAND SIZE
o CECHA = 256MB
o CECHB = 256MB
o CECHC = 256MB
o CECHE = 256MB
o CECHG = 256MB
o CECHH = 16MB
o CECHJ = 16MB
o CECHK = 16MB
o CECHL = 16MB
o CECHM = 16MB
o CECHP = 16MB
o CECHQ = 16MB
* SLIM NAND SIZE
o CECH-20..A = 16MB
o CECH-20..B = 16MB
o CECH-21..A = 16MB
o CECH-21..B = 16MB
o CECH-250.A = 16MB
o CECH-250.B = 16MB
o CECH-250.A = 16MB
o CECH-250.B = 16MB
o CECH-251.A = 16MB
o CECH-251.B = 16MB


Tisti Custom firmware je bil Waninkoko V1, in je sklumpal predvsem FATe, ki so imeli 256MB.
Sam imam in na FATu 60GB in na SLIMu 160GB identičen firmware, 3,55 KMEAW in dela brez problema, prav zabavno je igrat Maria na PS3 :D

EDIT:
ravno danes je na svet priromala nova verzija SNES emulatorja za PS3:
SNES9x PS3 4.4.8
http://www.ps3hax.net/2011/04/snes9x-ps...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

puginho ::

Sam imam PS3 že kako leto in morem priznat, da sem navdušen. Trenutno igram GOW collection, ker je to moja prva konzola in sem slišal toliko pohvalnih besed o tej seriji iger. Lahko samo potrdim, da je res zakon. Trenutno imam naročeno tudi GOW III pri zaaviju za 16 EUR!!! Ko pogledaš na zaavi in vidiš po kaki ceni se prodajajo igre se lahko samo sladko nasmejiš, ker toliko ko je dobrih naslov za smešno ceno (včasih pod 10€). Še en velik plus pa je tudi bluray, edino filmi so pa dragi. Drugače pa priporočam PS3.

PARTyZAN ::

Tisti, ki pravite, da so FPS in RTS igre na konzolah kul ... ste mazohisti. Resno. @bezerk: tebi se vidi, da si "fan" prastarih iger ja. Ker, če bi preigraval kakšen dober nov FPS na PCju nebi govoril takšnih neumnosti.

PS:
Lastim si PS3. Samo ne za FPSe. Nikoli.

bezerk ::

če si ti motorično prikrajšan, še ne pomeni da sem jaz, kenede ?

Trixyy ::

+1 bezerk :)

PARTyZAN ::

bezerk: greva probat? Jaz FPS na PCju, ti pa na PS3. Kdo bo zmagal?

ahac ::

Pred nekaj leti je Microsoft menda delal ene teste. Želel so, da bi Xbox igralci lahko igral skupaj z PC igralci. V ta namen so za neko FPS igro postavil skupne serverje za PC in Xbox. V en team so dal povprečne PC igralce s tipkovnico in miško, v drugega pa pro Xbox gamerje s kontrolerjem.
Izkazal se je, da PC team popolnoma sesul Xbox team. Takrat so pri MS vidl, da ni šans, da bi to lahko balanciral in so opustil projekt.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Truga ::

FPS na konzolah so pa cist zakon. Samo skesirat se moras za mouse+keyboard konverter za igre. Za ps3 vem da obstaja, verjetno tud za xbox. Potem pa koljes na internetu vse po vrsti, ker igras lepo na mis, hitboxi so pa cez pol ekrana.

On topic: PS3 ima Disgaio, vse ostalo ni relevantno. No, mogoce bo tisti Ghibli spil vreden ogleda... Bomo vidli kaj so spraskal skup.

yayo ::

Dvomim, da večina fpsjev za konzole podpira miško+tipkovnico, tako, da kar pozabite na to varianto. Če bi se dalo igrat z tipkovnico na konzoli bi večina že prešaltala in bi se samo o temu govorilo (vsi namreč sanjajo, da bi bili carji multiplayerja), tako pa Google ne pokaže praktično nič.
Je pa Crysis 2 za PC do zadnjega patcha podpiral aim assist v multiplayerju za tiste, ki želijo igrati z gamepadom. Pa so prebrisanci ugotovili, da če imaš gamepad priključen lahko igraš z miško+tipkovnico pa bo aim assist vseeno deloval, tako, da je praktično nemogoče zgrešiti. Zaradi pritožb o cheatanju so v multiplayerju potem onemogočili aim assist tudi za gamepad.

GeForce ::

Super, sem se ustrašil da bo PS4 res izgledal kot kakšen majhen leteči krožnik iz linka :D

Truga ::

yayo je izjavil:

Dvomim, da večina fpsjev za konzole podpira miško+tipkovnico, tako, da kar pozabite na to varianto. Če bi se dalo igrat z tipkovnico na konzoli bi večina že prešaltala in bi se samo o temu govorilo (vsi namreč sanjajo, da bi bili carji multiplayerja), tako pa Google ne pokaže praktično nič.
Je pa Crysis 2 za PC do zadnjega patcha podpiral aim assist v multiplayerju za tiste, ki želijo igrati z gamepadom. Pa so prebrisanci ugotovili, da če imaš gamepad priključen lahko igraš z miško+tipkovnico pa bo aim assist vseeno deloval, tako, da je praktično nemogoče zgrešiti. Zaradi pritožb o cheatanju so v multiplayerju potem onemogočili aim assist tudi za gamepad.

http://www.amazon.com/Eagle-Mouse-Keybo...

Menda se ni isto kot na PCju, ampak baje delajo na novi verziji, ki bo imela boljsi response ko trznes misko (zdaj zaostaja pri hitrih premikih).

opeter ::

Tole lepo deluje:

opeter je izjavil:

Baje s pomočjo tega - XFPS Rateup - lahko igraš vse igre s pomočjo navande USB miške in tipkovnice, priklopljene na PS3:
http://www.dcemu.co.uk/vbulletin/thread...

Navodila za COD: Black Ops
http://www.ehow.com/how_6945614_play-ca... :)


Zgornje besedilo sem prekopiral iz te teme:
Playstation 3 in USB tipkovnica

* * *

Znanec ga je ravno prejšnji teden prejel in sam pravi, da je tako zapadel v igranje streljačin, da bo moral na neki odvajalni krožek. Baje owna vse v KillZone 2 in 3 (Sony Move uporabniki mu ne sežejo do kolen). Naročil je nekje na angleškem eBayu, sicer pa se prodaja v kar nekaj angleških trgovin.

Link na Amazon.co.uk:
http://www.amazon.co.uk/XFPS-RATEUP-KEY...

Obstaja pa še ena cenejša alternativa od proizvajalca SplitFish, ne vem pa, kako se imenuje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PARTyZAN ::

Nevem kako mu uspe uživat v ubijanju ljudi, ki so hendikepirani z joypadom. Zato pa PC na tem segmentu nima konkurence.

opeter ::

PARTyZAN je izjavil:

Nevem kako mu uspe uživat v ubijanju ljudi, ki so hendikepirani z joypadom. Zato pa PC na tem segmentu nima konkurence.


On je takšen tip. Jaz to ne bi naredil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

Se strinjam, da je kontrolna shema miš tipkovnica super za FPS in RTS samo to ne pomeni, da takšnih iger ni možno igrat na PS3/xbox. Hardcore multiplayer bo sicer domena zagrizenih PCjašev, ampak špil je zato lahko vseeno užitek igrat v dnevni sobi. Killzone 3 je lep primer uživantskega FPS, neodvisno od kontrolne sheme. Sam ga igram z Move in ne zamnjam za miš in tipkovnico za nič na svetu. Vzdušje več kot odtehta natančnost in headshote.

Ne igramo pač vsi iger samo zato, da nam epenis raste ob pogledu na internetne lestvice in število headshotov.

PARTyZAN ::

Torej vsi PC uporabniki igrajo FPSe samo zato, da jim raste epenis. Tako kot vozimo avto z volanom, da mamo večji avtomobilistični penis, pa ... a ne? Bog ne daj, da bi uporabljal optimalen HID za stvar, ki jo igraš.

Če si FPSe igral na PCju zadnjih par let, si kupil konzolo in probal en FPS ... te mine v parih minutah. Takoj ti postane jasno, da da bo bolje, če boš denar vlagal v druge igre, ki so na konzolah kul. Sem spadajo razni hack'n'slashi, dirkačine in podobne igre.

Je pa žalost, da zaradi mase ljudi, ki si lasti konzole izdelovalci iger delajo primarno za konzolo, potem pa portajo na PC. Rezultat je največkrat katastrofalen zaradi poenostavljanja gameplaya za hendikepirane konzolaše. Ja, epenisarji trpijo zaradi vas.

bezerk ::

dragi PC-penis,

prvo iskreno hvala, ker si si utrgal delček svojega dragocenega časa, ki bi ga seveda drugače namenil za izvrstno igranje FPS na PC, da nam, vsem zaplankanim ljubiteljem konzol razsvetliš kako zelo ueberzaplankani smo v temi NAMENJENI KONZOLAM.

O avtomobilih in volanih in miših in ljudeh (kratka zgodba)

Avto je bil v štartu opremljen s parnim motorjem in seveda imel balanco.
Potem je prišel en stric Benz, ki je naredil bencinski motor in potem drug stric, ki je na avto nabil volan namesto balance.
Seveda so bili vsi AVTO-penisi čist iz sebe, saj so že uporabljali optimalen HID, in tudi vode pa kolna je bilo kot v pravljici.
Pri vsej zgodbi je bilo najbolj žalostno, da so kljub masi ljudi, ki si je lastila avtomobile in imela optimalen HID-balanco, proizvajalci začeli množično nameščati volane na avtomobile.
Rezultat je bil največkrat katastrofalen zaradi poenostavljanja vožnje in povečane udobnosti avtomobila.
Ja, AVTO-penisi so trpeli zaradi njih, zelo, ful.

Potem je prišel Wii, pa Kinect, pa move.....

Suum cuique placet !

kmetek ::

Predlagam za ukinitev PC iger, potem si lahko proizvajalci HIGH ENG PROCOV in GRAFIČNIH popuš*** organ.

PC IGRE morajo biti in KONEC, drugače je vsak PC za 300€ vrh glave.

yayo ::

Predlagam, da odprete specifično temo, če želite polemizirati o PC vs konzolah. Ker drugače bodo že jutri tukaj bataljonček slo-tech "strokovnjakov", ki vse vedo o pc hardverju "ker so brali na internetu" in so dvakrat v življenju namestili procesor na matično in se bo v petih minutah vse skupaj izrodilo v še eno ATI vs Nvidia kreganje. :P Je pa drugače o temu kako igričarska industrija zapušča pc kot platformo veliko zanimivih stvari za povedati.

Berserker ::

Pc igre so dobre samo za streljačine in strategije ( vsaj to da so še takšne serije gor kot SC in SupCom ter TW serije gor) . Lahko se pc igralci bunijo nad konzolami če jih večina igra samo povprečne multiplatforme. Razlog zakaj smo eni na konzoli, je pač zato, ker raje igramo epske ekskluzivne igre z epskim soundtrackom in dobro zgodbo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konzole vs. PC - Od začetka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
14234148 (9664) dolenc
»

[PS3] Nakup PS3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Konzole
23649588 (24936) hojnikb
»

PS3 Super Slim, GTA: V

Oddelek: Konzole
253309 (2690) [D]emon

PS3 odklep novejsih verzij

Oddelek: Konzole
329803 (6071) Mavrik
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Konzole
142240 (1841) St235

Več podobnih tem