» »

Kje se najbolje naučiti angleško

Kje se najbolje naučiti angleško

gamogon ::

Pozdrav!

Pri nas imamo (v šoli) angleško učiteljico, ki odkrito rečeno slabo uči oz. uči nekako tako, kot če bi si snov prebrali sami. Angleščina mi sicer ne dela težav, vendar bi si jo vseeno rad izboljšal, pa me zanima, če pozna kdo kakšno spletn stran kjer bi se dalo angleščino kvalitetno nadgraditi.

jype ::

Za širjenje besednjaka se splača brati dobro leposlovje v originalu (priporočam npr. Dickensa), za izgovorjavo in konverzacijo pa lepo na letalo in proti severu. V Londonu ne znajo angleško, bolje je jit v kakšne skandinavske države.

Blinder ::

a se da dobit kake kure na skajpu s katerimi se lahko pogovarjaš po angleško?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

wiwa ::

Jest sem se precej naučil preko naprave Proteus.
http://www.iproducts.ws/proteus.htm ter lekcij iz http://www.effortlessenglishpage.com/
Če kdo rabi to napravo naj me kontaktira.

Qcube ::

Za si razširiti besedišče je najboljše da bereš knjige. Za vsako neznano besedo v slovar in počasi boš napredoval. Izberi si knjige s temami ki te najbolj zanimajo, da ne pade motivacija.

Yohan del Sud ::

Dobi kilometrino. Če najdeš kakega (po možnosti avtentičnega) sogovornika, treniraj par ur na teden z njim (tudi skype bo ok). In to je to. Če pa (tak kot jaz) nisi baš ljudski oralni človek, beri. Veliko. Ima vidim folk enake izkušnje. Sam porabim vsaj 4-5 ur na teden za branje srednjezahtevne literature, samo da sem še vedno na tekočem z angleščino.
www.strancar.com

eric_cartman ::

Jst si ponavadi prevajam čist vsak komad, ki ga poslušam in ga poskušam razumeti.. Vmes pa gledanje filmov za začetek z angleškimi podnapisi.. Tu pa se naučiš pogostih pogovornih fraz, izgovorjave in pravopisa..

Tako da:
- filmi z angl. podnapisi ali pa brez (če razumeš)
- knjige
- glasba

Problem je, da ti noben ne more vbit v glavo besednega zaklada, tudi če je nevem kako dober profesor.. To je potrebno storiti sam..

Sicer pa tako kot za maturo, če se hočeš naučiti nalog.. Vaje, vaje, vaje pa še mal vaj...

Ko boš rešu 2 debele knjige, osvojil besedni zaklad in se naučil pravila (jaz pravil ne znam - delam po posluhu) ti bo angleščina šla brez problema.. Potem pa nekega native speakerja najdt... Pa se z njim pogovarjat v angleščini. Imajo pa tudi tečaje angleščine v Angliji in Ameriji itd. Greš ke, po enem mesecu si tekoče angleško govoreč človek :D

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

glej angleške/ameriške serije, filme, risanke, oddaje

beri besedila v angleščini


sam sem začel s cartoon network, nadaljeval pa pri south parku in nato dalje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

eric_cartman ::

@T-h-o-r

jaz pri south parku še vedno vztrajam :D men so še vedno grozn smešni.. Mogoče se to čudno sliš za enga k je str 24 let.. haha :D

Sicr pa je ta risanka itak mišlena bl za odrasle xD

T-h-o-r ::

saj south park tudi jaz še vedno gledam, mislil sem s stališča zahtevnosti jezika, ki pri south parku ni preveč huda
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bdoxx ::

chatroulette.com =)

Killermode ::

Al pa anime z angleškimi podnapisi :)

bdoxx ::

jaz sem se tak več japonščine ko ang naučo :)

Killermode ::

Pomoje oboje :)

Unknown_001 ::

Kupi si knjigo od Lilijane Štepic. Ma vse lepo not razloženo, pa še vaje z rešitvami so not.

maxipin ::

Mene pa zanima če kdo pozna kakšen soliden spletni tečaj (po možnosti brezplačen) kot je bila recimo livemocha, ampak so jo z novo verzijo popolnoma pokvarili. Thanks


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

angleščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5813461 (1059) Grizzly
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717057 (12998) lobo_feroz
»

Znam angleško a je ne slišim

Oddelek: Šola
499147 (7253) Pebkac
»

Težave pri angleščini (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5118470 (17735) Phantomeye
»

(NE)znanje angleščine - šole

Oddelek: Loža
233771 (3313) Pyr0Beast

Več podobnih tem