» »

Dodatni siol modem kot wifi router/ap?

Dodatni siol modem kot wifi router/ap?

SkyNet ::

Doma se mi valja Sinope R1 in me zanima ali ga lahko nekako usposobim k delovanju kot wifi router oz. dostopno točko?
Trenutno imam v uporabi siolov modem (sinope r2), ki deluje kot ruter. Kabel imam speljan v višje nadstropje, tam pa bi rad priklopil sinope R1 in ga uporabil kot wifi ruter/ap. Je to sploh mogoče?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

flukturr ::

To tudi mene zanima!

Imam dva identična Sinope modema od Siola, v spodnjem nadstropju pa nimam kabla... :(
Pa bi brez vrtanja jaz to izvedel...

Hvala,
F

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flukturr ()

flukturr ::

Ne bo šlo brez kabla :(

Pozdravljeni,

oba Sinope modema bi morala biti povezana s kablom. Iz glavnega, ki vzpostavlja povezavo, iz vhoda ETH1 na AP Sinope v ETH1/2. Na temu AP vklopite wireless in bo "sharal" povezavo naprej. Kabel je obvezen, saj brezžične povezave med obema Sinope modema ni moč vzpostaviti, ker ne podpirata WDS-a.

Lep pozdrav,
Jure Horvat

wave ::

Je mogoče, samo boš potreboval kabel za povezavo med routerjema...Pri meni se je sicer izkazalo, da je en router motil drugega, pa čeprav je biu nastavljen na drug channel...Če že, je pomojem bolš, če sta oddaljena čim dlje.

...:TOMI:... ::

O kanalih je sveža debata tukaj

Siol modem (WiFi)
Tomi

flukturr ::

wave je izjavil:

Je mogoče, samo boš potreboval kabel za povezavo med routerjema...Pri meni se je sicer izkazalo, da je en router motil drugega, pa čeprav je biu nastavljen na drug channel...Če že, je pomojem bolš, če sta oddaljena čim dlje.


Vem, vem :)

Jaz bi varianto brez kabla.

Je možno kak drug AP uporabit ali v nobenem primeru ne glede na odgovor Aiola?

LPF

...:TOMI:... ::

Ne gre brez kabla, kupi si namenske zadeve za to, če želiš brežicno. Ta modem pa prodaj, jaz sem imel pravo ceno in sem ga hitro prodal, čeprav je last telekoma, nikoli niso prišli po njega, niti niso zahtevali vračila po pošti, najbrž je šel na odpis. Folk je pa tudi glup, ker kupuje modeme, sam ga dobi zastonj pri operaterju.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol??

Oddelek: Omrežja in internet
91979 (1446) zzitop
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951196 (22946) simone
»

dostop do interneta na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
10959 (884) amigo_no1
»

iskratel geslo routerja

Oddelek: Omrežja in internet
711146 (10636) hozyan23
»

Montaža Siol DUO

Oddelek: Omrežja in internet
121885 (1765) Prometnik

Več podobnih tem