» »

ADPartner

ADPartner

schumi3 ::

Včeraj sem na svojo spletno stran dodal oglase ADPartner.si, sedaj pa me zanima, koliko je možno imeti dobička, glede na to, da imam v povprečju 1000-1500 obiskovalcev na dan.

Kolikor sem uspel izvedeti, bo zaslužka bolj malo..

6151 ::

Kakšen evro na dan
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

shadeX ::

Ja klike se ponavadi tako računa. Kakor jaz vem je cena klika ki ga adpartner plača fiksna in sicer 0.12 eur na klik ( toliko je bila vsaj kake pol leta nazaj ko sem preverjal ).

Google računa da v povprečju ti 5% obiskovalcev klikne na reklamo. Če vzamemo neko srednjo številko in sicer 1250 obiskovalcev lahko izračunamo koliko bi zaslužil na dan.

Torej 5% od 1250 = 62 klikov na reklamo
62*0.12 = 7.44 eur/dan
Torej bi to zneslo cca 220 eur na mesec.

Še enkrat poglej ceno klika na adpartner strani in si bolj pravilno zračunaj. 5% je nek povpreček ki ljudje kliknejo na reklamo. Včasih je manj včasih več. Če vzamemo najslabši CTR tja okoli 2% bi še vedno zaslužil 90 eur na mesec.

Mesar ::

5% CTR nebos imel niti v sanjah, mogoče z Adsense in _HUDO_ targetiranimi stranmi in obiskovalci, nikakor pa ne z random adsi in folkom, ki ga ti adsi ne zanimajo.

Tudi 2% CTR bos imel zelo težko s kombinacijo o kateri govorimo. Bolj realen CTR bo od 0,2% do 1,5%.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

shadeX ::

Ja to imaš prav. Jaz sem ubistvu bolj povzel google oglaševanja (Adwords). Še sam ko sem enkrat nekaj za šalo oglaševal sem imel 3% CTR. Je pa res da random adi ljudi ne zanimajo in zna bit da ima mesar kar prav. Sicer pa tudi z 1% CTR boš nekaj zaslužil. 50 € je nekaj..bolje kot nič :D

Sicer pa boš kmalu ugotovil svoj CTR in na podlagi tega potem izračunaš.

schumi3 ::

Včeraj sem imel CTR 0,22%

schumi3 ::

Včeraj sem imel obisk 2390 in ob tem sem zaslužil 4 €. A je to v primerjavi z drugimi založniki nizka cifra?

shadeX ::

pri googlu bi definitivno dobil več. če smem vprašati, kakšno stran pa imaš? Link mogoče?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adsense na slo-techu?

Oddelek: Loža
214216 (2728) MasterKiD
»

Adpartner

Oddelek: Izdelava spletišč
121016 (807) algo
»

Plačljivi oglasi na svoji web strani

Oddelek: Omrežja in internet
154286 (2474) slovenec_89
»

Nova spletna stran, pomoč!

Oddelek: Izdelava spletišč
318174 (7721) gnomee
»

ToboAds (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
12517030 (11988) TuRBo_1

Več podobnih tem