» »

Xpad

Xpad

dukedl ::

Ga kdo slučajno že ima? izgleda super, specifikacije kot ipad2 (skoraj no)..cena super...
takoj razprodan..

http://www.o-sta.com/msg.php?id=9932
http://www.xpad.si/

 xpad

xpad

lp dukedl
  • spremenil: dukedl ()

galu ::

Sicer ne poznam Androida 4.0, ampak tole izgleda na las podobno W8 fontom..;((
Tako to gre.

HardwareMaster ::

Jst ga kupim v naslednjih 14tih dneh, pa ob pivu prinesem se tablico, da se poigras z njo :P
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Gogo ::

Tudi mene zanima kvaliteta te stvarce. Namreč imam možnost nabave po ugodni ceni 130 € + ddv. Ali naj rajši vzamem Prestigio Multipad 9.7 Ultra?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

ziga911 ::

hej, je to kdo kupil? gledam da bi tudi jaz vzel.

Zelnick ::

+1
Ma kdo kakšne izkušnje z Xpadom?
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

house ::

Zakaj nihče nič ne napiše o XPAD-u? Prosim...

St235 ::

tukaj je nekaj o tem:
http://www.o-sta.com/msg.php?id=9932

zadeva je pač malce podhranjena tablica z android operacijskim sistemom. Ne si domišljat, da kupuješ ipad/nexusa pa bo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

house ::

To sem že videl, osebne izkušnje uporabnikov mislim...

BigAddiction ::

Jz sem že več kot 14 dni zadovoljna uporabnica. Sicer sem študentka, za nakup tablice sem se odločila, ker sem potrebovala napravico za zapiske.

Moje izkušnje - laik na področju tablic:
- super odzivnost
- dober zvok
- dobra slika
- ob brskanju po internetu in uporabi aplikacij (razen kakšnih požrešnih igric), tablica deluje do 8 ur brez problema
- polnjenje - čez noč
- tablica je zelo kompaktna - aluminijasto ohišje in LG 10-točkovni zaslon
- kvaliteta kamere je slaba, ampak mene osebno to ne moti lih, glede na to, da je niti nisem kupila s tem namenom
- največ energije požre zaslon

- skratka men je super, priročna.
- tipkovnica na tablici je hrvaška, kar pomeni da omogoča uporabo šumnikov, prav tako je možna nastavitev slovenskega jezika na tablici.

Prodajajo tudi ovitek narejen za xpad, če želiš fizično tipkovnico.

Jaz sem jo kupla, ker nimam niti želje niti denarja za IOS. Vedela sem, da za takšno ceno ne morem pričakovat čudeža, ampak morem pa rečt, da sem zelo pozitivno presenečena, prav tako so vsi, ki se s to tablico rokujejo.

Za primerjavo - kolegica ima tablico MyTab 10 - ki ima skoraj identične specifikacije, vendar slabši 5-točkovni ekran in sem slišala pritožbe nad neodzivnostjo tablice. Poleg tega MyTab 10 stane 199€.

Skratka, če iščeš kaj cenovno ugodnega...mislim da je xpad dobra izbira.

Meni jo je priporočil kolega, ki dela v Real Security - sam je računalničar in pravi, da je tudi sam zelo zadovoljen z njo (koliko je to reprezentativno presodite sami) :)

JayKay ::

itaq da bo jo priporočil, saj jo uvažajo/prodajajo. za par evrov več dobiš nexus 7, ki je celotno gledano boljša tablica. ampak če si z xpad zadovoljna, ostalo sploh ni pomembno.

Syrex ::

Če koga zanima ima tablico po akcijski ceni Večer z naročnino na e-večer za 5€ na mesec. Super saj daš za njega 60€ + 24x5 kar nanese 180 kar je čisto malo več kot redna cena. Imaš pa na "obroke" in še časopis.

xPad Večer

BigAddiction ::

@JayKay - bojim se, da za marsikoga 100€ več ni malo, sploh v današnjih časih. Se pa vsekakor strinjam, da za bolj zahtevne uporabnike tale xpad ne bo presežek :)

Go-ahead ::

Preveril

Naročen moraš biti na pisno izdajo Večera (xy € mesečno) da lahko naročiš e izdajo in xpad.

In potem ni več 180 € ampak 180 + XY€.

HupChup ::

BigAddiction je izjavil:

Jz sem že več kot 14 dni zadovoljna uporabnica. Sicer sem študentka, za nakup tablice sem se odločila, ker sem potrebovala napravico za zapiske.


Kako pa nekdo tablico uporablja za zapiske?

cordoba ::

Ja to je pa res reklama. Tablica za zapiske lol

todman74 ::

HupChup je izjavil:

BigAddiction je izjavil:

Jz sem že več kot 14 dni zadovoljna uporabnica. Sicer sem študentka, za nakup tablice sem se odločila, ker sem potrebovala napravico za zapiske.


Kako pa nekdo tablico uporablja za zapiske?


Preprosto, kaj napiše nanjo.

lucky13 ::

HupChup je izjavil:

BigAddiction je izjavil:

Jz sem že več kot 14 dni zadovoljna uporabnica. Sicer sem študentka, za nakup tablice sem se odločila, ker sem potrebovala napravico za zapiske.


Kako pa nekdo tablico uporablja za zapiske?


Čisto OK, če ni treba kaj skicirati zraven. Se da lepo pisati. Če je pa kaj več, pa tipkovnica v etui-ju.

dukedl ::

no jz sm ga posodobil na 4.1.1 pa se mi zdi, da dela mal boljš/hitrejš.

kako kej ostalim dela, kakšne težave?
lp dukedl

Karen ::

Meni so ga na servisu posodobili. Kje si dobil update sicer? Si ga tudi rootal? Po katerem postopku (da mi ne bo treba brati celega interneta za eno rootanje).
Sicer težav nimam, edino baterijski meter se čudno obnaša. Sicer ga po več dni ne vklopim, ampak po vklopu je na 90%, potem pa v kratkem pade na 20%. Sicer pa dela po pričakovanjih. Aja, pa iz nule do 100% mi na adapter 220 polni cel dan.
Kar me moti:
1. ni BT-ja (po mojem je HW prisoten, ampak seveda sw drajverji ne delajo)
2. ne moreš ga filat prek USBja (al sem pa kaj spregledal)
3. kamera sux (ampak ok, za skype bo ok)
4. XBMC-ja za predvajanje ne morem usposobit pa da sem bog (ista verzija na telefonu dela ko šus)
5. Tist google player za musko mi ne najde mp3-jev. Najrajš bi imel xbmc še za musko, ampak namesti se normalno potem ga pa ne odpre.
Do neta sicer hodim preko wifi-ja, če ga ni pa na telefonu wifi tethering vklopim pa se poveže.

dukedl ::

tole sm dobil na mail:
Nadgradnja Android 4.0 operacijskega sistema na različico 4.1(Jelly Bean) za tablični računalnik Xpad
1. S spletnega mesta www.xpad.si/datoteke/w90-xpad-4.1-5406-... prenesemo arhivsko datoteko na računalnik.
2. S pomočjo programa Winrar* vsebino arhiva razpakiramo v prazno mapo**.
3. Vsebino mape (torej datoteko po imenu wmt_scriptcmd in mapo po imenu FirmwareInstall) prenesemo na sveže formatirano*** spominsko kartico, ki more biti tipa MicroSD in ne sme presegati kapacitete 32GB. (POZOR: Ne pozabite na BACKUP tablice! ****).
4. Spominsko kartico varno odstranimo iz računalnika ter jo damo v tablični računalnik Xpad.
5. Vključimo tablični računalnik.
6. Tablični računalnik se prične samodejno posodabljati.
7. Za nadgradnjo je tukaj postopek končan. Po uspešni posodobitvi lahko odstranite spominsko kartico in jo za nadalnjo uporabo prvo formatirajte***.


nism ga rootal, ker ga ne rabim (ga uporabljata starša)..itak mi pa t2 tvgo (al kaj je) itak reče, da je že rootan :D
lp dukedl

Karen ::

To že, samo ni rootan. Ne moreš pisat po notranjem pomnilniku kakor bi rad, pa polnega backupa (titanium backup) ne moreš naredit.

palres ::

Da zapišem nekaj ugotovitev po tednu dni testiranja XPADa in XPLORE XP791 IPS 16GB/DUAL1,6/1G (bigbang, 180eur).
Na zunaj identični. Razlika le v poziciji zvočnika.
Pod pokrovom pa vseeno velika razlika:
1. XPAD ima single core cpu, Android System Information pokaže fiksni takt 1,2 MHz
Xplore ima dual core cpu, dinamično menja frekvenco do 1,5 MHz. Se precej pozna pri delovanju.
2. XPAD ima 8 GB notranjega pomnilnika, Xplore 16.
3. XPAD pride z Androidom 4.0, Xplore 4.1
4. Nadgradnja XPADa na 4.1 po navodilih dobavitelja (Royal Security) privede do prekinitve garancije (vprašanje če to pije vode, ko se pogleda zakon o varstvu potrošnikov)
5. XPAD skoraj nima googlovih aplikacij za pregled slik, videov, itd., ampak so prednaložene aplikacije proizvajalca WonderMedia, ki je zgleda tudi dejanski proizvajalec tablice. Xplore pride z originalnim setom aplikacij.
6. XPAD je po tednu dni uporabe začel rahlo ropotati ob zasuku in zgleda da se v njem nekaj premika.
7. XPAD je prišel sicer v lepši škatli od XPLORE, a brez zaščitne folije ekrana, kot da bi že nekdo uporabljal zadevo.

kos1 ::

se kaksne izkusnje z Xpad pro ali xpad pro2?
menja dobrodosla zaradi nakupa.

medenko ::

kratko: NE.

Blum ::

Lepo mi služi kot obtežilnik za papir. Za drugo žal ni.

kos1 ::

torej, po letu dni pprisotnosti na slo trziscu/uporabe, ste nezadovoljni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kos1 ()

Blum ::

Šele zdaj sem opazil temo, imam ga pa kakšne pol leta. Dotiki so katastrofalni, če hočeš nekaj izbrati s prstom, pa je le to majhno, moraš imeti presneto sreče, da trefiš. Plus, da o kakih igrah kjer moraš s prstom kaj vleči po ekranu ne govorim - enostavno ti vmes ali prekine sled ali pa en zagrabi sploh. Tipkanje besedil (viber, hangouts, ipd...) je tudi polom - nima primerjave, zdaj imam galaxy tab3 8' pa je prišel nek tak podoben čas ven, pa dela stvar dejansko tako kot mora.
Druga stvar je ta, da je tablica težka kot svinec, okorna, debela, napačno obtežena, baterija se mi je odlepila noter in kar "pleše" v ohišju.
Ljudje, naj vam ne bo škoda dat 50eur več za tablico pa kupite brand name, kar je preverjeno, ne pa nekih brezveznih tablic, ker vam bo še bolj škoda vsega denarja, kot pa tisti dodatek par eur.

Blum ::

Plus, omenil bi se polom od wifi povezljivosti. Vsakic, ko je tablica v idle vsaj kako minuto, je treba wifi ugasnit in ponovno prizgat nazaj vsakic, ce zelis uporabljati net.

GeroZaver ::

Ve kdo za Xpad 2 kater model to točno je??

Drugače pa obstaja za Xpad1, ki je model Eken_MID9.7_W90_TM_FT5406_FPC0970MG14B, Uberoid 3.1
Dela precej bolje kot stock firmware.
GeroZaver

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GeroZaver ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tablice za srednjo šolo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212938 (11511) Pithlit
»

Portable Penetrator

Oddelek: Omrežja in internet
5778 (709) bluefish
»

Nova anketa: tablico že imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
13921358 (15730) roCkY
»

Apple je po pričakovanjih predstavil iPad 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
19253288 (45530) malix

Več podobnih tem