» »

LGA-1150 utegne biti zadnje namizno podnožje

1
2
3

Isotropic ::

mini itx (intel next unit of computing) + dedicated grafa.
nic takega.

Poldi112 ::

>Mi tukaj, ki znamo kaj strojnega skupaj sestaviti, se seveda zmrdujemo, ker smo ob "šraufanju" zrasli in ima to za nas tudi emocionalno vrednost.

Ne vem kako dolgo že šraufaš, ampak mene je po prvih par letih minilo :)

>Tisto kar crkuje so matične plošče. V dveh letih sem zamenjal tri, in če ne bo drugače, kot da bo treba procesor zraven kupit je cenovno zame res ena velka škoda.

To je sicer res. Je pa moja izkušnja, da s kvalitetnim napajalnikom držijo dlje. Pa če v začetku kupiš nekaj kvalitetnega tudi pomaga. Tako da nekega silnega problema tu ne vidim. Dokler se bo to poznalo na ceni sem za.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bistri007 ::

Nič strašnega, to so nettopi:

http://www.mimovrste.com/katalog/2302/o...
http://www.enaa.com/findAdvanced.asp?so...

Vgrajene imajo mobilne procesorje, porabijo pa veliko manj energije kot večje škatle - http://www.tomshardware.com/reviews/net...

Jaz si nameravam kupiti Ivy Bridge i3 ali i5 nettop, brez zunanje grafične. Za HD video je dober vgrajeni HD4000, dodatna grafična je zame samo strošek elektrike.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

-valvoline- ::

Bistri007 je izjavil:

Nič strašnega, to so nettopi:

http://www.mimovrste.com/katalog/2302/o...
http://www.enaa.com/findAdvanced.asp?so...

Vgrajene imajo mobilne procesorje, porabijo pa veliko manj energije kot večje škatle - http://www.tomshardware.com/reviews/net...

Jaz si nameravam kupiti Ivy Bridge i3 ali i5 nettop, brez zunanje grafične. Za HD video je dober vgrajeni HD4000, dodatna grafična je zame samo strošek elektrike.

Nettop je spet zunajna škatla in kabli po nepotrebnem. Nettop hardware direkt noter v samem monitorju pa bo.

Bistri007 ::

-valvoline- je izjavil:

Nettop je spet zunajna škatla in kabli po nepotrebnem. Nettop hardware direkt noter v samem monitorju pa bo.

Imaš tudi All-in-one sisteme: http://www.mimovrste.com/katalog/2888/o... :D

Jaz nameravam uporabiti nettop za medijski strežnik, zato ne potrebujem monitorja - KVM switch čisto zadostuje. Jaz si sicer raje kupim svoj monitor, ki mi ustreza, kot tistega iz omejenega nabora. Fora teh malih nettopov je, da jih daš na televizijo, zato jih ima večina nosilec za VESA montažo (npr. Zotaci imajo priloženo).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Isotropic ::

zavajon ::

Pravilna odločitev. Že zelo dolgo nisem menjal le procesorja ali matične, vedno je bilo treba ša ram (ker ne menjavam vsako leto), edino diski in CD-ji so se selili. Zdaj sem itak na on-board mini-itx. Lahko bi prilotali zraven še 64GB SSD in 4GB rama.

Isotropic ::

zdaj se pa govori se, da bo ram ze kar on-package.
me pa zanima, ce bo to konec razlicnih firm maticnih (asus, intel...) al bo isto kot sedaj, sam da bosta proc in maticna v kompletu.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Nevem po kaksni logiki, nebi vec ostali delali teh sistemov.
A Atome samo intel lima na plate?

JesusChrist ::

To bolj diši k pogodbam Intel-Asus, Intel-Kingston, Intel-Samsung, itd. Propadli ti proizvajalci plat, ramov in drugih komponent verjetno ne bodo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

zavajon ::

Pa saj AMD tudi dela onboard procesorje. Je še kakšen izdelovalec procesorjev poleg ARM trenutno na trgu?

Bistri007 ::

Isotropic je izjavil:

zdaj se pa govori se, da bo ram ze kar on-package.

Za SoC sisteme je to gotovo optimalnejša rešitev. Sicer pa integracija GPU v procesor ni prinesla konca diskretnih grafičnih, a ne? Z NUMA (ali brez) bi lahko imel nekaj GB RAM na SoC, dodatno pa po želji v modulih...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

trnvpeti ::

zavajon je izjavil:

Pravilna odločitev. Že zelo dolgo nisem menjal le procesorja ali matične, vedno je bilo treba ša ram (ker ne menjavam vsako leto), edino diski in CD-ji so se selili. Zdaj sem itak na on-board mini-itx. Lahko bi prilotali zraven še 64GB SSD in 4GB rama.

To ni najbolj pametno.
Mogoce ram se,ssd pa crkne kdaj, in ce crkne...

LightBit ::

Sej je v bistvu smiselno, ker ves čas menjajo podnožje.
Najdražji del matične je verjetno ravno podnožje.

trnvpeti ::

Nuc z 2g rama,brez msata cca 350eur.
Za i3 je to kr pretirana cena.

zavajon ::

trnvpeti je izjavil:

zavajon je izjavil:

Pravilna odločitev. Že zelo dolgo nisem menjal le procesorja ali matične, vedno je bilo treba ša ram (ker ne menjavam vsako leto), edino diski in CD-ji so se selili. Zdaj sem itak na on-board mini-itx. Lahko bi prilotali zraven še 64GB SSD in 4GB rama.

To ni najbolj pametno.
Mogoce ram se,ssd pa crkne kdaj, in ce crkne...


Če crkne v garanciji, ni problema, sicer pa kupiš SSD in ga priklopiš na sata konektor.

Jinto ::

opeter je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Da.


Torej, po novem bodo matični "paketi" s CPU-ji podobno kot se prodajajo Intelovi Atomi ... hmm ...


Ne, preberi moj prejšnji post. Napačno so prevedli izvorno novico. Novica pravi, da bo Broadwell samo za tablete in prenosnike in le v LGA izvedbi.

Za desktop pa bo izgleda da Broadwell tock-a (die shrink) niti ne bo, bojo pa dlje prodajali Haswell, verjetno do nove arhitekture, Skylake. To pomeni spremembo v strategiji tick-tock (za desktop).

7982884e ::

-valvoline- je izjavil:

Heh,konzolam butneš tipkovnico in miško pa je. PC je zgodovina.
pa konzolam omogočiš še nadgrajevanje strojne opreme in gor vržeš os.

in pol imaš navaden pc.

če kej, pol gredo konzole v smeri pcjev, ne obratno.

Lonsarg ::

ATX standard za desktop škatle je res zastarelo in nerodno velik za leto 2012. Sam kaj ko greš na minituarizacijo pač modularnost postaja velik problem in je edina rešitev, da modularnost počasi odstraniš.

Napredek se je zadosti ustavil, da ko pridejo enkrat nove generacije PS in Xboxa, bo to za 10 let standard kar se grafike tiče, in bye bye kupovanje 1000EUR PCjev, če pa bodo 400-500EUR PCji(oziroma bo Xbox itak PC, ker bo imel Windows RT gor) isto zmogljivi kot te konzole in bodo torej lahko igrali vse igre do konca nastavitve skoraj 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zavajon ::

Ja, na tem področju se malokaj drži več kot 20 let, ATX bi res bil počasi za v Bistro.

PrimozR ::

opeter je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Da.


Torej, po novem bodo matični "paketi" s CPU-ji podobno kot se prodajajo Intelovi Atomi ... hmm ... kak pa bodo kaj cene? Verjetno lahko kar pozabimo, da se bo dalo dobiti kaj za 60 €, ali? Prej od 80 € naprej ... je tako?

Jah, koliko te pa zdaj stane CPU+plata? A je morda kaj ceneje od 80 €? Gre, ampak ZELO težko.

-valvoline- je izjavil:

Bistri007 je izjavil:

Nič strašnega, to so nettopi:

http://www.mimovrste.com/katalog/2302/o...
http://www.enaa.com/findAdvanced.asp?so...

Vgrajene imajo mobilne procesorje, porabijo pa veliko manj energije kot večje škatle - http://www.tomshardware.com/reviews/net...

Jaz si nameravam kupiti Ivy Bridge i3 ali i5 nettop, brez zunanje grafične. Za HD video je dober vgrajeni HD4000, dodatna grafična je zame samo strošek elektrike.

Nettop je spet zunajna škatla in kabli po nepotrebnem. Nettop hardware direkt noter v samem monitorju pa bo.

Temu se pa reče All in one. Nič novega.

zavajon je izjavil:

Pa saj AMD tudi dela onboard procesorje. Je še kakšen izdelovalec procesorjev poleg ARM trenutno na trgu?

Vsi drugi, razen ARMa? ARM samo zdizajnira čip, nato pa licenco proda dejanskim proizvajalcem - Qualcommu (ki koristi TSMC), nVIdii (takisto), Samsungu (svoja proizvodnja), Applu (Samsung), itd.

Lonsarg je izjavil:

ATX standard za desktop škatle je res zastarelo in nerodno velik za leto 2012. Sam kaj ko greš na minituarizacijo pač modularnost postaja velik problem in je edina rešitev, da modularnost počasi odstraniš.

Napredek se je zadosti ustavil, da ko pridejo enkrat nove generacije PS in Xboxa, bo to za 10 let standard kar se grafike tiče, in bye bye kupovanje 1000EUR PCjev, če pa bodo 400-500EUR PCji(oziroma bo Xbox itak PC, ker bo imel Windows RT gor) isto zmogljivi kot te konzole in bodo torej lahko igrali vse igre do konca nastavitve skoraj 10 let.

Zakaj bi pa poganjal Windows RT, če bo uporabljal AMD-jev APU?!? o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

No, v grobem sta RT ter Win8 isti operacijski, samoskompajlana za različne arhitekture, ter RT verzija z registri naštimanimi tako, da ne dovoljuje desktop programov(čakam na hack:)). Xbox pa 100% ne bo poganjal starih x86 programov. Torej mi je bolj smiselno zadevo klicati Windows RT, kot pa Windows 8. Čeprav bo šlo tehnično najverjetneje za nekaj tretjega Windows Xbox recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrimozR ::

Kako bodo na Windows RT tekli desktop programi, če so skompajlali za x86, Win 8 RT pa teče na ARMu?!? o_O

In ne, NI smiselno klicati potencialne (potencialne!) verzije za Xbox Win8 RT, ker Xbox NE BO imel ARM procesorja. Pa verjemi, da ga ne bodo poimenovali v sklopu Windows 8 oz. je to malo verjetno, Xbox je namenoma ločen od družine Windows. Dogaja se zdaj sicer integracija, ampak je to vseeno precejšen preskok, IMO prevelik, da bi se že zgodil s to generacijo.

Bistri007 ::

PrimozR je izjavil:

In ne, NI smiselno klicati potencialne (potencialne!) verzije za Xbox Win8 RT, ker Xbox NE BO imel ARM procesorja.

Xbox bo gotovo zmogel poganjati WinRT "Windows store apps". Ni smiselno, da ne bi imel te zmogljivosti.

Če bo Power ISA, potem je cena dodatnega ARM na čipu zanemarljiva. Če bo x86, potem pa ni nobenih ovir za poganjanje česarkoli. Kernel bo modificirani Windows 8, ker drugo nima smisla (če je še na telefonu). Branding bo seveda Xbox, ne Windows
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Lonsarg ::

PrimozR je izjavil:

Kako bodo na Windows RT tekli desktop programi, če so skompajlali za x86, Win 8 RT pa teče na ARMu?!? o_O

Tekli bodo desktop programi na Windows RT, če jih boš skompajlal še enkrat za ARM, direkt res ne:) Tak da jaz čakam na tak hack, potem pa gremo compilat Chromium in ostale open source programovje za Windows RT hehe:)

PrimozR je izjavil:


In ne, NI smiselno klicati potencialne (potencialne!) verzije za Xbox Win8 RT, ker Xbox NE BO imel ARM procesorja. Pa verjemi, da ga ne bodo poimenovali v sklopu Windows 8 oz. je to malo verjetno, Xbox je namenoma ločen od družine Windows. Dogaja se zdaj sicer integracija, ampak je to vseeno precejšen preskok, IMO prevelik, da bi se že zgodil s to generacijo.


Kernel bo ziher imel isto, Win RT API bo tudi imel isti(ali vsaj skoraj isti, kot zdaj WP8 in WIndows 8). Vmesnik in pa aplikacije, jah, to bomo pa še videli, blo bi fajn da bi imel iste, ampak se zna zgoditi, da bodo ločen store naredili.

PrimozR ::

WinRT appe poganja tudi WIndows 8, tako običen kot PRO in Enterprise. Tvoj point tukaj je?

Pa po zadnjih napovedih bo naslednji Xbox AMD-jev Fusion. Sem že povedal, sicer pa to pomeni Radeon + x86.

Bistri007 ::

Fora Xboxa niso igre, pač pa prisotnost Microsofta v dnevni sobi. Microsoft je paranoičen, da bi zamudil "the next big thing", zato tudi Xbox.

Na Xbox je treba gledati kot "Microsoft TV". Najbrž bo bolje deloval v povezavi s touchscreen TV.

Ker čedalje več potrošnikov kupi tovrstne naprave, je "belih škatel" manj.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Isotropic ::

belih skatel itak bolj ali manj ne rabimo vec. mini-itx + en slot za grafiko je ze cist dost za 95% userjev. pri ostalih je pa vecinoma tko, da ce res rabijo vec compute moči, so na boljšem s centraliziranim streznikom/ cluterjem (haswell-ex/ ep platforma).
navijalci so pa baje cca. 1% trga or so.

Dr_M ::

Founder of Atari Not Impressed with Nintendo Wii U, Sees End of Console Era.

Zanimivo, vsak teleban v svojo stran vlece.
Eni napovedujejo pohod konzol, drugi konec, eni umik racunalnikov (za igre), drugi, da ostajajo...
Pomoje bi moral vsi jasnovidci nest svoje kristalne krogle na tehnicni pregled :))

mailer ::

Očitno si bom v kratnem sestavil zadnji računalnik po svojih željah. V prihodnosti mi bodo podturili nekaj, kar sploh ne bom mogel preveriti ali sem res dobil to, kar sem plačal. (podobno kot apple, ko bo kmalu vse zalimano oz zalito v plastiko)

Bistri007 ::

Dr_M je izjavil:

Eni napovedujejo pohod konzol, drugi konec, eni umik racunalnikov (za igre), drugi, da ostajajo...
Pomoje bi moral vsi jasnovidci nest svoje kristalne krogle na tehnicni pregled :))

Glej: http://www.google.com/tv/ , http://www.apple.com/appletv/

Xbox je bil mišljen kot računalnik za dnevno sobo, igre so samo priročen izgovor. Kaj bosta naredila Sony in Nintendo, pa ne vem...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

nekikr ::

mailer je izjavil:

Očitno si bom v kratnem sestavil zadnji računalnik po svojih željah. V prihodnosti mi bodo podturili nekaj, kar sploh ne bom mogel preveriti ali sem res dobil to, kar sem plačal. (podobno kot apple, ko bo kmalu vse zalimano oz zalito v plastiko)

Kako točno ne moreš preveriti? Ne znaš ali vlečeš iz riti? Pri vseh AIO lahko preveriš kaj si dobil in če je to isto kar si plačal. Razen, če naročaš kakšen čang-šlang iz kitajske seveda.

mailer ::

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.

opeter ::

mailer je izjavil:

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.


Točno tako.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

opeter je izjavil:

mailer je izjavil:

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.


Točno tako.

seveda se da
preverjanje lahko gre mimo biosa

nekikr ::

mailer je izjavil:

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.

A sedaj ti pa ne morejo prodati enega navadnega rama, polimanega z UltraXtremeeeeee nalepko? Ti ne morejo prodati zamenjanega biosa z drugo nalepko? Prav absolutno nič se ne bo spremenilo, samo morda bodo končno manjše škatle, ker takih stolpov leta 2012 rabi samo še peščica ljudi.

Bistri007 ::

trnvpeti je izjavil:

preverjanje lahko gre mimo biosa

CPU ima CPUID
HDD/SSD ima SMART
PCI in USB imata vendor/device ID

Mogoče bi se dalo RAM ID kako nahecati, za drugo pa mi ni jasno kako. Če te oznake spremeniš, ne delujejo več driverji...

Sicer pa, če ti da proizvajalec 2 leti garancije in vse deluje kot mora, kje je problem?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

trnvpeti ::

ja to glede garancije imas prav
tudi ce je ssd prilotan recimo

mogoce je tudi res, da bi to zadostovalo za 9x%
tisti pa, ki bi zamenjali ssd,ram,mogoce cpu, bomo(ce bomo) pa gledali na te stvari

dzinks63 ::

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.


Obstaja že sedaj cel kup programov, kateri ti detaljno prečekirajo kaj imaš v računalniku, tako da tega navideznega problema ni, če boš doma ugotovil, da zadeva ni to kar si kupil, potem ali boš izdelek vrnil ali ne in sledi polna ali delna vrnitev denarja, pač kako se boš dogovoril.

PrimozR ::

Bistri007 je izjavil:

Fora Xboxa niso igre, pač pa prisotnost Microsofta v dnevni sobi. Microsoft je paranoičen, da bi zamudil "the next big thing", zato tudi Xbox.

Na Xbox je treba gledati kot "Microsoft TV". Najbrž bo bolje deloval v povezavi s touchscreen TV.

Ker čedalje več potrošnikov kupi tovrstne naprave, je "belih škatel" manj.

V povezavi s ČIM?!?! O_O

Človek, nekaj 10 let nazaj so izumili daljince, da ni treba ustajai in hoditi do TV-ja. Ti bi pa šel v kontra smer in folk prislil ne le da se sprehaja do TV-ja in nazaj temveč da kar stoji tam?!?!? O_O

Ja, menili so, da izgubljajo en pomemben trg. Oz. so menili. DObrih 10 let nazaj. Zdaj je temu vse prej kot tako.

Isotropic je izjavil:

belih skatel itak bolj ali manj ne rabimo vec. mini-itx + en slot za grafiko je ze cist dost za 95% userjev. pri ostalih je pa vecinoma tko, da ce res rabijo vec compute moči, so na boljšem s centraliziranim streznikom/ cluterjem (haswell-ex/ ep platforma).
navijalci so pa baje cca. 1% trga or so.

Prej 1 % domačih sestavljalcev, ki je pa 1% celotnega trga.

Bistri007 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Eni napovedujejo pohod konzol, drugi konec, eni umik racunalnikov (za igre), drugi, da ostajajo...
Pomoje bi moral vsi jasnovidci nest svoje kristalne krogle na tehnicni pregled :))

Glej: http://www.google.com/tv/ , http://www.apple.com/appletv/

Xbox je bil mišljen kot računalnik za dnevno sobo, igre so samo priročen izgovor. Kaj bosta naredila Sony in Nintendo, pa ne vem...

Tako priročen izgovor, da so celotno strategijo prvih ~10 let osnovali izključno na igrah in dodatne funkcije dodajali kasneje? Right... 'Dejmo PC v dnevno, ne vemo zakaj ga bomo potrebovali, čez 15 let bomo že nekaj našli, do takrat pa pač krajšajmo čas in ne delajmo izgube tako, da prodajamo igre!'. Cmon... A se lahko začne malo razmišljat v tej temi?

mailer je izjavil:

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli. Biosa pa verjetno tudi ni težko sprogramirat, da napiše drugo, kot je v resnici v škatli.

Lahko se pa stestira performance in če zadeva v 95+% izdelkih striže od pričakovane zmogljivosti, pač nekaj smrdi.

Pa resno no, dejmo še Chemtraile v temo pripeljat pa bo teorija zarot popolna!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mailer ::

Si predstavljaš, da ti po preteku garancije odpove motor v avtomobilu, pa ga ne moreš zamenjat? Koliko si dal za izdelek niti ni važno. Se pač obrišeš pod nosom in kupiš novega ali pa hodiš peš.

Dr_M ::

Tale zadeva s "ponarejanjem" procesorjev sploh ni nova stvar.
Pred leti, ko so bili aktualni Pentiumi (P54 in P55) so odkrit eno tovarno (ne spomnim se v kateri drzavi), ki je brisala in nanovo gravirala intelove proesorje.
To je bil tudi en razlog, zakaj so zaceli zaklepat mnozilnike.

pegasus ::

mailer je izjavil:

Če bo vse nalotano na plato, po možnosti še zalito s kakšno maso, ne bom mogel preverit kaj imam v škatli.

Dajte že no odrast, ljudje božji ... če hočete šlatat hardware, predlagam, da se razgledate za kariero v gradbeništvu ali strojništvu.
Kar se tiče informatike, boste v prihodnosti bolj in bolj kupovali samo storitve. Edini hardware, ki ga boste šlatali, bo uporabniški vmesnik do njih.

mailer ::

Tukaj pa mislim, da se močno motiš. Tudi za vzpostavitev tistih storitev bo potrebna strojna oprema, ki jo bo treba redno vzdrževati. Pa tudi all-in-one računalniki se niso ravno dobri prijeli, kajne? Vsaj do zdaj jih ni videti ravno veliko. Ne poznam nikogar, ki bi ga imel doma. Vsi imajo prenosnike ali klasične desktop mašine.

Lonsarg ::

Malo težko govorimo o zatonu konzol, zatonu PCjev. O čemer lahko govorimo je o abstrakciji tega, ali je zadeva konzola/PC/mobitel.

Sčasoma bo vse le "naprava". Tako laptop, kot telefon, kot TV, kot ura, kot hladilnik bodo vsi "naprava" z podobnimi osnovnimi funkcionalnostmi in podobnimi vmesniki/OSi.

In ena od velikih bitk med tem, kater operacijski bodo ljudje izbrali se bo bila tudi v dnevnih sobah z TVjem.

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:

Tale zadeva s "ponarejanjem" procesorjev sploh ni nova stvar.
Pred leti, ko so bili aktualni Pentiumi (P54 in P55) so odkrit eno tovarno (ne spomnim se v kateri drzavi), ki je brisala in nanovo gravirala intelove proesorje.
To je bil tudi en razlog, zakaj so zaceli zaklepat mnozilnike.

"ene par" takih firm je bilo tut v usa.

all in one racunalniki so se vedno relativno dragi pa tut neke resne ponudbe ni.



kupuje se jih pa ne toliko, ker so pac laptopi bolj popularni. sicer pa, kaj pa je AIW drugega kot nemobilni prenosnik? ce si malo entuziasta alpa spilas igrice, ti pa noben od teh dveh ne koristi ravno.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Apple teh iMacov ne bi prodal prav veliko, če bi ponujali navadne desktop mašine za normalen denar.

Isotropic ::

pa laptopov tut ne in najvec vredna firma na NY borzi tut nebi bili

PrimozR ::

mailer je izjavil:

Tukaj pa mislim, da se močno motiš. Tudi za vzpostavitev tistih storitev bo potrebna strojna oprema, ki jo bo treba redno vzdrževati. Pa tudi all-in-one računalniki se niso ravno dobri prijeli, kajne? Vsaj do zdaj jih ni videti ravno veliko. Ne poznam nikogar, ki bi ga imel doma. Vsi imajo prenosnike ali klasične desktop mašine.

Ker 5x5x1 cm velika škatla, na katero priklopiš tipkovnico in miško ter seveda monitor/TV, potrebuje toliko vzdrževanja, kajne? :>

Pa pozabljaš, da je iMac all in one računalnik. PC konkurenca je pa še relativno mlada. Pravzaprav tudi prenosnik, le da se folk iz neznanega razloga muči na majhnih diagonalah ter na slabih resolucijah.

En razlog, da imamo še vedno desktop kište, je lahko tudi relativno slaba izbira panelov v AIO-ih ter manjša kupna moč v Sloveniji, kjer se kišta še vedno cenovno splača.

PARTyZAN je izjavil:

Apple teh iMacov ne bi prodal prav veliko, če bi ponujali navadne desktop mašine za normalen denar.

Zakaj pa ne? Ker je folku, ki kupuje Mace, vseeno za izgled monitorja, kako le-ta paše v dizajn stanovanja ter za spaghetti monster za monitorjem? Aja, ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

nekikr ::

Moja delovna mašina je Asus UX31 povezan preko HDMIja na 24" monitor. Performance mouse MX in K750 pa za vnosne naprave. Zakaj bi imel veliko grdo kišto, če ni treba :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na CeBIT-u predstavljene matične plošče za Haswell

Oddelek: Novice / Matične plošče
4414989 (13196) Isotropic
»

Na Computexu že lepa zbirka prototipnih matičnih plošč za Sandy Bridge-E

Oddelek: Novice / Matične plošče
52877 (2708) Kron
»

PCI se poslavlja z novimi Intelovimi čipovji

Oddelek: Novice / Matične plošče
448208 (5908) Dr_M
»

Prvi podatki o Ivy Bridge

Oddelek: Novice / Procesorji
145656 (4930) Jst
»

Stroški izdelave Intel P55 matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
184786 (3296) PrimozR

Več podobnih tem