» »

Android pasti........

Android pasti........

ttommy ::

Se mi je že dvakrat pojavilo to, ampak nikoli nisem kliknil.... Je že kdo nasedel temu in kaj lahko pridobijo s tem?


Gamer

gendale ::

kje se ti je to sploh pojavilo?

spletna stran? sporočilo?

prvič vidim kaj takega
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

OmegaBlue ::

Namestil si si kako izredno glupo aplikacijo/jo spiratiziral ali obiskal sumljive strani/se zatipkal v naslovu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ttommy ::

Tako kot se pojavi kak update za kako aplikacijo, se mi je zgoraj levo pojavil znak rdeč +
Če ne kliknem nanjo najbrž ni nevarnosti, a ne?
Imam pa precej zastonjskih aplikacij s Trgovine Play. Pred časom sem imel enih par spiratiziranih, pa se mi nikoli ni kaj takega pojavilo.
Gamer

RejZoR ::



Al pa ta. Janez Toplišek iz Bratislave, ki je očitno ženskega spola in Alenka Kolar, ki je moškega spola...
To sem slučajno pokasiral, ko sem v VM testiral malware...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Unknown_001 ::

Najslabša tovrstna fora se mi je prikazala na spletni strani od 24ur, ko je timer odšteval in če si refreshal stran, je šel spet od začetka :D:)):D

OmegaBlue ::

ttommy je izjavil:

Tako kot se pojavi kak update za kako aplikacijo, se mi je zgoraj levo pojavil znak rdeč +
Če ne kliknem nanjo najbrž ni nevarnosti, a ne?
Imam pa precej zastonjskih aplikacij s Trgovine Play. Pred časom sem imel enih par spiratiziranih, pa se mi nikoli ni kaj takega pojavilo.


Potem ti to ena od aplikacij prikazuje. Probaj z airpush detektorjem, če ti ga najde. Je pa dokaj safebet da je ena izmed FREE wallpaper/ringtone/nagebabe aplikacij, ki lovi ... ne bom rekel kakšne uporabnike.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RejZoR ::

Jezst si vedno preberem komentarje userjev preden naložim aplikacijo. Če kdo omenja sranje od airpush sploh ne naložim. Ker zadnja stvar, ki jo rabim je da neka aplikacija teži po notifications baru. Free gor ali dol.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ttommy ::

Če ugotovim katera aplikacija je in jo odstranim, a se bo potem to prenehalo?
Evo- prej spet ena:




Saj neke škode mi itak ne more narediti, če ne potrdim?
Gamer

c00L3r ::

Ena izmed nameščenih aplikacij uporablja oglase, ki se ti namestijo v notification bar. Poglej katere aplikacije si nazadnje namestil. Jaz takih aplikacij ne uporabljam in si takoj zaslužijo uninstall.

RejZoR ::

Naloži kakšen antivirus za Android. Npr avast! Mobile Security ali pa DrWeb Light. Ti bojo javili katera aplikacija ima to sranje in boš lahko po želji zadevo tud odstranil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ttommy ::

Ok, bom naredil to. Dajmo vse takšne zadeve od zdaj naprej tu napisat.
Gamer

GeForce ::

Poišči na Play Store "Addon finder", ki ti pokaže katere aplikacije lahko prikazujejo obvestila v Notification Baru.

scenic16 ::

KLIK

scan - addons - push notifications

Lonsarg ::

Lahko tudi ročno ugotoviš. Pejdi čez cel seznam nameščenih aplikacij, pa pri vsaki preveri, katere pravice ima aplikacija. Kar iščeš so so najverjetneje pravice za objavo obvestil na kaki wallpaper aplikaciji, ki jih nikakor ne rabi.

Gre pa v bistvu za adware, ne malware. Torej za šopanje reklam, preko katerih služi lastnik aplikacije. Seveda lahko link, na kateri od teh reklam vodi tudi do kake aplikacije, ki pa je malware(zelo možno)


Probite se držat pravila, da VEDNO preden namestiš aplikacijo, preveriš vsa dovoljenja, ki jih ima, in če je kaj smuljivega ne tipaš. Sem že kar nekaj ljudi naučil, da se držijo tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GeForce ::

scenic16 je izjavil:

KLIK

scan - addons - push notifications

No, to sem imel v mislih. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AnTuTu Benchmark Točke

Oddelek: Mobilne tehnologije
273209 (2120) ziga1990
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377464 (5367) black ice
»

Sony Ericsson Xperia Arc (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421254 (8437) cordoba
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94432 (4094) CaqKa
»

Beta Testiranje Spletne Aplikacije

Oddelek: Programiranje
8913 (622) #1311

Več podobnih tem