» »

Poslovni račun

Poslovni račun

Clubraider ::

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pove za kako banko, na kateri bi lahko odprl poslovni račun, brez da bi mogel prenesti tudi osebni račun?

Osebnega imam pri Sparkasse in je super.
Kar pa se tiče poslovnega pa so pri Sparkasse dragi...oz. vodenje je drago.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

SimplTech ::

Jaz vem da ima moja žena poslovnega na Banki Koper, osebnega pa pri Banki Celje. Ko je odpirala poslovni račun ni bilo nobene zahteve da bi prenašala tudi osebnega.

Imela je pa Banka Koper neko akcijo, kjer se 1 leto plačuje nižje stroške vodenja ali nekaj takega.

Furbo ::

Zakaj bi moral pa prenašati osebni račun?
Take neumne zahteve pač menda nima nobena banka?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Clubraider ::

Furbo je izjavil:

Zakaj bi moral pa prenašati osebni račun?
Take neumne zahteve pač menda nima nobena banka?


O ja, pa jih imajo.

Nekatere banke zahtevajo, da si preneseš kompletno vse.

SimplTech @
A ni bilo pri Banki Koper, da si poleg poslovnega računa moral tudi osebnega odpreti?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

jype ::

Clubraider> Nekatere banke zahtevajo, da si preneseš kompletno vse.

Katera?

Clubraider ::

jype je izjavil:

Clubraider> Nekatere banke zahtevajo, da si preneseš kompletno vse.

Katera?


Banka Koper.

Vsaj tako mi je bilo povedano v poslovalnici.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

NeMeTko ::

Taka zahteva, da tudi osebne finance preneseš na banko, je nespodobna in nesmiselna. Kaj pa če bi hotel imeti več poslovnih računov?

Preprosto moraš tistemu uradniku pokazat zobe in mu jasno povedati, da kakršenkoli prenos ne pride v poštev. Take it or leave it.

Seveda pa jih lahko priviješ in rečeš, da boš prenesel tudi osebne finance, če ti lahko ponudijo BISTVENO boljše pogoje, kot jih imaš sedaj. Lahko omeniš brezplačnega osebnega bančnika, brezplačno EC kartico, posebno visoke individualne obresti na vezane vloge. Naj se potijo oni, ne pa ti - koneckoncev oni prodajajo storitev, ti si pa kupec.

jype ::

Ta omejitev ne more obstajati, če niso totalno nori.

SimplTech> Jaz vem da ima moja žena poslovnega na Banki Koper, osebnega pa pri Banki Celje.

Očitno je to bodisi nekaj čisto novega, bodisi so ti narobe povedali.

Clubraider ::

Super dobro da sem tu vprašal, da zdaj vem.

Očitno mi je bilo narobe predstavljeno ali pa se nismo razumeli. Ampak vem, da sem jaz tam povedal, da nočem prenosa osebnega računa in zaradi tega tudi nisem odprl poslovnega računa.

||Je pa res, da je Banka Koper do podjetnikov, mislim da, najbolj prijazna.|| Zato grem še enkrat tja :)

NeMeTko@ Bom še enkrat šel vprašat v poslovalnico in bom tudi tako ukrepal, če mi bodo še enkrat isto povedali. Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Invictus ::

Pač probajo da preverijo če bo nov komitent dovolj glup.

Sam ni treba pasti na to foro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SimplTech ::

Evo sem še enkrat preveril. V banki Koper (poslovalnica Celje), pri odprtju poslovnega računa (januar 2012) ni nihče zahteval da prenašaš (odpiraš) tudi osebni račun.

Če je od takrat kaj novega pa ne vem.

Clubraider ::

Invictus je izjavil:

Pač probajo da preverijo če bo nov komitent dovolj glup.

Sam ni treba pasti na to foro.

Saj nisem, pa na srečo sem tu vprašal, da ste mi povedali vaše mnenje in izkušnje.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

milc ::

Jaz mam poslovni na BK in osebni na NLB.
BK ugodna samo prvo leto, potem se pa precej podražajo svoj storitve in za minimalno število transakcij, hitro nanese 20+ na mesec.

fosil ::

Možno, da če preneseš še osebni račun, da imaš potem kakšne dodatne ugodnosti.
Drugače pa delavska hranilnica velja za precej ugodno, pa še prvo leto imaš zastonj vodenje.
Tako je!

Clubraider ::

Evo javljam se z dobrimi novicami.

Sem bil še enkrat na Banki Koper in, danes so mi povedali, da ne rabim prenašati nobenega računa k njim, če želim pri njih odpreti poslovni račun.
(Verjetno je zadnjič prišlo do nesporazuma.)
Tako, da sem se odločil, da bom pri njih odprl, ker smo malo šli skozi vse stroške vodenja in so ras ugodni...poleg tega je prvo leto vodenje računa brezplačno.

Hvala vsem, ki ste mi svetovali.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

fosil ::

6 EUR vodenje + 4,5 za spletno banko se meni ne zdi nič kaj ugodno, razen če si dobil kakšno posebno ponudbo.
Za primerjavo, delavska hranilnica ima 4,15 EUR vodenje + 1,40 za spletno banko.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Clubraider ::

fosil je izjavil:

6 EUR vodenje + 4,5 za spletno banko se meni ne zdi nič kaj ugodno, razen če si dobil kakšno posebno ponudbo.
Za primerjavo, delavska hranilnica ima 4,15 EUR vodenje + 1,40 za spletno banko.

Koliko pa ima ostale stroške....se pravi transakcije, pa polog gotovine na poslovni račun?
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

fosil ::

Preveri na spletni strani.
Vse banke imajo cenike na netu in lahko preračunaš zadevo glede na to kakšne storitve misliš koristit.
Tako je!

dolenc ::

Večina bank ti ponudi prvo leto brezplačno, ostalo pa si preračunaš. Zame je bila tudi DH najcenejša.

Brias ::

Pozdravljeni!

Kolega je pred kratkim odprl s.p. in se sedaj odloča med bankami za poslovni račun. Glede na stroške, sta v ožji izbor padli Deželna banka in Delavska hranilnica. Predvsem mu je važna spletna banka in enostaven dostop do nje z različnih računalnikov, posloval pa bo samo negotovinsko (razen občasnih dvigov na bankomatu za stroške), vendar ga skrbi tudi varnost (tako elektronska v smislu spletne banke kot tudi bančna - da ne bodo jutri propadli). Ali imate kakšne izkušnje/nasvet glede teh dveh bank?

Hvala in LP.

admini brisite post ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Invictus ::

Hranilnica LON.

Eno leto zastonj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Arctander ::

Delavska hranilnica ima ok spletno banko. Za dostop se uporablja certifikat, lahko tudi že obstoječ, če ga ima. Zdaj, če bo dostopal z več računalnikov, naj kupi smart USB ključek (priporočam Gemalto), na katerega shrani certifikat. No, tudi sicer je pametno imeti smart card ali smart USB ključek, da ni certifikat shranjen v browserju.

Clubraider ::

Sam imam poslovni račun že več kot pol leta odprt pri Delavski hranilnici in moram povedati, da sem z stroški in samo uporabo tako same banke kot spletne banke zeeelo zadovoljen. Stroški so na proti drugim bankam res majhni. Preko spletne banke, ko plačam položnico je provizija 0,30€, kar ni dosti. Tudi ko prispevke plačujem kjer so 4 položnice...na letni ravni se nabere, če bi imel pri katere drugi banki.

V glavnem sem ZADOVOLJEN. Pa še sedež banke je 5min peš stran od moje pisarne. :D
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

mihecpegec ::

Pozdravljeni!

Tudi sam sem se podajam med podjetnike (odpiram s.p.) in me zanima če se je kaj spremenilo na trgu poslovnegih računov, je še vedno najboljše pri Delavski hranilnici ali ima katera banka boljšo ponudbo?
Predvsem bom uporabljal spletno banko in pa seveda čim nižja stroški poslovanja ...

111111111111 ::

Kolega prisega na Gorenjsko banko. :)

johanblond ::

111111111111 je izjavil:

Kolega prisega na Gorenjsko banko. :)

Zakon zahteva ločen poslovni račun za s.p.

Ta poslovni se nanaša na račun za poslovanje s.p., ne pa na poslovni račun kot ga (drago) razumejo banke,
Lahko odpreš cenejši >osebni račun (kot ga razumejo banke) za poslovanje sp-ja, je pa res da če tudi drugače uporabljaš račun, potrebuješ dva osebna računa, enega za privatno poslovanje in enega za poslovanje s.p.

Pokličeš na lokalni DURS na osebo, ki je zadolžena za sp in ti pove kateri obrazec moraš izpolniti, da "registriraš" račun, ki ga boš uporabljal za poslovanje sp-ja pri DURSU in to je to.

markezii ::

Tako kot je napisal johanblond. Ne potrebuješ "poslovnega" računa, bo zadoščal osebni račun.

Popravil bi ga samo glede tega, da moraš imeti nujno odprta dva računa. Za svežega sporočiš na DURS(lahko preko maila, ni potrebe po obrazcu), da ga boš uporabljal za namene poslovanja s.p.-ja...

Pa ne pusti se prepričati, da rabiš poslovni račun, ker ga ne.

Vice ::

Odvisno s čim se ukvarjaš. Za "ploščice polagat" je osebni čez glavo.

markezii ::

Vice je izjavil:

Odvisno s čim se ukvarjaš. Za "ploščice polagat" je osebni čez glavo.


Lahko tole pojasniš?

Vice ::

markezii je izjavil:

Vice je izjavil:

Odvisno s čim se ukvarjaš. Za "ploščice polagat" je osebni čez glavo.


Lahko tole pojasniš?


Banke omejijo "funkcionalnost" recimo poslovanje s pos-i, poslovanje s tujino, limiti... Tega je kar nekaj. Naječ problemov smo imeli s tujimi bankami, ki zahtevajo poslovni račun... Z nečem morajo banke služit. Za neka obrtniška dela pri nas je osebni čisto OK. Če hočeš kaj več se je dobro pa pozanimat. Letos recimo je stranka morala spremeniti račun ker je hotela uporabiti tujo banko za GW kreditnih kartic.

markezii ::

@Vice

Hvala za dodano pojasnilo.

mihecpegec ::

No če ne potrebujem poslovnega računa, ampak samo osebni račun, me zanima katera banka je pa tukaj najboljša izbira?

s6c-gEL ::

Letos recimo je stranka morala spremeniti račun ker je hotela uporabiti tujo banko za GW kreditnih kartic.

Bi raje zamenjala banko.

vofra ::

Dne 1. 7. 2018 se prične uporabljati tudi 11. poglavje Zakona o plačilnih storitvah, storitvah izdajanja elektronskega denarja in plačilnih sistemih (Ur. l. RS, št. 7/18, 9/18, v nadaljevanju: ZPlaSSIED), ki v šestem odstavku 192. člena določa, da imetniki transakcijskega računa, ki so fizične osebe, ponudnikom plačilnih storitev, ki vodijo transakcijske račune, za namen javnega in brezplačnega dostopa do podatkov v Registru transakcijskih računov (RTR) zagotavljajo podatek, da se transakcijski račun uporablja tudi za opravljanje dejavnosti, in sicer preden začnejo transakcijske račune uporabljati za opravljanje dejavnosti.

Tudi fizične osebe, ki transakcijski račun že uporabljajo za opravljanje dejavnosti, morajo do 1. 7. 2018 to sporočiti ponudnikom plačilnih storitev, ki vodijo njihove račune. V zvezi z navedenim so določene tudi kazenske določbe za prekršek s plačilom globe med 500 do 5.000 EUR. Nadzor nad izvajanjem navedenih določb je v pristojnosti FURS.


Izgleda, da se banke nikakor nocejo odreci dodatnega poslovnega TRR in bodo na osnovi tega clena, ki kao samo azurira evidenco TRR na AJPES, zahtevale, da odpres dodatni poslovni TRR. Zena ima navadni TRR in iz naslova pop. norm. s.p. prejema en priliv na mesec in naredi dvig - hocejo se poslovni TRR..
Tako mi je bilo razlozeno na banki (NKBM). Kaj narediti, odpreti poslovni racun na DH?

starfotr ::

Najprej se pozanimaj na FURS, če res ne gre drugače. Banke prodajajo storitve in od njih živijo, zato ni mogoče od njih pričakovati resnih odgovorov.

harvey ::

Kaj narediti, odpreti poslovni racun na DH?


To se je uredilo že pred časom z novelo Zakona o davčnem postopku, kjer ni potrebno imeti ločenih računov.

Nov tretji odstavek 37. člena ZDavP-2 tako samostojnemu podjetniku posamezniku in posamezniku, ki samostojno opravlja dejavnost, ne določa več obveznosti ločenega transakcijskega računa kot tudi ne posega v ureditev Zakona o plačilnih storitvah in sistemih.


Več o razlagi sprememb s strani FURS pa tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

vofra ::

to je jasno, da ni potrebno imeti locenih poslovnih racunov. Ce prav razumem, so banke zlobirale, da je potrebno banki sporociti, ce uporabljas osebni racun za poslovne potrebe, ker da morajo to sporociti AJPES. Sem preveril, sam ne morem tega javiti na AJPES. To velja za nove in stare TRR od 1.7.2018. Banke pa bodo ob tem takoj zahtevale, da odpres locen poslovni TRR, ker naj bi pa to bilo odvisno od poslovne politike banke - tako mi je rekla na NKBM. In celo, da tudi ce ne javim, bodo ob analizi poslovanja to sami ugotovili in zahtevali locen racun.

Goody ::

vofra ::

Goody je izjavil:

Presedlaj na NLB: https://www.nlb.si/katero-obliko-bancne...


to je to, bemti, pa zakaj NLB, sem pred leti presaltal iz nje ;)

amacar ::

Vzames zastonj N26.

JN ::

(Copy/Paste iz druge teme)
Tule se je nekdo ful potrudil in zbral podatke za s.p.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Kdo bi si mislil, da je NLB najugodnejša.
Jaz sem jih sicer pred leti zapustil z grenkim okusom, ker so res šalabajzerji, ampak so pa zgleda najugodnejši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225159 (3930) tony1
»

Prejemanje spletnih plačil za neprofitno organizacijo

Oddelek: Loža
121865 (1349) Mare2
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638200 (27987) mojca
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396918 (5789) ChawaSi
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818728 (16393) Pacient

Več podobnih tem