» »

Osebni račun kot poslovni račun sp - banka ga zapira

Osebni račun kot poslovni račun sp - banka ga zapira

johanblond ::

Preljuba banka poslala obvestilo, da zapira osebni račun (ki se je uporabljal tudi za poslovanje sp, seveda je bilo sporočeno FURSu kateri račun se uporablja) - poslovna odločitev banke.

Malo sem pogledal naokoli in po naključju pri SKB našel sledečo dikcijo:
Osebni račun je namenjen izključno zasebnim potrebam fizične osebe, kar pomeni, da ga fizična oseba, ki opravlja dejavnost, oziroma samostojni podjetnik ne sme uporabljati za transakcije, povezane z opravljanjem svoje dejavnosti.
kar vidim, da postaja kar trend (zadnje leto ne spremljam stvari na tem področju).

Zato me zanima, pri kateri banki se dandanes da uporabljat osebni račun za par prilivov sp-ja (najbolj enostavne zadeve + osnovno e-bančništvo)

barakus ::

N26

toro69 ::

Na Banki Koper imaš poslovnega za 3€/mesec vključno s spletno banko.

krneki0001 ::

Na NLB lahko uporabljaš osebni račun tudi za sp in uporabljaš klikin, da imaš vse na telefonu.

Miha 333 ::

johanblond je izjavil:

Preljuba banka poslala obvestilo, da zapira osebni račun (ki se je uporabljal tudi za poslovanje sp, seveda je bilo sporočeno FURSu kateri račun se uporablja) - poslovna odločitev banke.

Malo sem pogledal naokoli in po naključju pri SKB našel sledečo dikcijo:
Osebni račun je namenjen izključno zasebnim potrebam fizične osebe, kar pomeni, da ga fizična oseba, ki opravlja dejavnost, oziroma samostojni podjetnik ne sme uporabljati za transakcije, povezane z opravljanjem svoje dejavnosti.
kar vidim, da postaja kar trend (zadnje leto ne spremljam stvari na tem področju).

Zato me zanima, pri kateri banki se dandanes da uporabljat osebni račun za par prilivov sp-ja (najbolj enostavne zadeve + osnovno e-bančništvo)

Praktično vse slovenske banke imajo to določilo. V bistvu si kršil pogodbo. Imajo vso pravico storiti, kar so. Na drugi slo. banki zna biti podobno.

M.B. ::

Po zakonu od 15.12.2015 ni treba met ločenega poslovnega računa za s.p.. Edini problem je da mora imet ta osebni račun oznako T, in se lahko objavi v AJPESu, tega pa nobena banka ne dela. Če pa delaš na osebnem z oznako A, poslovne transakcije in račun ni obvljen bo banka fasala kazen:
V primeru računov s.p.-jev to torej pomeni, da mora banka Ajpesu javiti, da so računi s.p.-jev računi vrste "T", in jih zato Ajpes lahko javno objavi. V kolikor banka tega ne stori, ji po ZPlaSS grozi kazen v višini od 2500 do 80.000 evrov, odgovorni osebi banke pa od 400 do 4000 evrov.

(...)
Vprašanje pa je, ali bi se neka banka sprijaznila s takšno kaznijo. Namesto tega lahko podjetnika najverjetneje tudi toži ali v skrajnem primeru kazensko preganja zaradi goljufije. Ob odprtju vsakega računa morate banki povedati, za kakšen namen ga odpirate. Če ste banki na obrazcu za odprtje računa zatrdili, da ga boste uporabljali za osebne namene, nato pa prek njega poslujete, ste banko zavedli. Banka ima torej izbiro - ali bo sama plačala med 6000 in 60.000 evrov kazni, ali pa bo poskušala ta denar nekako izterjati od vas. Morda ne bi bilo dobro staviti na dobroto bank, da bodo s.p.-jem ob takih kaznih pogledale skozi prste.


Tako da je sprememba zakona bla čisto brezveze.

Februarja 2016 je bila dobra ponudba NLB za poslovni račun glede na članek. Jaz sem na delavski, ker je blo takrat najceneje (4.30EUR+1.30EUR za spletno banko mesečno) pa prvih 6 mesecev je zastonj. Pač poglej še okoli kolko majo ostale. Spletna banka njihova je edino malo čudna. Ne moreš rečt da ti vsak mesec plačuje stvari, to me najbolj moti. Bi lahko avtomatiziral 90% poslovanja, ker drugih računov kot države nimam.

Addiko ima zgleda 1EUR mesečno.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

predi ::

krneki0001 je izjavil:

Na NLB lahko uporabljaš osebni račun tudi za sp in uporabljaš klikin, da imaš vse na telefonu.
To ne drži. Račun moraš preoblikovati v NLB Osebno-poslovni račun, ki sicer ni nič dražji od navadnega osebnega. Če tega ne storiš, kršiš splošne pogoje banke.

krneki0001 ::

predi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na NLB lahko uporabljaš osebni račun tudi za sp in uporabljaš klikin, da imaš vse na telefonu.
To ne drži. Račun moraš preoblikovati v NLB Osebno-poslovni račun, ki sicer ni nič dražji od navadnega osebnega. Če tega ne storiš, kršiš splošne pogoje banke.


Še vedno je to osebni račun s stroški osebnega računa. Preoblikovanje pomeni samo da ženska na šalterju par stvari dopiše (ime sp-ja in ostale podatke, kar moraš itak sporočiti banki)

barakus ::

Ali pa odpres racun v tujini, kjer teh oznak sploh ne poznajo in je vseeno... jebes slovenske banke.

JN ::

Tule se je nekdo ful potrudil in zbral podatke za s.p.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/...
Kdo bi si mislil, da je NLB najugodnejša.
Jaz sem jih sicer pred leti zapustil z grenkim okusom, ker so res šalabajzerji, ampak so pa zgleda najugodnejši.

BlaY0 ::

Mene so zadnjič tudi po eni strani pozitivno presenetili. Iz tujine sem prek mejla uspel zapreti račun pri njih za katerega niti IBAN-a nisem vedel, česar se nikakor nisem nadejal. Edino kar me je zmotilo je to, da je šlo vse prek printerja in nazaj skenirano po mejlu - čeprav sami za podpisovanje PDF dokumentov že uporabljajo certifikate so svoje digitalno podpisane dokumente sprintali, skenirali in mi skene poslali po mejlu ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225423 (4194) tony1
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407751 (3753) JN
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638534 (28321) mojca
»

osebni TRR oznaka T

Oddelek: Loža
396945 (5816) ChawaSi
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818808 (16473) Pacient

Več podobnih tem