» »

Koliko garancije naj bi imel pri ličarju za popravilo rje

Koliko garancije naj bi imel pri ličarju za popravilo rje

umexteacher ::

ker se rja rada vrne izpod pleha (ker se jim ne da kvalitetno popravljati) me zanima koliko imaš pri takem popravilu garancije in kako postopati če se mojster izgovarja na starost avtomobila ipd. Meni se je napihnilo že po treh mesecih...

Obstaja kje kakšna stran za take stvari, kaj mu pošljem? tržno inšpekcijo, če se bo še naprej smejal?

dzinks63 ::

Rjo nimaš kaj popravljat, samo kvalitetno zamenjat celoten gnil del, blatnik, prag,..., vse drugo je blažev žegen. Če pa bi hotel rjo nekaj flikat, izrezat gnil del in ga nadomestit z novim plehom, tudi ne bo za dolgo, rja bo slej ko prej ponovno udarila ven, razen če ti vse zavarjene spoje zacina in pleh z notranje strani našprica s smolnato bitumensko emulzijo, če sploh pride zraven. Če pa ti rjo samo pobrusi in zadevo prekita, je pa ravno za tri tedne. Z ličarjem se moraš pred posegom točno dogovoriti, kako bo reševal zadevo, kako kvalitetno in za koliko časa bi naj imel mir, vse to bo različno stalo, tako da za poceni popravilo, bo malo muzike.

umexteacher ::

baje je menjava obrobe boljša opcija kot kitanje, no men so kital (300€ ni malo) držalo je pa 3 mesece in spet balončki :) enih delov pač ne moreš niti menjat...

mailer ::

Pred dobrim mesecem sem dal pri zadnjih blatnikih "popravit" rjo. Ličar mi je kar takoj povedal, da več kot leto ne bo zdržalo. Če računamo, da bo vmes še zima in kubiki soli na cesti ima verjetno prav.

Mesar ::

drugo leto pa spet vržeš 300eur, jaz ne vidim problema
Your turn to burn!

krucymucy ::

Avto ki ga je treba popravljati zaradi rje itak ni vreden kaj dosti, tako da je vseeno ce popravis sam s copicem.

mat xxl ::

Ali pa vzameš epoxy in gledaš, da je vsaj konstrukcijsko stabilen..... Taka stara jajce je navadno najbolje kar z penznlom pobarvati ..........

Phoebus ::

mat xxl je izjavil:

Ali pa vzameš epoxy in gledaš, da je vsaj konstrukcijsko stabilen..... Taka stara jajce je navadno najbolje kar z penznlom pobarvati ..........

Stara jajca kot naprimer SL300, 540k in podobna, ane... :-)

amigo_no1 ::

Največji frajerji so kar se tega tiče Angleži, oni s vozijo s +50 let starimi vozili.

umexteacher ::

kako jim to uspe, epoxy pa penzl al kaj?

fosil ::

Verjetno so pomemben faktor mile zime in zato nič soli na cesti.
Tako je!

šernk ::

fosil je izjavil:

Verjetno so pomemben faktor mile zime in zato nič soli na cesti.


ali pa pri nas pretiravanje s soljo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mailer ::

Zato je pa odlična karoserija iz aluminija. Saj jo sol tudi menda poškoduje a ne napreduja tako hitro kot rja.

Relanium ::

mailer je izjavil:

Zato je pa odlična karoserija iz aluminija. Saj jo sol tudi menda poškoduje a ne napreduja tako hitro kot rja.

Probaj ti privijačit alu blatnik z jekleno podložko in počakaj par mesecev :P

šernk je izjavil:

fosil je izjavil:

Verjetno so pomemben faktor mile zime in zato nič soli na cesti.


ali pa pri nas pretiravanje s soljo :)


To pa tako ali tako.
Nevem al sem jaz edini ki se buni proti cestnim službam in da preveč glancajo in preveč sipajo soli?
Vsi nekaj jokajo kako so ceste zanič splužene pa še vedno so bile razumljivo hitro, ampak zakaj jaz nimam nikoli problemov z zimo, čeprav vozim zadnji pogon ???

ajaaaaaaa, v eni drugi temi smo pred kratkim debatirali, ane ....


Drugače pa ontopic:
http://www.tri-krone.si/
Tole je precej dobra rešitev (seveda preventivna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

amigo_no1 ::

3 krone pride v poštev, ko avto še ni rjast.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267815 (6508) cresh
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112441 (9574) bambam20
»

Znizanje podvozja avta (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16420278 (17360) D3m
»

Sanacija rje na pragovih avtomobila

Oddelek: Na cesti
2513745 (12097) jalovec09
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364400 (3185) chucki

Več podobnih tem