» »

Franc Kangler

Franc Kangler

Temo vidijo: vsi
««
3 / 53
»»

floyd1 ::

Mr.B je izjavil:

Postavljeni so na mestih, kjer ni bilo nekega blaznega norenja ali ogrožanja drugi
Smeh LOL, število prekrškov je bilo koliko ? Čudi me da okoli Ljubljane vse potihne, pa se pri nas postavljeni bolj na obskurnih mestih, v Mariboru saj veš kje so.

Bo treba iti malo nazaj po tej temi prebrat, pa mogoče celo razumet. Ni tako težko.
Skratka 90% je bilo takih, ki se lahko zgodijo vsakemu - meni, tebi. Razen če vedno voziš "za ziher" enih 10 manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

amigo_no1 ::

io
Tako je, če oblast pravi je varno samo 50, potem se voziš 50, pa čeprav je ravna 4 pasovnica, vmes ograja in ločena kolesarska steza.
OFCEEEEEEm, BEEEEEE ;((

Keyser Soze ::

Radarji v tej temi so tako aktualni ker so 100% poglavitni vzrok in sočasno tudi povod za proteste. Ostale traparije, ki so naštete v tej temi so manjšinjski razlog "nemirom", morale bi bit pa krepko večinski.

To je najbolj žalostno v tej celi MB tragediji.

Nekako se mi zdi, da je večina teh, ki so trenutno najbolj glasni in jih radarji najbolj motijo oz. tepejo po žepu, v večini podpiralo Kanglerja ob izvolitvi. In posledično je tudi razočaranje nad njim toliko večje, ter gnev toliko izrazitejši.

P.S.: Nehajte jamrat zarad radarjev. Je samo škatla ob cesti, ki normalnemu noče nič hudega. Ne razumem, kako meni uspe recimo na Dolenjski cesti ostati v okviru 60km/h, brez pretiranega gledanja na armaturo.
OM, F, G!

Daedalus ::

Ne vem česa domorodci ne razumete. A ste plonkali na CPP? Če je znak 30, ne smeš vozit hitreje. Nisi poklican,
da se sprašuješ čemu je tako (verjetno ravno zaradi tebi podobnih, ko je bil znak z primerno hitrostjo za odsek
ceste 60, so vsi vozili 90, ko so ga dali na 30, so vozili 60, kar je bilo že od začetka željeno, pa ni nihče
upošteval). Za sodelovanje v družbi človek potrebuje nek nivo kulture, in če nek del populacije te kulture ne
premore, potem lahko družba funkcionira samo tako, da GNILE člene disciplinira. Če zraven še zasluži pa toliko
bolje.


LOL, resno. In če je nekje znak 60, pol moraš biti kaznovan za čisto vsakič, ko se mimo pelješ 62. Ane?

Sej pravim. Možganski implatanti ftw. Da bo vse zlonamerneže (očitno smo po novem to čisto vsi, po stari dobri jugoslovanski maksimi - vsak je sumljiv) metalo božje že ob misli na "pregreho." Kaznovat vsakega takoj, ko samo pomisli, da mogoče Ablast dela kaj narobe.

1. Unexpressed libido, or "emotional tension/energy"--be it sexual or aggressive. This pent up energy gets channeled into the need to speed in a vehicle.
2. Rebelling against societal structure. The desire to do this may be linked with growing up in a strict household or being raised by strict parents."


AD1 - ja, furam DH, ker mi baba ne da fukat. Itak.
AD2 - ja, eni celo verjamemo, da družbene norme niso od boga dane, večne in nespremenljive. Pa jih občasno testiramo. Tipični sodobni narciseki pa tega pač niso sposobni.

Radarji v tej temi so tako aktualni ker so 100% poglavitni vzrok in sočasno tudi povod za proteste.


Vzrok ni nujno enako povod.

P.S.: Nehajte jamrat zarad radarjev. Je samo škatla ob cesti, ki normalnemu noče nič hudega. Ne razumem, kako meni uspe recimo na Dolenjski cesti ostati v okviru 60km/h, brez pretiranega gledanja na armaturo.


Si pač Ubermench. Dobro zate.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

amigo_no1> Tako je, če oblast pravi je varno samo 50, potem se voziš 50, pa čeprav je ravna 4 pasovnica, vmes ograja in ločena kolesarska steza.

In taki potem vpijejo, da so kolesarji nevarni, ker se jim jebe za semaforje?

A ni temeljno načelo prometnih predpisov vzajemnost? (Za nepismene: obnašali naj bi se tako, kot da se vsi držijo predpisov.)

Daedalus> LOL, resno. In če je nekje znak 60, pol moraš biti kaznovan za čisto vsakič, ko se mimo pelješ 62. Ane?

Zakaj bi se pa kdaj sploh peljal mimo 62?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Za nepismene: obnašali naj bi se tako, kot da se vsi držijo predpisov.


Good luck with that. Je čisto legitimno pričakovanje sicer. Če se ga pa slepo držiš, boš pa hitro v težavah.

Zakaj bi se pa kdaj sploh peljal mimo 62?


Tehnični razlogi. Ala, merilnik hitrosti ne deluje pravilno. Recimo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

floyd1 ::

Nekako se mi zdi, da je večina teh, ki so trenutno najbolj glasni in jih radarji najbolj motijo oz. tepejo po žepu, v večini podpiralo Kanglerja ob izvolitvi. In posledično je tudi razočaranje nad njim toliko večje, ter gnev toliko izrazitejši.

S težkim srcem ampak - vsaj delno imaš tu celo prav. Ob zmagi vseeno nisem mogel verjet. Praktično brez programa, a z jabolki, pa je bila zmaga tu.

P.S.: Nehajte jamrat zarad radarjev. Je samo škatla ob cesti, ki normalnemu noče nič hudega. Ne razumem, kako meni uspe recimo na Dolenjski cesti ostati v okviru 60km/h, brez pretiranega gledanja na armaturo.

Imaš tahograf ali govoriš na pamet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

mihec87 ::

Ideja za dober biznis v mb-natančna kalibracija števcev na avtu..

Keyser Soze ::

Daedalus je izjavil:

Si pač Ubermench. Dobro zate.

Ni treba bit noben übermensch, da enakomerno pritiskaš stopalko za plin in slišiš spremembo vrtljajev, v takšni meri da ostaneš v +-5km pri omejitvah 50, 60 km/h.

P.S.: Razen če si ti nadrasa in smatraš, da normalni smrtniki nismo sposobni česa takšnega? Ker bi potem pristal na nivoju normalnih.
OM, F, G!

floyd1 ::

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

Sims ::

Grem v ponedeljek ... in ne zaradi radarjev. Bil tudi, ko je šlo za azil in snago. Nimamo vsi enakih razlogov za nejevoljo. In ja, damo vam prav, radarji so sprožili vse skupaj. Nezadovoljni smo pa že dalj časa. Kaj bi še radi sedaj? Toliko sranja kot se je nabralo, ima lahko vsak protestnik drug razlog.

Grumf ::

amigo_no1 je izjavil:

io
Tako je, če oblast pravi je varno samo 50, potem se voziš 50, pa čeprav je ravna 4 pasovnica, vmes ograja in ločena kolesarska steza.
OFCEEEEEEm, BEEEEEE ;((

Ja nekateri bi to lahko tudi tako imenovali, predvsem tisti, ki se požvižgajo na vse ostale in ravno za take so namenjene represivne
zadeve, nekateri so pač preneumni, da bi jim povedal in bi razumeli.
Lahko ti pa tudi po tvoje povem: "Čuj ma ka si iz MI2 Tehno pubca spizdo?"

Daedalus je izjavil:

Sej pravim. Možganski implatanti ftw. Da bo vse zlonamerneže (očitno smo po novem to čisto vsi, po stari dobri jugoslovanski maksimi - vsak je sumljiv) metalo božje že ob misli na "pregreho." Kaznovat vsakega takoj, ko samo pomisli, da mogoče Ablast dela kaj narobe.

Heh, nice. No pa mi povej, kaj delaš narobe, ko kršiš predpise? Dajva, da vidiva ali vidiš kaj naprej od
črke na papirju in si sposoben kaj samokritike, da ne boš samo na druge gledal...

Sicer je pa tista 2km/h v območju napake radarja in če ni policaj ravno tako neumen kot nekateri vozniki (npr. taki ki
radarje kurijo) potem ti ne bo kazen napisal.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

Keyser Soze ::

floyd1 je izjavil:

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

A moraš vedno ciljat glih zgornjo mejo?
OM, F, G!

Sims ::

@-io-

Norca se lahko delamo iz okrog vseh cca 48 narečij in govorov. Lahko odpremo temo na to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

floyd1 ::

Keyser Soze je izjavil:

floyd1 je izjavil:

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

A moraš vedno ciljat glih zgornjo mejo?

Jaz ne, radarji pa.

Grumf ::

Sims je izjavil:

@-io-
Norca se lahko delamo iz okrog vseh cca 48 narečij in govorov. Lahko odpremo temo na to.

Se ne delam norce iz narečja, kje si pa to videl, prosim za citat.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

WarpedGone ::

Sploh nima veze javno-zasebno partnerstvo oz. se sploh ne bi folk razpizdil, če bi radarji bili postavljeni tam kjer je potrebna umiritev prometa, torej ob šolah, vrtcih, domovih za ostarele ne pa da so na najbolj prometnih vpadnicah kjer ni NOBENE potrebe po radarjih.

Ne, kjerkoli je omejitev je vzpostavitev radarskega nadzora povsem legitima. Radar le avtomatsko in bol množično in neprestano "kaznuje" kršitve omejitve.
Mariborski radarji so pokazali neki druzga, kar noben ne upa na glas povedat - da je cesar precej gol in da so njegove omejitve marsikje direkt iz riti potegnjene. Smisel omejitev je zagotavljanje varnosti v prometu. Vse kar je zares nevarno se skozi statistiko precej hitro pokaže kot takšno. Tuki je pa lakmusov test, v praksi dokazan in dokumentiran s certificiranimi radaji da je folk megalomansko kršil postavljene omejitve, nesreč pa vseeno ni bilo.

Kašne omejitve torej imamo?
Zbogom in hvala za vse ribe

Sims ::

Ok. Če dobro pogledam protesnike vseeno dvomim, da so tiste ženske in starejši protestirali zaradi radajev(ker nekateri tukaj predstavljate, da protestirajo le divjaki ...)

Grumf ::

Mimogrede, glede omejitev, tudi tole funkcionira, samo dogovor med vsemi udeleženimi rabiš in trenuten dogovor je
CPP, lahko pa (spodaj) uveljavite svojega:

Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

Daedalus ::

Ni treba bit noben übermensch, da enakomerno pritiskaš stopalko za plin in slišiš spremembo vrtljajev, v takšni meri da ostaneš v +-5km pri omejitvah 50, 60 km/h.


Exactly. Za +5 km/h pa bo že kazen. Brave new world. Ne bi bili bolj papeški od papeža. Vsi delamo napake, ves čas. Bi pa ratalo konkretno zajebano, če bi za vsako malo napakico poleg tebe stal nekdo in ti pisal kazni. To je pa nivo... obsojanja na zapor vremenarjev, ker niso napovedali poplav. Zelo nevaren teritorij. Življenje negelede na to, kar bi eni radi verjeli, ni ekzaktna znanost.

Heh, nice. No pa mi povej, kaj delaš narobe, ko kršiš predpise? Dajva, da vidiva ali vidiš kaj naprej od
črke na papirju in si sposoben kaj samokritike, da ne boš samo na druge gledal...


Pomoje nisi pravilno dešifriral namena mojega pisanja. Zadevo sem stopnjeval do absurda... z namenom.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

francek1 ::

Sims je izjavil:

Jap, odpeljal se je v pravem vozilu ...

"Gotof je!"

Samo še lisice bi mu morali nadeti, pa bi bil postopek v celoti pravilno izpeljan.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Daedalus> Za +5 km/h pa bo že kazen.

Ne, ne bo, ker mora jit cagar v večini avtomobilov krepko prek 60, da se to zgodi.

Daedalus> Ne bi bili bolj papeški od papeža. Vsi delamo napake, ves čas.

Ja, pa? Če narediš napako pač plačaš globo, ne? Prej ali slej nehaš delat napake.

WarpedOne> Tuki je pa lakmusov test, v praksi dokazan in dokumentiran s certificiranimi radaji da je folk megalomansko kršil postavljene omejitve, nesreč pa vseeno ni bilo.

Kako ni bilo nesreč? Nonstop so ble, zdaj jih je pa manj.

Daedalus ::

Ne, ne bo, ker mora jit cagar v večini avtomobilov krepko prek 60, da se to zgodi.


Hvala za potrditev moje teorije o problemih s tehniko.

Ja, pa? Če narediš napako pač plačaš globo, ne? Prej ali slej nehaš delat napake.


Pol si za možganske implatante? Se javiš za kak test? Nekje je treba začet...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

francek1 ::

Keyser Soze je izjavil:

Radarji v tej temi so tako aktualni ker so 100% poglavitni vzrok in sočasno tudi povod za proteste. Ostale traparije, ki so naštete v tej temi so manjšinjski razlog "nemirom", morale bi bit pa krepko večinski.

To je najbolj žalostno v tej celi MB tragediji.

Nekako se mi zdi, da je večina teh, ki so trenutno najbolj glasni in jih radarji najbolj motijo oz. tepejo po žepu, v večini podpiralo Kanglerja ob izvolitvi. In posledično je tudi razočaranje nad njim toliko večje, ter gnev toliko izrazitejši.

P.S.: Nehajte jamrat zarad radarjev. Je samo škatla ob cesti, ki normalnemu noče nič hudega. Ne razumem, kako meni uspe recimo na Dolenjski cesti ostati v okviru 60km/h, brez pretiranega gledanja na armaturo.

Primerjat Dolenjko, od obroča dvopasovnico s štiripasovno Ptujsko, kjer je vmes še kovinska ograja, je čisto sprenevedanje ali pa nepoznavanje dejstev.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

PaX_MaN ::

WarpedGone je izjavil:

Vse kar je zares nevarno se skozi statistiko precej hitro pokaže kot takšno. Tuki je pa lakmusov test, v praksi dokazan in dokumentiran s certificiranimi radaji da je folk megalomansko kršil postavljene omejitve, nesreč pa vseeno ni bilo.

Bolj kritični odseki cest na območju Policijske uprave Maribor so: Maribor-Hajdina in Maribor-Zgornji Boč, Slovenska Bistrica-Hajdina, Maribor-Vurberk-Ptuj, Maribor-Slovenska Bistrica-Tepanje, Rogoznica-Senarska ter nekatere mestne ceste in ulice na območju mesta Maribor-Tržaška cesta, Ljubljanska ulica, Titova cesta, Pobreška cesta in Ulica Pariške komune.

jype ::

Daedalus> Pol si za možganske implatante? Se javiš za kak test? Nekje je treba začet...

Jaz ne delam napak.

francek1> Primerjat Dolenjko, od obroča dvopasovnico s štiripasovno Ptujsko, kjer je vmes še kovinska ograja, je čisto sprenevedanje ali pa nepoznavanje dejstev.

Če ti kovinske ograje izključijo sposobnost vožnje z določeno hitrostjo, potem imaš večje probleme kot je zgolj bralno razumevanje.

francek1> Če bi pa ti dobil za vsako svojo napako zasluženo kazen

floyd1 ::

Jp, eni se samo sprijaznijo. Nekateri pač na ulico. Fajn, da imamo izbiro.

Mimogrede, na mojem 8 let starem Peugeotu se števec pri 50 na uro praktično povsem ujema z merilniki na cesti, ki ti izpišejo, koliko voziš. Če imam števec "na črti", mi tisti merilnik pokaže 48 (ravno zadnjič testiral na Titovi).

djordjevic ::

floyd1 je izjavil:

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

No, to pa, kolikor vem, ne bo držalo. Še vedno obstaja reč, ki se ji reče toleranca - do 100 km/h je 5 km/h, nad 100 pa 7 km/h. Ne dam roke v ogenj, da so številke čisto točne, ampak toleranca definitivno je.

francek1 je izjavil:

Primerjat Dolenjko, od obroča dvopasovnico s štiripasovno Ptujsko, kjer je vmes še kovinska ograja, je čisto sprenevedanje ali pa nepoznavanje dejstev.

Kjer se je nedavno zgodila tako huda prometna nesreča, da se je avto zaril v ograjo, napere pa so preluknjale voznico. Koliko je vozila po Ptujski? Sicer po polnoči, a vendar - nekaj malega čez 160.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

No, Kanglco so zdaj iz stranke vrgli...dolgo so rabli...

djordjevic je izjavil:

floyd1 je izjavil:

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

No, to pa, kolikor vem, ne bo držalo. Še vedno obstaja reč, ki se ji reče toleranca - do 100 km/h je 5 km/h, nad 100 pa 7 km/h. Ne dam roke v ogenj, da so številke čisto točne, ampak toleranca definitivno je.

francek1 je izjavil:

Primerjat Dolenjko, od obroča dvopasovnico s štiripasovno Ptujsko, kjer je vmes še kovinska ograja, je čisto sprenevedanje ali pa nepoznavanje dejstev.

Kjer se je nedavno zgodila tako huda prometna nesreča, da se je avto zaril v ograjo, napere pa so preluknjale voznico. Koliko je vozila po Ptujski? Sicer po polnoči, a vendar - nekaj malega čez 160.

Tisto je bil samomor...krivec pa konstrukter ograje..da se je kar odprla.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

RockyS ::

In ti misliš da boš z radarji preprečil divjanje z 160km/h? Zakaj potem folk še zmeraj vozi v nasprotno smer, telefonira med vožnjo?

Why, če pa imamo zakone ki kaznujejo... pomagajo pa ne ravno kaj dosti.

bluefish ::

Važno, da voziš po omejitvi in te radar ne slika, pa četudi hkrati z eno roko telefoniraš, z drugo ješ, s komolci pa loviš volan.

PaX_MaN ::

RockyS je izjavil:

In ti misliš da boš z radarji preprečil divjanje z 160km/h?

S kakšno magijo naj bi pa to preprečil policaji "postavljeni na črnih točkah"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

djordjevic ::

@RockyS: Tvoj predlog pa je - kaj? Dajmo odpravit vse te ukrepe in uvest zakon močnejšega na ceste? Pri Fontani se je s 130 skoraj zaril vame dostavnik, ki je šel vsaj v trosekundno rdečo. Kaj me je rešilo? Da sem za hip pogledal na radio in nisem speljal v hipu, ko bi že lahko. Na Tržaški (mimo Standupa) sem se čisto spodobno umaknil na desno, češ, prazno je, zakaj ne bi šel na tisti pas? Čez sekundo, dve za mano po levem pasu prižge star Audi A6, ker mu je zmanjkalo prostora na levem pasu, pa ga je udaril kar prek dvojne črte na nasprotni vozni pas, nato je vijugal do križišča in zapeljal z rdečo proti Tuš Cash & Carryju. Naprej - zadnjič grem v mesto in sem štirikrat stal na rumeni/rdeči. Guess what? Trije gladko mimo mene skozi rdečo. Vse to pred radarji. Ne me basat in mi govorit, da niso potrebni, no.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

kogledom ::

Pa da ne bomo samo o radarjih. Vse skupaj se je začelo že kmalu po volitvah, tako so že leta 2010 nekateri Mariborčani začeli opozarjati na nesprejemljivost Kanglerja in tukaj začeli zbirati podpise podpore Poziva k odstopu. A množice niso prepričali, ostalo je le pri besedah. Zato se tudi ob ostalih kanglerizmih ulica ni zbudila, krepila pa se je neka apatičnost in splošno nezadovoljstvo družbe. Glede na razmere to niti ni bilo čudno. Hobotnica je rasla in se redila, ovadbe so deževale, mediji pa so tako ali tako neprenehoma prežvekovali njegove domnevne in tudi za ovadbe dovolj sumljive poteze. Saj se ve; ob počasnem a vztrajnem pritisku množica prenese več kot ob nenadni aferi, se ji pa hočeš ali nočeš hkrati zmanjšuje tudi prag tolerance hitrega nenadnega pritiska. In točno to se je zgodilo zdaj v MB. Kangler je nalagal na lastno grmado, pri radarjih pa je naletel na Iskro. Izvedba radarjev je bila tako le povod, nikakor pa ne edini vzrok trenutnega dogajanja.

Za popestritev večera priporočam branje: Jezikovni spodrsljaji v političnih govorih, manj znanstveni povzetki so tukaj in tukaj.

mtosev ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/sls-izkl...
kanglica je letela iz stranke
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

djordjevic ::

Sicer pravilna poteza, se pa lepo vidi, da so zajahali val populizma. Ampak OK, nekje je treba začeti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Kamran ::

Ojla,

Meni je pa tole zanimivo. ;)

Skupina, ki je pričela vzpodbujati in organizirati proteste, najverjetneje stoji za požigi radarjev in zahteva odstop župana je pričela uporabljati kot simbol stisnjeno rdečo pest, ...

Vir

Torej se gre le za samo ponesrečeno uporabo simbolike ali se za tem skriva (mogoče) kaj več ? :|

http://www.mojvideo.com/video-hitler-go...
http://www.mojvideo.com/video-reporter-...

floyd1 ::

djordjevic je izjavil:

floyd1 je izjavil:

+ 5 je že kazen, kaj pa zdaj?

No, to pa, kolikor vem, ne bo držalo. Še vedno obstaja reč, ki se ji reče toleranca - do 100 km/h je 5 km/h, nad 100 pa 7 km/h. Ne dam roke v ogenj, da so številke čisto točne, ampak toleranca definitivno je.

Imaš prav. +6 je pa torej že kazen. Sem nekje prebral, da odštejejo 5%, a je očitno bila napaka in res odštejejo 5 km/h (oz. 7 nad 100). Malo boljše, a še vedno nečloveško. Z ozirom na to, da na praktično vsaki vožnji po MB greš vsaj mimo 2-3 stolpičev. In še kar nekaj jih menda dobimo.
Nek šofer se je malo poigral s številkami in izračunal, da bo na leto peljal mimo teh radarjev okrog 15.000 krat. Mislite, da ima realno možnost, da mu to uspe brez kazni? Jaz se bom peljal 960x. Računam samo 15 min pot v službo in nazaj, če nikoli ne bom pešačil, kar pa zadnje čase vse bolj prakticiram (pa ne zaradi radarjev). Možnosti so, priznam, veliko boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

djordjevic ::

No, vidiš. Pa boš še za zdravje kaj postoril. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

AndrejS ::

Min kazen je 40€ če plačaš polovičko. Za ta denar pa dobiš 27,3 litra....

djordjevic ::

Imho se za prekoračitev od 5-10 km/h plača 40, torej po polovički 20. Naj me kdo popravi, če se motim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr.B ::

RockyS :: danes, 21:49:42citiraj
#
In ti misliš da boš z radarji preprečil divjanje z 160km/h? Zakaj potem folk še zmeraj vozi v nasprotno smer, telefonira med vožnjo?

Zato ker na sodišču, nič, razen posnetek blagoslovljene kante ne velja. V trgovini lahko pred kamero veselo kradeš, ta psonetek na sodišču ne velja, ker je kao prešfoh resolucija. Enako velja za vseh 140 kamer na križiščih v Ljubljani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

floyd1 ::

djordjevic je izjavil:

Imho se za prekoračitev od 5-10 km/h plača 40, torej po polovički 20. Naj me kdo popravi, če se motim.

Do 5km/h je menda 40 EUR, od 5-10 pa 80, če se prav spomnim. Pa če je omejitev 30 ali 90.

JanK ::

jype je izjavil:

jernejl> vsakogar, ki pelje 5km/h ali več prehitro.

Ja. Zakaj bi sploh kdorkoli vozil 5km/h ali več prehitro?


Ker je v vecini primerov "prehitro" osnovano na neki arbitrarni hitrostji, ki od varne hitrosti na dolocenem odseku lahko precej odstopa - v obe smeri.

Me zanima koliko ljudi bo peljalo mimo radarjev, po stranskih poteh, ki niso predvidene za taksen promet. In koliko se bo s tem zvisalo stevilo karambolov in poskodovanih (tudi pescev in kolesarjev).
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

francek1 ::

Tale zapis zelo dobro opisuje bistvo dogajanja:

"Foglof-Tunek 22.11.2012 23:18:32 1
1
Upor proti Kanglerju ima večje-vseslovenske politične razsežnosti. Zakaj? To ni le upor proti županu obdolženemu korupcije pač pa upor ljudstva proti družbenopolitičnemu , pravnemu in ekonomskemu sistemu. To je upor proti neoliberalizmu in mladoekonomistom ter politikom, ki so njihov suport. To je upor proti obstoječemu načinu delovanja vseh vej oblasti. To je upor proti vsemu kar je bilo slabega narejeno v tako imenovani tranziciji, ki je delavstvo in malega človeka ne samo zaobšla pač pa ga pahnila v krizo, stiske in bedo . To je borba za bodočnost malega človeka in slovenskega delovnega človeka-torej za slovenski narod in neodvisno slovensko državo. To je upor proti državi in zbirokratiziranim in skorumpiranim elitam in oblastnikom potem, ko je v Sloveniji ljudem prekipelo. Kangler je tu samo povod. Ljubljančani, kaj še čakate? Vaš župan nič ni boljši, mislim da celo slabši, samo bolj na prefinjen način. Ljubljančani kaj čakate, a še vam predobro gre? A nezaposlenost ni prevelika? Malo premislite ker jutri boste vi na vrsti."
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

JanK> Ker je v vecini primerov "prehitro" osnovano na neki arbitrarni hitrostji, ki od varne hitrosti na dolocenem odseku lahko precej odstopa - v obe smeri.

Who cares? Če je omejitev tam, jo moraš spoštovati, ker sicer s svojim vozilom ogrožaš druge, ki morajo po predpisih pričakovati, da se jih držiš tudi ti.

IcEk` ::

Malo smeha še :D

Looooooka ::

jype je izjavil:

amigo_no1> Tako je, če oblast pravi je varno samo 50, potem se voziš 50, pa čeprav je ravna 4 pasovnica, vmes ograja in ločena kolesarska steza.

In taki potem vpijejo, da so kolesarji nevarni, ker se jim jebe za semaforje?

A ni temeljno načelo prometnih predpisov vzajemnost? (Za nepismene: obnašali naj bi se tako, kot da se vsi držijo predpisov.)

Daedalus> LOL, resno. In če je nekje znak 60, pol moraš biti kaznovan za čisto vsakič, ko se mimo pelješ 62. Ane?

Zakaj bi se pa kdaj sploh peljal mimo 62?

ker prej ni blo omejitve in si zacel znizevat hitrost. in take kazni ti recimo noben policist ne bo napisal.
napisal ti jo bo ko bo konkretno vozil 5-10 na uro vec in vec kot ocitno ne bos kazal nobenga namena zmanjsevanja hitrosti.
radarji pa te "logike" nekak ne uporabljajo.
zato majo v drugih mestih tisto prekoracitev v mejah normale(5km al kok ze) ko ne fases nobene kazni.
v lj 100%, ker mam 2 radarja tle in se nisem fasal nobene kazni ce sem kdaj zapeljal kilometer 2 na uro hitreje cez.

Btw bolj zanimivo je, da ga to sprasujes ti, ki si v kar nekaj temah napisal, da krsis zakone, ker se temu pac "ne mores izogniti" oz po neki lastni presoji.

Se mi zdi, da je 2km/h prekoracitve veliko manjsa napaka kot pa to kar ti pises.

90 EUR na krizisce narodu sred krize pobirat...to je pa pac cista lopovscina. Pa ce je clovek pes, na kolesu al pa v avtomobilu.
Tega se v bivsi jugi ne bos vidu =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

jype ::

Looooooka> v lj 100%, ker mam 2 radarja tle in se nisem fasal nobene kazni ce sem kdaj zapeljal kilometer 2 na uro hitreje cez.

Sej v Mordorju je isto, samo da so vsi čist penasti okol ust.

Looooooka> Btw bolj zanimivo je, da ga to sprasujes ti, ki si v kar nekaj temah napisal, da krsis zakone, ker se temu pac "ne mores izogniti" oz po neki lastni presoji.

Za različne kategorije imam različne standarde. Ko vozim šlepar vozim drugače kot ko vozim skiro, ko pilotiram letalo to počnem drugače kot kadar se prosto potapljam.

Če kršim zakone in mi napišejo kazen kazen tudi plačam (do zdaj so možje postave samo enkrat popenili, ko sem se pred rdečo lučjo ustavil vzporedno s policijskim vozilom in začel tipkat po telefonu - in sem seveda brez besed plačal kazen, ker čeprav se mi zdi smiselno, da v času ko se obrne interval pregledam in odpišem sporočila popolnoma razumem, da zakon tega ne dovoli in da bi moral biti tudi v stoječem vozilu polno zbran in pozoren na promet).

francek1> Aja, za ene to ne velja....

Še enkrat poglej fotografijo.

francek1 ::

S tabo nima smisla debatirat...namesto, da bi moj post razumel v smislu varnosti kvasiš neumnosti, ki še štriletniku ne bi prišle na pamet...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...
««
3 / 53
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Budimpešti protesti proti davku na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16235024 (30154) m0LN4r
»

Šolnine in poprov sprej (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
12131342 (22167) CaqKa

Novi vse slovenski protest 3.12.2012 ob 16:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712992 (12335) Gandalfar

Več podobnih tem