» »

Excell - 2 datoteki in VLOOKUP

Excell - 2 datoteki in VLOOKUP

Zelenko ::

Pregledal sem kar nekaj starih tem vendar nisem našel željenega. Sicer znam uporabljati VLOOKUP funkcijo, vendar le do različnih listov.

Imam situacijo, da imam podatke v dveh različnih Excell datotekah in bi rad uporabil omenjeno iskalno funkcijo. Ali je to možno ali obstaja kaka druga za tako iskanje podatkov.

Problem: Baza imen je v datoteki IMENA in je vedno ista, imam pa tedenske datoteke KONTAKT, kjer vsak teden naredim novo datoteko in vanjo potegnem tista imena iz datoteke IMENA, katerih šifre imam v datoteki KONTAKT. Problem sem rešil z LISTI v Excell tabeli kar pa ni v redu, ker moram celotno bazo vedno skopirati v en list Excelove datoteke in s tem dobim vsak teden še redundančno celotno bazo (IMENA ima več tisoč zapisov, KONTAKT pa le do 50). Želim prihraniti na prostoru in zaradi tega bi rad iskal na omenjen način: DVE DATOTEKI Excell.

Ali je to kakorkoli izvedljivo?

LP
  • spremenil: Zelenko ()

prtenjam ::

Saj VLOOKUP lepo deluje tudi med dvema datotekama... Kje pa imate problem?
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

milc ::

Link na drugo datoteko na list Sheet1. Primer:
=VLOOKUP(A4;[Imena.xls]Sheet1!$A$2:$B$100;2)

Ajrina ::

Ne deluje samo v primeru, ko je ena datoteka .xls, druga pa .xlsx. Takrat moraš poenotiti različico in deluje.

NeMeTko ::

Očitno je problem v tem, da nekako ne zapišeš pravilno tisti 'table array', da bi excel razumel vso stvar.

Ali lahko napišeš tvoj vlookup stavek, pa bomo pogledali, kaj imaš v njemu narobe?

V principu naj bi izgledalo tako:

VLOOKUP(A1;'\\Server\Pot_Do_Datoteke\[Ime_Datoteke.xls]Ime_Lista'!$B$48:$E$75;4;0)

Edit:
Če imaš v imenu datoteke in poti do nje kakšen presledek, moraš uporabiti narekovaje, kot v mojem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

klemenSLO ::

Najlažje je tako, da ko kreiraš formulo in vpišeš ... =VLOOKUP(A1; potem KLIKNEŠ in izbereš ARRAY v želeni odprti datoteki in nato vstaviš podpičje ;
wxcel ti bo sam pravilno napisal pot.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zelenko ::

Hvala za odgovore.
Sem tudi ugotovil svoje težave: delam na 3 PC v službi in še enem doma in imam Office pakete od 2003 do 2010! Pri vsakem je malo drugače in potlej iščeš zanke v verzijah, ki so ponavadi prav banalne! Večji problem mi je delala oblika stolpca, kamor sem pisal iskalno šifro: mora biti TEKST, kar pa se včasih podre, ko prenašam oz. uporabljam datoteko v drugi ver. Office. Ko sem vse to pogruntal, s pomočjo seveda, sem dojel, da je res princip pravzaprav enak dvema listoma! Sedaj sem vso zadevo že tiliko naštudiral, da sploh ni več težav pri uporabi.
Sicer malo pozno, zaradi zaključevanja leta in s tem povezanimi količinami dela 8-O, dopusta 8-), se vsem še enkrat zahvaljujem za pomoč.

Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel: Kako obdelati podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
6694 (564) SeMiNeSanja
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182059 (1761) ZePe
»

excel

Oddelek: Programska oprema
71712 (1613) imagodei
»

Excel, SiMobil račun - Zamenjava stevilk z imeni ?

Oddelek: Programska oprema
52039 (1928) ales85
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314556 (3978) veteran

Več podobnih tem