» »

Svet brez interneta

Svet brez interneta

«
1
2

globalna80 ::

Tega si vsekakor ne želim niti pod razno. Ampak recimo, kaj bi naredili če bi čez noč crknil internet za več mesecev oziroma da ga ne bi bilo več.
To sprašujem zato, ker predvidevam, da jih je že dost takih, ki brez interneta pač ne morejo na tak ali drugačen način.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

BALAST ::

Kaos!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

vorantz ::

lihkar sem se preselil v stanovanje z 2/256 povezavo
že dolgo nisem imel pod 10/1
se počutim kot da ni neta :(

Netrunner ::

borze bi padle, gospodarstvo bi se zrušilo, Facebook fani bi pristali v norišnicah... KAOS tako ali drugače
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

globalna80 ::

Zanima me kaj bi počeli tisti, ki so z internetom že zasvojeni, čeprav večina takih to težko prizna. Torej abstinenčna kriza? Kaj bi počeli taki ljudje?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Lonsarg ::

To je še najmanjši problem, ki bi nastal. Lahko rečem da zanemarljiv proti drugim problemom.

globalna80 ::

In ti so?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

BALAST ::

Predstavljaj si da trešči Luna na Zemljo... :O
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

martincek1 ::

"Ljudje ne morejo več brez interneta." je zame zelo butasta izjava. Vsak lahko shaja brez njega, samo treba mu je tako ali drugače vbiti v glavo(tudi dobesedno), da ga enostavno ni. Nekaj neuravnovešenih bi pristalo v psihiatrijah, ampak ti bi že sedaj morali, če bi jih odkrili.

To je odgovor na zelo površno vprašanje globalna80. Se celoten sistem sesuje? V tem primeru bi šla Zemlja verjetno zelo hitro po gobe. Ne deluej samo izven delovnega časa osebam, ki visijo na fb, 24kur itd? :)

vorantz ::

globalna80 je izjavil:

In ti so?


je veliko pomembnejših stvari na netu kot pa facebook in navadni ljudje

amigo_no1 ::

http://www.webpronews.com/a-world-witho...

http://www.mojmikro.si/v_srediscu/podro...


Če smo lahko preživeli brez njega do ~1995, ko se je pojavil še kje drugje kot samo v institutih, bi lahko tudi danes.

Spet bi začeli pisati klasična pisma.

ISP-ji ter z inetom povezana podjetja (google, fb, yahoo, amazon, yt) bi odšla na smetišče zgodovine.


Spet bi se pojavili bbs-ji in starim modemom bi se cena dvignila.

Povečalo bi se tudi zanimanje za radioamaterstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Saladin ::

Vsa komunikacija se preseli na staromoden način - tel, fax, pošta, telegram,... in rešimo se vseh napihanih mrežnih balončkov. Firme bi propadle in naš način življenja bi se spremenil - da.
Ampak niti države niti družbe ne bi propadle.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Lonsarg ::

globalna80 je izjavil:

In ti so?


Vojne, anarhija, propadla ekonomija, srednji vek in počasi nazaj postavitev držav in uprave iz nule. Tokrat bodo tajnice spet papir uporabljale, nobenih računalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

amigo_no1 ::

Hmm, recimo Indijcem, ki izvajajo outsourcing support za ZDA podjetja bi se brez neta standard poslabšal.

Tudi freelance programerji bi bili na slabšem.

Dr_M ::

Tudi freelance programerji bi bili na slabšem.


Predvsem nebi bili vec potrebni sploh.

amigo_no1 ::

Vojne, anarhija, propadla ekonomija, srednji vek in počasi nazaj postavitev držav in uprave iz nule. Tokrat bodo tajnice spet papir uporabljale, nobenih računalnikov.

Pretiravaš na veliko.Če crkne finančni sektor (špekulanti, razni JP Morgan), ki prekladajo številke/ visoko-frekvenčno trgovanje in pri tem dobro služijo, ter ne odgovarja nobenemu ko "zagusti", je to kvečjemu plus.
Za srednji vek je značilna glavna (močna) vloga Cerkve, da se Zemlja vrti okoli Sonca so ljudje v tem času že doumeli.

Računalniki so se uporabljali tudi pred pojavom interneta.

Predvsem nebi bili vec potrebni sploh.

Predvsem novim strankam bi se težje predstavile, obstoječi bi na offline projektih še lahko delovali imho.

pi pawr ::

Kako je brez interneta se vidi, ko kakšen strežnik odleti, pa je to lahko partis ali pa banka s tvojim premoženjem gor xD

s1m0n ::

Meni se zdi, da brez interneta žal ne bi nič šlo! Tako kot ne brez elektrike pa je tudi ni bilo stoletja nazaj.
Privajamo se na vse nove tehnologije in jih vključimo v vse kritične sisteme in brez pol ne gre.

mtosev ::

80% ljudi na tem svetu bi padlo v depresijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegasus ::

Mislim da bi bil to veliko lepši svet kot danes. Spet bi imel en task na teden (in ne 10+ na dan, kot sedaj), življenski tempo bi se normaliziral in ljudje bi spet gradili concorde ...

izbrisiracun ::

Šlo bi, samo bi rabil podvojit število tajnic, ker bi telefoni zvonili kot nori. Veliko bi spet šlo preko faksa in navadne pošte.

WarpedGone ::

Privajamo se na vse nove tehnologije in jih vključimo v vse kritične sisteme in brez pol ne gre.

Zelo globoke misli ni kej... Šlo bi natanko enako kot je šlo prej brez tega. Edin problem bi bil kup jamranja, kako nič ne dela.

Pravi problem bi se pokazal v pomankanju ljudi, ki še znajo stvari peljat na star način.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

mtosev je izjavil:

80% ljudi na tem svetu bi padlo v depresijo

Jaz pa mislim obratno, 80% bi jih padlo iz depresije.

draciel ::

globalna80 je izjavil:

Zanima me kaj bi počeli tisti, ki so z internetom že zasvojeni, čeprav večina takih to težko prizna. Torej abstinenčna kriza? Kaj bi počeli taki ljudje?


Je treba poznati razliko med:

Zasvojen od interneta ter Odvisen od interneta ...

Veliko ljudi je odvisnih od interneta in brez njega ne morejo služiti kruha. Takšni so pač današnji časi.

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

Okapi ::

Veliko ljudi je odvisnih od interneta in brez njega ne morejo služiti kruha.
Predvse pa - kaj pomeni "svet brez interneta"? A bitnet, decnet, bbs, ethernet, SMS ... bi še vedno obstajali, ali tudi to ne? Telefoni bi bili ali ne? Računalniki, telegrafi, teleprinterji ...?

V vsakem primeri pa bi bilo na začetku par let precej zmešnjave, potem bi se pa pač prilagodili. Bi pač začeli še enkrat po papirnatih enciklopedijah brskati, namesto po wikipediji, tako kot smo nekoč že.;)

O.

Berserker ::

Nazaj v 90. leta.

Bellatrix ::

Vsako leto, ko grem na morje zdržim do 2 tedna brez interneta, zavestno, s sabo imam namreč računalnik in wifi na voljo, ampak običajno berem knjige ali pišem na računalniku. Seveda se začne potem kriza, ki pa je običajna v vsaki odvisnosti, če le to prekineš.

Osebno pa opažam, da nisem odvisen od interneta kot takega, ampak od vsakodnevnega osveževanja informacij in dogodkov po svetu. Tako, da sem kupil časopis, ki je nadomestil obisk določenih spletnih strani (večinoma domačih medijev, v največji meri rtv.slo.si, arso in zurnal24, čeprav sem mnenja, da se slednji z vsakim mesecem bolj približuje standardu 24.ur), nekaterih drugih strani kot so: slo-tech, BBC, NewScientist, facebook, youtube, gmail pa časopis seveda nikakor ne zmore zadovoljiti, zato kriza v določeni meri ostaja.

V večini primerov pa v 2 tednih odklopa ne zamudim prav veliko. Ko se spet priklopim na net, porabim približno pol ure do 45 minut, da pobrskam vse za nazaj kaj se je zgodilo in potem ponovno sledi tisti dolgčas, ko nevem kaj na internetu sploh početi. Takrat se grem ali učit ali pa gledam stvari po youtube.

Kakorkoli pa sta 2 tedna odklopa zame, vsaj do zdaj, vedno bila pozitivna. Nekako se bolj sprostim in pozabim na vsakdanje težave. Odvisnost od televizije naprimer sem že uspešno odpravil, to sem se šele sedaj zavedel, tako, da mislim, da tudi odvisnost od interneta nebi smela biti takšen velik problem. Kjer je volja tam je moč.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

dexterboy ::

Tisti, ki jokajo, da ne morejo in ne znajo živeti brez interneta, je bolje, da nehajo živeti že sedaj :D
Nikoli ne veš, kdaj lahko pride do padca povezave do medmrežja in bi potlej bila trauma še toliko večja.
Aja, uvedli bi redno služenje vojaškega roka in fantje bi zopet postali možje ne pa "pussy pi...".
Pa končno bi srečal še kakšen folk u knjižnjici. Ja, uni pravi, ne uni "Kindlasti".
In zopet bi bile tajnice in njihove minike in ritke glavna tema za šankom 8-)
Mislim, halooo, pa kera "butasta" vprašanja. Bolje, da admini zaklenejo temo....
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Matako ::

Par ljudi tukaj zamenjuje "brez interneta" in "brez info. teh.". Recimo v osemdesetih in prvi polovici devetdesetih si imel že računalnikov po pisarnah in doma kamor si se obrnil, dela za programerje kolikor hočeš ipd. No ja, saj je tudi internet bil, a le v akademskih sferah, ostali so drgnili BBS in Compuserve. In seveda "floppynet". :D

Ampak mogoče smo spregledali pomembno besedico v OPovem vprašanju: "čez noč". Vsaka drastična sprememba povzroči štalo. Ruker pač.

Da še jaz dodam provakacijo: recimo, da bi splošni populaciji dal na izbiro kaj štihniti: mobilno telefonijo (sporočila in govor) ali net. Kaj bi izbrali? Vsekakor bi bilo tesno.. ampak vseeno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

-valvoline- ::

Če res crkne internet,to bi pomenilo da je marsikaj hujega crknilo-se je zgodilo,v tem primeru takoj v hipu bo net postal nepomemben in irelevanten.....
:)

listje123 ::

Netrunner je izjavil:

borze bi padle, gospodarstvo bi se zrušilo, Facebook fani bi pristali v norišnicah... KAOS tako ali drugače

Tisto o facebook fanih zelo lepo povedano!
+1

JesusChrist ::

Kaj bi se zgodilo? Verjetno bi dobil dopust za par mesecev - najverjetneje neplačan :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

opeter ::

Hmmm ... če ne drugo, bi ljudje spet šli ven na zrak in bi se ponovno osebno in oči v oči pogovarjali.

Jaz sicer relativno pogosto hodim na razne prireditve (predvsem kulturne), a večina ljudi je doma in od tam spremlja vsako novico, pa naj bo to na TV-ju, internetu ali kje drugje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Barbarian ::

Če bi internet enostavno odklopili, bi to verjetno prvo sekundo povzročilo masoven kaos po celem svetu. Gospodarstvo bi propadlo, saj ne bi bilo nobene opcije poslovati, saj je tudi pošta nekako odvisna od interneta (se mi zdi). Če ne pošta, pa so banke zagotovo zelo odvisne.

Zaradi slabšega širjenja novic bi to verjetno na veliko začeli izkoriščati kriminalci in politiki.

skratka kaos.

MIHAc27 ::

No tolk grozno po moje spet ne bi bilo... bi se pa bilo potrebno prilagodit nazaj na old tech. To seveda vzame nekaj časa, vmes pa seveda nejevolja nas ljudi, ki smo navajeni vse takoj dobit.

Primoz78 ::

Na vprasašne "kaj bi naredili"...moj odgovor. Tempo življenja bi se upočasnil in bi živeli bolj umirjeno, manj stresno itd :-)...priznam, nekaj casa bi ga pogresal a potem bi se navadil in bi zivel dalje.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Relanium ::

Bellatrix je izjavil:

Vsako leto, ko grem na morje zdržim do 2 tedna brez interneta, zavestno, s sabo imam namreč računalnik in wifi na voljo, ampak običajno berem knjige ali pišem na računalniku. Seveda se začne potem kriza, ki pa je običajna v vsaki odvisnosti, če le to prekineš.

Osebno pa opažam, da nisem odvisen od interneta kot takega, ampak od vsakodnevnega osveževanja informacij in dogodkov po svetu. Tako, da sem kupil časopis, ki je nadomestil obisk določenih spletnih strani (večinoma domačih medijev, v največji meri rtv.slo.si, arso in zurnal24, čeprav sem mnenja, da se slednji z vsakim mesecem bolj približuje standardu 24.ur), nekaterih drugih strani kot so: slo-tech, BBC, NewScientist, facebook, youtube, gmail pa časopis seveda nikakor ne zmore zadovoljiti, zato kriza v določeni meri ostaja.

V večini primerov pa v 2 tednih odklopa ne zamudim prav veliko. Ko se spet priklopim na net, porabim približno pol ure do 45 minut, da pobrskam vse za nazaj kaj se je zgodilo in potem ponovno sledi tisti dolgčas, ko nevem kaj na internetu sploh početi. Takrat se grem ali učit ali pa gledam stvari po youtube.

Kakorkoli pa sta 2 tedna odklopa zame, vsaj do zdaj, vedno bila pozitivna. Nekako se bolj sprostim in pozabim na vsakdanje težave. Odvisnost od televizije naprimer sem že uspešno odpravil, to sem se šele sedaj zavedel, tako, da mislim, da tudi odvisnost od interneta nebi smela biti takšen velik problem. Kjer je volja tam je moč.

Tole si pa zelo dobro napisal in nekak točno tak tud jaz doživljam vse skupaj.
Pa dobr, nu nujno morje ampak če me nekaj časa ni in grem kamorkoli dlje.

Okapi ::

mobilno telefonijo (sporočila in govor) ali net. Kaj bi izbrali? Vsekakor bi bilo tesno.. ampak vseeno.
Tu sploh nimaš kaj za razmišljati, "klepetaš" lahko tudi tekstovno, slik si pa ne moreš pošiljati ustno. Sicer pa menda trendi kažejo, da se po telefonih prenaša čedalje več teksta in čedalje manj govora. Itak je pa vprašanje oziroma izbira malo mimo, ker kaj je Skype - net ali govor?

Bolj smiselno bi bilo vprašanje, ali bi raje žrtvoval kable ali eter. Tu je pa verjetno bolje žrtvovati kable, čeprav bi hitrost neta hudo trpela.

O.

BigWhale ::

Matako je izjavil:

Par ljudi tukaj zamenjuje "brez interneta" in "brez info. teh.". Recimo v osemdesetih in prvi polovici devetdesetih si imel že računalnikov po pisarnah in doma kamor si se obrnil, dela za programerje kolikor hočeš ipd. No ja, saj je tudi internet bil, a le v akademskih sferah, ostali so drgnili BBS in Compuserve. In seveda "floppynet". :D

Ampak mogoče smo spregledali pomembno besedico v OPovem vprašanju: "čez noč". Vsaka drastična sprememba povzroči štalo. Ruker pač.

Da še jaz dodam provakacijo: recimo, da bi splošni populaciji dal na izbiro kaj štihniti: mobilno telefonijo (sporočila in govor) ali net. Kaj bi izbrali? Vsekakor bi bilo tesno.. ampak vseeno.



http://www.imdb.com/title/tt2070791/

Ne mores zrtvovati samo interneta po kablih. Ce bi ugasnil internet, bi morala biti res neka cudna katastrofa. Lahko bi ugasnil komplet EM valovanje, ne glede na medij (se zmeraj bi bila katastrofa precej cudna, a bolj smiselna).

Potem bi dobil tole: http://www.imdb.com/title/tt2070791/

:)

Okapi ::

Lahko bi ugasnil komplet EM valovanje, ne glede na medij
Ne komplet, ker potem bi kaj hitro v temi vsi zmrznili.;)

O.

Kenpachi ::

Zalaufal bi Steam v Offline mode, shit happens.

Pa menda bi tud kaj TVja začel gledat.
Zaraki Kenpachi.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Lahko bi ugasnil komplet EM valovanje, ne glede na medij
Ne komplet, ker potem bi kaj hitro v temi vsi zmrznili.;)

O.


Sej bi se hit drgnil en ob drucga!

Nissan GTR ::

svet brez interneta sploh ni bil kaj slabši kot zdej... smo imeli telefone, televizorje, analogno kabelsko, satelitske antene, VHS, muska v času vililk je bila pa itak mnogo bolj kvalitetna, mladina se je pa čisto fajn imela brez fejzbuka

ABX ::

Nissan GTR je izjavil:

svet brez interneta sploh ni bil kaj slabši kot zdej... smo imeli telefone, televizorje, analogno kabelsko, satelitske antene, VHS, muska v času vililk je bila pa itak mnogo bolj kvalitetna, mladina se je pa čisto fajn imela brez fejzbuka


In kdo točno ti ne omogoči takšnega življenja?

Nehaj pisati gluposti in spakiraj se dol iz Interneta. Ali ti kdo z pištolo na glavi prisili uporabo?

Nikoli ne bom trpel ljudi ki ne razumejo logike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Utk ::

Življenje se bi podražilo. Zdaj ti ne more nekdo prodajat lcd televizorja za 700 evrov, če isti v Nemčiji stane 300 evrov. A bi kdo klicaril po Nemčiji koliko stane tv? Ne gre se za internet trgovine, ampak za obveščenost kolk kaj stane. Še za marsikaj drugega ti ne more več vsak (drago) pameti prodajat, ker na internetu hitro izveš skoraj vse kar hočeš. Kar poglejte koliko stvari preplačajo ljudje, ki ne uporabljajo interneta niti se z nikomur ne pogovarjajo o čemurkoli. Če zdaj nekdo stari mami proda sesalec za 1000 evrov, je to za vnuka nateg, če ne bi bilo interneta, niti vnuk ne bi vedel da je nateg.

mtosev ::

jaz brez neta ne bi zdržal. je gor preveč zanimivih stvari za zamuditi:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

jaz brez neta ne bi zdržal. je gor preveč zanimivih stvari za zamuditi:D

Probaj iti enkrat za spremembo ven. Je še več zanimivih stvari :)):))
#brezpodpisa

Redorange ::

globalna80 je izjavil:

kaj bi naredili če bi čez noč crknil internet za več mesecev oziroma da ga ne bi bilo več.


Bi šel ven in vriskal od veselja:D

jype ::

globalna80> Zanima me kaj bi počeli tisti, ki so z internetom že zasvojeni, čeprav večina takih to težko prizna. Torej abstinenčna kriza? Kaj bi počeli taki ljudje?

Nov internet bi naredili.

(Tko kot smo tega.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija se bo poizkusno odklopila od interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3010244 (6222) Mare2
»

Kaj bi delali brez interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512869 (8322) gendale2018
»

Gameroom: Facebook odgovor na Steam

Oddelek: Novice / Igre
4413359 (10811) Jerry000
»

Cena za internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812558 (10710) Glugy
»

Losangeleška bolnišnica plačala odkupnino zaradi hekerskega napada

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3515232 (12970) noraguta

Več podobnih tem