» »

Cena za internet

Cena za internet

1
2
»

negotiator ::

Utk je izjavil:

negotiator je izjavil:

Denarja bi res imel neomejeno, kaj pa, ko bi prišel trenutek, ko bi se podzavestno usedel za računalnik in hotel it na internet, pa bi videl, da ni povezave? Mislim, da bi ljudje šele takrat ugotovili, da le ni tako fino brez interneta, pa čeprav imaš denar.

Jap, tiste 3 sekunde slabe volje bi bila res jeba...ampak potem se bi vsedel v ferrarija in odpeljal par krogov.


Fino, pa bi ferrari res nadomestil internet?
All easy problems have already been solved.

Utk ::

Ne, ampak so what, ti internet nadomesti ferrarija?

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

Kaj od tega je pomembno, če imaš denarja kot dreka? Da dobiš neko kitajsko sranje 20% cenejše? Če imaš denar, greš na letališče in letiš kam češ, ajde, si rezerviraš prek telefona če že treba, in če že nimaš svojega letala (da ostanemo v mejah normale). Ali pa greš do prve agencije pa ti vse zrihtajo. Ali jih pa samo pokličeš.

veliko takih, ki imajo denar, tudi danes tako dela. Tudi mlajših. Si ne bojo niti karte za v kino kupli prek interneta, kaj šele kaj drugega. Kličeš in težiš folku naokoli da to naredi zate.

Za en ovitek za mobitel bi ti letu do anglije in nazaj? Ovitek stane 3EUR, karta recimo 100EUR...čas za nakup je preko 6ur. Greš na internet in kupiš v pičlih 5min. Zdej pa povej, kaj je bolš :). Gora denarja že, ampak tudi za to boš moral veliko delat, veliko več kot če imaš zadovoljivo vsoto denarja in internet. In verjemi, tisti ko majo dandanes miljone prek spleta naročujejo tudi čez velike luže, ne gredo sami osebno iskat ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

negotiator ::

Utk je izjavil:

Ne, ampak so what, ti internet nadomesti ferrarija?


Ne, da pa veliko več, kot ferrari, vsaj če ga znaš izkoristit in ferrari, kljub temu, da bi bil zabaven, ne bi bil zabaven večno. Internet ti ponuja možnost odkrivanja novih stvari.
All easy problems have already been solved.

Utk ::

Ne, za ovitek bi poklical v bigbang in pol ure težil po telefonu pa ti garantiram, da ga bi dobil nazadnje cenejše kot ti iz kitajske (ja, folk to dela). No, pa tudi če bi ga dobil po bigbang ceni plus poštnina, so what?
Sicer pa, zakaj zaboga bi sploh rabil ovitek? Ko se telefon opraska, ga vržeš stran. Ali pa ko se umaže.

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

Ne, za ovitek bi poklical v bigbang in pol ure težil po telefonu pa ti garantiram, da ga bi dobil nazadnje cenejše kot ti iz kitajske (ja, folk to dela). No, pa tudi če bi ga dobil po bigbang ceni plus poštnina, so what?
Sicer pa, zakaj zaboga bi sploh rabil ovitek? Ko se telefon opraska, ga vržeš stran. Ali pa ko se umaže.

No, nekater nismo tok razvajen pa drugače razmišljamo >:).

Ampak ja, seveda ma vsak svoje, jaz sem še vedno pri izbiri da imam internet. Navsezadnje, zdravja se ne da kupiti z tistimi miljoni...kot ne z internetom. Na koncu igre gresta kralj in kmet v isto škatlo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Utk ::

Ne, da pa veliko več, kot ferrari, vsaj če ga znaš izkoristit in ferrari, kljub temu, da bi bil zabaven, ne bi bil zabaven večno. Internet ti ponuja možnost odkrivanja novih stvari.


Z internetom predvsem odkrivaš stvari, ki jih nimaš, niti ne boš imel, niti jih ne boš nikoli dovolj videl niti raziskal, ker jih je pač preveč.
Ali je bolje malo manj vedet in malo več v resnici sprobat?

negotiator ::

Utk je izjavil:

Ne, da pa veliko več, kot ferrari, vsaj če ga znaš izkoristit in ferrari, kljub temu, da bi bil zabaven, ne bi bil zabaven večno. Internet ti ponuja možnost odkrivanja novih stvari.


Z internetom predvsem odkrivaš stvari, ki jih nimaš, niti ne boš imel, niti jih ne boš nikoli dovolj videl niti raziskal, ker jih je pač preveč.
Ali je bolje malo manj vedet in malo več v resnici sprobat?


Ne govorim samo o odkrivanju materialnih stvari. Govorim o odkrivanju npr. znanja iz različnih področij. To znanje pa lahko že s pomočjo običajne plače v praksi uporabiš in tako izkusiš nekaj novega.

Recimo, da te veseli elektronika - pobereš nekaj znanja iz interneta (takega, ki ga niti v visokih šolah ne dobiš) in narediš neko elektronsko vezje v praksi. Meni je to recimo super. Težko razložim točno, na kakšen način me to razveseljuje, ampak imam raje manj denarja, pa da se ukvarjam s stvarmi, ki me zanimajo in se izobražujem v smeri, ki me zanima, kot pa, da samo uživam (pa ne, da bi imel kaj proti uživanju ampak vseeno).
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

negotiator je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, da pa veliko več, kot ferrari, vsaj če ga znaš izkoristit in ferrari, kljub temu, da bi bil zabaven, ne bi bil zabaven večno. Internet ti ponuja možnost odkrivanja novih stvari.


Z internetom predvsem odkrivaš stvari, ki jih nimaš, niti ne boš imel, niti jih ne boš nikoli dovolj videl niti raziskal, ker jih je pač preveč.
Ali je bolje malo manj vedet in malo več v resnici sprobat?


Ne govorim samo o odkrivanju materialnih stvari. Govorim o odkrivanju npr. znanja iz različnih področij. To znanje pa lahko že s pomočjo običajne plače v praksi uporabiš in tako izkusiš nekaj novega.

Točn to. Z internetom se lahko marsičea naučiš in prideš do denarja

Utk ::

Ja, pa imaš čas kaj naredit s tem znanjem? Ne za denar, tako za hec.
Nimaš. Če bi imel veliko denarja, bi imel tudi čas, in se tudi iz knjig naučil kaj zanimivega, pa še uresničil bi lahko marsikaj.

Poglejte si Rimca, ta človek najbrž sploh ne zna računalnika prižgat, pa dela super električne avte. In vseeno mu je, če bo kdaj v resnici kakšnega prodal. Ima denar. Delaj ti to s svojim k**č**im internetom, če moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

printer ::

Je to ena simpaticna tema :D osebno, ti z veseljem kupim se 50 monitorjev, da bos lahko v eni fajn temni sobi prisedlan na stol :D in konzumiral vse mogocne informacije. Jaz bi pa vseeno rajse mel vse ostalo :))

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

Ja, pa imaš čas kaj naredit s tem znanjem? Ne za denar, tako za hec.
Nimaš. Če bi imel veliko denarja, bi imel tudi čas, in se tudi iz knjig naučil kaj zanimivega, pa še uresničil bi lahko marsikaj.

Poglejte si Rimca, ta človek najbrž sploh ne zna računalnika prižgat, pa dela super električne avte. In vseeno mu je, če bo kdaj v resnici kakšnega prodal. Ima denar. Delaj ti to s svojim k**č**im internetom, če moreš.

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

negotiator ::

printer je izjavil:

Je to ena simpaticna tema :D osebno, ti z veseljem kupim se 50 monitorjev, da bos lahko v eni fajn temni sobi prisedlan na stol :D in konzumiral vse mogocne informacije. Jaz bi pa vseeno rajse mel vse ostalo :))


:D Saj pravim, da težko razložim. Ne gre za sedenje pred računalnikom, gre za raziskovanje tega, kar te zanima. Jaz zelo rad naredim kaj v praksi in po pravici povedano sploh nisem veliko za računalnikom - uporabljam ga le toliko, da izvem tisto, kar me zanima.
All easy problems have already been solved.

BadB0y ::

krneki0001 je izjavil:

Na Kubi že miljon evrov zagotavlja razkošje. Povprečna plača je 20 dolarjev in zato lahko cel mesec živiš brez problemov in plačaš vse položnice. Torej bi s 500 evri na mesec živel zelo dobro.

Na Kubo pa, ker imajo podnebje zelo ugodno.


:) Kuba ima dve valuti.. En peso je za turiste en za domačine...

Cuban peso @ Wikipedia


Utk ::

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Če delaš nekaj za denar, potem časa nimaš dovolj (za druge neumnosti).

Jerry000 ::

Utk je izjavil:

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Če delaš nekaj za denar, potem časa nimaš dovolj (za druge neumnosti).

Seveda maš...delaš 8h na dan, pol maš pa vsaj še naslednjih 6ur prostih

Ampak ta tema je mal tko...po razmisleku res je bolje vzeti denar...kupiš google s tem denarjem in ostale medije da si na tekočem, kupiš tovarne in imaš še stvari...tko da ja, zgleda da denar res zmaga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

negotiator ::

Utk je izjavil:

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Če delaš nekaj za denar, potem časa nimaš dovolj (za druge neumnosti).


Točno o tem govorim; "neumnosti". Iz sskj: neumnost je lastnost neumnega človeka. Če bi imel denar, bi pozabil na druge stvari - delal bi samo neumnosti, pozabil bi na stvari, ki te dejansko zanimajo in, ki obenem skrbijo za razvoj in ohranjanje zdravega zdravih možganov, razmišljanja. Najbrž bi bil čez nekaj let po prejemu tega denarja že čisto zbebljen, ker bi samo užival.
All easy problems have already been solved.

Jerry000 ::

negotiator je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Če delaš nekaj za denar, potem časa nimaš dovolj (za druge neumnosti).


Točno o tem govorim; "neumnosti". Iz sskj: neumnost je lastnost neumnega človeka. Če bi imel denar, bi pozabil na druge stvari - delal bi samo neumnosti, pozabil bi na stvari, ki te dejansko zanimajo in, ki obenem skrbijo za razvoj in ohranjanje zdravega zdravih možganov, razmišljanja. Najbrž bi bil čez nekaj let po prejemu tega denarja že čisto zbebljen, ker bi samo užival.

Ti dam prou, ampak spet odvisno kaka oseba si. Jaz če bi imel toliko denarja si vseeno nebi ferarija kupoval ker mi ne pomeni nič. Bi ga izkoristil za kaj bolj koristnega

negotiator ::

Jerry000 je izjavil:

negotiator je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda imam čas, temu se pa potem reče time managment :). Je pa res da nimam otrok, kar je tukaj prednost

Če delaš nekaj za denar, potem časa nimaš dovolj (za druge neumnosti).


Točno o tem govorim; "neumnosti". Iz sskj: neumnost je lastnost neumnega človeka. Če bi imel denar, bi pozabil na druge stvari - delal bi samo neumnosti, pozabil bi na stvari, ki te dejansko zanimajo in, ki obenem skrbijo za razvoj in ohranjanje zdravega zdravih možganov, razmišljanja. Najbrž bi bil čez nekaj let po prejemu tega denarja že čisto zbebljen, ker bi samo užival.

Ti dam prou, ampak spet odvisno kaka oseba si. Jaz če bi imel toliko denarja si vseeno nebi ferarija kupoval ker mi ne pomeni nič. Bi ga izkoristil za kaj bolj koristnega


Tudi jaz bi v primeru, da bi imel denar kupil kaj uporabnega ali zanimivega. Problem pa je, ker brez interneta ne bi vedel, kaj vse obstaja in, kaj bi še lahko kupil in preizkusil. Pa ne govorim o preprostih stvareh, ki jih lahko vsakdo uporablja, govorim o stvareh, ki te zanimajo in, katere zahtevajo tvoje razmišljanje za uporabo, o stvareh, iz katerih se lahko učiš.

Bom kar takole rekel: jaz bi pogrešal izziv življenja, če bi imel toliko denarja. Nekako imam željo, da bi uspel/se preživljal s pomočjo znanja in se tako prebijal skozi življenjske ovire, pa četudi so težke.
All easy problems have already been solved.

krneki0001 ::

cleanac je izjavil:

@nebivedu
To ni provokacija, ampak a nisi ti pisal, da imaš 7-mestno cifro na banki? Torej imaš glede na tvoje zahteve vse možnosti za "upokojitev" in se posvetiti stvarem, ki te veselijo.


Saj sem skoraj upokojen. Še par vzdrževalnih pogodb imam, ki se iztečejo v prihodnjih petih letih. Ampak še dodaten miljonček je dodaten miljonček.

dexterboy ::

Ampak ja, seveda ma vsak svoje, jaz sem še vedno pri izbiri da imam internet. Navsezadnje, zdravja se ne da kupiti z tistimi miljoni...kot ne z internetom. Na koncu igre gresta kralj in kmet v isto škatlo :)

Spoštovana gospoda, ampak ko bo čez manj kot 20 let rak ozdravljiv (seveda, samo za tiste, ki imajo kaj pod cekinom), boste ugotovili, da se tudi zdravje da kupiti. Kaj to za seboj potegne in kakšna družba kast nas čaka, pa ne bi vedel.
V nasprotnem ne bi bil revež 8-)

krneki0001 je izjavil:

cleanac je izjavil:

@nebivedu
To ni provokacija, ampak a nisi ti pisal, da imaš 7-mestno cifro na banki? Torej imaš glede na tvoje zahteve vse možnosti za "upokojitev" in se posvetiti stvarem, ki te veselijo.


Saj sem skoraj upokojen. Še par vzdrževalnih pogodb imam, ki se iztečejo v prihodnjih petih letih. Ampak še dodaten miljonček je dodaten miljonček.


Sedem mestna cifra na banki, zraven pa naziv "Persona Non Grata"???
Thou Art the Man, @nebivedu?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Kebo ::

Če koga zanima, Paul Miller, novinar theverge.com se je odpovedal internetu za 1 leto.

krneki0001 ::

dexterboy je izjavil:

..., zraven pa naziv "Persona Non Grata"???
Thou Art the Man, @nebivedu?


Ta naziv imam, ker ne maram zalege od migrantov.

Jerry000 ::

dexterboy je izjavil:

Ampak ja, seveda ma vsak svoje, jaz sem še vedno pri izbiri da imam internet. Navsezadnje, zdravja se ne da kupiti z tistimi miljoni...kot ne z internetom. Na koncu igre gresta kralj in kmet v isto škatlo :)

Spoštovana gospoda, ampak ko bo čez manj kot 20 let rak ozdravljiv (seveda, samo za tiste, ki imajo kaj pod cekinom), boste ugotovili, da se tudi zdravje da kupiti. Kaj to za seboj potegne in kakšna družba kast nas čaka, pa ne bi vedel.
V nasprotnem ne bi bil revež 8-)

krneki0001 je izjavil:

cleanac je izjavil:

@nebivedu
To ni provokacija, ampak a nisi ti pisal, da imaš 7-mestno cifro na banki? Torej imaš glede na tvoje zahteve vse možnosti za "upokojitev" in se posvetiti stvarem, ki te veselijo.


Saj sem skoraj upokojen. Še par vzdrževalnih pogodb imam, ki se iztečejo v prihodnjih petih letih. Ampak še dodaten miljonček je dodaten miljonček.


Sedem mestna cifra na banki, zraven pa naziv "Persona Non Grata"???
Thou Art the Man, @nebivedu?

Hja...zdravilo je že dolgo "zunaj", celo slovenci smo odkrili...pa nikjer ni nič ne duha ne sluha več o tem. Pomoje bo rak še nekaj časa prisoten, če pa res dajo ven zdravilo, pol bom pa tudi jaz želel denar :).

mtosev ::

jype tud ima naziv in dost keša:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mirancar ::

krneki0001 je izjavil:


Z miljonom evrov imaš naslednjih 30 let zagarantirano 3000€ mesečne rente, če malo šparaš pa naslednjih 45 let po 2000€, pol boš pa v penziji in boš penzijo dobival. Za tak denar ne rabiš več delat v službi. Posvetiš se hoji v naravi, sprehajanju, lenarjenju. Zjutraj vstaneš, ko ti paše, greš na jutranjo kavico v bližnji lokal, potem greš mal na vrt pogledat, kako raste tvoja zelenjava, odneseš par drobnarij z vrta, greš še v trgovino po ostalo in si pripraviš kosilo, popoldne greš na sprehod po naravi, zvečer pa s kolegi na pivo brez da se obremenjuješ ali imaš dovolj za pivo ali ne.

A res ljudje nimate nič od življenja in ste samo za računalniki? Ne znate drugače živet kot za računalnikom?
S tem denarjem greš komot na low budget pot okoli sveta in še ti bo ostalo kar nekaj denarja.

Ah, z 1M evrov sem en povprečen slovenc do konca življenja, pričakujem da bom živel še ~70 let (do ~100), to je 1200/m, z tem denarjem ne morm nič kar danes nebi mogel, razen časa bi imel PREVEČ. Lahko ga edin zagonim na hitro in sem potem klošar po enmu letu, not worth it.
Z 3M sem en povprečen nemc, spet nič posebnega
Tudi za 10M nisem prepričan da bi to bilo to, zato je dobro vprašanje kje je ta meja - "cena za internet" ? ob predpostavki da denar nebo zgubljal vrednost

novaa ::

Za neskončno vsoto denarja?

Ma ni problema! Takoj podpišem. Na 5 let bi menjaval lokacije po svetu (eksotične)
novice pa bi že črpal iz lokalnih časopisov in revij.

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kaj od tega je pomembno, če imaš denarja kot dreka? Da dobiš neko kitajsko sranje 20% cenejše? Če imaš denar, greš na letališče in letiš kam češ, ajde, si rezerviraš prek telefona če že treba, in če že nimaš svojega letala (da ostanemo v mejah normale). Ali pa greš do prve agencije pa ti vse zrihtajo. Ali jih pa samo pokličeš.

veliko takih, ki imajo denar, tudi danes tako dela. Tudi mlajših. Si ne bojo niti karte za v kino kupli prek interneta, kaj šele kaj drugega. Kličeš in težiš folku naokoli da to naredi zate.

Za en ovitek za mobitel bi ti letu do anglije in nazaj? Ovitek stane 3EUR, karta recimo 100EUR...čas za nakup je preko 6ur. Greš na internet in kupiš v pičlih 5min. Zdej pa povej, kaj je bolš :). Gora denarja že, ampak tudi za to boš moral veliko delat, veliko več kot če imaš zadovoljivo vsoto denarja in internet. In verjemi, tisti ko majo dandanes miljone prek spleta naročujejo tudi čez velike luže, ne gredo sami osebno iskat ;)


ce imas neomejeno kesa (čaša brez dna), potem pa res ni važno ali je ovitek 3EUR ali 500 gazillionov. + zakaj bi osebno šel v anglijo? Nikjer ne piše, da ne smeš uporabljat interneta posredno. Rečeš, ej ti študent, ki ti plačujem milijon na uro (neomejeno keša). Pejt na internet in mi do jutri prinesi sprintane vse ponudbe za telefonske ovitke, ki jih najdeš.

Potem pa izbereš želeni ovitek in študenta pošlješ, da zadevo naroči na dom. BUM

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Jz sm zrastel z internetom tako da moj odgovor je ne. Že od takrat ko internet ni bil tako popularn in prepojen na čist vsako pogruntavščino me je internet pritegnil. Na žalost je zdej internet postal mal pretiran v smislu da se ga daje že skor čist povsod, s tem pa se je internet kot tak tud mal pomehkužil in izgubil tist svoj karakter ki ga je imel včasih.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija se bo poizkusno odklopila od interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3010238 (6216) Mare2
»

Kaj bi delali brez interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11512862 (8315) gendale2018
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18645818 (31182) NooB
»

Adobe Creative Cloud zlomljen, število naročnin pa nad pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7218435 (13845) opeter
»

Svet brez interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
619262 (7298) amigo_no1

Več podobnih tem